الگوریتم ونیز Google Venice | شروع سئو محلی

در قدیم اگر کلمه‌ای مانند «هتل» را در گوگل جستجو می‌کردید، یک‌سری نتایج ساده به شما نشان داده می‌شد و هیچ لوکال‌پکی یا مکانی در نقشه، در نتایج جست و جو در کار نبود. حتی اگر نام شهر، محل سکونت و یا منطقه مورد نظرتان را نیز در کنار نام هتل اضافه می‌کردید، مجددا هیچ نتیجه‌ای دریافت نمی‌کردید. 
گوگل برای برطرف کردن این مشکل، ابتدا سرویس Google map را راه‌اندازی کرد و سپس آن را گسترش داد. بعد از اینکه گوگل مپ ارائه شد، هنگامی که سرچ می‌کردید، در قسمت راست نتایج نشان داده شده، موقعیت مکانی آن‌ها برای شما نشان داده می‌شد. ترافیک جستجو برای خدمات و محصول‌ها پس از افزودن این قابلیت به صففحات جست و جو گوگل چندین برابر شد. 

الگوریتم ونیز

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

شروع علاقه گوگل نسبت به سرچ‌های ارگانیک که محدود به منطقه خاصی می‌شد، با انتشار الگوریتم ونیز آغاز شد. یعنی موتورهای جستجو تا پیش از سال ۲۰۱۲ به نحوی بهینه نشده بودند که پاسخ کاربران دقیقا نزدیک به همان محدوده‌ای که هستند، نشان دهد. دلیل تدبیر گوگل خان هم برای انتشار این الگوریتم افزایش نارضایتی کاربران از عدم پاسخگویی به دسترسی به خدمات محلی بود.

در آن زمان قسمتی در صفحه نتایج به نام Google Places قرار داشت که در آن جستجوی محلی نمایش داده می‌شد. میزان جستجوی کاربران جهت یافتن محصولات و خدمات در نزدیکی محل زندگی خود، موجب شد گوگل تصمیم بگیرد این فرایند را بهینه‌ و به صورت عمیق بر روی آن کار کند. 

آشنایی بیشتر با الگوریتم های گوگل در سئو

گوگل در فوریه ۲۰۱۲ پستی را در وبلاگ Inside Search منتشر کرد که در آن ۴۰ تغییر کلیدی در الگوریتم‌های جستجوی خود ایجاد کرده بود. در ادامه این مطلب از پورفیض دات کام می‌خواهیم الگوریتم ونیز گوگل و همچنین آپدیت‌های آن را معرفی کرده و مورد بررسی قرار دهیم. 

الگوریتم ونیز چیست

گوگل به صورت مداوم در حال به وجود آوردن تغییراتی جهت بهبود عملکرد خود است. همچنین گوگل تلاش فراوانی کرده تا اهمیت زیادی به مخاطبان خود بدهد و نظرها و خواسته‌های آن‌ها را تا جایی که می‌شود اعمال کند و این‌گونه تجربه بهتری را برای آن‌ها رقم بزند.

در قدیم اگر کلمه‌ای مانند «هتل» را در گوگل جستجو می‌کردید، یک‌سری نتایج ساده به شما نشان داده می‌شد و هیچ لوکال‌پکی یا مکانی در نقشه، در نتایج جست و جو در کار نبود. حتی اگر نام شهر، محل سکونت و یا منطقه مورد نظرتان را نیز در کنار نام هتل اضافه می‌کردید، مجددا هیچ نتیجه‌ای دریافت نمی‌کردید. 

گوگل برای برطرف کردن این مشکل، ابتدا سرویس Google map را راه‌اندازی کرد و سپس آن را گسترش داد. بعد از اینکه گوگل مپ ارائه شد، هنگامی که سرچ می‌کردید، در قسمت راست نتایج نشان داده شده، موقعیت مکانی آن‌ها برای شما نشان داده می‌شد. ترافیک جستجو برای خدمات و محصول‌ها پس از افزودن این قابلیت به صففحات جست و جو گوگل چندین برابر شد. 

حتی بعدتر شما می‌توانستید موقعیت مورد نظرتان را به صورت دستی مشخص کنید تا نتایج سرچ شما براساس آن نشان داده شوند. الگوریتم ونیز تلاش کرد به کمک Google map، IP و جی‌پی‌اس، موقعیت جغرافیایی یک فرد را هنگامی که به اینترت وصل می‌شود، تشخیص دهد. پس از این اتفاق، گوگل اطلاعاتی را که بدست می‌آورد ذخیره می‌کرد و موقع جستجو‌، به فرد نتایجی را نمایش می‌داد که با اطلاعاتی که دریافت کرده است موقعیتی مشابه داشته باشد. 

الگوریتم گوگل ونیز Venice دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟

گوگل الگوریتم ونیز را طبق موقعیت جغرافیایی هر فرد تنظیم کرده است. بنابراین هنگامی که فرد به گوگل متصل شد، موقعیت مکانی او توسط جی‌پی‌اس و آی‌پی تشخیص داده می‌شود و با کمک این اطلاعات، گوگل نزدیک‌ترین مکان را با توجه به جستجو نمایش می‌دهد. اکنون گوگل در حال معرفی الگوریتم‌های جدیدی است؛ الگوریتم‌هایی که به کسب‌وکار‌ها کمک زیادی می‌کند تا بتوانند بیشتر و بیشتر توسط مخاطبان خود دیده شوند. 

گوگل اخیرا توسط یک الگوریتم به اسم مام، کاری کرده تا سرچ‌ها بسیار بهتر از گذشته، طبق موقعیت جغرافیایی به افراد نمایش داده شوند. این‌گونه با فعال کردن این الگوریتم، ونیز بسیار تقویت می‌شود و بهتر از قبل به صاحبان کسب وکارهای بزرگ و کوچک کمک می‌کند. 

تاثیر الگوریتم Google Venice در نتایج جستجو چیست؟ 

کسب رضایت کاربران یکی از اصلی ترین و مهم‌ترین هدف‌های گوگل است. در حقیقت گوگل همیشه در تلاش است تا بتواند نزدیک ترین و بهترین صفحه‌های وب را برای کاربران نمایش دهد. پیش از اعمال این الگوریتم هر موقع که افراد در گوگل نام یک مکان را جستجو می‌کردند نتایج خوبی دریافت نمی‌کردند. حضور الگوریتم ونیز این مشکل را برای کاربران برطرف کرد و اکنون نتایج سرچ را بسیار شفاف‌تر نمایش می‌دهد. 

ایجاد اسپم و سئو کلاه سیاه با الگوریتم ونیز

بعد از اعمال Venice algorithm، اسپم‌های مربوط به آن نیز رشد کردند. هنگامی که کسب‌وکارها پی بردند که گوگل به آدرس و موقعیت مکانی که آن‌ها در سایت خود قرار می‌دهند اهمیت می‌دهد، شروع به استفاده از روش‌های اسپمی کردند. 

سئو کلاه سیاه چیست

برخی از سایت‌ها تنها برای اینکه در نتایج سرچ شهرهای مختلف حضور داشته باشند، در بخشی از سایت خود اسم تمام شهرها یا حتی مناطق را قرار داده بوند و Google در ابتدا توانایی تشخیص آن‌ها را نداشت. بنابراین سایت‌هایی که از این روش استفاده کرده بوند، در صدر نتایج سرچ حضور داشتند. 

ولی بعدها به کمک آپدیت‌های مختلف، مراحل اعتبارسنجی بسیار دشوارتر از قبل شد و این‌گونه این اسپم‌ها از بین رفتند. یکی از روش‌هایی که گوگل برای از بین بردن این اسپم‌ها ارائه داد، سرویس گوگل My Business و همچنین گسترش Google map بود که اکنون نیز استفاده می‌شوند. کسب وکارها جهت ثبت آدرس خود می‌توانند از طریق آنها اقدام نمایند. 

الگوریتم کبوتر نجات دهنده الگوریتم Venice

مدتی پس از الگوریتم ونیز و آپدیت‌های آن، الگوریتم کبوتر ارائه گردید. الگوریتم کبوتر بر روی سئوی محلی به طور متمرکز کار می‌کند. این الگوریتم هنگامی که کاربران در سرچ‌های خود بر روی مکان تاکید فراوان داشته باشند، برای کمک به آن‌ها می‌آید و نتیجه‌هایی را که بر مکان مبتنی هستند برای آن‌ها نمایش می‌دهد. الگوریتم کبوتر کمک زیادی به ایجاد لوکال‌پک و همچنین رشد سئوی محلی کرده و تا حدودی بسیار موفق بوده است.

درباره الگوریتم کبوتر بیشتر بدانید

استفاده از الگوریتم Venice

الگوریتم ونیز بیشترین تاثیر را بر برندها و کسب وکارهای کوچک و بزرگ داشت و مسیر رشد را برای آنها هموار کرد. همین موضوع موجب شد تا فرصت برای رتبه بندی به کمک کلمات کوتاه و جستجوی بسیار قوی‌تر در اختیار کسب‌و‌کارها و صاحب برند‌ها قرار بگیرد. همین‌طور برندها و کسب وکارهای بزرگ توانستند با بهره‌گیری از کلمات کلیدی، رشد و پیشرفت قابل توجهی داشته باشند. 

به‌ روزرسانی‌های الگوریتم ونیز

الگوریتم Venice به تنهایی جهت پیاده‌سازی سئوی محلی و همچنین ارتقا دادن آن کافی نبود. در حقیقت می‌توان گفت که الگوریتم ونیز مانند جرقه‌ای عمل کرد که موجب آغاز این فرایند شد. در ادامه جهت کامل کردن سئوی محلی لازم بود یک‌سری موارد دیگر نیز به این الگوریتم اضافه شوند. الگوریتم کبوتر و همچنین الگوریتم موش کور، دو نمونه از الگوریتم‌هایی بودند که باعث تقویت سئوی محلی و رشد آن شدند.

راهکار‌های سئو سایت با الگوریتم ونیز

الگوریتم‌های Google و آپدیت‌های آن‌ها همیشه تأثیرات بسیار مهمی بر سئو داشتند. الگوریتم Venice و آپدیت آن نیز تا حد بسیار زیادی بر روی سئو اثر گذاشت. پس از روی کار آمدن Venice algorithm و اهمیت پیدا کردن موقعیت‌ مکانی، امکان رقابت برای کسب‌وکارهای کوچک با کسب‌وکارهای بزرگ فراهم شد و آن‌ها دیگر می‌توانستند جزو نتایج اول نمایش داده شده در گوگل باشند. این الگوریتم نیز مانند دیگر الگوریتم‌ها در ابتدا به زبان انگلیسی و بعدها به سایر زبان‌های دنیا ارائه شد.

الگوریتم موش کور ادامه دهنده راه الگوریتم Venice

الگوریتم موش کور، قسمت دیگری از سئوی محلی را پوشش می‌دهد. در حقیقت کار اصلی الگوریتم موش کور، بها دادن به برند‌های کوچک و محلی است. این الگوریتم پس از اینکه این برند‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک را شناسایی کرد، آن‌ها را به صفحه نتیجه‌ها انتقال می‌دهد. این‌گونه هم کسب‌وکار‌ها معرفی می‌شوند و هم افراد راحت‌تر می‌توانند کسب‌وکار‌های اطراف خود را بشناسند. 

همه چیز درباره الگوریتم موش کور

این دو الگوریتم به نحو احسن توانستند موجب رشد و پیشرفت سئوی محلی شوند. همچنین با آپدیت‌هایی که گوگل برای آن‌ها ارائه داد، کامل و کامل‌تر شدند و اکنون به جایگاه بزرگی رسیده‌اند؛ البته گوگل هنوز هم برای پیشرفت و بهتر شدن این الگوریتم‌ها تلاش فراوانی می‌کند. 

منطق پشت پرده الگوریتم ونیز

در مرحله اول طبیعی است، محصولات و خدماتی که در شهر یا منطقه ما نیستند ممکن است برایمان قابل استفاده نیز نباشند، برای مثال هنگامی که شما ساکن اهواز هستید نمایش سالن‌های آرایشی تبریز در نتایج کاملا بیهوده است.

اما هدف دوم این الگوریتم که در این مطلب بسیار درمورد آن صحبت کردیم، کمک بیشتر به برندهای محلی و کوچک برای رقابت با برندهای بزرگ است، پیش از اعمال این الگوریتم اکثر نتایج صفحه اول مربوط به یک یا چند برند برتر بود. خوشبختانه به کمک الگوریتم ونیز این موضوع از بین رفت.

چگونه با الگوریتم ونیز سازگار شویم؟

  • سئو محلی تنها برای یک شهر انجام می‌گیرد. 
  • از نام شهر مورد نظر خود در صفحه سایتتان استفاده کنید. 
  • در تولید محتوا حتما از نام شهر و کلمات مرتبط با آن استفاده کنید. 
  • وب‌سایت خود را در map Google و business Google ثبت نمایید. 

بسیار ضروری است که موقعیت مکانی سازمان، فروشگاه، شرکت و یا هر کسب و کار دیگری که دارید را در سایت مربوطه قرار دهید. یکی دیگر از نکات حائز اهمیت برای جستجو موقعیت مکانی، ثبت اطلاعات به صورت کامل در Google Places است. 

یک نکته بسیار مهم دیگر که حتما باید به آن توجه داشته باشید، استفاده کردن از کلید واژه‌ها و همچنین مکان ارجاع است. برای مثال ” طراحی لباس در تبریز” این کلید واژه برای نتایج محلی به وب‌سایت شما افزوده می‌شود. 

کلام پایانی

سئوی محلی یکی از امکانات بسیار کاربردی و حائز اهمیت هست که به وسیله گوگل رخ داده است. توسط این اتفاق بسیار خوب و مهم، برند‌ها و کسب‌وکارهای کوچک نیز مانند شرکت‌های بزرگ و سازمان‌ها فرصتی برای دیده شدن دارند. Venice algorithm تنها برای صاحبان کسب‌وکار یک اتفاق خوب نبود، بلکه به کاربران نیز کمک بسیاری کرد و آن‌ها اکنون می‌توانند راحت‌تر موقعیت مکانی یک سازمان، هتل یا یک رستوان را در نزدیکی خود بیایند. 

در این مطلب تلاش کردیم تا الگوریتم Google Venice و آپدیت‌ها و الگوریتم‌هایی که با آن مرتبط هستند برای شما شرح دهیم. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما لذت بخش بوده و از اطلاعاتی که به شما دادیم بهره‌مند شده باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

1,658 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست