آموزش بخش links در سرچ کنسول

بخش links در سرچ کنسول از ابزارهای رایگان دیگری است که گوگل در این پلتفرم در اختیار مدیران سایت قرار داده است. در این بخش افراد می‌توانند گزارش‌های مهمی شامل لینک داخلی و لینک خارجی سایت خود به همراه بهترین انکرتکست دریافت کنند. بررسی و ارزیابی گزارش این بخش از سرچ کنسول می‌تواند باعث بهتر شدن روند لینک‌سازی داخل و خارج از سایت شود.

در سرچ کنسول links بخش

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر وب‌سایت دارید، حتما تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانم رتبه سایت خود را افزایش دهم. بخش links در سرچ کنسول به شما کمک می‌کند تا بتوانید سایت خود را بهینه‌تر کنید. با توجه به اهمیت لینک سازی داخلی و خارجی برای افزایش رتبه سایت همواره متخصص سئو را ایجاب می‌کند تا این بخش مهم از سرچ کنسول را آموزش ببیند؛ زیرا دیتاهای دریافتی آنجا فوق‌العاده ارزشمند است.

در ادامه مطلب آموزش بخش links در سرچ کنسول از سری مقالات آکادمی سئو پورفیض به شرح مطالب زیر خواهیم پرداخت:

  • چرا بخش links در سرچ کنسول مهم است؟
  • آموزش بخش External links در Links سرچ کنسول
  • آموزش بخش Internal links در Links سرچ کنسول
  • چگونه از گزارش‌های links برای سئو سایتمان کمک بگیریم
  • سخن پایانی
  • سوالات متداول

چرا بخش links  در سرچ کنسول مهم است؟

از جمله عواملی که ایجاب ‌می‌کند تا بخش links  در سرچ کنسول  بیشتر بررسی کنید به شرح زیر است :

  • می‌توانید تشخیص دهید که کدام صفحه‌‌ها بیشترین لینک و کدام صفحات کمترین لینک‌ها را در اختیار دارند.
  • تشخیص دهید که کدام صفحه‌ها نیاز به لینک سازی بیشتری دارند.
  • می‌توانید دریابید که از کدام کلمات در لینکدهی به سایت مورد نظر شما استفاده شده است.
  • همچنین می‌توانید مجموع لینک‌های کلی سایت خود را دانسته و در صورت نیاز بخش سئو سایت خود را قوی‌تر کنید.

لینک سازی‌ معمولا در دو حیطه لینک های داخلی و لینک‌های خارجی انجام می‌گیرد. لینک‌های داخلی لینک‌هایی هستند که در سایت خود برای ارتباط با صفحات دیگر یا مطالب دیگر سایت ایجاد می‌کنید. لینک‌های خارجی نیز همانطور که از نامشان پیداست به لینک‌هایی گفته می‌شود که از وبسایت‌های دیگر و خارج از سایت شما برای مطالب سایت شما ارسال شده است.

بخش links در سرچ کنسول جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به این دلیل که لینک‌ها نقش بسیار مهمی در سئو داخلی و خارجی شما دارند. اگر در سایت‌های اسپم و نامعتبر لینکی از سایت شما قرار داده شود باعث آسیب زدن به سئو سایت شما خواهد شد. گوگل با قرار دادن این بخش در سرچ کنسول جدید این امکان را فراهم کرده تا بتوانیم لینک‌های وبسایت خود را مدیریت کنیم.

در سرچ کنسول مهم است؟ links چرا بخش

آموزش بخش External links در Links سرچ کنسول

در بالا به تعریف لینک‌های خارجی پرداختیم، همانطور که گفته شد در این بخش می‌توانید به بررسی لینک‌های خارجی که از سایت‌های دیگر به سایت خودتان داده شده است، بپردازید. مورد اول در External links با عبارت top linked pages نشان داده می‌شود. در این بخش می‌توانید مشاهده کنید که کدام صفحات از سایت شما بیشترین لینک‌های خارجی را به خود اختصاص داده‌اند و برای هر صفحه چند لینک خارجی وجود دارد.

شاید این بخش شما را کمی سردرگم کند؛ زیرا در نگاه اول لینک صفحات سایت خودتان را در لینک‌های خارجی خواهید دید. اما در واقع این قسمت صفحاتی از سایت خودتان را که بهترین لینک‌های خارجی را دریافت کرده‌اند، تماشا می‌کنید.

بخش top linked pages از links در سرچ کنسول جدید به شما کمک می‌کند تا بتوانید محتوایی از سایتتان که بیشترین لینک را از سایت‌های خارجی دریافت کرده را تشخیص دهید . این اطلاعات در مورد محتوای سایت می‌تواند موجب ارتقای محتوای محبوب و در نتیجه بازدید بیشتر از سایت شما شود . البته به شرط آنکه با داشتن این اطلاعات روی سایر محتواهای سایت خود مدام کار کنید.

زمانی که سایت‌های دیگر متن نوشته‌های سایت شما را کپی می‌کنند نیز موثر است؛ زیرا اغلب متوجه لینکی که در متن قرار داده‌اید، نمی‌شوند. در بخش بعدی External links  با عبارت top linked sites مواجه می‌شوید. با کلیک روی این عبارت می‌توانید دریابید که از کدام سایت‌ها بیشترین میزان لینک را دریافت نموده‌اید. در بخش آخر گزینه سوم External links یعنی  top linked text را مشاهده می‌کنید . این قسمت به شما نشان می‌دهد که دقیقا با کدام کلمات کلیدی بیشترین انکر تکست‌‌ها را ساخته و به سایت شما لینک داده‌اند.

در سرچ کنسول External links آموزش بخش

با کمک این گزینه می‌توانید دریابید که آیا سایت‌های معتبری که برای شما اهمیت دارند به شما لینک داده اند یا خیر. برای مثال اگر صاحب یک هتل هستید و برای آن سایتی طراحی کرده‌اید حتما برای شما مهم است که صفحات گردشگری و بلاگ‌ها در این مورد به سایت شما لینک داده باشند.

همچنین شما در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید که سایت‌های دیگر چطور تعریفی در مورد سایت شما ارائه می‌کنند ‌و اگر این تعریف طبق سلیقه شما نیست. می‌توانید متن سایت خود را بروزرسانی کنید.

گزینهmore  در بخش انتهایی هریک از کادر‌‌ها قرار دارد که با کلیک بر آن کادر روبه‌روی شما بزرگتر می‌شود و لینک‌های بیشتری را مشاهده خواهید کرد. گوشه سمت راست عبارت Export قرار دارد که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آن از اطلاعات صفحه مورد نظرتان یک خروجی یا  فرمت دلخواه تهیه کنید‌.

به غیر از لینک‌های داخلی که توسط خودتان برای اتصال صفحات به یکدیگر ساخته شده، لینک‌های خارجی هم در بخشی جداگانه به نام گزارش Links  to Your Site در سرچ کنسول است. شما می‌توانید آن گزارش را به همراه دیگر گزارشات در بخش آموزش گوگل سرچ کنسول در همین سایت مشاهده  کرده و از آن‌ها جهت سئوی سایت مورد نظرتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که در گزارش External links همه لینک‌های خارجی سایت شما به نمایش گذاشته نمی‌شود و ممکن است بعضی از آدرس‌ها نمایش داده نشود . همچین این گزارش شامل تمام لینک‌های  follow و nofollow  است.

آموزش بخش Internal links در Links سرچ کنسول

آموزش بخش Internal links یا همان لینک‌های داخلی در سرچ کنسول نیز از اهمیت زیادی برخودار است. با استفاده از آن می‌توانید کاربر را به بخش‌های دیگر سایت خود هدایت کنید به این شکل که از داخل سایت خود به صفحات دیگر سایت خودتان لینک می‌دهید.

قسمت اول به شما این امکان را می‌دهد که آدرس یا مسیر را فیلتر کنید. آدرس دقیق لینک یا حتی بخشی از آدرس لینک مورد نظرتان است را در بخش مربوطه بنویسید وحالا با کلیک روی دکمه Find لیست لینک‌های داخلی طبق آدرس یا مسیر مورد نظرتان فیلتر می‌شود. در قسمت دوم، لیست لینک‌های داخلی که گوگل شناسایی کرده است، نمایش داده می‌شود . لیست ذکر شده بر اساس تعداد از زیاد به کم مرتب شده است.

در سرچ کنسول Internal links بخش

این بخش به این امر اختصاص دارد که مشاهده کنید کدام صفحات سایت شما بیشترین لینک‌های داخلی را دریافت نموده‌اند. از این گزارش می‌توان برای مدیریت کردن عمیق لینک‌ها استفاده کرد و لینک‌ها را به شکلی طراحی کرد که افراد بتوانند با کمترین کلیک به صفحه مورد نظر شما را پیدا کنند.

شما می‌توانید با استفاده از این گزارش موجب بالا بردن رتبه سایت خود شوید و نرخ کلیک سایت را در موتور‌های جستجو افزایش دهید. اما انتخاب استراتژی بهترین لینک سازی داخلی و خارجی و سپس بررسی این استراتژی در بخش  links سرچ کنسول و شبکه لینک‌های داخلی از گام‌های مهم برای افزایش سئو سایت است.

استراتژی پیشنهادی می‌تواند به این شکل باشد که کابران می‌توانند با Links در سرچ کنسول لینک سازی داخلی خود را به صورت شبکه‌ای پیاده نموده و به صورت گسترده تمام بخش‌های سایت را با استفاده از لینک‌ها به یکدیگر متصل کنند. رعایت استاندارد‌های همین یک مورد موجب می‌شود تا گردش و خزش موتور‌های جستجوی گوگل به شکل محسوسی در سایت شما بیشتر شود.

چگونه از گزارش‌های links برای سئو سایتمان کمک بگیریم

همانگونه که در ابتدای این مقاله آموزشی گفته شد لینک‌های داخلی و خارجی از مهم ترین بخش‌های کار شما هستند. شما با بررسی وبسایت خود و صفحاتی  که به صورت seo on page &off page به بخش‌هایی از سایت شما لینک داده شده‌اند، از ورود لینک‌های اسپم به صفحات خود جلوگیری کنید.

با مطالعه این مقاله به وضوح دریافتیم که بخش links در سرچ کنسول جدید گزارش‌هایی دقیق و جزئی به ما ارائه می‌دهد. در ورژن قبلی این دقت و جزئیات دریافت نمی‌شد. خوشبختانه در حال حاضر با استفاده از این بخش گزارش‌هایی دقیق در مورد سایت خود دریافت کرده و از این گزارش‌ها استراتژی لینک‌سازی سایت خودتان را بررسی کرده و پربازدیدترین و محبوب‌ترین محتوای سایت خودتان را تشخیص دهید.

برای سئو سایت استفاده کنیم؟ links چگونه از گزارش های

سخن پایانی

بخش مهم links  در سرچ کنسول که جزو دیگر ابزارهای رایگان در این پلتفرم محبوب است، به بررسی لینک‌های داخلی و خارجی دریافت شده سایت می‌پردازد. سئوکار می‌تواند با ارزیابی عملکرد سایت از نظر لینکسازی از درست بودن استراتژی در پیش گرفته شده، مطمئن شود.

سوالات متداول درباره links در گوگل سرچ کنسول

بخش External links سرچ کنسول چه گزارش‌هایی را به ما ارائه می‌دهد؟

در بخش ایکسترنال لینک می‌توانید از بهترین سایت‌ها و کلماتی که به صفحات شما لینک داده شده، باخبر شوید.

آیا internal links، می‌تواند باعث بالا بردن رتبه سایت شود؟

بله، لینک‌های داخلی که به درستی برنامه‌ریزی و تارگت شده‌اند، می‌توانند باعث بالا بردن رتبه سایت شما شوند.

عبارت top linked sites در ایکسترنال لینک سرچ کنسول چیست؟

عبارت top linked sites به شما نشان می‌دهد که از کدام سایت‌ها بیشترین لینک خارجی را دریافت کرده‌اید.

آیا گزارش‌های بخش لینک در سرچ کنسول روی سئو سایت تاثیر دارد؟

بله، متخصص و مشاور سئو با بررسی لینک‌های ایجاد شده در سایت و لینک‌های خارجی دریافت شده، می‌تواند از درست بودن استراتژی لینک بلیلدینگ یا مسائل آن آگاه شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

473 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست