Poorfeyz > آموزش سئو > سئو چیست

۱۶ دیدگاه
79,520 تعداد بازدید

سئو چیست

سئو یک فرآیند است که با پیاده سازی آن برای سایت خود می‌توانید با بهبود تجربه کاربری و رفع نیاز مخاطب در سایت‌تان و به درک رساندن گوگل از خلق تجربه خوبی که برای کاربر در سایت ایجاد کردید، رتبه خود را در کلمات مرتبط با زمینه کاری خود در نتایج جست و جو بهبود بدهید و بازدید هدفمند زیادی را روانه سایت‌تان کنید. سئو به معنی فریب گوگل و تغییر غیر استاندارد نتایج جست و جو به نفع خودتان نیست. موتور جست و جو گوگل برای رفع نیاز کاربر فعالیت می‌کند و اگر متوجه شود سایت ما به خوبی این نیاز را در کاربران رفع می‌کند، سایت ما را در صدر نتایج جست و جو نمایش خواهد داد. در ادامه به چگونگی فرآیند سئو خواهیم پرداخت، که این رفع نیاز کاربر و بهبود تجربه کاربری و به درک رساندن گوگل از محتوای خوب سایتمان چگونه انجام می‌شود.

سئو چیست

تماس با پورفیض دات کام

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

بیشتر از ۶۰% کسب و کارها در جهان، بازاریابی محتوا و سئو را مهم‌ترین روش فروش و درآمدزایی خود می‌دانند. نرخ تبدیل بازدید کنندگان سایت که از طریق جست و جو در گوگل به سایت‌ها وارد می‌شوند آنقدر زیاد و جذاب است که امروزه بیشتر کسب و کارها سعی در کسب جایگاه بالاتر در نتایج جست و جو دارند. اما هدف از سئو چیست و یک کسب و کار با انجام سئو بر روی سایت خود چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

هدف از سئو چیست

اهداف هر کسب و کار بر طبق ماهیتی که دارد می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است برای یک کسب و کار هدف از سئو سایت فروش بیشتر باشد، ممکن است برندینگ یا بازدید بیشتر و یا مواردی دیگر باشد. اما هدف اصلی هر کسب و کار در هر جای دنیا در نهایت بالا بردن فروش است که سئو به خوبی این کار را انجام می‌دهد.

هدف از سئو چیست
هدف از سئو چیست

بالا بردن درآمد هدف اصلی سئو

سئو به دلیل ایجاد بازدید بیشتر و هدفمندتر بر روی سایت می‌تواند درآمد یک کسب و کار را تا چندین برابر بیشتر کند. تعداد زیادی از مخاطبین هر روز موارد مرتبط با کسب و کار ما را در گوگل جست و جو می‎‌کنند و به دنبال بهترین سایت هستند تا از محصول یا خدمات مورد نظر خود استفاده کنند. حال اینکه با استفاده از سئو می‌‌توانیم سایت خود را برای آن‌ها به نمایش بگذاریم و آن‌ها را تبدیل به مشتریان خود کنیم. جذابیت اصلی سئو این است که مشتری خود به دنبال ما می‌گردد و ما را جست و جو می‌کند، ما فقط با انجام سئو، خود را در راه او قرار می‌دهیم.

متخصص سئو چه کاری انجام می‌دهد؟

تفاوت تبلیغات و سئو چیست

اگر به صورت مختصر بخواهیم به تفاوت تبلیغات و سئو بپردازیم، باید بگوییم که در تبلیغات مخاطب به دنبال محصول یا خدمات ما نیست و ما با راهکارهای مختلف باید برند خود را در دل او جا کنیم تا او را تبدیل به مشتری خود کنیم. بنابراین، این نوع تبلیغات بر روی تعداد کمتری تاثیر می‌گذارد. اما همانطور که در بالا اشاره شد، با بالا بردن فروش از طریق سئو، ما خود را در میان راه جست و جوی مخاطب قرار می‌دهیم و چون کاربر، خود به دنبال محصول یا خدمات ما است، درصد بیشتر از آن‌ها را می توانیم به کمک سئو تبدیل به مشتری کنیم. جذابیت سئو برای کسب و کارهای مختلف در دنیا به همین دلیل است.

افزایش بازدید سایت

هدفی دیگر از سئو سایت، افزایش بازدید است، زمانی که ما با انجام تکنیک‌های سئو، طبق استانداردها، و کسب نتایج بالای گوگل در جست و جوها، جایگاه خوبی کسب می‌کنیم بازدید سایت ما بالا می‌رود. بالا رفتن بازدید سایت، خود به فروش بیشتر، برندینگ، جمع‌آوری اطلاعات از مخاطبین هدف و… کمک بزرگی می‌کند. حال این که کسب و کارهای اینترنتی وجود دارند که با ایجاد بازدید بالا توسط سئو بر روی سایت خود، بدون هیچ محصول و خدماتی، تنها با گرفتن تبلیغات از سایت‌ها و کسب و کارهای دیگر و قرار دادن آن در سایت خود، کسب درآمد می‌کنند. پس افزایش بازدید می‌تواند یکی از اهداف سئو باشد.

رضایت مشتری و بهبود تجربه کاربری

برای انجام سئو سایت، می‌بایست بسیاری از استانداردهای تجربه کاربری مانند، سادگی و کاربردی بودن و زیبایی ظاهر سایت، سرعت سایت، امنیت سایت و بسیاری از موارد از این قبیل بهبود یابد که در نهایت منجر به ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای مخاطبین سایت شود. امروزه کسب و کارهای مختلف با خلق یک تجربه کاربری خوب برای مخاطب در سایت خود و ایجاد حس خوب در او، می‌توانند کاربر را تبدیل به مشتری کنند. حتی رضایت مشتری بعد از خرید از سایت می‌تواند او را دوباره به ما برگرداند و باعث شود برای خرید بعدی خود هم به سایت ما سر بزند.

برندینگ یکی از اهداف اصلی سئو

با کسب جایگاه بالا در نتایج جست و جو، به جز بالا رفتن فروش و ایجاد رضایت در مشتری با بهبود تجربه کاربری، به مرور کسب و کار ما تبدیل به یک برند مطرح می‌شود. برای مثال سایت دیجی‌کالا با وجود خود در بیشتر نتایج جست و جو و مدام دیده شدن اسم سایت در صفحه جست و جو گوگل، برند خود را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند. (که این باعث می‌شود خیلی از مواقع بدون هیچ جست و جویی کاربر از همان اول وارد سایت مورد نظر شود و محصول و یا خدمات مورد نظر را دریافت کند) فرض کنید کسب و کار شما با تولید محتوای با کیفیت و ایجاد تجربه کاربری خوب و با به درک رساندن گوگل از آن‌ها، با انجام سئو به صدر نتایج جست و جوهای مربوط به کسب و کارتان برسد و اسم برند شما مدام توسط مخاطبین‌تان دیده شود. این اتفاق به مرور شما را تبدیل به یک بند مطرح در زمینه کاری‌تان می‌کند و این نرخ بازگشت مشتریان برای خرید بعدی به شما، و جذب مشتریان جدید، همچنین معرفی شما توسط مخاطبین‌تان به اطرافیانشان زیاد می‌کند و شهرت شما در زمینه کاری‌تان بیشتر و بیشتر می‌شود.

سئو چیست از نگاه آمار و ارقام

در ادامه به سئو از نگاه آمار و ارقام می‌پردازیم تا مهم بودن سئو برای هر کسب و کاری هرچه بیشتر برایتان ملموس شود. با ما همراه باشید تا ببینیم از نگاه آمار و ارقام سئو چیست

سئو چیست از نگاه آمار و ارقام
سئو چیست از نگاه آمار و ارقام
 • جالب است بدانید که ۹۳% از خریدهای اینترنتی در دنیا، با یک جست و جوی ساده در گوگل آغاز می‌شود
 • ۷۵% از جست و جوهای انجام شده به صفحه دوم نمی‌رسد، زیرا مخاطبین در همان صفحه اول به نتیجه دلخواه خود می‌رسند
 • ۷۰% از کاربران گوگل، تبلیغات را جدی نمی‌گیرند و فقط بر روی نتایج اصلی جست و جوی خود کلیک می‌کنند
 • روزانه ۳.۵ میلیارد جست و جو در گوگل انجام می‌شود
 • ۹۲% از جست و جوها تنها در گوگل انجام می‌شود
 • ۶۳% از جست و جوها با موبایل انجام می‌شود
 • ۸۴% از کاربران در طول یک شبانه روز بیشتر از ۳ بار جست و جو می‌کنند
 • بازدید حاصل از سئو بیش از از ۱۰۰۰% از بازدید رسانه‌های دیگر بیشتر است
 • اطلاعات جمع‌آوری شده از مخاطبان توسط سئو، بیشترین نرخ تبدیل به مشتری را نسبت به راه‌های دیگر دارد

سئو مخفف چیست

سئو مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو است. اما امروز سئو به دلیل گستردگی، مفهوم کامل‌تری به خود گرفته است که به آن Search Experience Optimization به معنی بهینه سازی تجربه کاربری در جست و جو نیز گفته می‌شود. اگر دقت کرده باشید، از شروع این مطلب تا به اینجا از کلمه تجربه کاربری بارها و بارها استفاده شد. زیرا این موضوع برای گوگل بسیار مهم است. امروز هدف گوگل تنها این نیست که مخاطب با جست و جو در آن به نتایج دلخواه برسد. بلکه به دنبال آن است که با ایجاد یک تجربه کاربری عالی، حس خوب جست و جو در گوگل را در کاربر ایجاد کند و مخاطب در کم‌ترین زمان بهترین جواب را دریافت کند. ایجاد یک تجربه کاربری خوب در سایت، امروز دیگر یک مزیت محسوب نمی‌شود بلکه برای سئو یک سایت ایجاد تجربه خوب برای کاربر یک الزام است.

سئو مخفف چیست
سئو مخفف چیست

موتور جست و جو گوگل چگونه کار می‌کند

لازم است بدانید که گوگل به خودی خود محتوایی ندارد و زمانی که یک کاربر در گوگل جست و جو می‌کند، در واقع آن کاربر دارد در سایت‌های موجود جست و جو یا سرچ می‌کند، و نقش گوگل تنها پیدا کردن بهترین سایت مرتبط با موضوع سرچ شده است. اما گوگل چگونه بهترین نتیجه را پیدا می‌کند و به کاربر نشان می‌دهد؟ این کار با برنامه‌های نرم افزاری یا ربات هایی به اسم اسپایدر یا عنکبوت انجام می‌شود. گاهی از آن‌ها به اسم خزنده هم یاد می‌شود.

گوگل چگونه کار می کند
گوگل چگونه کار می کند

خزنده‌های گوگل ابتدا از طریق یک لینک، فایل robot.txt و یا نقشه سایت (Sitemap) وارد یک صفحه از یک سایت می‌شوند و آن صفحه را در گوگل ذخیره یا اصطلاحا ایندکس می‌کنند. این خزنده‌ها با استفاده از لینک‌هایی که در آن صفحه وجود دارند به صفحات دیگر می‌روند و آن صفحات را نیز ایندکس می‌کنند و وارد لینک های آن صفحات می‌شوند، این روند مدام تکرار می‌شود تا فهرستی بزرگ از صفحات و سایت‌های اینترنتی ایجاد می‌شود. در نتیجه میلیاردها صفحه اینترنتی در هزاران سرور گوگل ذخیره می‌شود.

خزنده های گوگل
خزنده های گوگل

حال فرض کنید می‌خواهیم در مورد آموزش یادگیری سئو در گوگل جست و جو کنیم. زمانی که این سه کلمه را در گوگل می‌نویسیم و دکمه اینتر را می‌زنیم، موتورهای گوگل بکار می‌افتند و توسط نرم افزارهایی خاص عبارت جست و جو شده ما را در صفحات ایندکس شده مختلف موجود در همه سایت‌ها پیدا می‌کنند و نتیجه آن صدها هزار صفحه می‌شود که همگی آن‌ها این عبارت را در خود دارند. سئو اینجا خود را نشان می‌دهد.

گوگل چگونه می‌تواند بهترین سایت مرتبط با عبارت جست و جو شده را از بین هزاران سایت پیدا کند و به کاربر نشان دهد؟ اینجاست که تمام فاکتورهای سئو مانند سرعت سایت، تجربه کاربری، کیفیت محتوا، امنیت سایت، ظاهر سایت، لینک‌های داخلی و لینک‌های خارجی دریافت شده و بسیاری موارد دیگر در همه سایت‌هایی که کلمه سرچ شده در آن‌ها وجود دارد، توسط گوگل بررسی شده و به صفحات مختلف رتبه داده می‌شود. این فاکتورها بیشتر از ۲۰۰ عدد هستند که رعایت مجموع آن‌ها باعث سئو یک سایت می‌شود. تمامی این اتفاق‌ها در نیم ثانیه رخ می‌دهد و شما بعد از جست و جو در کم‌ترین زمان، بهترین نتایج را مشاهده می‌کنید.

سئو بهترین کانال فروش برای کسب و کارهای کوچک

سئو به دلیل به صرفه بودن و ایجاد یک کانال فروش دائمی و جذاب، می‌تواند فروش یک کسب و کار کوچک را چندین برابر کند. سئو اگر به درستی اجرا شود می‌تواند یک کسب و کار کوچک را از زمین بلند کند و به آسمان‌ها ببرد. کلمات کلیدی مرتبطی نسبت و کسب و کار‌تان وجود دارند که مخاطبان زیادی هر روز آن‌ها را در گوگل جست و جو می‌کنند، فرض کنید در نتیجه بیشتر آن‌ها شما در نتایج بالای جست و جو قرار بگیرید. در این صورت باید آماده باشید زیرا با بیشتر شدن مشتری‌هایتان باید تیم خود را گسترده‌تر کنید و آماده فروش بیشتر باشید.

سئو برای کسب و کارهای کوچک
سئو برای کسب و کارهای کوچک

سئو به صرفه‌ترین کانال فروش برای کسب و کارهای بزرگ

کسب و کارهای بزرگ هر روزه با تبلیغات سنگین در بیلبوردهای تبلیغاتی یا آگهی‌های تلوزیونی و مواردی از این قبیل، هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند. هرچند که این نوع تبلیغات هم تاثیر خود را می‌گذارند و اگر به درستی اجرا شوند فروش کسب و کار را بالا می‌برند. اما با وجود به صرفه بودن هزینه‌های انجام سئو نسبت به تبلیغات دیگر، و دائمی بودن نتیجه آن‌ البته اگر به درستی اجرا شود و همچنین هدفمند بودن این نوع کانال فروش، یک کسب و کار بزرگ می‌تواند با استفاده از سئو فروش خود را با هزینه‌ای به صرفه به مبلغ قابل توجهی بالا ببرد.

سئو برای کسب و کارهای بزرگ
سئو برای کسب و کارهای بزرگ

سئو کلاه سیاه چیست

سئو پروسه‌ای زمان‌بر است که انجام آن‌ نیاز به تخصص، تجربه، صبر و شکیبایی دارد. به همین دلیل گاهی دیده می‌شود که کسب و کار هایی برای زودتر نتیجه گرفتن دست به کارهایی غیر اصولی می‌زنند تا الگوریتم‌های گوگل که بهترین سایت را در نتایج جست و جو نشان می‌دهند، فریب بدهند. گاهی این اتفاق رخ می‌دهد و افرادی می‌توانند با فریب این الگوریتم‌ها در زمانی زودتر و با هزینه‌ای کمتر در نتایج جست و جو کسب رتبه کنند و فروش خود را بالا ببرند. اما طولی نمی‌کشد که گوگل متوجه آن‌ها شده و با جریمه‌های سنگین‌ سایت کسب و کار را برای همیشه از نتایج جست و جو حذف می‌کند.

برای آَشنایی با الگوریتم های گوگل کلیک کنید

به تکنیک های سئویی که باعث کسب رتبه به صورت غیر اصولی و غیر استاندارد می‌شود نیز سئو کلاه سیاه گفته می‌شود. کارفرما و کسب و کارهای زیادی بودند که فریب افرادی را خودند که می‌خواستند راه صد ساله را یک شبه طی کنند.

سئو کلاه سیاه چیست
سئو کلاه سیاه چیست

 

بروزرسانی‌های گوگل نیز طی زمان در جهت رفع نیاز کاربر انجام می‌شود. پس اگر ما اصول و استانداردهای سئو را رعایت کنیم و سعی در رفع نیاز کاربر داشته باشیم، می‌توانیم با خیال راحت همیشه در صدر نتایج جست وجو حضور داشته باشیم و حتی با بروزرسانی‌ها و آپدیت‌های گوگل جایگاه‌مان را حفظ کنیم. با استفاده از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه هر لحظه ممکن است جایگاه ما در نتایج جست و جو از بین برود و سایت برای همیشه از ایندکس خارج شود.

سئو کلا سفید چیست

گوگل با راه اندازی ربات های خود طبق الگوریتم‌هایی برای بررسی صفحات سایت‌ها برای رتبه دادن به آن‌ها در کلمات کلیدی مختلف، سعی در نمایش دادن بهترین سایت برای به جواب رسیدن مخاطب از جست و جوی خود دارد. حال انجام سئو اگر با اصول و استانداردهای گوگل و بهبود تجربه کاربری همراه باشد به آن سئو کلاه سفید گفته می‌شود. اصولی که با تدوین استراتژی سئو، تولید محتوا با کیفیت، لینک سازی داخلی و خارجی درست و اصولی، آنالیز سایت خود کسب و کار و رقبا و برنامه ریزی درست، باعث بهبود رتبه سایت در نتایج جست و جو و در نهایت سئو سایت می‌شود. سئو بسیار به صرفه و جذاب است و فروش هر کسب و کاری را چند برابر می‌کند، اگر به صورت اصولی و کلاه سفید انجام شود.

سئو کلاه سفید چیست
سئو کلاه سفید چیست

اگر سئو سایت به صورت کلاه سفید انجام شود، کسب و کار شما می‌تواند زمان زیادی را در نتایج جست و جو گوگل نمایش داده شود و رتبه خود را از دست ندهد. در غیر این صورت ممکن است گوگل شما را جریمه کند. اما چگونه می‌توانیم سئو سایت خود را به صورت کلاه سفید انجام دهیم؟ در ادامه به مراحل انجام سئو کلاه سفید می‌پردازیم.

سئو تکنیکال چیست

یکی از تاثیرگذارترین موارد سئو، سئو تکنیکال است. موارد دیگری که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم بیشتر به ظاهر سایت و محتوا و در مجموع چیزی که می‌بینیم مربوط می‌شود. اما سئو تکنیکال بیشتر به موارد پشت پرده سایت برمی‌گردد. مواردی مانند:

 • بهینه سازی سرعت سایت : که در بروزرسانی‌های اخیر گوگل نقش آن به شدت مهم‌تر شده و آمار و ارقام نشان می‌دهد که مخاطبان صبر کمی دارند و اگر سایت سرعت کمی داشته باشد، خیلی زود از آن خارج می‌شوند. (سرعت پایین سایت تجربه کاربری خوبی ایجاد نمی‌کند)
 • امنیت سایت : برای گوگل مهم است که سایتی که کاربران وارد آن می‌شوند بتواند امنیت اطلاعات کاربران را حفظ کند
 • بهینه سازی سایت برای موبایل : گوگل به صراحت مشخص کرده است که نسخه موبایل سایت از نسخه دسکتاپ آن، اهمیت بسیار بیشتری دارد. زیرا امروز بیشتر کاربران با استفاده از موبایل به جست و جو می‌پردازند و به سایت‌های مختلف وارد می‌شوند
 • کد نویسی تمیز : رعایت استانداردهای کد نویسی تاثیر زیادی در سئو تکنیکال سایت دارد
 • استراکچردیتا : استفاده از استراکچر دیتا، اسکیما یا زبان نشانه گذاری استاندارد برای درک بهتر گوگل از صفحات و مفهوم سایت ما استفاده می‌شود

سئو تکنیکال چیست
سئو تکنیکال چیست

سئو محلی یا لوکال سئو چیست

بسیاری از کسب و کارها هستند که نیاز به حضور مخاطب خود در محل مورد نظر دارند. مانند فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها و… . این نوع کسب و کارها با ثبت خود در نقشه گوگل و بهینه سازی آن به صورت استاندارد، در جست و جو مخاطب در نقشه گوگل نمایش داده می‌شوند. لوکال سئو اگر درست اجرا شود، می‌تواند کمک زیادی به یک کسب و کار محلی کند و فروش آن را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد.

سئو محلی چیست
سئو محلی چیست

امروزه کسب و کارهای زیادی محل خود را بر روی نقشه گوگل مشخص می‌کنند و با بهینه سازی درست، خود را برای مخاطبان بر روی نقشه گوگل به نمایش می‌گذارند.

تدوین استراتژی سئو چیست

برنامه ریزی در دنیای کسب و کار حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. اما برنامه ریزی در سئو یکی از الزامات است. هیچ سایتی وجود ندارد که بدون برنامه ریزی و بدون داشتن استراتژی مشخصی بتواند در نتایج جست و جو گوگل جایگاه خوبی کسب کند. در تدوین استراتژی سئو، ابتدا اهداف کسب و کار از وجود در نتایج جست و جو مشخص می‌شود. کلمه های مورد نیاز مرتبط با زمینه کاری کسب و کار پیدا می‌شوند و برای کسب رتبه در آن‌ها برنامه ریزی می‌شود.

استراتژی سئو چیست
استراتژی سئو چیست

به صورت ساده بخواهیم بگوییم، چینش صفحات سایت، ساختار درختی، مشخص شدن دسته بندی‌ها و برچسب‌ها یا دیگر صفحات آرشیو، لندینگ پیج‌ها و مقالات، همگی در این مرحله مشخص می‌شود. در واقع با تدوین استراتژی سئو، یک نقشه راه برای اجرا سئو بوجود می‌آید که با طی کردن مسیر آن بازدید بالا و فروش بیشتر اتفاقاتی هستند که در مرحله بعد می‌افتند.

تحقیق کلمات کلیدی در سئو چیست

یکی از مراحل مهمی که در مرجله تدوین استراتژی سئو انجام می‌شود تحقیق کلمات کلیدی است. این‌که بدانیم برای بالا رفتن فروش سایت‌مان باید بر روی چه کلماتی سرمایه گذاری کنیم و چه کلمات کلیدی هستند که برای ما به جز هزینه و هدر رفتن انرژی هیچ چیز دیگری نداند و آن‌ها را حذف کنیم و از سرمایه گذاری بر روی آن‌ها خودداری کنیم، در این مرحله مهم است.

تحقیق کلمات کلیدی در سئو چیست
تحقیق کلمات کلیدی در سئو چیست

گاهی برای یک فروشگاه اینترنتی بیشتر از ۵۰۰۰ کلمه کلیدی در این مرحله بدست می‌آید که با اولویت بندی و تدوین استراتژی بر روی آن‌ها کار می‌شود تا هرکدام در نتایج جست و جو رتبه بگیرند. کلمات کلیدی برای هر کسب و کار و سایت اینترنتی نقشه گنج است. زیرا این‌ها کلماتی هستند که به صورت روزانه توسط هزاران و یا صدها کاربر جست و جو می‌شود. در این مرحله ما متوجه می‌شویم که مخاطبان برای رسیدن به محصول یا خدمات ما چه کلماتی را جست و جو می‌کنند.

برای یافتن کلمات کلیدی سه روش اصلی وجود دارد:

 • روش اول: نوشتن کلمات کلیدی توسط صاحبین کسب و کار
 • روش دوم : رقبای ما بر روی چه کلماتی کار می‌کنند (آنالیز رقبا)
 • روش سوم: استفاده از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند keywrodtools – keywordpro – keywordplaner – kwfinder همچنین استفاده از google suggestions و…

اهمیت تولید محتوا در سئو

این موضوع مهم است که اگر تواید محتوا سایت بدون طی کردن دو مرحله قبل انجام شود، به جز هزینه برای ما چیز دیگری نیست. در سئو این موضوع بسیار مهم است که تولید محتوا با استفاده از تدوین استراتژی و تحقیق کلمات کلیدی انجام شود، در غیر این صورت این محتوا قرار نیست در نتایج جست و جو جایگاه خوبی کسب کند. امروزه رقابت شدیدی در تولید محتوای با کیفیت بین کسب و کارهای مختلف در سایت‌های اینترنتی به راه افتاده است. بسیار مهم است که محتوا توانایی رفع نیاز کاربر و ایجاد تجربه کاربری خوب را داشته باشد.

اهمیت تولید محتوا در سئو
اهمیت تولید محتوا در سئو

محتوای هر سایتی مانند سربازان خط مقدم آن در جنگ با سایر سایت‌ها عمل می‌کنند. بنابراین هرچقدر کیفیت آن‌ها بهتر باشد در جنگ با رقبا نتایج بهتری هم کسب می‌کنند. تولید محتوا حرف اول و آخر را در ارتباط با مخاطب ما می‌زند. تمام برنامه ریزی و اهداف و تکنیک‌های اجرا سئو برای این است که مخاطب را به سمت محتوای سایت خود هدایت کنیم. سئو در مجموع، حضور در نتایج جست و جوی گوگل برای نمایش محتوای ما به کاربر است.

اما لازم است قبل از تولید محتوا برای سایت درک درستی از خوانایی محتوا، مفهوم‌گرایی و موارد مرتبط با تولید محتوای با کیفیت در سایت داشته باشیم و همچنین اینکه الگوریتم‌های گوگل قرار است چگونه محتوای ما را بررسی کند و به آن‌ رتبه دهد، داشته باشیم. همچنین مهم است که بدانیم یک محتوای خوب از چه ساختاری تشکیل شده است و در هر قسمت از این ساختار بهتر است چه چیزی قرار گیرد. سئو بدون تولید محتوا امکانپذیر نیست…

لینک سازی داخلی و خارجی در سئو چیست

موضوع مهم بعدی در سئو ایجاد ارتباط داخلی بین صفحات سایت به صورت استاندارد است. که با استفاده از لینک‌ها انجام می‌شود. در واقع کسب اعتباز از گوگل و برندینگ سایت ما با استفاده از لینک سازی داخلی و خارجی است که به محتوای ما در نتایج جست و جو رتبه می‌دهد. استراتژی درست در لینک سازی می‎‌تواند نتیجه بزرگی در سئو سایت ما رقم بزند.

لینک سازی در سئو چیست
لینک سازی در سئو چیست

در واقع لینک سازی داخلی به ارتباط بین صفحات سایت ما کمک می‌کند و این باعث می‌شود کاربر زمان زیادی را در سایت ما بماند و با استفاده از لینک‌ها پیوسته به صفحات دیگر برود و محتوای آن‌جا را هم بخواند. و لینک سازی خارجی به کسب اعتبار سایت و صفجه ای که به آن‌ لننک داده می‌شود کمک می‌کند و به نوعی گوگل را به این درک می‌رساند که سایت مقصد که به آن لینک داده شده آنقدر محتوای خوبی دارد که سایت با اعتبار دیگری به عنوان یک مرجع به آن لینک داده است.

استفاده درست از ترکیب لینک سازی داخلی و خارجی است که به محتوای سایت ما اعتبار بیشتری می‌دهد و باعث بهتر شدن رتبه آن‌ها در نتایج جست و جو گوگل می‌شود.

آنالیز و استراتژی دوباره و دوباره

استراتژی سئو در واقع ایجاد یک برنامه برای اجرا مراحل مختلف سئو بر طبق اهداف کسب و کار در سایت است. اما به این معنی نیست که ما یک بار برنامه ریزی می‌کنیم و استراتژی سئو را ندوین می‌کنیم و طبق آن جلو می‌رویم و انجام سئو تمام می‌شود. بعد از اجرا استراتژی تدوین شده، حال نوبت آنالیز رفتار مخاطب در سایتمان است که این ممکن است استراتژی سئو ما را تغییر دهد و در ادامه دوباره مراحل مختلف دیگری برای سئو سایت بر روی آن پیاده کنیم.

این روند در سئو بی نهایت بار تکرار خواهد شد. تدوین استراتژی سئو  -> اجرای سئو -> آنالیز نتایج بدست آمده -> دوباره تدوین استراتژی طبق اطلاعات بدست آمده -> اجرا سئو -> … این نشان می دهد که سئو یک چرخه تمام نشدنی است

چرخه سئو
چرخه سئو

آنالیز داده ها و اطلاعات بدست آمده و همچنین آنالیز استراتژی رقبا یکی از موارد مهم در اجرا سئو یک سایت است. بنابراین قسمتی از وظایف متخصصین تحلیلگری و آنالیز است.

سئو چقدر زمان می برد

موارد زیادی در سئو بر روی مدت زمان به نتیجه رسیدن سئو، تاثیرگذار است. اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که کسب رتبه خوب در نتایج جست و جو یک مضوع است و نگهداری آن مضوعی دیگر. رقبا پیوسته در حال کار بر روی کلمات کلیدی مختلف هستند تا آن‌ها هم جایگاه‌شان را بهبود ببخشند. پس کسب رتبه یک گوگل پایان کار سئو نیست و نگه داشتن آن موضوع مهم‌تری است.

سئو چقدر طول می کشد
سئو چقدر طول می کشد

اما تعیین زمان سئو به موضوعات مختلفی از جمله میزان بودجه در نظر گرفته شده برای سئو، میزان رقابت در کلمه‌های کلیدی مرتبط با کسب و کار، قدرت وبسایت در حال حاضر، مهارت متخصص سئو و… بستگی دارد. اما در مجموع اگر سئو درست و اصولی انجام شود، زمان به نتیجه رسیدن می‌تواند ماه ششم شروع شود. اما به این معنی نیست که سایت مورد نظر ما در ماه ششم سئو شده باشد و در همه نتایج مورد نظر هم در رتبه یک قرار بگیرد. این موضوع به این معنی است که از ماه ششم در نتایج تعدادی از کلمات کلیدی مرتبط در صفحه یک گوگل حضور پیدا می‌کنیم که بعد از آن می‌توانیم با اطلاعات بدست آمده از صفحه اول گوگل، با استفاده از تکنیک‌های سئو طی ماه‌های آینده رتبه را به اول تا سوم رساند. در مجموع زمان سئو می‌تواند بین شش ماه تا یک سال و بیشتر باشد. همچنین همانطور که گفته شد نگه داشتن نتایج در صدر، باعث می‌شود تا سئو هیچوقت به پایان نرسد.

بهترین راه یادگیری سئو چیست

سئو تخصص جذابی است که امروزه به دلیل نیاز کسب و کارهای مختلف به آن، بازار خوبی هم دارد. اما سئو مانند تخصص‌های دیگر موارد از قبل تعیین شده و آکادمیکی برای یادگیری ندارد. بیشتر آن چه در آموزش‌ها و فضای وب درباره سئو وجود دارد بر طبق تجربه بدست آمده است. اما در مجموع استفاده از دوره‌های آنلاین آموزش سئو، خواندن مقالات و کتاب‌های آموزش سئو و همچنین شرکت در دوره آموزش خصوصی سئو پورفیض نیز می‌تواند به شما در یادگیری سئو کمک شایانی کند.

اگر می‌خواهید به صورت کامل درباره یادگیری سئو بدانید بهتر است به صفحه آموزش سئو مراجعه کنید

اگر به دنبال یادگیری سئو هستید بهتر است بدانید که هدف از سئو سایت، موتورهای جست و جو نیستند بلکه هدف اصلی جلب رضایت کاربر است. یادگری سئو برای یک کسب و کار کوچک که توانایی استخدام تیمی از متخصصین سئو را ندارد می‌تواند بسیار به صرفه‌تر باشد. هرچند که طبیعتا استفاده از متخصص سئو برای این کار باعث می‌شود که کار با کیفیت تر و در زمان کمتری انجام شود، اما اگر خودمان بعد از یادگیری سئو آن را انجام دهیم زمان بیشتر می‌برد ولی هزینه کمتری برایمان خواهد داشت. همچنین اگر توانایی استخدام چند سئو کار را دارید و یا می‌خواهید پروژه سئو کسب و کارتان را برون سپاری کنید، بهتر است بعد از دیدن آموزش سئو باشد(نیازی نیست متخصص شوید در حد دانستن کافیست)، زیرا این‌گونه بهتری می‌دانید که باید از یک متخصص سئو چه انتظاراتی داشته باشید.

سئو چیست از زبان سئوکاران برتر ایران

محمد پورفیض مشاور و متخصص سئو

سئو چیست از زبان محمد پورفیض

متخصص سئو

سئو یعنی هنر جنگیدن

سئو یعنی به مخاطب اهمیت بده تا گوگل به تو اهمیت بدهد. ایجاد یک تجربه کاربری دلپذیر و رفع نیاز کاربر در سایت معنای واقعی سئو است. گوگل برای رتبه بندی سایت‌ها یک میدان جنگ بزرگ به راه انداخته تا هر سایتی بتواند در بهتر بودن اول شود و رتبه یک نتایج جست و جو گوگل را کسب کند. سئو یعنی با مهارت و برنامه ریزی قبلی وارد چندین میدان جنگ شوی و توان رقابت به صورت مدام در خط مقدم را داشته باشی.

در جنگ باید مهارت استفاده از ابزارهای مختلف را داشته باشی، پیوسته رفتار رقبا را آنالیز کنی و برنامه ریزی و استراتژی خود را بروزرسانی کنی. سئو یعنی هنر جنگیدن…

اما تفاوت اصلی آن با جنگ در واقعیت این است که در این میدان جنگ، همه رفتارها و اعمال ما توسط گوگل قضاوت می‌شود. به درک رساندن گوگل از تجربه خوبی که برای کاربر در سایت خود خلق می‌کنیم، یکی از الزامات سئو است.

سئو چیست از زبان عادل طالبی

سئو چیست از زبان عادل طالبی

مدیر تیزلند

سئو یعنی یک کیک خوشمزه

مولوی داستانی دارد با عنوان فیل، و ماجرایش این است که فیلی در تاریکی به شهری آورده شد. مردم خبر شدند و خواستند فیل را ببینند. و چون فیل از آتش می ترسید، قرار شد تعدادی، در تاریکی بروند و بعد بیایند و به بقیه هم بگویند که فیل چیست و چون است. رفتند و هر یک در تاریکی دستی بر فیل کشیدند. و آنگاه که بیرون شدند، هر یک چیزی گفت، یکی گفت فیل را بادبزنی دریافته (آنکه بر گوش فیل دست کشیده بود) و دیگری فیل را طنابی دانسته بود (آنکه از دم فیل آویزان شده بود) و دیگر فیل را ستونی یافته بود (آنکه پای فیل را در آغوش کشیده بود).

سئو هم همین است. هر کدام از ما، گازی بر این کیک شیرین زده ایم. و هر بخش این کیک شیرین، طعمی دارد.

برای من، سئو یک کیک است. طعم و رنگش بستگی دارد به مواد اولیه ات. و سئو کار، کیک پز است.

سئو چیست از نظر آنا انصاری

سئو چیست از نظر آنا انصاری

SEO Spesialist at JJ Technology LLC۱۲۳

سئو بازی بهتر بودنه

شما نمی تونین گوگل رو فریب بدین که بهترین هستین حتی اگه خودتون اینطور فکر کنین. در واقع شما از طریق وبسایت تون نماینده گوگل برای کاربران هستین تا بهشون خدمت کنین؛ درست مثل نماینده های یک مجلس یا پارلمان که از طرف مردم انتخاب میشن، وبسایت شما هم از طرف کاربران بعنوان “بهترین” انتخاب میشه و گوگل بخوبی میفهمه شما واقعا بهترین هستین یا نه؟!

به همین دلیله که گوگل امروز به امتیازی که وبسایت ها از نظر معیارهای رفتار کاربر، تجربه کاربری و برندینگ کسب میکنن تو رتبه بندی شون اهمیت زیادی میده! برای بهتر بودن، شما خیلی بیشتر از اینکه فقط کاربران رو به وبسایت بیارید، مسئولین؛ به همین خاطر سئو با افزایش رتبه و ترافیک تموم نمیشه.

باید سعی کنین برای کاربران سایت تون ارزشی خلق کنین که در نهایت شما را به عنوان بهترین انتخاب کنن. این چیزیه که به شما کمک میکنه برنده این بازی باشین.

سئو چیست از زبان وحید افشاری

سئو چیست از نظر وحید افشاری

مدیر سئو ایران سایت

سئو علم مشاهده و تحلیل است

یک سئو مستر خوب، باید توانایی انطباق چک لیست‌های عمومی سئو با شرایط پروژه اش رو داشته باشه. در اینصورت سئو فرآیندی بسیار ساده و شیرین داره.

بررسی مارکت، بررسی سطح رقابت و کیفیت رقبا، انتخاب کوئری های مناسب و در نهایت زمانبدی درست به متخصصان سئو کمک می‌کنه تا فضای رازآلودی که عموم مردم از سئو دارند شفاف بشه و بتونه علاوه بر کسب رتبه و بازدید خوب، مشتریان جدید رو برای پروژه ایجاد کنه.

در نهایت به یاد داشته باشید شرط لازم و کافی برای اجرای مناسب یک پروژه‌ِی سئو، کسب بیشترین نسبت کلیک به بازدید در تمام عبارات کلیدی مرتبط با موضوع (و نه فقط یک عبارت کلیدی خاص) است.

سئو چیست از نظر میلاد شولی

سئو چیست از نظر میلاد شولی

مدیر سئو دیجیکالا

سئو علم مشاهده و تحلیل است

یک سئو مستر خوب، باید توانایی انطباق چک لیست‌های عمومی سئو با شرایط پروژه اش رو داشته باشه. در اینصورت سئو فرآیندی بسیار ساده و شیرین داره.

بررسی مارکت، بررسی سطح رقابت و کیفیت رقبا، انتخاب کوئری های مناسب و در نهایت زمانبدی درست به متخصصان سئو کمک می‌کنه تا فضای رازآلودی که عموم مردم از سئو دارند شفاف بشه و بتونه علاوه بر کسب رتبه و بازدید خوب، مشتریان جدید رو برای پروژه ایجاد کنه.

در نهایت به یاد داشته باشید شرط لازم و کافی برای اجرای مناسب یک پروژه‌ِی سئو، کسب بیشترین نسبت کلیک به بازدید در تمام عبارات کلیدی مرتبط با موضوع (و نه فقط یک عبارت کلیدی خاص) است.

سئو چیست از زبان سعید رهبر

سئو چیست از نظر سعید رهبری

مدیر آژانس تبلیغاتی نوین

سئو در ۳ چیز خلاصه می شود

 1. نیاز کاربر را درک کنید.
 2. بهترین پاسخ را برای آن ایجاد کنید.
 3. در نهایت مطمئن شوید گوگل این موضوع را می فهمد.
سئو چیست از زبان امین اسماعیلی

سئو چیست از نظر ایمن اسماعیلی

مدیر فنی وبسیما

چرخه ای از تحلیل، برنامه ریزی و اجرا

سئو فرآیندی بی پایان و تکرار پذیر است که با تحلیل و بررسی کلمات هدف و آنالیز رقبا آغاز میشود. بر همین اساس استراتژی سئو تدوین شده و برنامه دقیقی برای پیاده سازی آن در نظر میگیریم و در نهایت مطابق با همین برنامه فرآیند تولید محتوا و لینک سازی را انجام میدهیم.

دستاوردهای ما در ماه های اولیه (پس از شروع سئو سایت) اطلاعات و آمارهای جدیدی فراهم میکند که زمینه ساز تحلیل های دقیق تر، برنامه ریزی بهتر و تولید محتوای جدید میشود. این فرآیند بی پایان با هدف کسب رضایت کاربران انجام میشود و یکی از دستاوردهای جانبی آن کسب رتبه در نتایج گوگل است.

به عبارت دیگر، سئو در دنیای امروز دیگر بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نیست بلکه بهینه سازی برای بهبود تجربه جستجو یا Search Experience Optimization است.

سئو چیست از نظر علی حسینی

سئو چیست از نظر علی حسینی

بنیانگذار سئولب

سئو یه جنگه که باید پیروزش باشی

سئو یه جنگه! بخصوص که حوزه کاری یا عبارت کلمات کلیدیت خیلی رقابتی باشن.

برای اینکه بتونی پیروز این جنگ باشی، هم باید در نبردهای داخلی برنده بشی و هم نبردهای خارجی که با رقبا داری!

تا بستر مناسب نداشته باشی و نتونی به لحاظ سرعت، پایداری و خوانایی محتوا قدرت بگیری، بهتره که وارد جنگ خارجی نشی چون برات گرون تموم میشه و در نهایت ممکنه با کلی هزینه پایان خوشی نداشته باشه.

اما اگر بستر رو خوب ساختی حالا نوبت اینه که با محتوای غنی که تولید میکنی تو ذهن مردم رسوخ کنی، قطعا برندسازی هم بهت کمک میکنه. کانتنت خوبی که خوب منتشر نشه هم مثل همون زنبور بی عسله، پس بهش قدرت بده بذار نفوذ کنه.

وقتی خوب کار کردی و خوب نفوذ کردی میبینی که سئو همینه، سئو یه جنگه که باید پیروزش باشی.

سئو چیست از نظر علی حاجی محمدی

سئو چیست از نظر علی حاجی محمدی

بنیانگذار ژاکت و همیارآکادمی

سئو یعنی برای کاربرانتان خوب و بهینه باشید

سئو یک فرصت بی‌نظیر برای گرفتن باز خورد و متصل شدن به مشتری است.

گوکل منبعی است که انتها ندارد فقط کافیست اصول آن را پیاده نمایید تا بیشتری کاربر و ترافیک را از آن خود نمایید. اصول سئو نیز همان قوانینی است که باعث میشود کاربر بهتر و راحت تر در سایت شما گردش نماید و سپس کاربر وفادار سایت شما گردد.

پس تا آنجا که میتوانید برای کاربرانتان خوب و بهینه باشید.

سئو چیست از زبان محمد شهپری

سئو چیست از زبان محمد شهپری

مدیر دیجیتال مارکتینگ گرین وب

سئو، تلفیقی از علم و هنر است

علم است چون شامل محاسبات، اندازه‌گیری، تحقیقات بازار، آمار و استفاده از ابزارهای مختلف است.

هنر است چون شامل تکنیک‌های کپی رایتینگ، تجربه کاربری، شناخت نیاز مخاطبین و محتوای تاثیرگذار است.

سئو یعنی چه از زبان رضا شیری

سئو یعنی چه از زبان رضا شیری

مدیر وب ۲۴

سئو یک مسابقه است

سئو یعنی تحلیل رفتار کاربران و موتورهای جستجو با هدف طراحی استراتژی مناسب برای کسب بهترین نتیجه ممکن.

سئو در واقع یک مسابقه است که به ازاء هر کلمه کلیدی در موتورهای جستجو برگزار میشود، همه شرکت کنندگان در مسابقه آرزو دارند که مقام اول را بدست بیاورند اما فقط یک نفر برنده میشود، گرچه رتبه های بعدی هم بی نصیب از جایزه نخواهند ماند.

سئوکار کسی است که نیازهای مخاطب را میشناسد، اهداف کسب و کار و منابع آن را میشناسد و بر اساس منابعی که در اختیار دارد و وضعیت رقبا، استراتژی بهینه برای پیروزی در این رقابت را طراحی میکند.

سئو یعنی چه از زبان آرمان ولی

سئو یعنی چه از زبان آرمان مرادی

بنیانگذار نبضینو

سئو یک مفهوم چند بعدی است

سئو یک مفهوم چند بعدی است و معنی آن تلاش برای افزایش رتبه صفحات وب شما در موتور جستجوگر است.

از یک بعد به معنای رعایت ساختارهای استاندارد وب است. از بعدی دیگر، بهینه‌سازی عملکرد و تجربه کاربر است و در نهایت مهمترین بعد آن این است که بهترین پاسخ را برای سوال و در خواست کاربر ایجاد کنیم.

این ابعاد در هم تنیده هستند و هر کدام دچار مشکل شوند سئو ناقص خواهد بود و نتیجه نخواهد داد.

سئو یعنی چه از زبان شارگیم مرادی

سئو یعنی چه از زبان شارگیم مرادی

متخصص دیجیتال مارکتینگ دیجیکالا

سئو یعنی، ارائه بهترین محتوا

از نظر من، گوگل بزرگترین بازار در سطح بین المللی برای هرنوع محصول و خدماتی میتواند باشد و مجموعه عواملی که به شما کمک میکنه تا بیشترین حضور را در این فضا داشته باشید را در اصطلاح تکنیک های سئو مینامند.

در گذشته یک کارشناس سئو با چند تکنیک به موفقیت می‌رسید اما امروزه رمز موفقیت در موتورهای جستجو براساس ارتباط و تعامل کاربر با سایت سنجیده می‌شود.

بنابراین انجام تحقیق و آنالیز بصورت مستمر برای ارائه بهترین محتوا اهمیت فراوانی دارد.

سئو یعنی چه از نظر سعید نجاران

سئو یعنی چه از زبان سعید نجاران

مدیر سئو بامیلو

سئو در رابطه با استانداردها سخن می‌گوید

سئو در رابطه با استانداردهایی سخن می‌گویید که قرار است به شما کمک ‌کند تا ارتباط بهتری با مخاطبین خود ایجاد کنید.

تکنیک‌های سئو باعث می شود به افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند بینگ و یاهو و گوگل هستند معرفی شوید. قرار گرفتن نام سایت شما در رتبه‌های بالا در صفحات نتایج موتور‌های جستجو (SERPs) بسیار ارزشمند است، در واقع این یک تبلیغ رایگان در بهترین فضای تبلیغاتی جهان است. این فرآیند باعث می شود ترافیک رایگان و طبیعی از سمت موتورهای جستجو مانند گوگل به سمت سایت شما هدایت شود.

با توجه به اینکه این ترافیک از طریق جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما بدست آمده است، امکان جذب و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری بسیار بالا است.

سئو یعنی چه از زبان محمد دانیالی

سئو یعنی چه از زبان محمد دانیالی

مدیر سئو اتاقک

سئو یک سبک زندگی و تعامل انسان با ربات است

زمانی که با مفهوم بهینه سازی سایت آشنا شدم متوجه شدم ما سئو کارها میتوانیم در “زمان” به عنوان با ارزشترین دارایی حال حاضر یک فرد، شرکت یا سازمان تا حد ممکن صرفه جویی کنیم. ما رقبا را بررسی میکنیم و با به دست آوردن اطلاعات تا حد ممکن برنامه بهتری را برای پروژه های خود پیاده سازی میکنیم که در نتیجه آن برای مثال سایتی که طی ۳ سال فعالیت ۵۰۰ بازدید کننده ارگانیک دارد ما طی فعالیت ۶ ماهه تا ۱ ساله بتوانیم به همین مقدار بازدید و یا حتی چند برابر آن برسیم.

سعی کردم از این دید برای بهینه سازی زندگی شخصی خود هم بهره ببرم برای مثال اینکه بدانید بهترین زمان درس خواندن شما صبح است یا شب، بهترین برنامه بدنسازی و مکمل مورد استفاده برای شما کدام است و ده‌ها مثال دیگر که یک سئو کار میتواند در زندگی خود آن‌ها را شناسایی و پیاده سازی کند. زمانی که سئو میتواند به شما با حضور در تیم های مارکتینگ صرفه جویی بودجه را یاد آور شود در خیلی از امورات زندگی شخصیتان نقش خود را ایفا می کند.

وقتی چندین سال سئو کار باشید متوجه می شوید که صبر شما بیشتر از سایرین خواهد شد، منطقی تر با بحران ها برخورد میکنید و در تصمیمات خود این صبر و منطق را لحاظ می کنید. شعار من در مورد سئو در چند کلمه خلاصه می شود و یک سئو کار باید این خصوصیات را داشته باشد: سئو یعنی صبر، انرژی، شجاعت، امید

سئو یعنی چه از زبان نیما شفیع زاده

سئو یعنی چه از زبان نیما شفیع زاده

Nima.today

سئو یعنی خلق ارزش برای مخاطبِ محتوا

بهترین تعاریف سئو در گوگل نوشته شده و با یه جستجو می‌شه بهش رسید. اما از نظر من ‎سئو یعنی خلق ارزش برای مخاطبِ محتوا.

مخاطبی که میاد تو لینک مدنظرتون باید دو تا کار کنه:

۱- وقت بذاره و مطلبتون رو بخونه (مطلب ارزشمند)

۲- تو سایتتون بلاک نشه (لینک‌دهی هدفمند)

سئو یعنی چه از زبان علیرضا ابراهیمیان

سئو یعنی چه از زبان علیرضا ابراهیمیان

متخصص سئو مدیااد و تپسل

اعتماد سازی = کسب اعتبار از گوگل!

در فرآیند سئو هیچ راه دررویی پیدا نکردم! و مهم ترین فاکتوری که از سئو تجربه کردم، جلب اعتماد مخاطبان با تولید محتوای غنی و ارزشمند به گونه ای هوشمندانه با تحقیق کلمات کلیدی هدفمند و رقابت با سایر نتایج جستجو بوده که در نهایت منجر به کسب اعتبار (rank) حداکثری از گوگل شده است.

تلاش مستمر برای به روز رسانی محتوای بهتر و خلق تجربه ای کم نظیر برای مخاطب مسابقه ای عادلانه با رقبا به راه می اندازد و اینگونه مخاطب شما را به جایگاه اول می رساند نه گوگل!

سئو یعنی چه از زبان الهام یاوری

سئو یعنی چه از زبان الهام یاوری

متخصص سئو

تحلیل ، نظم ، استمرار و یادگیری برای پیروزی در رقابتی بزرگ اما لذت بخش

سئو یک فرآیند است با هدف جلب رضایت موتور های جستجو و کاربران . در این فرآیند هیچ یک را نمی توانیم نادیده بگیریم. وقتی می توانیم رضایت را جلب کنیم که به شناخت کافی از هر دو رسیده باشیم. برای رسیدن به شناخت از رفتار موتور های جستجو و کاربران باید به طور مستمر به یادگیری و تحلیل و آنالیز بپردازیم.

جمله ای که به نظر بنده همیشه یک سئو کار باید در نظر داشته باشد این است که “تحلیل، نظم و استمرار در اجرای فرآیند سئو برگ برنده ای است که نتیجه آن باصبر نمایان خواهد شد .”

سئو چیست از زبان محسن طاووسی

سئو یعنی چه از زبان محسن طاووسی

متخصص ارشد سئو

مفهوم سئو برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک متفاوت است

سئو در کسب و کارها و شرکت های بزرگ یعنی ارتباط موثر تیم سئو با تیم فنی، تیم محتوا، تیم محصول و تیم مارکتینگ و UX بر پایه مستندات و بنچ مارک.

و سئو درکسب و کارهای کوچکتر یعنی کسب رتبه ارگانیک با کمترین هزینه ممکن به وسیله تخصص و خلاقیت در استخراج و اجرای تکنیک های جدید

سئو یعنی چه از زبان شایان داوودی

سئو یعنی چه از زبان شایان داوودی

متخصص سئو

سئو یعنی؛ بهتر و بیشتر دیده شدن

سئو راهی برای رسیدن به درامد بیشتر به شکل مستقیم یا غیر مستقیم از طریق بهتر و بیشتر دیده شدن در صفحات موتور های جستجو است. برای این “بهتر و بیشتر” دیده شدن لازم است که پیش از شروع هر کاری، کسب و کار هدف به درستی شناخته شود و کلمات کلیدی هدف برای آن وبسایت، بر اساس شناخت وبسایت، انتخاب صحیح مخاطبان هدف و شناخت آنان انجام شود.

سپس می توان اقدامات لازم برای بهبود دیده شدن و افزایش ترافیک Organic را انجام داد که یکی از مهم ترین این اقدامات، افزایش رتبه سایت در نتایج موتور های جستجو برای کلمات کلیدی هدف بدست آمده است.

به صورت خلاصه، این اقدامات در راستای پاسخ دادن به نیاز های مخاطب و اصطلاحا Searcher’s intent از یک سو، و از سوی دیگر تلاش برای اثبات این مساله به موتور های جستجو است که “ما بهتر از سایرین می توانیم به نیاز های مخاطب پاسخ بدهیم” و منبع معتبر و قابل اعتمادی هستیم.

سئو چیست از زبان سئوکاران برتر جهان

این مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

۱۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • واقعا سئو گسترده تر از چیزیه که بشه توی چند تا جمله توصیفش کرد.توضیحاتتون کامل کامل بود

  پاسخ
 • این به جذابیت سئو اضافه میکنه که هر کسی از زاویه دید خودش تعریفی از سئو داره و همشون هم درستن

  پاسخ
  • بله سئو برای همه سایت‌ها روال ثابت و مشخصی نداره به همین دلیل طبق تجربه بدست میاد. به همین دلیل هر متخصص سئو از زاویه دید خود سئو رو تعریف می‌کنه که این میتونه جذاب باشه

   پاسخ
 • رضا امیدنژاد
  ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ۱۱:۳۰

  خیلی عالی و کامل

  پاسخ
 • سلام پیش نیاز یادگیری سئو چیه؟ تخصصی باید داشته باشیم از قبل؟

  پاسخ
  • سلام و درود
   سئو پیش نیاز تخصصی ندارد. اگر با مفاهیم وب آشنایی داشته باشید درک سئو برای شما ساده تر است. اگر هم اطلاعی نداشته باشید می‌توانید بدون پیش نیاز صفر تا صد سئو را آموزش ببینید. اما لازم است که در حین آموزش در منابع دیگر مطالعه آزاد هم داشته باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید

   پاسخ
 • رامین رضوی
  ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۲:۱۹

  انصافا دمتون گرم. سئو چیست رو چقدر تخصصی و حرفه ای توضیح دادید. هم ادبیات متن نوشته شده فوق العادس هم ارزش مطلب. خدا بهتون برکت بده با این راهنمایی بی نظیرتون. مفهوم سئو رو اینجا بهتر درک کردم. اگه هیچ کسی هم علاقه نداشته باشه بدونه، اینجا یه جوریه که علاقه مند میشه بازم ممنونم ازتون

  پاسخ
 • مرتضی علی
  ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ ۱۴:۴۲

  من یه سایت فروشگاهی دارم برای سئوش نیاز به کمک دارم میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • سلام و درود
   سئو سایت فروشگاهی کمی با سئو سایت های مجله ای و خبری متفاوت هست. پیشنهاد می کنم موضوعات همین صفحه رو یه مطالعه داشته باشید تا درک شما از سئو بیشتر بشه. می تونید در دوره خصوصی سئو پورفیض شرکت کنید و یا سئو سایت خودتون رو به ما بسپارید.

   پاسخ
 • سلام من مس خواهم سایتم را به گوگل کنسول متصل کنم اما نمی توانم. هربار ارور میده. باید چه کاری انجام بدم؟

  پاسخ
 • میشه بگید سئو چقدر زمانبره؟ من الان دوماهی هست دارم سایتمو سئو میکنم اما نتیجه خاصی نگرفتم

  پاسخ
  • سلام و درود. سئو یک پروسه زمان بر هست دوست عزیز و البته فاکتور های زیادی برای رسیدن به نتیجه مطلوب وجود داره که باید رعایت بشن. پیشنهاد می کنم روی کیفیت محتوای سایتتون بیشتر کار کنید. البته که اگر دامنه سایتتون رو تازه گرفتید و کار روی سایت رو شروع کردید، کاملا طبیعی هست که چند ماهی نتیجه دلخواهتون رو نگیرید. چون توی الگوریتم سند باکس هستید چند ماه اول.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست