آموزش ثبت نقشه در گوگل

یکی از شیوه‌های توسعه کسب‌وکارهای محلی برای دسترسی آسان‌تر استفاده از مزیت ثبت نقشه در گوگل است. با توجه به این‌که گوگل مپ امکان تعامل بیشتر را برای کاربران فراهم می‌کند، به‌عنوان یکی از قدرتمندترین منابع برای مشاغل کوچک و محدود به منطقه جغرافیایی شناخته می‌شود. با استفاده از آن کسب‌وکارهای محلی می‌توانند تنها با اضافه کردن چندین ویژگی مثل ساعات کاری، نظرات کاربران و حتی مکان خود با چند تبلیغ ساده نرخ کلیک خود را افزایش دهند و از آن‌ها مشتریان بالقوه بسازند. در ادامه برای آموزش ثبت مکان در گوگل مپ با آکادمی سئو پور فیض همراه باشید.

ثبت نقشه در گوگل

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

مرورگر محبوب گوگل برای توسعه کسب و کارها و سئو محلی اقدام به ارائه سرویس‌هایی برای ثبت مشاغل خود در نقشه نموده است. با توجه به تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، امکان ثبت کسب و کار برای ایرانیان در سرویس Google My Business وجود ندارد. در مقابل ایرانیان می‌توانند از یک سرویس جایگزین یعنی گوگل مپ برای ثبت در نقشه گوگل استفاده کنند. گوگل مپ جزو زیرمجموعه‌های قدرتمند این کمپانی است که با ثبت فعالیت خود در آن می‌توانید به بیشتر دیده شدن کسب و کار خود، در منطقه کمک کنید. در ادامه ثبت مکان در گوگل مپ را یاد خواهیم پرفت.

ما در ادامه این مطلب از آکادمی سئو پورفیض قصد داریم تا درباره نحوه ثبت نقشه در گوگل و مزایای آن برای کسب و کارهای محلی که در حقیقت شیوه‌ای سئو کلاه سفید به شمار می‌رود، صحبت کنیم.

آنچه که در ادامه خواهید خواند:

  • راهنمای مرحله به مرحله ثبت نقشه در گوگل
  • چه اطلاعاتی را می‌توان در نقشه گوگل وارد کرد؟
  • مزیت‌های ثبت نقشه در گوگل برای کسب و کارها
  • سخن پایانی

راهنمای مرحله به مرحله ثبت نقشه در گوگل

برای آنکه کسب‌وکار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید و سرچ و ترافیک ارگانیک را با سئو محلی از آن خود کنید، مراحل زیر را دنبال کنید:

راهنمای مرحله به مرحله ثبت نقشه در گوگل

۱. به گوگل مپ مراجعه کنید.

مراجعه به گوگل مپ

۲. برای اضافه کردن کسب‌وکار خود در نقشه گوگل می‌توانید از سه روش اقدام کنید:

  • آدرس خود را در بخش سرچ بار گوگل متن ثبت کنید. در این‌جا می‌توانید روی نشانی به کسب‌وکار بخش افزودن کسب‌وکارتان کلیک کنید.
  • روی هر بخش از نقشه کلیک راست کنید سپس روی بخش افزودن کسب‌وکار نیز کلیک نمایید.
  • در بالا سمت راست روی منوی اضافه کردن کسب‌وکار خود کلیک کنید. این‌ها سه روشی هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها کسب‌وکارهای گوگل سطح ثبت کنید.

۳. حالا نوار سمت چپ را در گوگل مپ باز کرده و در قسمت سرچ باکس نام منطقه مورد نظر خود را وارد کنید. در صورت تمایل می‌توانید نام منطقه مورد نظر خود را هم به زبان فارسی و هم به صورت انگلیسی وارد کنید.

وارد کردن نام مکان و دریافت پیشنهادات گوگل

۴. در این مرحله می‌توانید گزینه صحیح را از میان پیشنهاداتی که گوگل به شما ارائه می‌دهد، نیز انتخاب کنید.

۵. پس از این مرحله در کنار عبارت تایپ شده روی منوی کناری کلیک کنید، زمانیکه منو باز شد به بخش انتهایی آن بروید و افزودن یک مکان جدید یعنی add a missing place را انتخاب کنید.

افزودن مکان جدید

۶. حالا در این مرحله می‌توانید نام مکانی که تصمیم دارید آن را در نقشه گوگل ثبت شود را وارد نمایید. در این مرحله با توجه به دسته‌بندی‌هایی که وجود دارد اطلاعات لازم را می‌توانید وارد کنید.

تعیین نام مکان

مثلاً نام کسب‌وکارتان یا شرکت و هر گونه فعالیتی را که انجام می‌دهید، در قسمت نام شرکت ثبت کنید. در قسمت کتگوری می‌توانید نام صنف مورد نظر خود را وارد کرده و در بخش لوکیشن آدرس منتخب را نیز مشاهده کنید. به این نکته نیز توجه کنید چنانچه در نظر داشته باشید که آدرس خود را تغییر دهید، نیاز به تغییر آدرس نیست، کافی است که تیک قرمز را فعال و کلیک کنید.

مشاهده نام مکان ثبت شده

۷. پس از این مرحله می‌توانید از همان منوی کناری اسکرول کنید و پایین‌تر برود، روی Add place’s phone number کلیک کرده و شماره تماس مکان خود را وارد کنید.

اضافه کردن شما تماس

۸. در مرحله بعدی با کلیک روی آیکون Add hours، ساعت و زمان کاری مجموعه خود را مشخص کنید.

تعیین ساعت کاری
تعیین ساعت کاری

۹. در مرحله نهم، در صورتیکه وب‌سایت دارید، می‌توانید با کلیک روی گزینه Add website، آدرس سایت خود را وارد کنید.

اضافه کردن نام وب سایت

۱۰. آخرین مرحله هم در صورت تمایل با کلیک روی گزینه Add a photo، می‌توانید برای مکان خود تصویر قرار دهید.

اضافه کردن تصویر به مکان

برای ثبت مکان در گوگل مپ چه اطلاعاتی نیاز است

پیش‌از آنکه اقدام به ثبت نقشه کسب‌وکار خود در گوگل کنید خوب است بدانید که چه اطلاعاتی را باید در اینجا اضافه کنید. اطلاعاتی مثل اسم محل و نام کسب‌وکار، عکس از فضاهای بیرونی و داخلی کسب‌وکار، قرار دادن آدرس سایت و پروفایل شبکه‌های اجتماعی، ساعت کاری، قرار دادن امکان ارسال نظر و کامنت از سمت کاربران.

با توجه به هوشمندانه عمل کردن الگوریتم های گوگل و در میان آن‌ها توجه خاص الگوریتم کبوتر به توسعه کسب‌وکارهای محلی قرار دادن همه این اطلاعات و دسترسی آسان کاربر به سایت شما به بهبود سئو سایت و حتی برند شدن کسب‌وکار شما در منطقه و محله در منطقه جغرافیایی خاص خود بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

برای ثبت مکان در گوگل مپ چه اطلاعاتی نیاز است

مزیت‌های ثبت نقشه در گوگل برای کسب و کارها

در طول چند سال اخیر گوگل مپ به مکانی جذاب و مورد استفاده برای دسترسی آسان کاربران در فضای مجازی به کسب‌وکارهای محلی و حتی برنامه‌ریزی برحسب زمان دقیق تبدیل شده است. به همین دلیل هم ثبت نقشه در گوگل برای کسب‌وکارها محلی مزایای زیادی را به همراه دارد. ما در ادامه به برخی از این مزیت‌های مهم اشاره می‌کنیم:

مزیت های ثبت نقشه در گوگل برای کسب و کارها

۱. به افراد کمک می‌کند تا به‌راحتی کسب و کارهای مرتبط به نیاز خود را در اطراف خود بیابند. همان‌طور که گفته شد یکی از بزرگ‌ترین اهداف گوگل مپ این است که به افراد اجازه می‌دهد تا به سرعت تجارت خود را در منطقه خود بیابند و این باعث پیشرفت آن‌ها می‌شود. این به افزایش ترافیک یک کسب و کار در نسخه تلفن همراه فوق‌العاده کمک خواهد کرد.

۲. امکان تماس کاربر با کسب و کار بلافاصله بعد از یافتن آن در گوگل مپ. زمانیکه کاربران در گوگل مپ به دنبال یک خدمات خاص هستند گزینه‌های متعدد و فهرست جامعی از کسب و کارهای مرتبط در همان منطقه پیش روی آن‌ها قرار می‌گیرد. در این‌جا کاربر می‌تواند تصمیم بگیرد که با کدام یک تماس بگیرد.

۳. امکان نمایش کسب و کار در گوگل مپ همراه با تصاویر؛ معمولاً امروزه بیشتر کاربران فضای اینترنت علاقه خاصی به دیدن تصاویر از یک کسب و کار دارند. گوگل مپ این امکان را برای صاحبان مشاغل محلی کوچک نیز به وجود آورده تا بتوانند کاربران بین مثلاً دو رستوران با توجه به نظرات و منوی عکس آن‌ها یک مورد را انتخاب کنند.

۴. گوگل مپ باعث تشویق کاربران به کلیک روی وب‌سایت شما می‌شود. علاوه بر آنکه شماره تلفن و سایر اطلاعات مهم از کسب و کار شما را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، می‌تواند با برجسته‌سازی برخی از ویژگی‌های مثبت کسب و کار محلی باعث شود تا سرنخ بیشتری در اختیار کاربر قرار گیرد و برای دریافت خدمات بیشتر روی لینک وب‌سایت شما نیز کلیک کند.

امکان تماس کاربر با کسب و کار

۵. امکان ایجاد اعتبار برای یک کسب و کار محلی. امروزه هیچ چیز به‌اندازه وجود نظرات مثبت درباره‌ یک کسب‌وکار نمی‌تواند به بهبود فروش و بیشتر دیده شدن آن کمک کند. گوگل مپ با امکان ارسال نظرات و قرار دادن ستاره، سایر کاربران را می‌تواند سایر کاربران را راهنمایی کند که آیا این کسب‌وکار مورد اعتماد است یا خیر.

۶. یکی از مزایای مهم و فوق‌العاده جذاب ثبت نقشه در گوگل این است که این مرورگر در سطح جهانی دقیقا مترادف اینترنت است. یعنی زمانی که کاربران به دنبال دریافت اطلاعات درباره هر موضوعی باشند به سراغ موتورهای جستجوگر گوگل می‌روند. همچنین مدیریت پروفایل کسب و کار محلی در نقشه گوگل آسان‌تر است. دریافت فهرستی از کسب و کارها راحت است و کافیست که کاربر خدمات مورد نیاز خود را در باکس جستجو وارد کرده و با فهرستی از کسب و کارهای محلی که در نقشه ثبت شده‌اند، مواجه شود.

سخن پایانی

در ثبت نقشه در گوگل به توسعه کسب‌وکارهای محدود به منطقه جغرافیایی فوق‌العاده کمک خواهد کرد. در این مقاله متوجه شدیم که چگونه می‌توانیم یک کسب‌وکار را در گوگل ثبت کنیم. با توجه به این‌که امکان دسترسی به سرویس گوگل بیزینس برای ایرانیان به‌خاطر تحریم وجود ندارد، سرویس گوگل مپ این امکان را فراهم کرده تا ایرانیان نیز بتوانند کسب‌وکار خود را در نقشه ثبت کنند.

انجام این فرآیند مزایای زیادی را برای صاحبان کسب‌وکار به‌همراه دارد، مثلاً این‌که به بیشتر دیده شدن آن‌ها کمک خواهد کرد. کاربران به آسانی می‌توانند با پیمایش در نقشه کسب‌وکار مورد نظر و خدمات مورد نیاز خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیابند و حتی امکان مقایسه داشته باشند.

سوالات متداول درباره آموزش ثبت نقشه در گوگل

ثبت نقشه در گوگل برای ایرانیان امکان‌پذیر است؟

بله ایرانیان با توجه به این‌که در گوگل بیزینس امکان فعالیت و ثبت کسب‌وکار خود را ندارند، می‌توانند از طریق سرویس‌های گوگل مپ کسب‌وکار خود را در نقشه ثبت کنند و بیشتر مورد توجه کاربران قرار گیرند.

آیا هر کسب‌وکاری می‌تواند آدرس و شماره تماس خود را در نقشه گوگل ثبت کند؟

بله، در نحوه ثبت نقشه در گوگل هیچ‌گونه محدودیتی بیان نشده و هرگونه کسب‌وکاری می‌تواند با توجه به نیازهای کاربران خود کسب‌وکار خود را در گوگل در نقشه در گوگل به ثبت برساند.

چرا ثبت نقشه در گوگل برای کسب‌وکارها اهمیت دارد؟

با توجه به این‌که بیشتر کاربران مایل‌اند خدمات مورد نیاز آنلاین خود را در اطرافشان بیابند، ثبت نقشه در گوگل کمک می‌کند تا فرایند دسترسی کاربران به کسب‌وکارهای مورد نیاز آن‌ها در نزدیکی‌شان راحت‌تر باشد. علاوه‌برآن به بهبود سئوی محلی وب‌سایت نیز کمک خواهد کرد.

آیا استفاده از گوگل مپ و ثبت کسب‌وکار در آن برای همه رایگان است؟

بله. همه کسب‌وکارها به صورت کاملاً رایگان می‌توانند مکان، آدرس، ساعات کاری و حتی امکان ارسال نظرات را برای کاربران در نقشه گوگل ثبت کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

989 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست