بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو

سئو سایت تنها به ساخت صفحات متعدد و ایجاد لینک داخلی ختم نمی‌شود. تازه از زمانیکه شما همه پروسه‌های مرتبط با تولید محتوا و لینک‌سازی داخلی را طی کردید، وارد حیط جدیدی می‌شوید، آن هم لینک‌سازی خارجی است. شناخت بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو به شما کمک می‌کند تا اعتبار سایت خود را افزایش دهید. دریافت بکلینک از وب‌سایت‌های مورد اعتماد و معتبر برابر است با افزایش ترافیک ارگانیک، جلب توجه خزنده‌های موتورهای جستجو و پس از آن رتبه‌بندی برتر در نتایج. بهترین وسالم‌ترین شیوه برای لینک سازی خارجی، انتشار رپورتاژ آگهی است.

بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

لینک سازی خارجی نقش مهمی در سئو وب‌سایت دارد. پس از آنکه همه مراحل مربوط به طراحی و بهینه‌سازی سایت از سئو تکنیکال تا تولید محتوا بهینه را انجام دادیم، نوبت به ایجاد پیوندهای خارجی برای سایت می‌رسد. لینک‌های خارجی نقش یک حامی را برای سایت بازی می‌کنند؛ زیرا باعث تقویت و افزایش اعتبار دامنه سایت می‌شوند. این لینک‌های خارج از سایت هستند که به صورت ارگانیک روی رتبه‌بندی صفحات ما تاثیر می‌گذارند.

موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی سایت‌ها به پیوندهای خارجی نیز توجه دارند و پس از آن تصمیم می‌گیرند که پس از جستجوی کاربر کدام نتیجه را در صدر قرار دهند. با توجه به اهمیت این موضوع، در ادامه سری مقالات آموزشی آکادمی سئو پورفیض قصد داریم تا بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو را با توجه به تجربه و با استناد از وب‌سایت معتبر در حوزه بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای شما مطرح کنیم.

آنچه که در ادامه صفحه لینک سازی خارجی خواهید خواند:

 • لینک سازی خارجی چیست
 • بکلینک چیست
 • خرید بکلینک غول مرحله آخر سئو
 • رپرتاژ آگهی سالم ترین نوع لینک سازی خارجی
 • استفاده از لینک سازی خارجی با pbn را به حداقل برسانید
 • بایدهای لینک سازی خارجی
 • نبایدهای لینک سازی خارجی
 • نتیجه‌گیری

لینک سازی خارجی چیست

به زبان ساده لینکسازی خارجی شامل پیوندهایی است که از طریق سایت‌های دیگر به سایت شما ارسال می‌شوند. لینک‌سازی خارجی می‌تواند به صورت متقابل صورت گیرد. یعنی شما به سایت دیگری لینک دهید. برخلاف لینک داخلی که به صفحه دیگری از سایت کاربر را هدایت می‌کنند، لینک خارجی به هایپرلینک‌هایی اشاره دارد که کاربر را برای بازدید، خرید یا آشنایی بیشتر کاربر را به سایت دیگری دعوت می‌کند.

استراتژی سئو برای لینک سازی خارجی باید به گونه‌ای باشد که در انتها به نفع سایت مبدا تمام شود. مثلا سایتی برای آنکه بازدیدکنندگان بیشتری را روانه صفحات خود کند در شبکه‌های اجتماعی صفحه می‌سازد و با ترغیب دنبال کنندگان برای رفتن به آن صفحه مد نظر نوعی بکلینک از این طریق برای دامنه خود می‌سازد.

به خاطر داشته باشید که هر چقدر پیوندهای خارجی مفیدی بیشتری برای یک آدرس یا دامنه ساخته و ایجاد شود، به ویژه توسط وب‌سایت‌های معتبر، از اعتبار بیشتری در نزد موتورهای جستجو برخوردار است. استراتژی لینک‌سازی خارجی، معمولا از بهترین شیوه‌ها و روش‌ها برای ایجاد به نفع وب‌سایت شما استفاده می‌کند. زمانیکه این استراتژی به درستی پیاده شود، می‌تواند سایت و صفحات شما را روی هر کلمه کلیدی به رتبه‌های برتر و بالا برساند.

لینک سازی خارجی چیست

بکلینک چیست

در فرآیند بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو با کلمه بکلینک نیز مواجه خواهید شد. در یک جمله بکلینک به مجموعه پیوندهایی گفته می‌شود که توسط وب‌سایت‌های دیگر برای شما ایجاد می‌شود. بنابراین اگر سایتی یک لینک به سایت شما بدهد، شما یک بک لینک دارید. اگر هم شما به سایت دیگری لینک دهید، آن سایت از شما یک بکلینک دریافت کرده است. به عنوان مثال شما به آپارات لینک می‌دهید، این یعنی برای آپارات یک بکلینک ساخته‌اید.

شاید این سوال برای شما مطرح شود که چرا بکلینک مهم است و بهترین نوع لینک سازی برای سئو به شمار می‌رود؟! این شکل از لینک‌های خارجی ساخته شده روی رتبه‌بندی سایت تاثیر می‌گذارند؛ زیرا از نظر موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو هر بکلینک یک رای اعتماد برای سایت شما محسوب می‌شوند. تعداد بکلینک‌های ساخته و ارجاع داده شده به سایت شما، به شدت روی نتایج جستجوی ارگانیک تاثیر دارند. چنین لینک‌هایی باعث می‌شوند تا موتورهای جستجو، برای بررسی لینک‌ها مجددا به صفحات شما سر بزنند.

با توجه به اینکه موتورهای جستجو علاقه زیادی به صفحات پربازدید دارند، این امکان وجود دارد که لابه‌لای گشت و گذار آن‌ها در چنین سایت‌هایی، لینکی که برای شما ایجاد شده نیز مورد توجه آن‌ها قرار گیرند و سایت شما را کشف کنند.

بک لینک چیست

خرید بکلینک غول مرحله آخر سئو

ما شکی نداریم که دیدن این جمله آن هم برای مطلبی که قرار است در آن با بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو آشنا شوید، تعجب‌برانگیز است. اگر کمی با دقت عنوان ما را بخوانید، متوجه خواهید که اشاره کردیم، خرید بکلینک غول مرحله آخر است، یعنی چه زمانی؟!

زمانیکه پس از گذشت حداقل ۸ ماه تا ۱ سال، بهینه‌سازی فنی یا همان سئو تکنیکال سایت، بهینه‌سازی داخلی با ایجاد محتواهای متعدد مطابق با نیاز کاربر، باز هم موفق نشدید که رتبه خوبی به دست آورید. در این مواقع معمولا متخصص سئو برای آنکه سایت را اعتبار ببخشد و بتواند صفحات را به رتبه برتر برساند، اقدام به خرید بکلینک می‌کند.

بهتر است خرید بکلینک را در قالب لینک sponsored یا لینک حمایت شده از وب‌سایت‌های معتبر با اعتبار دامنه بالا خریداری کنید. لینک‌هایی که به کاربران و موتورهای جستجو نشان می‌دهند که یک لینک حمایتی هستند و برای برندسازی مهم تلقی می‌شوند. معمولا وب‌سایت‌های محتوامحور و وبلاگ‌های خبری، گزینه‌های مناسبی برای خرید بکلینک هستند. هر لینکی که چنین سایت‌هایی در محتوای خود قرار می‌دهند، به رتبه صفحه و سایت مقصد منتقل می‌شوند. این شانس رتبه‌بندی آن‌ها در کلمه کلیدی خاص را افزایش می‌دهد. در نهایت باید بگوییم که خرید بکلینک به وب‌سایت انتخابی و میزان ریسک‌پذیری شما بستگی دارد.

دلایلی مثل اینکه ممکن است پول و سرمایه خود را به خاطر خرید بکلینک از دایرکتوری‌ها و انجمن‌ها از دست بدهید، وجود دارد؛ زیرا الگوریتم پنگوئن چنین لینک‌هایی را می‌شناسد. شاید خرید از چنین وبلاگ‌هایی آسیبی به سئو سایت شما نزنند، اما تاثیری هم روی رتبه‌بندی سایت شما نخواهند داشت.

دلیل دوم اینکه ممکن است یک لینک منفی با اعمال نظر دریافت کنید که اصطلاحا به آن‌ها لینک دستکاری شده، گفته می‌شود. هرچند که امروزه الگوریتم های گوگل به اندازه‌ای هوشمند شده‌اند که به خوبی چنین لینک‌های هرز را شناسایی می‌کنند و اجازه نمی‌دهند روی رتبه سایت شما تاثیر بگذارند.

خرید بک لینک غول مرحله آخر سئو

رپرتاژ آگهی سالم ترین نوع لینک سازی خارجی

اگر بخواهیم بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو را مطرح کنیم، چه براساس تجربه و چه براساس سایت‌های معتبر همانند hubspot، بی تردید رپرتاژ آگهی جزو سالم‌ترین شیوه محسوب می‌شود. رپرتاژ آگهی نوعی گزارش یا محتوایی است که در وب‌سایت‌های معتبر دیگری انتشار داده می‌شود. معمولا مخاطبان اینترنت از اینکه مستقیما در معرض تبلیغات قرار گیرند، بیزار هستند. این مطلبی است که باید کاملا بی‌طرفانه برای مخاطب به منظور آگاهی دادن به او نوشته می‌شود و بخش کمی از آن شامل تبلیغ باشد.

زمانی که شما مطلبی را در یک وب‌سایت یا وبلاگ خبری آنلاین پربازدید در معرض دید کاربران قرار می‌دهید و موجب جذب آن‌ها برای ورود به سایت خود می‌شوید، این می‌تواند باعث افزایش ترافیک سایت شما شود. گاهی افراد برای تبلیغ محصول جدیدی که تولید کرده‌اند و برای معرفی آن به بازدیدکنندگان از ترفند رپرتاژنویسی در وب‌سایت معتبر و مورد اعتماد گوگل کمک می‌گیرند.

رپرتاژ آگهی با اهداف متفاوتی برای لینک سازی خارجی در سئو مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی هدف از نوشتن و انتشار افزایش و هدایت ترافیک ارگانیک برای سایت است. گاهی برای برندینگ و گاهی هم برای دستیابی به فروش بیشتر. اما در هر صورت جزو بهترین و سالم‌ترین نوع ایجاد بکلینک محسوب می‌شود.

رپرتاژ آگهی سالم ترین نوع لینک سازی خارجی

استفاده از لینک سازی خارجی با pbn را به حداقل برسانید

PBN یا شبکه وبلاگ خصوصی، گروهی از سایت‌های خصوصی هستند که عمدتا برای لینک‌سازی خارجی برای سایت دیگری ایجاد می‌شوند. این نوع لینک سازی خارجی برای سئو، توصیه نمی‌شود و در صورت استفاده، بهتر است به کمترین میزان برسد. لینک‌سازی با PBN نوعی سئو کلاه سیاه است، به محض اینکه گوگل متوجه چنین سبک بکلینک‌سازی شود، سایت مورد نظر را پنالتی و از لیست نتایج خارج می‌کند. اگر هم مصمم هستید که با استفاده از PBN شخصی، برای سایت هدف خود لینک بسازید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • شبکه‌ای از سایت‌ها یا دامنه‌های منقضی شده معتبر و با سابقه را بخرید.
 • هرگونه مشکلی مانند خطاهای ۴۰۴ و لینک‌های اسپم را از بین ببرید، روی سایت به صورت کاملا طبیعی فعالیت داشته باشید.
 • حواستان باشد که همیشه بهترین بکلینک‌ها از صفحاتی می‌آیند که به سایت‌های زیادی از طریق آن‌ها لینک داده نشده‌اند.
 • توجه داشته باشید که شبکه‌های PBN برای اطمینان از نمایش ارگانیک نتایج خود، اغلب راه بیشتر یا حتی مراحل اضافی را طی نمی‌کنند.

بنابراین با همه این اوصاف، می‌توان بدترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو، در صورتیکه گوگل پی ببرد، PBN معرفی کرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم استفاده از آن را به حداقل برسانید تا دچار بروز مشکلات جبران‌ناپذیر نشوید.

استفاده از لینک سازی خارجی با pbn را به حداقل برسانید

بایدهای لینک سازی خارجی

با توجه به آنچه که گوگل مطرح کرده، لینک‌سازی خارجی بهترین و مهم‌ترین فاکتورها برای رتبه‌بندی است. البته شما باید بدانید که با استفاده از چه روش‌ها و رویکردی می‌توانید در سئو خارجی سایت به نفع خود استفاده کنید. در ادامه به برخی از روش‌ها اشاره می‌کنیم که در انتها موجب رسیدن به بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو می‌شود:

 • لینک‌های مرتبط ایجاد کنید؛ هنگامی که قصد ساخت لینک خارجی دارید، حتما به محتوای صفحه‌ای که قصد هدایت کاربران را دارید نیز توجه داشته باشید. گوگل و سایر موتورهای جستجو برای کاربران ارزش زیادی قائل هستند و می‌خواهند مرتبط‌ترین نتایج را به درخواست آنها نشان دهند. بنابراین، هنگامی که لینکسازی خارجی از وب‌سایت‌هایی در همان جایگاه می‌آیند، Google بهتر ارتباط محتوای شما و محبوبیت آن را درک می‌کند که در نهایت منجربه رتبه‌بندی بالاتر در SERP می‌شود.
 • از منابع معتبر لینک بگیرید؛ مهم است بدانید که تنها باید به وب‌سایت مورد اعتماد و معتبر لینک بدهید. سایت‌هایی که صرفا برای تبلیغات هستند، اصلا مورد اعتماد کاربر و موتورهای جستجو نیستند. دریافت لینک از چنین منابعی هیچ ارزشی ندارد.
 • از انکرتکست به درستی استفاده کنید؛ بهتر است متن لنگر یا همان انکرتکستی که قرار است برای لینک‌سازی خارجی انجام دهید را با جذابیت و وسواس بیشتری انتخاب کنید. استفاده از کلمات توصیفی بهتر است، با این حال متن را به جملات متصل نکنید که امکان دارد از دید خزنده‌های موتورهای جستجو، هرزنامه به نظر برسند.
 • لینک‌های مفید بسازید؛ لینک خارجی که قرار است در قالب رپورتاژ آگهی در وب‌سایت معتبری انتشار داده شود، باید دارای یک محتوای مفید با رعایت تمام نکات مرتبط با سئو کلاه سفید و دستورالعمل‌های گوگل باشد. لینک‌های ایجاد شده باید تجربه کاربری مثبت ایجاد کنند، اگر خواننده متوجه شود که شما تنها به خاطر استراتژی بهینه‌سازی سایت خود لینک ساخته‌اید، ممکن است خوانندگان خود را از دست بدهید.
 • لینک‌های خارجی باید در یک tab جدید باز شوند؛ مهم‌ترین دلیل برای آنکه کاربر بتواند لینک را در صفحه جدیدی باز کند این است که به بازدیدکنندگان امکان کنترل بیشتر روی موضوع و صفحه می‌دهد.

بایدهای لینک سازی خارجی

نبایدهای لینک سازی خارجی

برای دستیابی به درک جامع‌تر از اینکه بهترین نوع لینک سازی خارجی چه روشی است، ما در ادامه برخی از نبایدهای ایجاد لینک در خارج از سایت را نیز مطرح کردیم:

 • به سایت‌ها رقیب لینک ندهید؛ اگر رقبایی در حوزه کاری خود دارید و آن‌ها نیز وی کلمات کلیدی مشابه کسب و کار شما کار کرده‌اند، نباید به آن‌ها لینک بدهید.
 • بکلینک‌های پولی بدون فایده ایجاد نکنید؛ هرگز از وب‌سایت‌هایی که مطمئن هستید، ترافیک ارگانیک شما را افزایش نمی‌دهند، بکلینک پولی دریافت نکنید. در این صورت تنها سرمایه خود را هدر داده‌اید.
 • تزریق لینک را فراموش کنید؛ این یک تکنیک کلاه سیاه است که در آن لینک خود را به وب‌سایتی که متعلق به شما نیست، اضافه می‌کنید. این ترفند شاید در کوتاه مدت جواب بدهد، اما در درازمدت باعث افزایش لینک‌های اسپم سایت شما خواهند شد.
 • Cloaking را امتحان نکنید؛ این نیز جزو روش‌های سئوکار کلاه سیاه است. cloaking در حقیقت فریب دادن موتورهای جستجو است که به محض متوجه شدن آن‌ها، با جریمه سنگینی مواجه خواهید شد.

نبایدهای لینک سازی خارجی

نتیجه‌گیری

بهترین نوع لینک سازی خارجی برای سئو و موتورهای جستجو، تاکنون انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های با دامنه معتبر اعلام شده است. با توجه به اهمیت بکلینک و لینک‌سازی خارجی برای سایت‌ها و رتبه‌بندی آن‌ها، گاهی ممکن است افراد پس از گذشت ۸ ماه تا یک سال، در صورت انتشار محتواهای متعدد و رابط کاربری ایده‌آل، نتوانند در برخی کلمات کلیدی هدف خود جزو رتبه‌های برتر قرار گیرند.

به همین دلیل سراغ خرید بکلینک بروند. به هر حال شناخت و کشف بهترین شیوه، بستگی به استراتژی بهینه‌سازی و مهم‌تر اینکه به میزان هزینه‌ای که برای این بخش مهم از پروژه سئو سایت در نظر گرفته‌اند، بستگی دارد.

سوالات متداول:

 1. لینک سازی خارجی چیست؟

همه کارهایی که در خارج از سایت انجام می‌شود، لینک‌سازی خارجی گفته می‌شود.

 1. بکلینک چیست؟

زمانیکه شما به یک سایت دیگر لینک می‌دهید، آن سایت مقصد از شما یک بکلینک دریافت کرده است. وقتی هم که از سایتی به صفحات شما لینک داده شود، یعنی شما یک بکلینک دریافت کرده‌اید.

 1. بهترین شیوه برای سئوی خارجی سایت چیست؟

انتشار رپورتاژ آگهی بهترین و سالم‌ترین شیوه برای لینک‌سازی خارجی سایت محسوب می‌شود؛ زیرا ترافیک ارگانیک را افزایش و مطابق با دستورالعمل‌های گوگل است.

 1. آیا لینک به صفحات رقیب، لینکسازی خارجی درستی است؟

خیر، اگر رقیبی دارید که در حوزه مشابه شما فعالیت می‌کند، نباید به آن‌ها روی کلمات کلیدی که جزو رتبه یک هستند، لینک خارجی بدهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

690 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست