تکنیک Google Bomb یا بمب گوگل چیست؟

در نگاه کلی تکنیک بمب گوگل یا همان Google Bomb به این معنا بوده که ما به ‌یکباره بیش از هزاران لینک گوناگون با یک انکر تکست معین به یک صفحه در وب‌سایت بدهیم و این‌گونه تلاش کنیم سایر الگوریتم‌های Google را دور بزنیم و سپس وب‌سایت مورد نظر خود را در سریع‌ترین تایم، به رتبه‌های اول برسانیم. این از جمله تکنیک‌های کلاه سیاه به حساب می‌آید که در صورت مورد استفاده قرار دادن آن مطمئنا دامنه وب‌سایت توسط گوگل پنالتی خواهد شد. اما با این حال به خاطر ماهیت جذاب، همچنان افرادی هستند که از این تکنیک استفاده می‌کنند.

بمب گوگل چیست؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

برای اینکه به مراتب بهتر متوجه بشوید و درک کنید که بمب گوگل یا همان Google Bombing چگونه رخ می‌دهد، نیاز است بدانید که در این فرایند، موتور جستجوی گوگل با بمباران و هجمه لینک‌ها مواجه می‌شود. این لینک‌ها در حقیقت به صفحه‌ای ویژه که دارای عبارتی خاص است، فرستاده می‌شوند. در این پروسه رتبه یک وبسایت به طور غیر طبیعی افزایش می‌یابد و جایگاه آن در فهرست نتایج موتور جستجو گوگل بالا می‌رود. شما می‌توانید برای درک بیشتر از اینکه سئو چیست کلیک کنید.

این افزایش به طور چشمگیری رخ می‌دهد و در آخر باعث جلوگیری خزیدن مورتوهای جستجوی گوگل از آن وب‌سایت خواهد شد. در ادامه این مطلب مباحث بیشتری درباره بمب گوگل هم‌چون Google Bomb چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد، مزایای بمب google و عوامل تاثیرگذار در ایجاد Google Bomb برای شما بیان می‌کنیم. توجه داشته باشید که این تکنیک صرفا جهت معرفی برای شما شرح داده شده است و در آخر این شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید که می‌خواهید از گوگل بمب استفاده کنید یا خیر.

در ادامه این مطلب از آکادمی سئو پورفیض قصد داریم به بیان مطالب زیر می‌پردازیم:

  • بمب گوگل چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟
  • گوگل چگونه صفحات یک وب‌سایت را رتبه بندی می‌کند؟
  • مزایای Google Bombing
  • عوامل تاثیرگذار در ایجاد Google Bomb
  • آیا تکنیک Google Bombing موجب پنالتی شدن سایت می‌شود؟
  • سخن پایانی

بمب گوگل چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

Google Bomb تکنیکی در سئو است که سال‌هاست درباره آن صحبت می‌شود، با این حال این تکنیک همچنان برای بسیاری از افراد و وب مسترها نامفهوم مانده است. بنابراین در این بخش، به شرح Google Bombing می‌پردازیم. بمب گوگل یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه است. این تکنیک با بهره گیری از نقص‌هایی که الگوریتم های گوگل دارند، موقعیت یک صفحه یا یک وب‌سایت را بهبود می‌بخشد. این شامل لینک‌سازی بوده که در چندین صفحه از وب‌سایت به صفحه هدف لینک می‌دهند. این تکنیک یک ترفند عالی سیاه برای بالا بردن رتبه یک سایت یا یک صفحه وب برای یک کلمه کلیدی مشخص است. در واقع این تکنیک یک صفحه وب را برای اولین بار در صفحه نتایج جستجو گوگل قرر می‌دهد.

این تکنیک برای تصویرها نیز به کار می‌رود. با استفاده از این تکینک سئوکاران تصاویر بسیار زیادی را برای یک کلمه کلیدی مشخص بهینه‌سازی می‌کنند. جالب است بدانید که عبارت “بمب گوگل یا همان bomb google” اولین بار در سال ۲۰۰۱  توسط آدام متس در یک مجله آنلاین استفاده شد.

Google Bombing یک تلاش برای فریب دادن گوگل و کسب رتبه بالا در صفحه نتایج جستجوی گوگل است. بسیاری از متخصصان سئو یا وبلاگ نویسان در مطالب خود با استفاده از یک کلمه کلیدی خاص که به آن انکر تکست و یکی از اصطلاحات سئو می‌گویند به صفحه هدف لینک می‌دهند.

گوگل در این شرایط در نظر می‌گیرد صفحه‌ای که به آن لینک داده شده است بخشی از محتوای مطلب کنونی را منعکس می‌کند. از این رو موتور جستجو صفحه‌ای که به آن لینک داده شده است را برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی می‌کند. اما نکته اینجاست که آن انکر تکست هیچ ارتباطی با آن صفحه ندارد و این‌گونه است که این تکنیک یک صفحه وب را برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی می‌کند.

گوگل بمب تکنیکی سیاه است که می‌خواهد راه صد ساله سئو را یک شبه طی کند.

بمب گوگل چیست و دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

گوگل چگونه صفحات یک وب‌سایت را رتبه بندی می‌کند؟

رتبه بندی صفحات یک وب‌سایت در گوگل با کمک الگوریتم PageRank انجام می‌شود. این الگوریتم گوگل در ابتدا صفحات وب را مورد بررسی قرار می‌دهد تا مطمئن می‌شود که این صفحات با عبارات جست و جو شده توسط کاربران مرتبط هستند، سپس آن‌ها را در صفحه نتایج جستجوی گوگل رتبه بندی می‌کند.

اگر این الگوریتم یک لینک را که به یک صفحه وب ارجاع داده می‌شود پیدا کند، آن را یک نکته مثبت در نظر می‌گیرد. از این رو هر چقدر یک صفحه بک لینک‌های بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه رتبه خوبی به دست بیاورد، بیشتر است. علاوه بر این، لینک‌های خوب آن‌هایی هستند که به سایت‌هایی با اعتبار بالا اشاره می‌کنند و انکر تکست خوبی دارند.

توجه داشته باشید که anchor text عبارتی است که به آن لینک داده می‌شود و درواقع کاربر می‌تواند بر روی آن کلیک کند. همین‌طور این عبارت کاربران را در مورد هدف لینک آگاه می‌سازد و به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بفهمند یک صفحه درباره چیست. این تکنیک درواقع با مورد استفاده قرار دادن انکر تکست‌ها رتبه یک صفحه وب را برای یک کلمه کلیدی مشخص افرایش می‌دهد.

گوگل چگونه صفحات یک وب‌سایت را رتبه بندی می کند؟

مزایای Google Bombing 

اولین مزیتی که این تکینک دارد این است که رتبه سایت را بهبود می‌بخشد. مطمئنا یک رتبه خوب باعث بالا رفتن ترافیک سایت مورد نظر نیز خواهد شد. این تکنیک علاوه بر جذب ترافیک، به شناخته شدن برند، محصول یا خدمات ارائه شده توسط شما نیز کمک می‌کند. با این حال، این تکنیک سئو اصلا توصیه نمی‌شود و بسیار بهتر است که روی تکنیک‌های “کلاه سفید” تمرکز کنید تا یک وب‌سایت را کاملا ایمن و خوب بالا بیاورید.

مزایای Google Bombing 

عوامل تاثیرگذار در ایجاد Google Bomb

در تکنیک گوگل بمب درواقع وب‌سایت‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. شما برای اینکه موفق شوید نتیجه به مراتب بهتری را از این تکنیک به دست آورید، نیاز است سراغ سایت‌هایی بروید که بازدید زیادی دارند. با انجام این کار احتمال اینکه موفقیت شوید چندین برابر خواهد شد؛ زیرا گوگل برای سایر وبسایت‌هایی که بازدید بسیار بالایی دارند، جایگاه تاثیرگذارتری در نظر گرفته است.

اما پیشنهاد ما به شما این است که برای سئو سایت خود هرگز این تکنیک را مورد استفاده قرار ندهید. همین‌طور این تکنیک صرفا جهت معرفی برای شما شرح داده شده است. در آخر این شما هستید که تصمیم نهایی را می‌گیرید که می‌خواهید از گوگل بمب استفاده کنید یا خیر.

عوامل تاثیرگذار در ایجاد Google Bomb

آیا تکنیک Google Bombing موجب پنالتی شدن سایت می‌شود؟

گوگل نیز هم‌چون داور زمین فوتبال به شدت اهل جریمه کردن افرادی است که قوانین بازی را رعایت نکرده و آن‌ها را زیر پا می‌گذارند. اگر متخصص سئو قوانین و مقرارت زمین بازی گوگل را زیر پا بگذارند با جریمه پنالتی روبه‌رو خواهند شد. همان‌طور که برای شما بیان کردیم، گوگل بمب یک تکینک کلاه سیاه است و شما با استفاده کردن از تکنیک‌های کلاه سیاه رسما قوانین گوگل را زیر پا گذاشته‌اید. بنابراین بله، تکنیک بمب گوگل یا موجب پنالتی شدن سایت شما خواهد شد. در واقع یکی از دلایلی که به شدت اصرار می‌کنیم از این تکنیک استفاده نکنید همین است.

آیا بمب گوگل باعث پنالتی شدن سایت می شود؟

سخن پایانی

اگر تا به اینجای مطلب دلخوش به مورد استفاده قرار دادن تکنیک Google Bomb بوده‌اید، نیاز است بگوییم نه تنها این تکنیک برای سئو سایت شما کاربردی نبوده و بلکه نیاز است بدانید که به شدت در اشتباه هستید. مورد استفاده قرار دادن این تکنیک برای بهینه سازی کردن سایت کاملا غیرقانونی بوده و هیچ تاثیری بر روی رتبه سایت شما نخواهد داشت. همین‌طور شایان ذکر است که در صورت مورد استفاده قرار دادن این تکنیک به صورت بسیار جدی با برخورد google جهت جلوگیری کردن از بمب گوگل مواجه خواهید شد.

اگر می‌خواهید جایگاه مطلوبی را در صفحه نتایج جستجو گوگل داشته باشید، تلاش کنید از تکنیک‌های قانونی و به اصطلاح سئو کلاه سفید استفاده کنید. با استفاده کردن از تکنیک‌های کلاه سفید نتیجه به مراتب بهتر و اثربخش‌تری روی سئو وبسایت خود مشاهده خواهید کرد. همین‌طور این نتایج برای شما ماندگارتر هستند. در نهایت امیدواریم این مطلب برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول درباره تکنیک بمب گوگل یا Google Bomb

بمب گوگل به چیست؟

به طور کلی تکنیک بمب گوگل یا همان Google Bomb به این معنا بوده که ما به‌یک‌باره بیش از هزاران لینک گوناگون با یک انکر تکست معین به یک صفحه در وب‌سایت بدهیم و این‌گونه تلاش کنیم سایر الگوریتم‌های Google را دور بزنیم و سپس وب‌سایت مورد نظر خود را در سریع‌ترین تایم، به رتبه‌های اول برسانیم.

چرا باید برای موفق شدن در به کارگیری بمب گوگل سراغ وب‌سایت‌هایی که بازدید زیادی دارند، برویم؟

شما برای اینکه موفق شوید نتیجه به مراتب بهتری را از این تکنیک به دست آورید، نیاز است سراغ سایت‌هایی بروید که بازدید زیادی دارند. با انجام این کار احتمال اینکه موفقیت شوید چندین برابر خواهد شد؛ زیرا گوگل برای سایر وب‌سایت‌هایی که بازدید بسیار بالایی دارند جایگاه تاثیرگذارتری در نظر گرفته است.

Google Bombing چه مزایایی دارد؟

اولین مزیتی که این تکینک دارد این است که رتبه سایت را بهبود می‌بخشد. مطمئنا یک رتبه خوب باعث بالا رفتن ترافیک سایت مورد نظر نیز خواهد شد. این تکنیک علاوه بر جذب ترافیک، به شناخته شدن برند، محصول یا خدمات ارائه شده توسط شما نیز کمک می‌کند.

آیا تکنیک بمب گوگل برای تصویرها نیز به کار می‌رود؟

بله، تکنیک گوگل بمب برای تصویرها نیز به کار می‌رود. با استفاده از این تکینک می‌توانید تصاویر بسیار زیادی را برای یک کلمه کلیدی مشخص بهینه سازی کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

865 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست