چگونه استاد سئو شویم؟ بهترین استاد SEO کیست؟

سئو یک تخصص پرطرفدار و بسیار حائز اهمیت در دنیای دیجیتال است که روز به روز به علاقمندان آن اضافه می‌شود. دلایل بسیاری برای این محبوبیت وجود دارد، از جمله کاربردهای بسیار زیاد و درآمد بسیار بالای آن. تبدیل شدن به یک متخصص در این زمینه نیازمند آموزش دیدن‌های حرفه‌ای و تجربه کسب کردن‌های بسیار است که همگی با داشتن یک استاد سئو عالی امکان پذیر خواهند بود. در این مطلب درباره خصوصیات یک متخصص و مدرس سئوی حرفه‌ای و راه‌های آموزش دیدن در این حوزه اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار دادیم. در ادامه با بهترین ویژگی‌های یک استاد SEO حرفه‌ای آشنا خواهیم شد.

چگونه استاد سئو شویم؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر در زمینه یادگیری سئو قدم گذاشته باشید قطعا سئو یکی از پر تکرارترین کلماتی است که در طول روز به گوشتان می‌خورد. سئو که به طور کلی به بهینه سازی سایت برای بالا آمدن در موتورهای جستجو اشاره دارد، این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید در گوگل به اعتبار برسید و رتبه خوبی در آن بگیرید. در نتیجه به صفحات و رتبه‌های اول آمده و ترافیک ورودی بالا برای سایت خود جذب کنید. با توجه به اهمیت بالای علم سئو در دنیای امروز، ممکن است قصد آموزش دیدن در این حوزه و‌ یا حتی آموزش دادن و تبدیل شدن به یک استاد سئو را پیدا کرده باشید.

به طور کلی یک مدرس سئو در صورتی که واجد شرایط لازم و دارای علم کافی باشد می‌تواند تا حد بسیار زیادی به پیشرفت دانشجوی خود کمک کند. اگر قصد دارید یک مدرس سئوی خوب انتخاب کنید یا به یک استاد سئو تبدیل شوید، در ادامه این مطلب از آکادمی سئو پورفیض با ما همراه باشید.

در این مطلب به موارد زیر خواهیم پرداخت:

 • اهمیت یادگیری بخش های مختلف بهینه سازی برای استاد سئو
 • چرا آموزش سئو اهمیت دارد
 • فرمت های مختلف آموزش سئو
 • ویژگی های یک استاد سئوی عالی
 • از ویژگی‌های دیگر یک استاد سئو
 • محمد پور فیض یهترین استاد SEO

اهمیت یادگیری بخش های مختلف بهینه سازی برای استاد سئو

سئو علمی بسیار پیشرفته و به روز است و به همین دلیل هم نیاز به یادگیری اصولی و تخصصی دارد. این علم را می‌توان به اشکال مختلفی دسته‌بندی کرد که یکی از رایج‌ترین آ‌ن‌ها بهینه‌سازی سایت به حساب می‌آید. بهینه‌سازی سایت در سئو به دو بخش تقسیم می‌شود که شامل سئو داخلی یا On-Page و سئو خارجی یا Off-page هستند. در هر کدام از این دسته بندی‌ها فاکتورهای تاثیر گذار و مهم متفاوتی وجود دارد که سبب افزایش رتبه سایت و پیشرفت عملکرد آن می‌شوند.

دسته بندی دیگری که برای سئو وجود دارد بر اساس تکنیک‌ها و استراتژی‌های به کارگیری شده است. طبق این دسته بندی بهینه سازی سایت به سه دسته سئو کلاه سفید، سئوی کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه تقسیم می‌شود که هر استاد سئو باید به عنوان یک متخصص با این سه دسته بندی آشنایی کامل و کافی داشته باشد.

اهمیت یادگیری بخش های مختلف بهینه سازی برای استاد سئو

چرا آموزش سئو اهمیت دارد

همانطور که گفتیم، سئو یا همان search engine optimization مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتور در تعیین رتبه یک سایت در گوگل به حساب می‌آید. از این رو کاملا واضح است که هر سایتی اگر بخواهد موفق شود باید به سراغ آموزش سئو و به کارگیری تکنیک‌های آن برود. از طرف دیگر، به جز داشتن سایت و استفاده از سئو برای گرفتن رتبه برای آن، فردی که علم سئو را داشته باشد می‌تواند از راه‌های دیگری نیز کسب درآمد کند. یکی از آن‌ها تبدیل شدن به یک استاد سئو است که دارای درامد و آینده شغلی بسیار خوبیست. دلایل بسیاری برای یادگیری سئو وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. یک آموزش سئو درست اصولی برای شما تخصص و درآمد بالا به ارمغان می‌آورد.

چرا آموزش سئو اهمیت دارد

درآمد بالا سئو

شما با یادگیری سئو به صورت اصولی و تخصصی خواهید توانست به بهترین درآمد‌های ممکن دست یابید. این درآمد از‌‌ راه‌های متنوعی قابل کسب است. برای مثال شما می‌توانید سایت خود را سئو کنید، به یک استاد سئو تبدیل شوید و‌ از طریق آموزس دادن کسب درآمد کنید. راه دیگر هم این است که انجام پروژه‌‌های سئوی سایت‌های دیگر را به عهده بگیرید.

درآمد سئو چقدر است؟

بازارکار سئو در ایران چگونه است؟

بازار کار سئو در جهان چگونه است؟

کمیاب بودن متخصص و استاد سئو

پیدا کردن یک متخصص یا استاد سئو که بتوان به او اعتماد کرد کار بسیار سختی است. شما با دانستن اصول سئو و تبدیل شدن به یک متخصص سئوی کاربلد خواهید توانست به انتخاب اول تمام کسب و کارها و نیازمندان به این تخصص تبدیل شوید.

کمیاب بودن متخصص و استاد سئو

زمان بر و هزینه بر بودن پروژه‌های سئو

روند سئو شدن یک سایت پروسه‌ای زمان بر و همچنین پرهزینه است. مهارت شخص متخصص در این حوزه می‌تواند سبب سرعت بخشیدن به این روند شود که یکی از مهم‌ترین معیارها برای صاحبان سایت است. یک استاد سئو ماهر می‌تواند تکنیک‌های لازم را به بهترین شکل به شما آموزش دهد تا بتوانید در این زمینه سریع‌ترین و درست‌ترین عملکرد را، چه برای سایت خود و چه برای سایت مشتری از خود نشان دهید.

فرمت های مختلف آموزش سئو

حال که درباره مزیت‌های تبدیل شدن به یک متخصص و یا استاد سئو صحبت کردیم احتمالا برایتان سوال پیش آمده که چطور ‌می‌توان سئو‌ را آموزش دید و چه منابعی برای یادگیری در این باره وجود دارد. به طور ساده باید بگوییم که راه‌های بسیاری برای یادگیری سئو وجود دارد که هرکدام نیازمند مقدار زمان و هزینه‌ متنوعی هستند.

منابع بسیار زیادی برای یادگیری در این حوزه وجود دارد. اعم از فارسی و انگلیسی، رایگان و غیر رایگان و … که دلیل این تنوع درخواست بالا و اهمیت این حوزه در دنیای دیجیتال است. در ادامه به راه‌های موجود برای یادگیری سئو اشاره می‌کنیم و با توضیحی مختصر درباره هرکدام از آن‌ها بر این تلاشیم که بتوانید بهترین و‌ مناسب‌ترین راه را برای تبدیل شدن به یک مدرس سئو انتخاب کنید.

فرمت های مختلف آموزش سئو

یادگیری سئو از طریق کتاب

یکی از روش‌های قدیمی برای یادگیری سئو و هرچیز دیگر، استفاده از منابع متنی یا همان کتاب‌های آموزشی موجود در آن حوزه است. کتاب‌های آموزش سئو در کتابخانه‌ها و به صورت آنلاین به شکل رایگان و پولی در دسترس شما قرار دارند. این نکته را فراموش نکنید که استفاده از منابع متنی روشی بسیار وقت‌گیر است که به احتمال زیاد در همان اوایل مطالعه شما را خسته و در نتیجه منصرف می‌کند. شما با مطالعه کتاب به سختی می‌توانید به یک استاد سئو تبدیل شوید، حتی اگر به مطالعه‌ی چندین کتاب و مقاله بپردازید. کتاب آموزش سئو.

یادگیری سئو از طریق کتاب

استفاده از ویدیوهای آموزشی سئو

دومین راه برای یادگیری سئو با هدف تبدیل شدن به یک‌ متخصص و یا مدرس سئو تماشای ویدیو‌های آموزشی موجود است. این ویدیوها به صورت رایگان و غیر رایگان در دسترس همگان هستند و شما می‌توانید از آن‌ها برای یادگیری و کسب دانش در این حوزه استفاده کنید. در این باره نکاتی وجود دارد که بهتر است به آن‌ها توجه داشته باشید.

اولین نکته این است که ویدیوهای آموزش سئوی رایگان معمولا با هدف تشویق بینندگان و خرید نسخه غیررایگان این دوره‌ها طراحی و پخش می‌شوند و تنها مقدمه‌ای درباره سئو را در بر می‌گیرند. اینکه توقع داشته باشید با دیدن ویدیوهای آموزشی رایگان موجود در اینترنت به یک استاد سئوی متخصص تبدیل شوید منطقی و ممکن نخواهد بود. نکته بعدی این است که توجه داشته باشید هنگام خرید این دوره‌ها به پشتیبانی برای پرسش و پاسخ و رفع اشکالات احتمالی دسترسی داشته باشید.

استفاده از ویدیوهای آموزشی سئو

یادگیری سئو از طریق کارآموزی

یکی دیگر از روش‌هایی که برای یادگیری سئو و تبدیل شدن به یک استاد سئو پیش رویتان قرار دارد، یادگیری به صورت کارآموز سئو یا اصطلاحا تجربی است. این گزینه برای افرادی که قصد دارند وقت زیادی برای یادگیری بگذارند و همه چیز را به صورت تجربی آموزش ببینند، مناسب است. شرایط کارآموزی سئو برای شرکت‌های مختلف متنوع است و نمی‌توان درباره تمام آن‌ها به یک صورت نظر داد.

یادگیری سئو از طریق کارآموزی

شرکت در دوره های آموزش خصوصی سئو

قطعا یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری هرچیزی شرکت کردن در دوره‌های موجود برای آن حوزه است. یک دوره تخصصی می‌تواند افراد را از مبتدی ترین حالت به استاد سئو تبدیل کند. دوره‌های تخصصی بسیاری وجود دارند که می‌توانید با توجه به شرایط و مقدار هزینه‌ای که در نظر دارید مناسب‌ترین آن‌ها را برای خودتان انتخاب کنید. شما با شرکت در دوره آموزش خصوصی سئو از مزایایی مانند یادگیری سریع، داشتن ارتباط مستقیم با مدرس سئو و همچنین تعیین سرفصل‌ها با توجه یه سطح دانش خودتان بهره‌مند خواهید بود. به طور کلی مزایای شرکت در یک دوره تخصصی عبارتند از:

 • امکان چیدمان سرفصل‌ها به صورت اختصاصی با توجه به نیاز و سطح شما.
 • کسب تجربه با کار روی پروژه‌های عملی.
 • امکان تغییر روز و یا ساعت کلاس با توجه به شرایط شما.
 • ارتباط مستقیم داشتن با مدرس و امکان رفع تمام اشکالات و ابهامات احتمالی.
 • عدم آموزش مباحث تکراری یا مباحثی که شما از قبل آموزش دیده‌اید.
 • بهره‌مندی از پشتیبانی استاد سئو در پروژه‌های بعدی خود.

شرکت در دوره های آموزش خصوصی سئو

ویژگی های یک استاد سئو عالی

اگر به دنبال این هستید که ویژگی‌های یک مدرس سئوی عالی را بدانید، باید بگوییم که مهم‌ترین مورد درباره یک شخص متخصص سئو رزومه و نمونه‌ کارهای او در این حوزه است. اینکه یک فرد چقدر در این کار تجربه موفق دارد بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به طور کلی ویژگی‌هایی که یک مدرس سئو باید داشته باشد عبارتند از:

 • تجربه یا مدرک داشته باشد

یک مدرس سئو در صورتی می‌تواند دانش درستی ارائه دهد که دوره‌های مختلف مرتبط با این رشته را گذرانده و از جزئیات آن آگاهی کامل داشته باشد. در غیر این صورت نمی‌تواند دانش کاملی به شما انقتال دهد.

 • راه‌های مختلف موفقیت سئو را بشناسد

یک مدرس سئوی خوب شخصی است که راه‌های مختلف موجود برای موفقیت در سئو را بداند و بتواند به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کند.

 • از بازار این کار شناخت داشته باشد

یک کارشناس خوب سئو کسی است که بازار را به خوبی می‌شناسد. زیرا فقط در این صورت خواهد توانست آن‌ها را به شما آموزش دهد.

 • درباره تکنیک‌های سئوی کلاه سفید و کلاه سیاه اطلاعات کافی داشته باشد

یک متخصص و مدرس سئو باید سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه سفید را به خوبی بسناسد و راه‌های استفاده از آن‌ها را بداند.

از ویژگی‌های دیگر یک استاد سئو

 • داشتن نمونه کارهای موفق سئو
 • تسلط بر موضوعات مختلف سئو
 • بروز بودن اطلاعات سئویی
 • توانایی تدریس با روش‌های جدید
 • توانایی انتقال دانش به کارآموزان
 • پشتیبانی از دوره
 • داشتن توانایی برنامه ریزی و پیاده سازی برنامههای ریخته شده برای پروژههای سئو اشاره کرد.

ویژگی های یک استاد سئوی عالی

محمد پور فیض یهترین استاد SEO

محمد پور فیض به عنوان متخصص و مدیر سئو با سال‌ها تجربه در تدریس سئو به سئوکارهای استارتاپ‌های داخلی و خارجی در کشورهایی مانند، کانادا، آموریکا و استرالیا، می‌تواند یکی از بهترین های استاد SEO باشد.

سخن پایانی

آنچه که در این مطلب بیان کردیم، مهارت‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به استاد سئو، ویژگی‌هایی که باید داشته باشد و به طور کلی اهمیت آموزش و یادگیری سئو به صورت تخصصی است. یک سئوکار با استفاده از روش‌های مختلف می‌تواند کسب درآمد کند که یکی از آن‌ها تدریس و آموزش به دیگران است. طی این مراحل نه تنها باعث بزرگ شدن جامعه دیجیتال مارکتینگ می‌شود، بلکه به رشد و توسعه مهارت‌های فردی متخصصان سئو نیز کمک می‌کند.

سوالات متداول درباره استاد سئو

مدرس سئو باید روی چه مباحثی تسلط داشته باشد؟

یک مدرس و استاد در زمینه سئو باید روی همه مباحث از جمله سئو داخلی، خارجی و تبلیغات و چیدن کمپین تسلط داشته باشد.

یک متخصص سئو از چه راه‌هایی کسب درآمد می‌کند؟

یک شخص متخصص در حوزه‌ی سئو می‌تواند از طریق سئو کردن سایت شخصی خود، گرفتن پروژه‌ی سایت‌های دیگر و همچنین تدریس سئو کسب درآمد کند.

اصلی‌ترین ویژگی‌ که یک استاد سئو باید داشته باشد، چیست؟

اصلی ترین ویژگی برای یک مدرس سئو این است که بتواند به صورت عملی دانش خود را پیاده کند و مشتریانی راضی در زمینه‌ی سئوی سایت داشته باشد.

آیا به صورت خودآموز می‌توان استاد SEO شد؟

قطعا هر آموزشی به صورت خودآموز ممکن است، اما سئو یکی از حوزه‌هایی است که نیازمند کسب تجربه و اطلاعات عملی است. که این موارد به صورت خودآموزی به بهترین شکل ممکن نخواهند بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

836 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست