الگوریتم هاک، شاهین گوگل چیست؟ بررسی دقیق الگوریتم Hawk و تأثیر آن در سئو

الگوریتم Hawk یک نوع بروزرسانی روی مرورگرهای گوگل است که به منظور بهبود فیلتر جغرافیایی برای نمایش نتایج جستجوی محلی ارگانیک طراحی شده است. این بدان معناست که گوگل اکنون به‌خوبی تشخیص می‌دهد، این‌که چه زمانی فهرست کسب‌وکارهای مشابه تکراری هستند که باید نادیده گرفته شوند. الگوریتم شاهین برای بهینه‌سازی و سئوی کسب و کارهای محلی ایجاد شد و به نوعی ادامه دهنده راه الگوریتم موش کور است.

الگوریتم هاک (Hawk) شاهین گوگل چیست؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

الگوریتم هاک یا شاهین گوگل در بیست و دوم آگوست سال ۲۰۱۷ توسط تیم گوگل بروزرسانی شد. بهبود نتایج جستجوی محلی برای گوگل فوق‌العاده اهمیت دارد. به‌همین دلیل هم به فکر ایجاد یک الگوریتمی به نام هاک افتاد که برخی از تغییراتی که در possum دیده می‌شد را برطرف کرده است. یک متخصص سئو جرفه‌ای معتقد است که هدف از ایجاد این الگوریتم برطرف کردن مشکلات و نواقصی بود که در الگوریتم موش کور دیده می‌شد.

بنابراین آنچه که از این الگوریتم متوجه شده‌ایم این است که به سئو محلی توجه دارد. هدف از نام‌گذاری آن به الگوریتم شاهین علاقه ذاتی پرنده شاهین به شکار موش کور است. در میان الگوریتم های گوگل، الگوریتم شاهین را می‌توان یک الگوریتم تکامل یافته موش کور برای بهبود نتایج سرچ کسب و کارهای محلی دانست. در ادامه این مطلب از آکادمی پور فیض قصد داریم به بیان مباحث مهم زیر درباره این الگوریتم جدید گوگل بپردازیم:

  • به‌روزرسانی الگوریتم هاک یا شاهین گوگل چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
  • چرا هاک برای کسب‌وکارهای محلی مهم است؟
  • تاثیر الگوریتم شاهین روی سئوی محلی
  • به‌روزرسانی هاک چگونه می‌تواند بر کسب‌وکار شما تاثیر بگذارد؟
  • نحوه سئو سایت پس‌از به‌روزرسانی الگوریتم شاهین گوگل
  • سخن پایانی

به‌ روزرسانی الگوریتم هاک یا شاهین گوگل چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

الگوریتم Hawk یک نوع بروزرسانی روی مرورگرهای گوگل است که به منظور بهبود فیلتر جغرافیایی برای نمایش نتایج جستجوی محلی ارگانیک طراحی شده است. این بدان معناست که گوگل اکنون به‌خوبی تشخیص می‌دهد، این‌که چه زمانی فهرست کسب‌وکارهای مشابه تکراری هستند که باید نادیده گرفته شوند و چه زمانی در واقع دو کسب‌وکار مجزا هستند که اتفاقاً در نزدیکی یکدیگر واقع شده‌اند، اما کدام عملکرد بهتری دارند.

این الگوریتم نیز که تکامل‌یافته الگوریتم موش کور محسوب می‌شود، به توسعه کسب‌وکارهای محلی اهمیت خاصی می‌دهد. درنهایت هم به‌دنبال جلب رضایت کاربران است، یعنی مشتریان اصلی گوگل همان کسانی هستند که درنهایت با رضایت کامل از صفحه نتایج جستجو خارج می‌شوند.

بعد از هر بروزرسانی گوگل می‌خواهد کاربران را خوشحال نگه دارد. درنهایت آن‌ها هدفشان این است که مردم بهترین پاسخ را برای پرسش‌های خود بیابند. تا زمانی‌که کسب‌وکار محلی شما به‌درستی و بر طبق قوانین گوگل به بهینه‌سازی بپردازد و دستورالعمل‌ها را دنبال کند، هیچ بروزرسانی روی رتبه آن‌ها تاثیر نخواهد گذاشت.

به‌روزرسانی الگوریتم هاک یا شاهین گوگل چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

چرا هاک برای کسب‌وکارهای محلی مهم است؟

پیش‌از به‌روزرسانی الگوریتم Hawk، دیده شدن آنلاین یک کسب‌وکار می‌توانست تحت تأثیر منفی یک تجارت مشابه با آدرس نزدیک قرار گیرد، حتی با وجود الگوریتم موش کور. درواقع یک کسب‌وکار به‌طور ناخواسته می‌تواند بر نتایج جستجوی ارگانیک محلی خود تسلط یابد و همه رقبای نزدیک را بدون هیچ دلیل موجهی از صفحه نتایج خارج سازد.

به‌عنوان مثال اگر دو رستوران در یک خیابان باشند، گاهی اوقات گوگل دو فهرست کسب‌وکار را با یک رستوران با یک لیست تکراری اشتباه می‌گرفت، اما امروزه گوگل نمی‌خواهد فهرست‌های تکراری را در نتایج جستجوی خود نمایش دهد و این را به منزله ضعفی از مرورگرهای خود بیان سازد. به این معنی که تنها یکی از این دو رستوران‌ها که رضایت کاربری بیشتری را از آن خود کرده بودند در صفحه Serp محلی ظاهر شوند.

تاثیر الگوریتم شاهین روی سئوی محلی

این بروزرسانی روی نتایج سئو محلی تأثیر می‌گذارند. این تغییرات بر نحوه فیلتر کردن جستجوی محلی برای نشان‌دادن مشاغل تکراری و مشابه هم در نتایج جستجوی ارگانیک محلی و عادی نیز تاثیر دارد. برای آشنایی بیشتر و کامل‌تر با سئو به صفحه سئو چیست آکادمی پور فیض مراجعه کنید.

فیلترینگ رتبه‌بندی ارگانیک برای کسب‌وکارهای مشابه سختگیرانه‌تر شد و این موضوع باعث حذف رقبای آن‌ها از صدر نتایج شد. ‌با این حال شرکت‌هایی که در همان آدرس قبلی قرار دارند با همان نوع خدمات و محصولات احتمالاً هنوز تحت تاثیر به‌روزرسانی این الگوریتم قرار نگرفته‌اند. به زبان ساده الگوریتم هاک بیشتر یک بازنگری بود تا یک الگوریتم کاملاً جدید، این در حقیقت پاسخی به برخی از کاستی‌های موجود در الگوریتم Possum محسوب می‌شد.

تاثیر الگوریتم هاک روی سئوی محلی

به‌روزرسانی هاک چگونه می‌تواند بر کسب‌وکار شما تاثیر بگذارد؟

اول از همه مهم است بدانیم این تغییرات به‌روزرسانی الگوریتم شاهین روی سئوی محلی فوق‌العاده متمرکز بود. کسب‌وکارهایی که دارای بازاریابی دیجیتال محلی مناسبی بودند، معمولا هیچ تغییری در جستجوی ارگانیک خود نمی‌بینند.

الگوریتم Hawk برای کمک به گوگل طراحی شد تا نتایج جستجوی محلی را بهبود ببخشد. معمولاً نتایج Serp با معیارهای نزدیک من ارائه داده می‌شوند. کاربرانی که در جستجوی یک محصول یا خدمات خاصی باشند مطابق با پارامترها و فیلترهای خود نتایج بهتری دریافت می‌کنند.

البته نباید از گفتن این موضوع نیز غافل شویم که پس‌از بروزرسانی ممکن است افت در رتبه‌بندی برخی سایت‌های محلی نیز دیده شود؛ متأسفانه این ممکن است حتی برای سایت‌هایی که همه قوانین را رعایت می‌کردند نیز پیش آید. بروزرسانی‌های گوگل اغلب مشکلات قدیمی‌تر را برطرف می‌کنند، در حالی که روی همه تأثیر می‌گذارند. البته این افت رتبه ممکن است موقتی باشد، یعنی اگر کسب‌وکار محلی شما قدرتمند و با سابقه‌ی طولانی‌تری باشد، به موقعیت و جایگاه شایسته خود انتقال داده می‌شود.

نحوه سئو سایت پس‌ از به‌ روزرسانی الگوریتم شاهین گوگل

اگر بعد از ۲۲ آگوست ۲۰۱۷ تغییراتی در رتبه‌بندی سایت خود مشاهده کردید، ممکن است توسط به‌روزرسانی هاک فیلتر شده باشید. اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید باید چندین کار مهم را انجام دهید، نکته موارد زیر را عملی کنید تا دفعه بعد که بروزرسانی‌های گوگل در اینترنت منتشر شد کسب‌وکار شما به اوج برسد.

نحوه سئو سایت پس‌از به‌روزرسانی الگوریتم شاهین گوگل

محتوای منسجم و بهینه ایجاد کنید

نوشتن وبلاگ دیگر یک روند نیست، این یک ضرورت برای ایجاد حضور مستمر آنلاین شما در گوگل است. حتی گوگل که از بیان عواملی که روی رتبه‌بندی تاثیر دارد، متنفر است همیشه متخصص سئو را به تولید محتوای بهینه تشویق می‌کند. نه محتوایی که رتبه اول را کسب کند، بلکه با کسب‌وکار شما مرتبط و برای کاربران مفید باشد و مرتباً بروزرسانی شود. همچنین روی ایجاد محتوای بهینه مرتبط با بازارهای محلی و شهری خود برنامه‌ریزی کنید.

تشویق کاربران به ارائه نظرات

یک روش عالی برای سئو سایت پس از به‌روزرسانی الگوریتم شاهین تشویق کاربران به نوشتن نظر است. هر چقدر میزان نظرات مثبت و رضایت کاربرات بیشتر باشد، تاثیر بهتری روی رتبه محلی کلمات شما خواهد گذاشت. همچنین یک روش آسان و مقرون‌به‌صرفه برای افزایش رتبه سایت شماست. سعی کنید نظرات مثبتی را برای سایت خود جمع‌آوری کنید.

به حداکثر رساندن جستجو کلمات کلیدی محلی

برای آنکه کسب‌وکار محلی شما حتی در صفحات نتایج موتورهای جستجو حضور داشته باشد محتوا باید مرتبط باشد. گوگل ارتباط را با کلمات موجود در سایت شما تعیین می‌کند. مطمئن شوید که کلمات کلیدی و شیوه‌های بهینه‌سازی محلی کسب و کار شما به درستی اجرا و اعمال می‌شود.

از اشتباهات رایج جلوگیری کنید

صرف‌نظر از این‌که الگوریتم‌های گوگل مستمراً بروزرسانی می‌شوند باید همیشه از برخی موارد مثل ایجاد لینک‌های شکسته، صفحات ۴۰۴، وجود تعداد زیادی لینک روی یک صفحه یا دسته‌بندی‌های رقابتی و تکرار کم کلمات کلیدی جلوگیری شود.

برای یادگیری کامل سئو می‌توانید از آموزش خصوصی سئو پور فیض استفاده کنید.

سخن پایانی

الگوریتم شاهین یا هاک یک نوع تکامل یافته از الگوریتم موش کور است که برای توسعه کسب‌وکارهای محلی ۲۲ آگوست سال ۲۰۱۷ منتشر شده ‌است. این الگوریتم همه اشتباهات و کاستی‌های موش کور را تا حد زیادی کاهش داده است. با توجه به آن سیستم‌های فیلترینگ مرورگرهای جستجو روی جستجوی محلی سختگیرانه‌تر شده است.

برای سئو سایت پس از بروزرسانی نیز کافیست به ایجاد محتوای بهینه، سرچ کلمات کلیدی مناسب محلی و جلوگیری از اشتباهات رایج مثل محتوای ضعیف تمرکز کنید. با این شیوه از افت شدید رتبه کسب و کار محلی خود پس از به روزرسانی این الگوریتم مواجه نخواهید شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

1,041 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست