الگوریتم موش کور POSSUM | الگوریتمی دیگر برای سئو محلی

Google Possum یک آپدیت الگوریتم است که در سال ۲۰۱۶ جهت بهبود نتایج جستجوی محلی راه اندازی شد. هدف اصلی الگوریتم موش کور تنوع بخشیدن به نتایج جستجوی محلی و فیلتر کردن نتایج هرزنامه‌ها (اسپم‌ها) بود. با این‌که به‌روزرسانی الگوریتم موش کور، به نتایج جست و جو گوگل که بر روی نقشه اتفاق می‌افتادند تنوع بخشید، اما یک عارضه جانبی نیز داشت که باعث شد برخی کسب‌وکارهای محلی فیلتر شوند. اما در مجموع الگوریتم possum کمک زیادی به کسب و کارهای محلی در لوکال سئو آن‌ها می‌کند.

الگوریتم موش کور

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر یک کسب و کار محلی دارید، SERP‌های گوگل (صفحات نتایج جست و جو) اغلب می‌توانند به نفع شما عمل کنند. کاربران تلفن همراه به طور خودکار فهرست‌بندی کسب‌وکارهای محلی نزدیک خود را می‌بینند.  با به‌روزرسانی الگوریتم Possum فهرست متنوع‌تر و مفیدتری از مشاغل محلی در اختیار کاربران Google قرار گرفت. با نزدیک شدن به پاییز ۲۰۱۶، استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه برای جستجوی گوگل بیش از هر زمان دیگری در حال رشد بود. الگوریتم موش کور گوگل ادامه دهنده سئو محلی یا لوکال سئو بود.

وقتی کاربر به دنبال محصولی می‌گردد، سریع آنرا پیدا می‌کند. این بدان معنی است که آن‌ها یک فروشگاه یا کسب‌وکار محلی پیدا کرده و به آنها مراجعه می‌کنند تا نیازهای خاص خود را برآورده نمایند. هنگامی که گوگل متوجه این موضوع شد، الگوریتم موش کور را ارائه داد و جستجوی محلی را بهتر و بیشتر از همیشه دقیق کرد. گوگل، الگوریتم موش کور (POSSUM) را ابتدا در سپتامبر ۲۰۱۶ راه‌اندازی کرد، این به‌روزرسانی الگوریتم هرگز به‌طور رسمی توسط Google تأیید نشد. 

آشنایی بیشتر با الگوریتم های گوگل در سئو

زمانی که راه‌اندازی شد، نحوه نمایش نتایج محلی در SERP را تغییر داد که باعث خوشحالی برخی از صاحبان مشاغل و ناراحتی برای برخی دیگر شد. ما در ادامه مطلب از آکادمی پورفیض نگاهی می‌اندازیم به این‌که چرا Google Possum چنین سر و صدایی ایجاد کرد.

الگوریتم موش کور چیست

Google Possum یک آپدیت الگوریتم است که در سال ۲۰۱۶ جهت بهبود نتایج جستجوی محلی راه اندازی شد. هدف اصلی الگوریتم موش کور تنوع بخشیدن به نتایج جستجوی محلی و فیلتر کردن نتایج هرزنامه‌ها بود. با این‌که به‌روزرسانی الگوریتم موش کور، به نتایج جست و جو گوگل که بر روی نقشه اتفاق می‌افتادند تنوع بخشید، اما یک عارضه جانبی نیز داشت که باعث شد برخی کسب‌وکارهای محلی فیلتر شوند. 

سازمان‌هایی که آدرس یکسانی را به اشتراک می‌گذاشتند، مانند یک فضای اداری مشترک، از نتایج محلی، فیلتر می‌شدند، زیرا Google شروع به نشان دادن یک یا دو نتیجه از یک مکان واحد کرد. مطالعه ای که در زمان به روز رسانی انجام شد نشان داد که ۶۴٪ از مشاغل، تحت تاثیر به روز رسانی الگوریتم موش کور قرار گرفتند. به‌روزرسانی الگوریتم موش کور بزرگترین به‌روزرسانی الگوریتم Google از زمان به‌روزرسانی الگوریتم کبوتر در سال ۲۰۱۴ بود.

تفاوت الگوریتم موش کور با الگوریتم کبوتر 

وب سایت‌هایی که الگوریتم کبوتر بر روی آن‌ها اعمال می‌گردد، نتایج بسیار عالی و چشمگیری بر روی سئو محلی آن‌ها مشاهده می‌شود. تفاوت بزرگ الگوریتم کبوتر با الگوریتم موش کور در این است که POSSUM ALGORITHM به کسب و کارها در مناطق و شهرهای مختلف کمک بسیار ویژه‌ای می‌کند.

علت اهمیت الگوریتم موش کور در این می‌باشد که اگر تجارت شما در مناطق و شهرهای دیگر نمایندگی و شعبه داشته باشد، هنگام سرچ به شعبه‌ها و نمایندگی دیگر شما در مناطق و شهرهای دیگر نیز فرصتی برای دیده شدن می‌دهد. 

چگونه از الگوریتم موش کور ریکاوری کنیم

متأسفانه، اگر Google فهرست شما را به دلیل وابستگی یا موقعیت مکانی به اشتراک گذاشته فیلتر کند، راه حل آسانی برای بازیابی مجدد دید قبلی شما وجود ندارد. دو راه پیش روی شماست:

  1. گوگل قصد دارد بهترین و مرتبط‌‌ ترین نتایج را به جستجوگرها نمایش دهد، بنابراین اگر می‌خواهید در لیست قرار بگیرید، اطمینان از برتری سئوی محلی شما نسبت به سایرین بسیار مهم است. 

بر بهبود اعتبار دامنه سایت خود از طریق افزایش پیوندها، محتوای بهینه و نقل قول‌های دقیق تمرکز کنید تا گوگل را متقاعد نمایید که سایت شما را بالاتر از رقبا قرار دهد. رقبای خود را که در سایت‌های بالاتر از شما قرار دارند یا فیلتر نشده اند بررسی و تحلیل کنید. 

  1. از آنجا که به نظر می‌رسد یکی از محرک‌های الگوریتم موش کور وجود چندین کسب‌وکار در یک دسته و در یک مکان است، ممکن است انتخاب کنید که دسته‌بندی اصلی «Google برای کسب‌وکار من» خود را تغییر دهید. 

به عنوان مثال، اگر دسته اصلی فعلی شما “وکیل عمومی” است و شما فیلتر شده‌اید بدانید دلیل آن این است که رقیب قوی تری در ساختمان شما از آن دسته استفاده می‌کند، شما می‌توانید دسته خود را به “وکیل حقوقی مسن” تغییر دهید، البته اگر فرد دیگری در محل شما از این دسته بندی استفاده نمی‌کند. 

  1. توجه داشته باشید، همانطور که در بالا به صورت مختصر اشاره کردیم، تغییر دسته‌ها می‌تواند منجر به رتبه‌بندی و نوسانات گسترده در ترافیک شود و تنها باید با منطق و درکی روشن از تأثیرات منفی احتمالی و دستورالعمل‌های دسته‌بندی Google انجام شود.

Possum Algorithm برای مشاغل محلی به چه معناست؟

در حالی که به‌روزرسانی الگوریتم موش کور « Possum Algorithm» ممکن است برخی کسب‌وکارها را از نتایج جستجوی محلی حذف کند، به نظر می‌رسد که گوگل هنوز در حال آزمایش و اصلاح این الگوریتم است. با این حال، اکنون زمان آن است که روی استراتژی بازاریابی جستجوی محلی خود کار کنید. 

ممکن است گوگل کسب‌وکارها را از برخی جستجوها حذف کند، اما می‌توانید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که کسب‌وکارتان توسط مصرف‌کنندگان پیدا می‌شود.

راهکار‌های سئو سایت با الگوریتم موش کور

حتی یک کسب‌وکار کوچک محلی نیز باید رتبه خود را جدی بگیرد. از آنجایی که مشتریان بالقوه شما به صورت آنلاین و احتمالاً از طریق یک دستگاه تلفن همراه به دنبال شما هستند، نمی‌توانید از پیامدها و تأثیرات الگوریتم موش کور چشم پوشی کنید. در اینجا چند مرحله ساده و عملی وجود دارد که می‌توانید برای تنظیم سئوی خود انجام دهید و از نزول رتبه خود یا نزول آن در آینده جلوگیری کنید.

  • سئوی سایت خود را بهینه کنید 

اولین کاری که به شما پیشنهاد می‌دهیم، انجام سئوی خوب است. از آنجایی که گوگل قصد دارد مرتبط ترین جستجوها را به کاربران خود ارائه دهد، شما باید هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا در وهله اول توسط گوگل مورد توجه قرار بگیرید و به خزنده‌های وب نشان دهید که شما پاسخگوی درخواست آن کاربر هستید. 

  • Google برای کسب و کار من 

اگر شما یکی از معدود یا بسیاری از کسب‌وکارهای هم‌رده در «Google برای کسب‌وکار من» هستید و مکان‌های شما تقریباً نزدیک هستند، ممکن است دلیل رتبه‌بندی پایین شما همین باشد. سعی کنید با دسته‌های خود در صفحه Google برای کسب و کار من بازی کنید و یک دسته بندی خاص تر را انتخاب نمایید. 

این نکته با یک هشدار همراه است. اگر این تغییرات را به طور سرسام آوری انجام دهید، می‌توانید به سئو سایت خود آسیب جدی وارد کنید. از آنجایی که ترافیک وب شما به شدت به استراتژی سئوی شما بستگی دارد، توصیه می‌کنیم قبل از ایجاد هرگونه تغییر دسته بندی شدید در صفحه Google برای کسب و کار من، با کارشناسان سئو مشورت کنید.

دلیل نام گذاری موش کور بر این الگوریتم 

تمرکز اصلی الگوریتم POSSUM بر روی لوکال سئو می‌باشد. این الگوریتم دقت بالایی دارد و با توجه به این موضوع، ممکن است یک وب سایت در ازای یک کلمه کلیدی مشخص، در صفحه نتایج Google نمایش داده شود و گاهی وقت‌ها نیز ممکن است برای همان کلمه نمایش داده نشود. 

صاحب وب سایت‌ها در همچین شرایطی مطمئنا گیج می‌شوند و فکر کنند وب سایت گوگل پنالتی شده و به همین علت از صفحه نتایج گوگل حذف شده است. به همین خاطر به این الگوریتم موش کور یا  POSSUM Algorithm می‌گویند.

اطلاعات نقل قول محلی خود را پاک کنید

مطمئن شوید که کسب و کار شما دارای لیست‌های تکراری یا اطلاعات نادرست آنلاین نیست. اگر این کار را انجام دهید، به احتمال زیاد گوگل و سایر موتورهای جستجو را دچار سردرگمی خواهید کرد. اگر اطلاعات شما دقیق باشد، ممکن است شانس بیشتری نسبت به رقبای خود برای حضور در صدر نتایج داشته باشید، به خصوص اگر اطلاعات آنها دقیق نباشد.

به‌نظر می‌رسد به‌روزرسانی Possum Algorithm اهمیت بیشتری به ارتباط داده است. منظور از ارتباط این است که مطلب شما با آنچه جستجوگر سرچ کرده‌ است ارتباط داشته باشد. اگر Google کسب‌وکارهای خاصی را از نتایج جستجو حذف کند، کسب‌وکارهایی که نشان داده می‌شوند احتمالاً مرتبط‌تر هستند. اکنون سوال اینجاست که چگونه می‌توانید اثبات کنید که مرتبط هستید؟ یکی از راه‌های اثبات ارتباط این است که مطمئن شوید اطلاعات استناد محلی و دسته‌بندی‌ها صحیح و مرتبط هستند. 

نقل قول‌های محلی جدید بسازید و فهرست‌های موجود را پاکسازی کنید، موارد تکراری و اطلاعات نادرست را نیز حذف نمایید. هرچه اطلاعات دقیق بیشتری درباره کاری که کسب‌و‌کارتان انجام می‌دهد به موتورهای جستجو بدهید، شانس بیشتری برای نمایش در جستجوهای محلی مرتبط خواهید داشت.

به روز رسانی الگوریتم موش کور گوگل چه تاثیری دارد 

هدف از به‌روزرسانی الگوریتم موش کور ارائه گزینه‌های محلی مرتبط‌تر به کاربران می‌باشد. خطر اصلی آپدیت الگوریتم موش کور به وجود آمدن رقابت زیاد است. در حالی که نمی‌توانید کاری در مورد رقبای محلی انجام دهید، مراحل خاصی وجود دارد که با انجام آنها مطمئن می‌شوید سئوی محلی شما برای این به‌روزرسانی بهینه شده است.  

سخن پایانی

مطالعات بسیار کمی در مورد تأثیرات الگوریتم موش کور بر نتایج موتور جستجوی محلی انجام شده است و این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتر را برجسته م‌کند. هنگامی که کاربران راه حل‌های محلی می‌خواهند، Google تمام تلاش خود را می‌کند تا گزینه‌های خوبی را پیش روی آن‌ها بگذارد. 

خبر خوب برای کسب‌وکارهای محلی این است که اگر آنها یک استراتژی سئو مؤثر داشته باشند، به‌روزرسانی Possum واقعاً می‌تواند به نفع آن‌ها باشد. ‌‌‌اکنون که می‌دانید چه چیزی باعث به روز رسانی می‌شود و چه کاری می‌توانید انجام دهید تا از رتبه‌های برتر خارج نشوید، تغییرات مناسب را اعمال کنید و از مزایای ترافیک محلی بهره‌مند شوید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

1,299 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست