مدرس سئو چه کسی است و بهترین مدرس SEO کیست

مدرس سئو به شخصی گفته می‌شود که این توانایی را دارد که مسائل مربوط به سئو و همچنین دیگر موارد مهم در این حوزه را به افراد دیگر آموزش دهد. یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌هایی که یک شخص مدرس SEO باید داشته باشد فن بیان قوی و همچنین قدرت انتقال بالا در کنار تجارب و علم اوست.

مدرس سئو چه کسی است؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

مدرس سئو به شخصی گفته می‌شود که این توانایی را دارد که مسائل مربوط به سئو و همچنین دیگر موارد مهم در این حوزه را به افراد دیگر آموزش دهد. یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌هایی که یک شخص مدرس در این حوزه باید داشته باشد فن بیان قوی و همچنین قدرت انتقال بالا در کنار تجارب و علم اوست.

برای یک مدرس سئو هیچ چیز به اندازه‌ی اصولی و همچنین تجربی بودن آموزش‌ها حائز اهمیت نیست. برای همین یک استاد باید دید دقیق، درست و تجربی به این کار داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن دانش خود را انتقال دهد. در ادامه این‌ مطلب از آکادمی سئو پورفیض به موارد زیر خواهیم پرداخت:

 • مدرس سئو کیست؟
 • چطور به عنوان یک مدرس سئو شناخته می شویم؟
 • ویژگی های یک مدرس سئوی عالی چیست
 • قسمت های مختلف تدریس سئو کدامند
 • اطلاعات لازم درباره سایت برای یک مدرس سئو
 • محمد پور فیض بهترین مدرس SEO
 • سخن پایانی
 • سوالات متداول

مدرس سئو کیست؟

در پاراگراف قبلی به صورت خلاصه به اینکه مدرس سئو کیست اشاره کردیم. در ادامه این مبحث باید گفت که به طور کلی به هر فردی که با به انجام رساندن پروژه‌های سئوی متنوع، مطالعه فراوان در این زمینه و کسب تجربه در آن بتواند به درجه‌ای از دانش و توانایی برسد که اطلاعات خود را در قالب کلاس‌های حضوری یا آنلاین، وبینارها، جلسات سخنرانی و … به سایرین انتقال دهد، مدرس سئو گفته می‌شود. درباره اینکه یک استاد سئو باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و چگونه باید یک استاد سئوی معتبر و کاربلد برای خود انتخاب کنید در ادامه این مطلب صحبت می‌کنیم.

مدرس سئو کیست؟

چطور به عنوان یک مدرس سئو شناخته می شویم؟

برای اینکه بتوانید به عنوان یک استاد سئو شناخته شوید باید چند ویژگی مهم را در خود پرورش دهید. اولین مورد این است که علم خود در این حوزه را تا جای ممکن از طریق راه‌های رایگان موجود مانند پادکست، فیلم آموزشی، پست‌ در فضاهای مجازی، وبینار و غیره در اختیار علاقمندان قرار دهید.

اینکه شما یک صفحه با نام شخصی که در واقع برند شخصی شماست داشته باشید و علاوه بر آن یک نام مستعار برای کسب کار خودتان در Instagram Linkedin،Twitter ،Facebook بسازید در اینکه شناخته شوید بسیار تاثیرگذار و مهم است. در این صفحات شما این فرصت را پیدا می‌کنید که نمونه تدریس خود را به علاقمندان‌ نشان دهید و آنان را به دیدن آموزش‌های بیشتر از ترغیب کنید.

برای اینکه به یک مدرس سئو تبدیل شوید باید به عنوان متخصص سئو یا اصطلاحا سئوکار هم فعالیت داشته باشید تا بتوانید با چند نمونه کار توانایی و مهارتتان را به اثبات برسانید. اینکه شما پروژه‌های سئوی شخصی و غیر شخصی داشته باشید علاوه بر اینکه مهارت و دانش زیادی به شما می‌دهد، باعث می‌شود بتوانید روش‌های ابداعی و جدیدی را در این زمینه پیدا کرده و از آن‌ها در آموزش‌هایتان استفاده کنید. انجام این کارها در رزومه‌‌ی شما بسیار موثر خواهد بود.

یکی دیگر از مواردی که در این راه اهمیت دارد این است که شما بتوانید در یک فضای شخصی مانند دفتر کارتان یا یک فضای آموزشی اشتراکی یا حتی یک فضای اجاره‌ای مانند کلاس‌ها، سالن‌های کنفرانس موجود، همایش و کلاس آموزش سئو را به صورت رایگان و با تخفیف بالا برگذار کنید. از این طریق افراد بسیاری را به اینکه در کلاستان حضور پیدا کنند و‌ از آموزشتان بهره ببرند، تشویق نمایید. شما با ارائه یک محتوای مفید در این همایشات می‌توانید طرفداران خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

برای شرکت در آموزش خصوصی سئو پورفیض کلیک کنید.

موضوع حائز اهمیت بعدی این است که یک مدرس سئو همیشه باید در حال مطالعه و یادگیری باشد. باید توجه داشته باشید که رقابت در این حوزه بسیار گسترده است. پس همیشه باید در حال پیشرفت باشید و هرگز از مطالعه دست نکشید.

چطور به عنوان یک مدرس سئو شناخته می شویم؟

ویژگی های یک مدرس سئوی عالی چیست

اکثر ویژگی‌های یک مدرس سئو با اساتید حوزه‌های دیگر مشترک است و فرق زیادی بین ویژگی‌های اصلی آنان وجود ندارد. تفاوت‌ها در موارد تخصصی به وجود می‌آیند. برای مثال از ویژگی‌های عمومی یک استاد ‌می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن فن بیان قوی
 • داشتن اعتماد به نفس بالا
 • داشتن قدرت انتقال عالی
 • داشتن شیوه بیان جذاب

علاوه‌ بر این‌ها، از ویژگی‌های تخصصی یک استاد سئو باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن دیدی دقیق، درست و اصولی در زمینه توسعه وب.
 • داشتن دیدگاه صحیح در زمینه شناخت کاربران.
 • شناخت و درک اصول علم دیجیتال مارکتینگ.
 • شناخت و درک درست درباره اصول تولید محتوا.

یک‌ مدرس سئوی موفق کسی است که اطلاعات درستی درباره تمام بخش‌های فرآیند بهینه‌سازی داشته باشد. همچنین یک استاد در این حوزه لازم است درباره سایت هم اطلاعات کافی به دست آورد. به علاوه همه این موارد باید:

 • درباره انواع سئو اطلاعات داشته باشد.
 • تجربه کافی و یا مدرک داشته باشد.
 • راه‌های مختلف موفقیت در سئو را بشناسد.
 • بازار کار این حوزه را بشناسد.
 • تکنیک‌های مختلف موجود در سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه را به خوبی بلد باشد.
 • در این مسیر با اشتیاق و کنجکاوی به دنبال ابرازهای جدید و موارد تازه‌ی سئو برود و همیشه در حال آپدیت خودش باشد.
 • توانایی تجزیه و تحلیل آمارها و نتیجه گیری از آن‌ها را داشته باشد.
 • بتواند ارتباط عمومی خوبی بسازد.

ویژگی های یک مدرس سئوی عالی چیست

قسمت های مختلف تدریس سئو کدامند

سئو یک زیرمجموعه با هدف بازاریابی موتورهای جستجو است و شاخه‌های بسیار زیادی برای برندسازی یک کسب و کار دارد. شما به عنوان یک شخص متخصص و مدرس در حوزه سئو، باید درباره تمام این شاخه‌ها اطلاعات کامل و تخصصی داشته باشید. این شاخه‌ها را می‌توان به سه دسته‌ی اصلی تقسیم بندی کرد:

قسمت های مختلف تدریس سئو کدامند

 1. بهینه سازی موتورهای جستجو

این شاخه از سئو شامل مواردی مانند سئو محلی، سئو داخلی سایت، انجام آنالیزهای لازم، بهینه‌سازی سایت برای تلفن همراه، ساختن لینک خارجی، گسترش دادن کلید واژه‌ها و مدیریت کردن توسعه سایت و مدیر سئو است.

 1. تبلیغات PPC

تبلیغاتی هستند که در آن‌ها به ازای هر کلیک مبلغی پرداخت می‌شود و تعداد این کلیک‌ها برای موتورهای جستجو حائز اهمیت است. به همین دلیل مهم‌ است که تبلیغات مناسب و درستی در این باره انجام شود.

 1. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

این شاخه هم همانطور که از نامش پیداشت شامل محتواهای جدید، جذاب و قدرتمندی است که باعث افزایش فالوورها در شبکه‌های مختلف مجازی می‌شود.

اطلاعات لازم درباره سایت برای یک مدرس سئو

همانطور که گفتیم یک مدرس سئوی حرفه‌ای باید در زمینه سایت اطلاعات کافی را داشته باشد. شما تحت عنوان یک کارشناس سئو و استاد سئو، باید از همه جهت و به خوبی روی یک سایت شناخت داشته باشید و آن‌ را سازگار با اصول سئو طراحی کنید. برخی از موارد مهمی که باید درباره سایت بدانید عبارتند از:

اطلاعات لازم درباره سایت برای یک مدرس سئو

مدرس سئو باید از اصول تولید محتوا اطلاع داشته باشد

محتوا یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش‌های سئو به حساب می‌آید؛ هر شخص متخصص در این زمینه باید درباره نحوه صحیح تولید محتوا بداند و به اصول آن پایبند باشد. اگر شما نتوانید مطلب خوبی بنویسید، طبیعتا نمی‌توانید در صفحات جستجو بالا بیایید. در مقابل، با آگاهی داشتن از نیاز مخاطب، استخراج کلیدواژه‌های درست، کنترل کردن حجم کلید واژه‌ها در مطالب و افزایش کارایی محتوا، خواهید توانست سئوی مفیدتر و موفق‌تری بسازید که این‌ درواقع تنها و اصلی‌ترین وظیفه کارشناس سئو است، زمانی که یک کارشناس بهینه‌سازی عالی باشید، یک مدرس سئوی عالی نیز خواهید بود.

آگاهی داشتن از اصول صحیح تولید محتوا

داشتن توانایی در لینک سازی داخلی و خارجی درست توسط مدرس SEO

لینک سازی‌ها در سئو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند و شخص کارشناس باید اصول صحیح به دست آوردن بک لینک مفید و با کیفیت را بداند؛ همیشه کیفیت یک لینک برای گوگل بسیار با اهمیت‌تر از کمیت آن است و همین سبب می‌شود تا متخصصان زمان و دقت زیادی برای لینک سازی‌ها اختصاص دهند.

داشتن توانایی در لینک سازی درست

داشتن اطلاعات درباره انواع سئو توسط مدرس SEO

به طور کلی انواع سئوی سایت را به سه دسته تقسیم می‌کنیم، سئوی فنی، سئوی داخلی و سئوی خارجی. در ادامه توضیح مختصری درباره هریک داده‌ایم. یک مدرس سئوی موفق باید اطلاعات درستی درباره این سه مورد داشته باشد.

 • سئو تکنیکال

سئو تکنیکال شامل ساختار یک سایت است. در این بخش سئوکار باید تصمیم بگیرد که سایت قرار است برای خزش موتورهای جستجو پیچیده باشد و یا آسان، همچنین باید تعیین شود که چه نوع محتوایی باید در سایت قرار بگیرد.

 • سئوی داخلی

موارد زیادی در سئو داخلی قرار می‌گیرند. مانند کلیدواژه‌ها، تگ‌های HTML، URLهای ساخته شده و همچنین موارد دیگری که به افزایش پیدا کردن ترافیک ورودی سایت کمک می‌کنند.

 • سئوی خارجی

از مهمترین توانایی‌هایی که باید درباره سئو خارجی وجود داشته باشد ساخت لینک‌های خارجی مفید است.

داشتن اطلاعات درباره انواع سئو

محمد پور فیض بهترین مدرس SEO

محمد پور فیض به عنوان متخصص و مدیر سئو با سال‌ها تجربه در تدریس سئو به سئوکارهای استارتاپ‌های داخلی و خارجی در کشورهایی مانند، کانادا، آموریکا و استرالیا، می‌تواند یکی از بهترین های تدریس سئو باشد.

سخن پایانی

یک مدرس سئو در ابتدا باید یک متخصص باشد، به طوری که در این مسیر تجربه و دانش کافی کسب کرده و سایت‌های زیادی را به موفقیت رسانده باشد. در این صورت خواهد بود که یک شخص بتواند تجربه و دانش‌ خود را به بهترین شکل ممکن به دیگران انتقال دهد. صرفا آموزش دیدن، مطالعه یا کسب اطلاعات در این زمینه نمی‌تواند از شما یک استاد بسازد و همیشه مهم‌ترین نکته تجربه‌ و رزومه شخصی است.

سوالات متداول درباره مدرس سئو

مدرس سئو به چه کسی گفته می‌شود؟

مدرس یا استاد سئو به یک‌ شخص متخصص و‌ فعال در زمینه سئو گفته می‌شود که اطلاعات خود را در قالب کلاس، همایش، ویدئو و یا پادکست در اختیار دیگران قرار می‌دهد.

اصلی ترین ویژگی که یک‌ مدرس در حوزه سئو باید داشته باشد، چیست؟

اصلی ترین مورد، داشتن دانش به صورت تجربی و توانایی حل مسائل مختلفی که در مسیر سئوی سایت پیش می‌آیند، است. یک مدرس با تجربه همیشه می‌تواند تجربیات مفید خود را به دانش‌آموزان خود انتقال دهد.

یک‌ مدرس SEO باید چه ویژگی‌های شخصی‌ای داشته باشد؟

مهم ترین ویژگی‌ برای هر مدرس SEO، داشتن فن بیان عالی و قدرت انتقال بالاست.

آیا صرفا با مطالعه درباره‌ی حوزه سئو می‌توان آن را به دیگران آموزش داد؟

خیر. صرفا مطالعه در حوزه پویای سئو شما را به یک استاد و یا مدرس تبدیل نمی‌کند، بلکه تجربه در این مسیر مهم‌ترین اصل است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

972 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست