افشای تکنیک های سئو کلاه سیاه در لینک سازی؛ ۷ راز عجیب سئوکاران کلاه سیاه

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه در لینک سازی را چه آگاهانه انجام دهید و چه ناخواسته و ندانسته، به شدت توسط گوگل جریمه می ‌شوید! در گذشته‌های نه چندان دور، مفهوم سئو در لینک سازی خلاصه میشد. تکنیک های لینک سازی به روش های مختلفی ابداع شدند، تا شخص بتواند درمدت زمان کوتاه رتبه سایت‌ خود را افزایش دهد.
سئو کلاه سیاه در لینک سازی روشی نوین و بسیار کاربردی بود. زیرا سایت‌ها در یک برهه زمانی خاص، بهبود خوبی را در جایگاه نتایج جستجو به دست می‌آوردند.کسب رتبه در نتایج جستجوبرای سایت‌های وب اهمیت زیادی دارد. گوگل با گذشت زمان، روز به روز هوشمندتر شد و با استفاده ازالگوریتم گوگل قوانین لینک‌سازی در فضای وب به نفع کاربر تغییر داده شد.

ترفندهای سئو کلاه سیاه در لینک سازی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه در لینک سازی، در گذشته که گوگل الگوریتم‌های پیشرفته‌ای نداشت مورد استقبال قرار می‌گرفت؛ زیرا که در مدت زمانی کوتاه به صاحبان وبسایت‌ها کمک می‌کرد که بیشتر دیده شوند. همچنین در نتایج جستجو رتبه‌های خوبی را به دست آورند. به طور کلی و استاندارد شما باید لینک‌های داخلی  که در صفحات سایت خود استفاده می کنید، برای کاربر مفید باشد. متخصص سئو با هدف بهینه‌سازی کردن صفحات مختلف خود، اقدام به ایجاد لینک‌های داخلی بیش از حد در صفحات سایت خود می‌کنند .این موضوع علاوه بر تجربه منفی کاربر، باعث ناراحتی موتورهای جستجو می‌شود.

گوگل می‌گوید: هر سایتی که تنها با هدف کسب جایگاه در نتایج جستجو به تولید محتوا روی بیاورد، از نتایج جستجو حذف خواهد شد. این موضوع در خصوص لینک سازی از حساسیت بالاتری برخوردار است؛ زیرا لینک‌ها نقش بزرگی در درک ارتباط میان صفحات دارند. اگر قصد دارید تا با انواع ترفندهای‌ سئو کلاه سیاه در لینک سازی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.آنچه که در ادامه خواهید خواند:

  • افشای تکنیک های سئو کلاه سیاه در لینک سازی (۷ راز عجیب سئوکاران کلاه سیاه)
  • تبادل لینک Link exchangeمعامله‌ای دو طرفه!
  • لینک سازی حلقه ایWeb Ringsیکی برای همه، همه برای یکی!
  • مزرعه لینکLink Farm یک زمین بدون ثمر!
  • پست مهمان اسپم Spam Guest blogginشبیه جوجه اردک زشت بود!
  • نظرات اسپم Comment Linksهرزنامه‌ای بی ارزش!
  • خرید بک لینکbacklinks
  • انکرتکست های تکراری Anchor Text

افشای تکنیک های سئو کلاه سیاه در لینک سازی (۷ راز عجیب سئوکاران کلاه سیاه)

سئوکاران کلاه سیاه برای رساندن صفحات سایت خود به نتایج برتر موتورهای جستجو، تنها به تکنیک‌های کلاه سیاه در تولید محتوا اکتفا نکردند و سراغ بک‌لینک‌سازی دروغین نیز رفتند. ما در ادامه قصد داریم به بیان تکنیک‌های سئو کلاه سیاه در لینک سازی اشاره کنیم. تکنیک‌هایی که سال‌هاست دیگر روی موتورهای جستجوی گوگل تاثیر ندارند و به محض شناسایی می‌توانند وب‌سایت را از عرش به فرش برسانند.

افشای تکنیک های سئو کلاه سیاه در لینک سازی

۱. تبادل لینک Link exchange؛ معامله‌ای دو طرفه!

هرچه سایت‌های معتبر بیشتری به شما لینک دهند، باعث می‌شود گوگل اعتماد بیشتری به سایت شما داشته باشد. در نتیجه این سایت محبوب را در صفحه نتایج بیشتر نشان دهد، اگر سایت‌های بیشتری به شما لینک دهند، گوگل هر لینک را به عنوان یک رای مثبت درنظر می‌گیرد. گوگل برای لینک‌های ورودی ارزش زیادی قائل است و می‌تواند با کمک آنها رتبه بهتری به دست آورد. بدین ترتیب تبادل لینک میان سایت ها به یک روش مرسوم شناخته می‌شد.

این شیوه شاید در کوتاه مدت تاثیرگذار باشد، اما در بلند مدت ریزش چشمگیری را در صفحات مختلف سایت روی کلمات کلیدی مختلف به ارمغان می‌آورد. Link exchange یک شیوه سئو کلاه سیاه در لینک سازی بسیار اشتباه، منقضی و مساله‌ساز است و باید تا جای ممکن از آن دوری کرد.

تبادل لینک یعنی توافقی میان دو سایت برای لینک دهی به یکدیگر

تبادل لینک معامله ای دو طرفه

۲. لینک‌سازی حلقه ای Web Rings؛ یکی برای همه، همه برای یکی!

زمانیکه لینک‌سازی بین دو سایت انجام می‌شود، تشخیص سایت های متخلف برای گوگل راحت است، اگر در این فرآیند چندین سایت درگیر باشند چطور؟ لینک‌سازی حلقه‌ای تلاش می‌کند تا نگذارد سایتی که لینک بییلدینگ را شروع کرده، قابل شناسایی باشد.

زمانی که لینک‌سازی بین دو سایت انجام می‌شود تشخیص سایت های دیگر برای گوگل راحت‌تر است، ولی در لینک‌سازی حلقه‌ای چند سایت درگیر هستند. در شیوه web rings لینک‌سازی شما به صورت یک دایره یا حلقه انجام می‌شود. دلیل انتخاب نام این تکنیک سئو کلاه سیاه در لینک سازی این است که به صورت دسته‌جمعی این فرآیند انجام می‌شود. لینک‌سازی حلقه‌ای به این دلیل به وجود آمده که گوگل را وارد یک وب رینگ می‌کند.

لینک‌سازی حلقه‌ای یعنی فرایند تبادل لینک هدفمند میان چند سایت است.

لینک سازی حلقه ای

۳. مزرعه لینک Link Farm؛ یک زمین بدون ثمر!

مزرعه لینک، یکی از سریع‌‌ترین روش‌‌های دریافت لینک به صورت روزانه است که امروزه به عنوان یک روش اسپم شناخته شده است. تعداد لینک‌های تبادل شده در سایت‌ها هر روز در حال افزایش بود و الگوریتم های گوگل نیز رویکردشان را یاد می‌گرفتند. عده‌ای در این میان به فکر افتادند که به جای تبادل لینک با دیگران، خودشان مجموعه‌ای از سایت‌ها و وبلاگ‌های اینترنتی با موضوعات نزدیک به هم ایجاد و با استفاده از آنها سایت اصلی را تقویت کنند. در یک مزرعه لینک ارتباطات بسیار پیچیده‌ای بین سایت‌ها برقرار می‌شود و معمولا از حلقه‌های تو در تو و چند لایه تشکیل شده است.

مزرعه لینک یعنی حلقه‌های تو در تو و اختصاصی ازسایت‌ها برای لینک‌سازی

مزرعه لینک

۴. پست مهمان اسپم Spam Guest blogging؛ شبیه جوجه اردک زشت بود!

اگر محتوایی در سایت شما وجود دارد که نویسنده و مالک آن نیستید، به آن پست مهمان گفته می‌شود. این محتوا می‌تواند مقاله، عکس، کلیپ یا هر نوع محتوای دیگری باشد. متخصصین سئو شروع کردند، به نوشتن مقالات تخصصی در موضوعات مختلف و انتشار آنها در این سایت‌های جامع، به مرور تکنیک پست مهمان همه‌گیر شد.

محتوای پست مهمان وقتی از طرف شما در سایت‌های دیگر نوشته شود، به شهرت برند شما کمک می‌کند. پست مهمان و بک لینک از جایی وارد فاز جدید شد که هر روز سایت‌های بیشتری توسط الگوریتم پنگوئن جریمه می شدند. اما مانند تمام روش‌های دیگر، این شگرد نیز نیز به‌سرعت توسط گوگل شناسایی شد، زیرا بیشتر این صفحات از نظر مفهومی ارتباطی به هم نداشتند و Search engines هم وارد Semantic شده بودند.

پست مهمان یعنی محتوای آن از نظرموضوعی با سایر صفحات سایت متفاوت بود

پست مهمان اسپم

۵. نظرات اسپم Comment Links؛ هرزنامه بی ارزش!

تا اینجا انواع روش‌های سئو کلاه سیاه در لینک سازی را مطالعه کردیم و شاهد خلاقیت افرادی که در این حوزه فعال هستند نیز بودیم. از آنجاییکه می‌توان در بخش کامنت‌ها لینک گذاشت، بدین ترتیب افراد در صفحاتی که مربوط به کسب و کارشان می‌شد، شروع به درج لینک کامنت کردند. هرچند کامنت خیلی عادی به نظر می‌رسد، اما تاثیر بی نظری در برند شدن دارد.

حال این بخش کاملا برای درج لینک محدود شده است و سایت‌هایی که چنین اجازه‌ای می‌دهند نیز پر شده‌اند از نظرات و لینک‌های اسپم. لازم است بدانید لینک‌های کامنت با آپدیت هسته گوگل از ارزش کمتری برخوردار شد.

نظرات اسپم یعنی تعداد لینک‌های زیادی را با ارزش کم و در مدت کوتاه برای سایت شما ایجاد می‌کند

نظرات اسپم

۶. خرید بک لینک backlinks؛ خریدی با ارزش!

خرید بک لینک و هزینه برای لینک‌های ارزشمند با شرط رعایت ارتباطات مفهومی، یک شیوه نسبتا سالم است که می توان گفت تواسته دوام بیاورد. در این شیوه از سئو کلاه سیاه در لینک سازی سایت‌هایی که ارزش و اعتبار بالایی دارند و از نظر موضوعی با سایت شما مرتبط هستند، در ازای پرداخت هزینه بالا و لینک‌تان را قرار می‌دهند. در خرید بک لینک خبری از لینک‌سازی رایگان نیست.

مشکلی که اکنون در سایت ‌ای فروش بک‌لینک شاهد هستید، این است که بک لینک‌های زیادی فروخته‌اند و همگی در سایدبارو فوتر جولان داده‌اند. با اضافه شدن لینک دیگر خرید بک لینک بسیار کار پرخطر و دارای ریسک بالایی است. اگر این کار را بکنید گرفتار پنالتی گوگل می‌شوید و این کار می‌تواند بر صفحات خاص یا بدتر از آن بر روی کل سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

خرید بک لینک یعنی دریافت یک لینک ارزشمند و معتبر به جای ده‌ها لینک رایگان و با ارزش

خرید بک لینک

۷. انکرتکست‌های تکراری Anchor Text

به کلمات موجود در یک متن که به صفحه و متنی دیگری لینک می‌شوند انکر تکست ((Anchor Text گفته می‌شود. انکرتکست در حقیقت یک کلمه کلیدی است که یک صفحه جداگانه برای آن در سایت ساخته شده و کاربر با کلیک روی آن به صفحه دیگری وارد می‌شود.

در خصوص انکرتکست های پرتکرار، وقتی از سایتی بک لینک می‌خرید، لینک های دریافت شده بر روی مهم ترین کلمه کلیدی قرار می‌گیرد. زمانی که از چندین سایت مختلف برای صفحه‌ای لینک خریداری می‌کنید، عملا در همه آنها از یک انکر تکست برای ارجاع به سایت استفاده می‌کنید.

یکی از فاکتورهای مهم پنگوئن این است که لینک‌ها با مفهوم یکسان از سایت‌های مخلتف به یک صفحه را بررسی و متوجه الگوی غیر طبیعی آن می‌شود. هرچقدر تعداد لینک های با عبارت هدف بیشتر باشد، ریسک جریمه شدن افزایش می‌یابد. این متد را در لینک‌سازی داخلی نیز نباید اجرا کنید. در واقع شیوه صحیح این است که برای ایجاد ارتباط بین صفحات به صورت هدفمند عمل کرده و در انکر تکست‌ها تنوع داشته باشید.

انکرتکست های تکراری
انکرتکست های تکراری

سخن پایانی

استفاده از ترفندهای سئو کلاه سیاه در لینک سازی نه تنها سایت شما را در به صدر نتایج نمی‌برند، بلکه پس از گذشت زمانی کوتاه و شناسایی الگوریتم‌ها بهایی سنگینی باید بپردازید. بهایی مثل جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن و در صورت استفاده از شبکه‌های وبلاگ خصوصی برای لینک بیلدینگ، منتظر پنالتی شدن باشید. همه این روش‌های بیان شده تنها در چند سال اولیه کارایی داشت، اما امروزه و در حال حاضر با توجه به هوشمند شدن موتورهای جستجو، کاملا بی اثر است.

سوالات متداول درباره سئو کلاه سیاه در لینک سازی

آیا تمام بک لینک هایی که صرفا به منظور دریافت رتبه خریداری میشوند، مخرب هستند؟

همه لینک های که خریداری می شوند بد نیستند. گوگل نیز به خودی خود با لینک های خریداری شده مشکلی ندارد.مشکل گوگل با لینک های خریداری شده ای است که:

چگونه می‌توانید وضعیت سایت خودتان را بازرسی و ارزیابی کنید؟

با انجام ممیزی سئو به موقع علاوه بر رفع مشکلات سایت، میتوانید آخرین فاکتورهای سئو را نیز اعمال کنید.

چطور یک ربات گوگل لینک‌های اسپم و غیر واقعی را شناسایی می‌کند؟

به وسیله انکر تکست‌ها، در حالت نرمال و طبیعی در هیچ زمانی تمامی بک لینک‌های یک وب سایت از یک کلید واژه تشکیل نمی‌شوند. بنابراین اگر تعداد بک لینک‌های موجود در وب سایت که از یک کلمه کلیدی خاص تشکیل شده باشند، گوگل آن را سئو کلاه سیاه در لینک سازی تلقی می‌کند.

با اعمال ترفندهای سئو کلاه سیاه در لینک سازی مورد جریمه کدام الگوریتم گوگل قرار می‌گیرید؟

زمانی که قصد داشته باشید برای لینک بیلدینگ سراغ روش‌هایی مثل مزرعه لینک، انکر تکست‌های تکراری یا پست مهمان بروید باید منتظر جریمه الگوریتم پنگوئن باشید. این الگوریتم برای مبارزه با بک‌لینک‌های اسپم ایجاد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

914 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست