اسکیمای بردکرامب، نردبانی برای قرارگیری سایت شما در رتبه‌های‌ اول

اگر از استراکچر دیتای بردکرامپ در علامت‌گذاری سایت خود استفاده کنید، گوگل از آن برای دسته‌بندی داده‌های ارائه‌شده بهره می‌برد. در غیر این صورت، لیست جست‌وجوی شما فقط به عنوان URL صفحه ظاهر می‌شود و نشانی از دسته‌بندی صفحه مورد نظر وجود نخواهد داشت. استفاده از طرحواره‌ی خرده نان بهره‌وری و در نتیجه کاربران سایت شما را افزایش می‌دهد.  بسیاری از سایت‌های ایرانی از استراکچر دیتا بردکرامب استفاده نمی‌کنند؛ اما شما با استفاده از آن می‌توانید جایگاه بالاتری در میان نتایج جست‌وجو کسب کنید و موقعیت سایتتان را بهبود ببخشید. در ادامه این صفحه از آکادمی سئو پور فیض به صورت کامل با استراکچردیتا بردکرامب آشنا خواهیم شد.

اسکیمای بردکرامب

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

با پیشرفت تکنولوژی و وابسته شدن بسیاری از افراد به داده‌های اینترنت، مهم است که بتوانیم سایت و خدمات خودمان را به گوگل معرفی کنیم. اگر گوگل سایت ما را به خوبی شناسایی کند، بعد از جست‌وجوی کاربر در جایگاه بالاتری قرار خواهیم گرفت و باعث رشد سایت می‌شود. برای شناساندن سایت به گوگل روش‌های مختلفی وجود دارد؛ یکی از این روش‌ها استفاده از بردکرامب و انواع اسکیما است. در مقالات قبلی به طور جامع اشاره کردیم که بردکرامب چیست و چه مزایایی دارد؛ حالا نوبت به معرفی اسکیما و اسکیمای بردکرامبز رسیده است.

در ادامه‌ی این مطلب از آکادمی پور فیض قرار است به موضوعات زیر بپردازیم:

  • بردکرامب، بال پرواز یک سایت
  • استفاده از اسکیما، روشی برای دوستی با موتورهای جست‌وجو 
  • یک راه طلایی برای کسب جایگاه اول در نتایج موتورهای جست‌وجو
  • با اسکیمای بردکرامب هم دل گوگل را بدست بیاورید، هم دل کاربر.
  • چرا کاربران از سایت شما فراری می‌شوند؟
  • سخن آخر

اسکیما بردکرامب، بال پرواز یک سایت

بردکرامب یا همان خرده نان از داستان مشهور و قدیمی هانسل و گرتل گرفته شده است. بردکرامب در واقع متن کوتاهی در بالای اغلب صفحات وب است که نشان می‌دهد از چه مسیری به صفحه حاضر رسیده‌ایم. هر کدام از دسته‌هایی که در بردکرامبز ذکر شده قابلیت برگشت‌پذیری دارد و کاربر با کلیک بر روی آن می‌تواند به صفحه موردنظرش باز گردد. بکارگیری بردکرامب باعث می‌شود که نرخ پرش کاربر از سایت کاهش پیدا کند و کاربران زمان بیشتری در سایت بماند.

بردکرامب به سئو تکنیکال و تجربه کاربری سایت کمک شایانی می‌کند. برای آشنایی بیشتر با سئو تکنیکال کلیک کنید.

بردکرامب‌ها به شکل‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما باید با توجه به ساختار سایتتان، از سبک بردکرامپ مناسب بهره ببرید تا هم تجربه کاربری را افزایش دهید و هم سئو خود را بهبود ببخشید. استفاده از اسکیمای بردکرامب نیز بسیار تاثیر زیادی در صعود سایت شما به رتبه‌های اول نتایج جست‌وجو در گوگل دارد.

استفاده از استراکچردیتا بردکرامب، روشی برای دوستی با موتورهای جست‌وجو 

استفاده از اسکیما بردکرامب باعث می‌شود که موتورهای جست‌وجو سایت‌ها را شناسایی کنند و محتوای موردنظر را به کاربر نشان دهند. در واقع اسکیما بردکرامب با موتورهای جست‌وجو به زبان خودشان حرف می‌زند و اطلاعات و محتوای سایت را به آن‌ها معرفی می‌کند. موتورهای جست‌وجو این اطلاعات را ذخیره می‌کنند و هرگاه کاربری به این داده‌ها نیاز داشت، مناسب‌ترین سایت را به او نمایش می‌دهد. اسکیما انواع مختلفی دارد مثل اسکیما سازمانی، اسکیما افراد، اسکیما کسب و کار محلی و اسکیمای محصول. با استفاده از طرحواره‌ی مناسب می‌توانید جایگاه سایت خود را در SERT افزایش دهید و جزو اولین نتایج موتورهای جست‌وجو باشید. 

اسکیمای بردکرامب یک راه طلایی برای کسب جایگاه اول در نتایج موتورهای جست‌وجو

اگر از استراکچر دیتای بردکرامپ در علامت‌گذاری سایت خود استفاده کنید، گوگل از آن برای دسته‌بندی داده‌های ارائه‌شده بهره می‌برد. در غیر این صورت، لیست جست‌وجوی شما فقط به عنوان URL صفحه ظاهر می‌شود و نشانی از دسته‌بندی صفحه مورد نظر وجود نخواهد داشت. استفاده از طرحواره‌ی خرده نان بهره‌وری و در نتیجه کاربران سایت شما را افزایش می‌دهد. 

بسیاری از سایت‌های ایرانی از استراکچر دیتا بردکرامب استفاده نمی‌کنند؛ اما شما با استفاده از آن می‌توانید جایگاه بالاتری در میان نتایج جست‌وجو کسب کنید و موقعیت سایتتان را بهبود ببخشید.

با اسکیمای بردکرامب هم دل گوگل را بدست بیاورید، هم دل کاربر

اسکیمای بردکرامب به شناسایی شما توسط گوگل کمک می‌کند و میزان ورود به سایت از طریق جست‌وجو را افزایش می‌دهد. همانطور که اشاره کردیم، استفاده از این اسکیما باعث می‌شود که سایت شما در رتبه‌بندی، جایگاه بالاتری کسب کند. هرچه سایت در جایگاه بالاتری قرار گرفته باشد احتمال ورود کاربر به آن بیشتر است. شما می‌توانید با استفاده از این استراکچر دیتا، در میان اولین سایت‌های نتیجه جست‌وجو قرار بگیرید و به آسانی رقبای خود را پشت‌سر بگذارید. 

با استفاده از طرحواره‌ی خرده نان، محتوای صفحه‌هایتان را کاملا به گوگل معرفی می‌کنید. با این روش به صورت غیر مستقیم به موتورهای جست‌وجو می‌فهمانید که در چه زمانی باید داده‌های شما را به کاربر ارائه دهند. موتورهای جست‌وجو هم از پیاده‌سازی اسکیمای بردکرامپ در سایت شما استقبال خواهند کرد و  صفحه شما را در جایگاه بالاتری نمایش می‌دهند.

برای آشنایی بیشتر با اینکه دقیقا سئو چیست کلیک کنید.

 استفاده از این از طرحواره، به کاربر کمک می‌کند تا زودتر محتوای مورد نظرش را بیاید. بنابراین برای موتورهای جست‌وجو اهمیت بالایی دارد. اینکه شما از اسکیمای بردکرامب برای معرفی و منظم کردن داده‌های سایتتان استفاده کنید، هم گوگل‌پسند است و هم کاربرپسند. گوگل‌پسند، چون که صفحه خود را کامل به گوگل شناسانده‌اید؛ کاربرپسند هم از آن جهت که کاربر از قبل خواهد دانست که در سایت شما با چه چیزی رو به رو خواهد شد.

چرا کاربران از سایت شما فراری می‌شوند؟

بهتر است با ذکر یک مثال به این سوال پاسخ دهیم:

فرض کنید فردی قصد خرید کتاب‌ گتسبی بزرگ را دارد. عبارت گتسبی بزرگ را در گوگل جست‌وجو می‌کند و به اولین سایتی که نمایش داده شد وارد می‌شود. بعد از آن متوجه می‌شود که سایت برای فروش کتاب نبوده و برای انتشار فیلم گتسبی بزرگ است؛ فرد بلافاصله از سایت فیلم خارج می‌شود و این امر تاثیری منفی بر روی سایت دارد.

 اگر سایت مذکور از اسکیمای بردکرامب استفاده می‌کرد، دسته‌بندی فیلم هم در اسکیمای سایت نمایش داده می‌شد. کاربر با مشاهده دسته‌بندی فیلم می‌دانست که قرار است با فیلم گتسبی بزرگ مواجه شود، نه کتاب آن و به اشتباه وارد سایت نمی‌شد. به همین سادگی می‌توان با استفاده از استراکچر دیتا خرده نان از بازخوردها و تاثیرات منفی بر سایت جلوگیری کرد.

شما هم می‌توانید با استفاده از روش‌های گوناگونی اسکیمای خرده نان را به سایتتان اضافه کنید. وقتی کاربر از قبل بداند که در صفحه شما چه خبر است هیچ وقت به اشتباه به آنجا وارد نخواهد شد. از آن طرف هم جست‌وگر مطلب شما را زودتر پیدا می‌کنند و به همین سادگی کاربران سایت شما افزایش خواهد یافت.

سخن آخر درباره اسکیمای بردکرامبز

بهترین سئوکاران برای ورود سایت به جایگاه‌های اول در نتایج جست‌وجو از روش‌های گوناگونی بهره می‌برند. یکی از این روش‌ها استفاده از اسکیمای بردکرامب یا همان خرده نان است. با استفاده از استراکچرا  می‌توانید ظاهر بهتری برای سایت خود در نتایج گوگل بسازید. علاوه بر این، زمان حضور کاربر در سایت را افزایش دهید و از این طریق رتبه بالاتری را در لیست نتایج گوگل کسب کنید.

آمارها نشان داده که کمتر از یک سوم صفحات از طرحواره‌ی خرده نان استفاده می‌کنند. شما با قراردادن آن می‌توانید از رقبای خود پیشی بگیرید و سایتتان را متمایز کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

860 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست