سئو سایت وردپرسی

سئو سایت وردپرسی استراتژی‌های خاص و ترفندهای متنوعی دارد که همگی به طور خلاصه در این مطلب گفته شده‌اند. این نکات همان کارهایی هستند که سئو کاران برای انجامشان هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کنند، به طور خلاصه تولید محتوای یونیک و مرتبط، لینک‌ سازی داخلی، بهینه سازی صفحات با بهینه سازی تصاویر و عناوین می‌توانند به شما در موفقیت روند سئو سایت شخصی عکاس خود کمک بسیاری کنند.

سئو سایت وردپرسی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

به راهنمای جامع ما در مورد انجام بهینه سازی موتور جستجو یا SEO برای سایت وردپرسی خوش آمدید. استراتژی‌هایی که در این مطلب برای پیشرفت در روند سئو سایت وردپرسی گفته شده‌اند همان کارهایی هستند که سئوکاران برای انجام آن‌ها مقادیر بسیاری هزینه دریافت می‌کنند، حالا ما قصد داریم تمام مراحل این فرآیند را برای کسانی که زمان و انگیزه لازم برای انجام آن را دارند بیان کنیم. اگر زمان کافی برای انجام این مراحل را ندارید، می‌توانید روند سئوی سایت خود را به همکاران مجرب ما در آکادمی سئو پورفیض بسپارید.

فهرست مطالب سئو سایت وردپرسی:

 • سئو سایت وردپرسی چیست
 • محتوا در سئو سایت وردپرسی 
 • لینک‌ سازی داخلی برای سئو سایت وردپرسی
 • ۲ نکته طلایی برای بهینه سازی سایت وردپرسی
 • بهینه سازی تصاویر 
 • بهینه سازی عناوین  
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

سئو سایت وردپرسی چیست

سئو سایت وردپرسی بهینه سازی یک وب‌سایت CMS وردپرس است. با این هدف که هر زمان کسی خدماتی را در یک موتور جستجو (معمولاً گوگل) جستجو می‌کند، آن سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو یا همان SERPها ظاهر شود. سئو تبلیغات پولی در بالای SERPها نیست. تبلیغات پولی نوعی بازاریابی پرداخت به ازای کلیک (PPC) هستند. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

از سوی دیگر، سئو برای اینکه وب‌سایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو قرار دهد نیازی به پرداخت هزینه به گوگل یا هر کسی در این زمینه ندارد.

سئو روندی ارگانیک است. ارگانیک نامیده می‌شود؛ چرا که شما برای داشتن وب‌سایت و انجام روند سئو هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. در عوض، گوگل از الگوریتم‌های جستجوی خود برای رتبه‌‌بندی وب‌‌سایت‌ها بر اساس ارتباط با عبارت جستجو و الگوریتم E.A.T (تخصص، اقتدار و امانت) وب‌‌سایت استفاده می‌کند.

عبارت جستجو، کلمه یا رشته‌ای‌ از کلمات است که کاربر موتور جستجو با هدفی مشخص در کادر جستجو تایپ می‌کند. این عبارت به عنوان کلمه کلیدی هم شناخته می‌شود. با انجام سئو سایت وردپرسی وب‌سایت شما به گوگل سیگنال می‌دهد و مرتبط با صنعتی که در آن فعالیت دارید، تلقی می‌شود. در نتیجه خواهید توانست آن را در گوگل برای عبارات جستجوهای مرتبط با کار خود رتبه‌بندی کرده و از کلمات مورد نظرتان به سایت خود ورودی جذب کنید.

در واقع داشتن رتبه در صفحه یک گوگل یک جریان ثابت از ورودی‌ها را بدون پرداخت هیچ‌گونه مبلغی به سایت شما روانه می‌کند. اما توجه داشته باشید که قانع کردن گوگل به اینکه سایت شما را بالاتر از سایر همکاران و رقبا قرار دهد، کار آسانی نیست. این مطلب در واقع به شما نشان می‌دهد که چگونه این کار را انجام دهید به طوری که اگر این مراحل را دنبال کنید، در رتبه اول قرار خواهید گرفت.

البته ناگفته نماند که اجرای این مراحل نیاز به تلاش سخت و مداومت بسیاری دارد. دشواری رتبه‌بندی در صفحه یک زمانی بیشتر احساس می‌شود که در نظر بگیرید تنها ده وب‌سایت در صفحه اول گوگل ظاهر می‌شوند و گوگل معمولا تعدادی از این مکان‌ها را برای وب‌ سایت‌های دایرکتوری خاصی رزرو می‌کند.

سایت‌های بی‌شماری وجود دارند که همگی به دنبال یکی از این رتبه‌های برتر هستند. شرکت‌های بزرگ معمولاً به دلیل بودجه بالایی که دارند و صرف سئوی خود می‌کنند بعضی از این نقاط را به دست می‌آورند. اما نگران نباشید، با توصیه‌های موجود در این صفحه می‌توانید از آن‌ها پیشی بگیرید و سایت خود را در صدر قرار دهید.

سئو سایت وردپرسی چیست

محتوا در سئو سایت وردپرسی

مهمترین جنبه سئو مرتبط بودن نتیجه‌ی جستجو با عبارت جستجو شده است. برای جلب رضایت جستجوگر، گوگل موظف است صفحات بسیار مرتبط را به عنوان نتیجه جستجو نشان دهد. اهمیت این ارتباط به این معنی است که نمی‌توانید انتظار داشته باشید صفحه اصلی وب‌سایت شما کار سئوی شما را هم انجام دهد. در عوض شما باید صفحات زیادی در وب سایتتان بسازید که هر کدام به موضوع متفاوتی اختصاص داده شده باشند، به طوری که گوگل بتواند مرتبط ترین مورد را برای نمایش به عنوان نتیجه جستجوی کاربر انتخاب کند. برای آشنایی با تولید محتوا کلیک کنید.

از آنجایی که مخاطبان هدف شما در جستجوی خدمات مختلفی که ارائه می‌کنید هستند و ممکن است از مکان‌های مختلفی به دنبال خدمات شما باشند، برای پوشش دادن تمام جستجوها به صفحات زیادی نیاز خواهید داشت. هر چه خدمات بیشتر، بهتر. یک اشتباه رایج در روند سئو سایت وردپرسی عدم تمایل صاحب سایت به ایجاد صفحات برای همگی خدمات است.

ایجاد صفحات کمتر و در نتیجه ارتباط کمتر با جستجوهای انجام شده دقیقا خلاف چیزی است که گوگل می‌خواهد ببیند. گوگل می‌خواهد به سایت‌هایی که به طور کامل مرتبط با یک صنعت هستند پاداش دهد. ایجاد محتوا (یا همان صفحات وب سایت) برای خدمات هر چه بیشتر، اعتبار موضوعی شما با جستجوها را افزایش می‌دهد و باعث پیشرفت کلی وب‌سایت شما می‌شود.

اشتباه رایج بعدی که افراد در روند سئو سایت وردپرسی مرتکب می‌شوند استخدام نویسندگان محتوای بی تجربه برای نوشتن محتوای سایت است.

خرید محتوای حرفه‌ای به تعداد بالا می‌تواند سخت و پرهزینه باشد، اما استخدام نویسندگان بی تجربه و ارزان قیمت در حقیقت دور ریختن پول است. چرا که الگوریتم‌های گوگل به شدت هوشمند شده‌اند و بهتر از همیشه می‌توانند محتوای خوب و بد را از هم تشخیص دهند. محتوای بهینه شده برای موتورهای جستجو باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • محتوا باید حرف‌های تازه‌ای را شامل شود، به جای اینکه از آنچه رقبا می‌گویند بازنویسی شده باشد.
 • فکر شده و با ساختار منطقی نوشته شود تا خواندنش آسان باشد.
 • جذاب باشد تا نرخ پرش پایینی داشته باشد (درصد بازدید کنندگانی که بدون انجام کاری مانند پر کردن فرم یا کلیک کردن روی دکمه تلفن شما صفحه را ترک می‌کنند).

در واقع اصلی‌‌ترین دلیل برای استخدام یک کپی رایتر حرفه‌ای افزایش نرخ تبدیل صفحه شماست. ارسال ترافیک به صفحه‌ای که جذاب نیست و شرکت شما را به بهترین شکل ممکن نشان نمی‌دهد در نهایت هیچ فایده‌ای ندارد. محتوای خوب کلید بالا بردن نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتریست.

توجه کنید که در زمان استخدام یک کپی رایتر، فقط یک کپی رایتر عالی استخدام کنید و به دنبال “سئو نویس” نباشید. اکثر سرویس‌هایی که سعی می‌کنند «محتوای بهینه‌ شده برای سئو» را به شما بفروشند، فقط از تاکتیک‌های قدیمی مثل پر کردن مطلب با کلمات کلیدی به طور غیر طبیعی در محتوا استفاده می‌کنند. وظیفه کپی رایتر باید صرفاً نوشتن متقاعدکننده‌ترین نسخه فروش برای ایجاد بالاترین نرخ تبدیل ممکن باشد.

نکته بعدی این است که باید محتوای خود را کوتاه و مرتبط با موضوع نگه دارید. کارساز بودن نوشتن کلمات بیشتر برای گرفتن رتبه بهتر دروغی بیش نیست. گوگل می‌خواهد صفحاتی را رتبه‌بندی کند که به طور کامل موضوع را پوشش می‌دهند،؛ بنابراین زمانی که تمام جنبه‌های مهم موضوع را بیان کرده‌اید نیازی به طولانی کردن مطلب ندارید. در واقع مطلب باید تا حد امکان مختصر و مفید باشد. برای آشنایی با سئو محتوا کلیک کنید.

یک دروغ رایج در سئو این است که شما نباید «محتوای تکراری» در وب‌سایت خود داشته باشید. قطعاً نباید محتوا را از وب‌سایت‌های دیگران کپی کنید، اما تکرار محتوا در صفحات خودتان چیز غیر قابل قبولی نیست، بلکه کاری رایج و مورد نیاز برای وبسایت‌های بزرگ است.

محتوا در سئو سایت وردپرسی

لینک‌ سازی داخلی برای سئو سایت وردپرسی

وب‌سایت شما باید تعداد صفحات اطلاعاتی بیشتری نسبت به تعداد صفحات خدمات داشته باشد. یک وبلاگ بسازید و به طور منظم محتوا‌های مرتبط با موضوع سایتتان را در آن آپلود کنید. به پوشش دادن موضوعاتی که برای مخاطبان هدف شما مفید خواهند بود، دقت کنید. نوشتن و انتشار این مقالات اعتبار موضوعی وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد و دلیلی برای اعتماد مخاطب به متخصص بودن شما خواهد بود. برای آشنایی با لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

بزرگترین سود این صفحات لینک‌ها هستند. لینک سازی داخلی زمانی است که صفحات محتوای شما به صفحات دیگر وب سایتتان لینک می‌خورند. اینترلینکینگ به گوگل می‌گوید که صفحه لینک شده مهم است و به آن قدرت بیشتری می‌دهد. مقالات خود را به یکدیگر و به صفحات خدمات‌تان لینک دهید. دقت کنید که لینک‌ها باید به طور طبیعی در محتوا قرار داده شوند نه در نوار کناری یا پاورقی.

لینک_ سازی داخلی برای سئو سایت وردپرسی

۲ نکته طلایی برای بهینه سازی سایت وردپرسی

در این بخش کاری که باید برای بهینه‌سازی یک صفحه انجام دهید را شرح می‌دهیم.

2 نکته طلایی برای بهینه سازی سایت وردپرسی

بهینه سازی تصاویر

از اندازه مناسب استفاده کنید. تصاویر شما باید حداقل ۱۲۰۰ باشند تا در Google Discover قرار بگیرند. از عکس‌های یونیک استفاده کنید؛ چرا که تصاویر شما باید اورجینال باشند و به گوگل چیز جدیدی ارائه کنند. از عکس‌ها یا ویدئوهای کپی شده استفاده نکنید، بلکه از کارهای خودتان عکس بگیرید. از تگ alt تصاویر استفاده کنید. توجه کنید که نیازی نیست کلمات کلیدی را در تگ‌های  Alt خود بگنجانید، Alt تصویر برای توصیف کردن محتوای عکس به طور واضح در نظر گرفته شده است نه چیز دیگر. برای آشنایی با سئو عکس کلیک کنید.

بهینه سازی تصاویر

بهینه سازی عناوین

از تگ‌های عنوان HTML استفاده کنید. درست است که این یک عامل رتبه‌ بندی مستقیم نیست، اما سازماندهی مناسب می‌تواند به گوگل در درک بهتر محتوای شما و نشان دادن آن به مخاطبین هدفتان کمک کند. توجه کنید که یک صفحه باید فقط یک تگ H1، و چندین H2 داشته باشد. در واقع H2ها سرفصل‌های موضوعات اصلی محتوای شما هستند. برای آشنایی با لینک تگ H1 چیست کلیک کنید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که H3ها فقط می‌توانند بعد از H2 یا H3های دیگر بیایند. H4ها فقط می‌توانند بعد از H3 یا H4های دیگر بیایند. از نظر فنی مشکلی ندارد که از H5 و H6 استفاده کنید، اما استفاده از آن‌ها اغلب نشانه این است که ساختار صفحه شما خوانا نیست. سعی کنید کمترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید.

بهینه سازی عناوین

سخن نهایی

برای پیشرفت در سئو سایت وردپرسی باید به طور مرتب مقالات مرتبط را در وب‌سایت خود منتشر کنید تا همیشه در حال افزایش اعتبار موضوعی وب‌سایت خود باشید. با انجام این کار، اگر محتوای شما ارزش استفاده به عنوان منبع را داشته باشد، طبیعتاً بک لینک‌های با ارزشی نیز به دست خواهید آورد. داشتن یک نویسنده محتوای عالی برای وب‌سایت شما، شانس ذکر مقالات شما را به عنوان منبع توسط وب سایت‌های دیگر افزایش می‌دهد.

همچنین می‌توانید برای سرعت بخشیدن به روند دریافت لینک، مقالات خود را با ویراستاران در وب سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید و به آن‌ها اطلاع دهید که منبع خوبی دارید که می‌توانند از آن برای ارائه ارزش بیشتر به خوانندگان خود استفاده کنند. همکاران ما در سایت پورفیض آماده ارائه تمامی خدمات سئو به شما عزیزان هستند.

سوالات متداول درباره سئو سایت وردپرسی

 • سئو سایت وردپرسی چیست؟

به بهینه سازی یک وب‌سایت وردپرسی با این هدف که هر زمان کسی خدمات موجود در آن سایت را در یک موتور جستجو (معمولاً گوگل) جستجو می‌کند، آن سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPها) ظاهر شود، سئو سایت وردپرسی می‌گویند.

 • چرا سئو را یک تجارت ارگانیک می‌دانیم؟

سئو روندی ارگانیک نامیده می‌شود چرا که شما برای داشتن وب‌سایت و انجام روند سئو هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. در عوض، گوگل از الگوریتم‌های جستجوی خود برای رتبه‌ بندی وب‌ سایت‌ها بر اساس ارتباط با عبارت جستجو و E.A.T (تخصص، اقتدار و امانت) وب‌ سایت استفاده می‌کند.

 • محتوا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

محتوا باید حرف‌های تازه‌ای را شامل شود به جای اینکه از آنچه رقبا می‌گویند بازنویسی شده باشد، فکر شده و با ساختار منطقی نوشته شود تا خواندنش آسان باشد. جذاب باشد تا نرخ پرش پایینی داشته باشد.

 • نکات مهم در انتخاب تگ‌های عنوان چه‌ها هستند؟

یک صفحه باید فقط یک تگ H1، و چندین H2 داشته باشد. در واقع H2ها سرفصل‌های موضوعات اصلی محتوای شما هستند. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که H3ها فقط می‌توانند بعد از H2 یا H3های دیگر بیایند. H4ها فقط می‌توانند بعد از H3 یا H4های دیگر بیایند. از نظر فنی مشکلی ندارد که از H5 و H6 استفاده کنید، اما استفاده از آن‌ها اغلب نشانه این است که ساختار صفحه شما خوانا نیست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

239 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست