سئو کلاه خاکستری چیست

سئو کلاه خاکستری استفاده از تکنیک‌هایی است که هنوز برای تبدیل به گوگل سئو کلاه سیاه نشده اند اما سئو کلاه سفید هم نیستند.در واقع الگوریتم‌های گوگل این تکنیک‌ها را با سئو کلاه سفید اشتباه می‌گیرند. استفاده از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری نیاز به ریسک‌پذیری، تجربه و تخصص بالا دارد، زیرا هر لحظه ممکن گوگل آن‌ها را کلاه سیاه تشخیص دهد و سایت را جریمه کند. با انجام تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری سایت شما به لبه پرتگاه قدم می‌گذارد و باید بسیار مراقب باشید.

سئو کلاه خاکستری

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

سئو کلاه خاکستری از آنجایی برای متخصصین سئو جذابیت پیدا می‌کند که ما از تکنیک‌های کلاه سیاه استفاده نمی‌کنیم و سایت در خطر بسیار کمتری برای جریمه شدن قرار دارد اما اگر هم بخواهیم تنها با استفاده از تکنیک‌های کلاه سفید سئو جلو برویم ممکن است سال‌های سال زمان ببرد تا به نتیجه دلخواه برسیم از این رو تکنیک‌های درست و غلط سئو کلاه خاکستری وجود دارند که آن‌ها را در این صفحه معرفی می‌کنیم تا بتوانید با تشخیص درست از تکنیک‌های سالم سئو کلاه خاکستری استفاده کنید.

سئو کلاه خاکستری برای حرفه ای هاست | اگر حرفه ای نیستید نکنید

استفاده از تکنیک های کلاه خاکستری سئو نیاز به تجربه و تخصص سئوکار دارد، زیرا هر لحظه ممکن است سایت مورد جریمه گوگل واقع شود و به سختی آسیب ببیند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که اگر یک متخصص سئو حرفه ای نیستید از تکنیک های کلاه خاکستری استفاده نکنید. اما خب در واقعیت شرایط کمی متفاوت است.

برای درک مفهوم بهینه سازی سایت و سئو چیست می‌توانید به صفحه مورد نظر مراحعه کنید.

به عنوان مثال خرید بک لینک که بسیار زیاد دیده می‌شود به این دلیل است که سایت‌های ایرانی به خودی خود علاقه ای به لینک دادن به سایت های دیگر ندارند و ما نمی‌توانیم صبر کنیم تا سایت‌های دیگر خود به ما لینک دهند و مجبور می‌شویم که تعدادی بک لینک خارجی با کیفیت بخریم. اما برای این کار باید نکاتی را مدنظر قرار دهیم تا با خطر جریمه رو به رو نشویم.

انواع سئو کلاه خاکستری

حال که متوجه شدید سئو کلاه خاکستری چیست می‌خواهیم به انوا سئو کلاه خاکستری بپردازیم و روش‌های درست و غلط آن را نام ببریم تا بدانید از چه روش‌هایی استفاده کنید و از چه روش‌هایی استفاده نکنید.

آموزش خصوصی سئو

سئو کلاه خاکستری به روش کامنت مارکتینگ

کامنت مارکتینگ به افزایش بازدید یک صفجه از طریق بخش نظرات یا کامنت‌ها گفته می‌شود. بخش کامنت‌ها یا نظرات در سایت به عنوان محتوای کمکی صفحه به کمک محتوای اصلی می‌آیند تا رتبه بهترین در نتایج جست و جو گوگل کسب کند. تکنیک‌های ساده اما کاربردی در تولید محتوا وجود دارند که می‌توانند نرخ تعامل مخاطب با صفحه را بالا ببرند. به عنوان مثال می‌توان در قسمتی از محتوا مستقیما از مخاطب درخواست کنید که نظر خود را درباره موضوعی که به آن پرداخته‌اید به اشتراک بگذارد. یا صحبت‌های جنجالی درباره مضوعات خاص می‌تواند خون مخاطب را به جوش بیاورد و او را مجبود به دادن نظر در صفحه کند.

اما تکنیک سئو کلاه خاکستری که برای کامنت مارکتینگ استفاده می‌شود، استفاده از دیدگاه‌های فیک در اول هر صفحه است. یعنی یک محتوا که دارای رتبه خوبی در نتایج جست و جو است ما در حال تلاش برای بردن آن به رتبه یک هستیم و این صفحه نظرات کمی دارد و یا اصلا ندارد، می‌توانیم خود یا چند نفر از همکاران نظارتی را به آن صفحه اضافه کنیم و درباره موضوعی پیرامون بحث اصلی به صحبت و رد و بدل کردن نظرات بپردازیم. گاهی هم می‌توان با یک نظر اشتباه و اغراق آمیز باعث شد تا نفرات دیگر بیایند و مخالفتشان را با شما در میان بگذارند.

اتفاقی که اینجا رخ می‌دهد این است که زمانی که کاربران به صفحه‌ای وارد می‌شوند که هیچ نظری ندارد آن‌ها هم رمقی به کامنت گذاشتن پیدا نمی‌کنند. اما اگر به صفحه سایت ما بیایند و ببینند تعدادی کاربر درباره یک موضوع جذاب در بخش کامنت‌ها همدیگر را به چالش کشیده اند احتمال اینکه او هم به بحث اضافه شود و کامنت بگذارد بسیار بالا می‌رود.

پس یکی از روش‌های جذاب سئو کلاه سیاه گذاشتن نظرات جذاب توسط خود و یا افراد نزدیک البته به تعداد کم است که روند نظر کذاشتن برای مخاظب را راحت‌تر می‌کند.

درباره سئو تکنیکال بخوایند

خرید بک لینک سئو کلاه خاکستری یا کلاه سیاه

کمی بالاتر گفتیم که سایت‌های ایرانی عادت ندارند تا به سایت‌های حتی با کیفیت دیگر لینک بدهند و از آن‌جا که بک لینک‌های با کیفیت یکی از فاکتور‌های اصلی از نظر گوگل در سئو سایت است، گاهی راه دیگر جز خرید بک لینک برای سئو سایت باقی نمی‌ماند. اما خرید بک لینک خود نکاتی دارد که اگر رعایت نشوند سئو کلاه خاکستری ما به راحتی تبدیل به کلاه سیاه می‌شود و توسط گوگل جریمه می‌شویم.

لازم است بدانیم که بک لینک‌هایی که می‌توانیم برای سئو کلاه خاکستری سایت خود بخریم چند مدل هستند. یک نمونه از آن‌ها بک‌لینک‌های متنی هستند که در صفحات مهم سایت‌های پربازدید با انکرتکست هدف ما گذاشته می‌شوند. نمونه دیگری هستند که در فوتر و یا هدر سایت‌های پربازدید گذاشته می‌شوند و از همه صفحات آن سایت به ما لینک داده می‌شود که این تاثیر بسیار بالایی دارد اما کاری بسیار خطرناک است و به نوعی سئو کلاه سیاه محصوب می‎‌شود نوعی دیگر لینک‌هایی هستند که از لا به لای محتوای صفحه‌ای از آن سایت به سایت ما لینک داده می‌شود که این بهترین و سالم‌ترین نوع لینک سازی خارجی است که به آن رپرتاژ آگهی گفته می‌شود.

همه چیز درباره سئو کلاه سیاه

خرید رپرتاژ آگهی تکنیک درست سئو کلاه خاکستری

رپرتاژ آگهی به دلیل اینکه از میان محتوای یک صفحه از سایت به ما لینک می‌دهد روش بسیار امنی برای بک لینک سازی است. هرچند که اغراق در استفاده از رپرتاژ آگهی هم به نوعی سئو کلاه سیاه محسوب می‌شود. اما اگر از رپرتاژ آگهی به درستی و ه اندازه کافی استفاده شود می‌تواند بهترین تکنیک سئو کلاه خاکستری باشد. درواقع استفاده همه سایت‌ها برای سئو خود از رپرتاژ آگهی بزرگترین دلیلی است که سئو کلاه سفید ما را به سئو کلاه خاکستری تبدیل می‌کند.

مگر خرید رپرتاژ آگهی قانونی نیست؟

از نظر گوگل سایت ما باید آنقدر خوب و قوی باشد تا سایت‌های دیگر به ما به عنوان یک مرجع لینک دهند. هرگونه خرید و فروش بک لینک از نظر گوگل کاملا غیر قانونی و کلاه سیاه است. اما به این دلیل که ما از یک سایت با کیفیت رپرتاژ آگهی می‌خریم و از آن لینک می‌گیریم گوگل متوحه آن نمی‌شود. پس این کار درواقع یک تکنیک کلاه سیاه سئو است که به این دلیل که گوگل متوجه آن نمی‌شود سئو کلاه خاکستری به حساب می‌آید.

خرید سوشیال سیگنال

بک لینک از شبکه‌های اجتماعی مانند اینساگرام، توییتر، لینکدین، فیسبوک، یوتیوب و… به دلیل بالا بودن اعتبار سایت‌شان می‌توانند تاثیر مثبتی در سئو سایت ما داشته باشند. به همین دلیل است که دیده می‌شود هر برندی به جر فعالیت در سایت خود، در بیشتر شبکه‌های اجتماعی نیز فعالیت می‌کند. بک لینک‌های شبکه‌های اجتماعی که آن‌ها را به عنوان سوشیال سیگنال می‌شناسیم، درواقع سیگنال‌هایی را برای گوگل ارسال می‌کنند که سایت مقصد یک مرجع خوب و عالی است.

گوگل چگونه کار می کند

بهترین حالت برای دریافت سوشیال سیگتال فعالیت مستمر و تولید محتوای با کیفیت در شبکه‌های اجتماعی و هدایت مخاطبان آن به سایت است. برای این کار باید به این نکته مهم توجه داشت که فعالیت در هر شبکه‌ اجتماعی باید با توجه به ماهیت همان جا باشد. به عنوان مثال محتوایی که برای اینستاگرام تولید می‌شود با محتوای توییتر و یا لینکدین باید کاملا متفاوت باشد زیرا محیط اینستاگرام بیشتر حالت تفریحی و سرگرمی دارد و این موضوع باید در تولید محتوای آن هم در نظر گرفته شود ولی محتوای تولید شده برای لینکدین باید تخصصی و جدی باشد تا با ماهیت همان شبکه اجتماعی سازگار باشد.

دیده می‌شود که با استفاده از ربات‌هایی خصوصا در سایت‌های وردپرسی، تنها یک محتوا تولید می‌شود و همان محتوا در تلگرام، اینستاگرام، توییتر و لینکدین منتشر می‌شود. این روش کاملا غلط است و هیچ سوشیال سیگنال با ارزشی برای سایت ما به ارمغات نمی‌آورد.

اما این جزوی از تکنیک‌های سئو کلاه سفید است. می‌توانیم برای رشد سریع‌تر در سئو از خرید سوشیال سیگنال استفاده کنیم. بک لینک‌هایی که از شبکه‌های اجتماعی گرفته ‌می‌شود نوفالو هستند و به تنهایی به سئو سایت ما کمکی نمی‌کنند. اما همین ایجاد ترافیک از مخاطبان شبکه‌های اجتماعی در سایت و همین‌که ربات‌های گوگل گاهی لینک‌هایی از شبکه‌های اجتماعی از سایت شما ببینند از نظر گوگل نشان‌دهنده اعتبار سایت شما است که می‌تواند در سئو سایت ما تاثیر غیر مستقیم اما مفید داشته باشد.

به این دلیل که خرید سوشیال سیگنال کلاه سفید نیست اما گوگل هم از آن خبردار نمی‌شود، می‌توان خرید سوشیال سیگنال را جزو تکنیک‌های کلاه خاکستری سئو به حساب آورد. اما باید دقت داشت که این تکنیک هم مانند تکنیک‌های دیگر سئو اگر در استفاده از آن اغراق شود به راحتی می‌تواند به کلاه سیاه و در نهایت جریمه شدن سایت منجر شود. بنابراین خرید سوشیال سیگنال نباید در تعداد بسیار بالا و اغراق آمیز باشد.

ایجاد بازدید واقعی با استفاده از تبلیغات

زمانی که شما در حال سئو یک سایت هستید ایجاد ترافیک برای سایت باعث می‌شود که صفحات شما زودتر ایندکس شود و رتبه بگیرد. حال افرادی هستند که برای ایجاد بازدید اقدام به خرید بازدید فیک می‌کنند که در حال حاضر الگوریتم‌ های گوگل به راحتی متوجه آن می‌شوند. اما راه درست تر آن ایجاد ترافیک با استفاده از تبلیغات است.

متخصص سئو چه کاری انجام می‌دهد؟

با استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل ادز و تبلیغات بنری، نوتیفیکیشن و… یکتانت می‌توانید به راحتی بازدید واقعی در سایت خود ایجاد کنید. این ترافیک واقعی اعتبار سایت شما را بالا می‌برد و رتبه شما در کلمات ملدید مرتبط در نتایج جست و جو به طرز قابل توجهی بهبود پیدا می‌کند. از آنجایی که انجام تبلیغات غیر قانونی محسوب نمی‌شود اما اگر به قصد سئو انجام شود در این صورت این می‌تواند یک تکنیک کلاه خاکستری سئو باشد.

سئو کلاه خاکستری خطرناک و تاثیرگذار

در محموع سئو کلاه خاکستری شامل روش‌هایی خطرناک می‌شود که با رعایت نکاتی می‌تواند به بهبود رتبه سئو سایت ما کمک کند اما باز هم یاداوری می‎‌کنیم که در استفاده از این تکنیک‌ها زیاده روی و اغراق نکنید که در این صورت به راحتی گوگل شما را جریمه می‌کند و تمام زحماتتان به باد می‌رود. در واقع استفاده از تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری برای زمانی است که شما تمامی روش‌‌های سئو کلاه سفید را به کار گرفته‌اید و به درستی استراتژی سئو و تولید محتوای خود را انجام داده‌اید حال برای نتیجه بهتر و زودتر می‎‌توانید از Grey Hat SEO استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

4,892 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست