سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان

یک وبسایت فروشگاهی یا اطلاعاتی گل بهینه شده با سئو، تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند شما را بیابند و از شما خرید کنند، چیزی که مطمئناً فروش گل شما را افزایش می‌دهد. از آنجایی که مشتریان دیگر برای خرید گل‌های خود تنها به فروشگاه‌ها و مغازه‌های گل فروشی متکی نیستند.
باید وبسایت داشته باشید و آن را سئو کنید. برای سئو دو کار مهم و اساسی که همه افراد با هر سطح می‌تواند آن‌ها را انجام دهد شناسایی و استفاده کلمات کلیدی و لینک سازی چه به صورت داخلی و خارجی است.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

تیم سئو پورفیض ارائه دهنده خدمات و آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان است. همه ما با اهمیت یک وبسایت در این عصر دیجیتال آشنا هستیم. با این حال، داشتن یک وبسایت به تنهایی کافی نیست. یک وب‌سایت قدیمی می‌تواند با دور کردن مشتریان بالقوه، آسیب بیشتری به همراه دارد تا سودآور باشد. با وجود رقابت شدیدی که در صنعت گل دیده می‌شود، یکی از راه‌های شناخته شدن استفاده از SEO به نفع خود است.

آنچه که در ادامه این مطلب از آکادمی سئو پورفیض قرار است آموزش ببینید:

  • اهمیت سئو در صنعت گل و گیاه
  • آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان
  • کلام آخر
  • سوالات متداول

اهمیت سئو در صنعت گل و گیاه

سئو برای هر کسب و کار آنلاینی اهمیت دارد. امروزه بیش از ۷۰ درصد از مخاطبان برای خرید گل و گیاه نیز سراغ اینترنت می‌روند. با توجه به اینکه زندگی آپارتمانی رواج یافته، بیشتر افراد برای زیباسازی فضای داخلی خانه خود از گل‌های زینتی استفاده می‌کنند. حالا اینکه دقیقا چرا سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان مهم است را در ادامه بیشتر توضیح داده‌ایم. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

اهمیت سئو در صنعت گل و گیاه

در بازار پر رقیب گل و گیاه متمایز شوید

صنعت گل یک بازار رقابتی است. با وجود رقابت زیاد، یافتن راه هایی برای شناخته شدن وبسایت و کسب و کارتان برای شما ضروری است. سئو یک سایت گل و گیاه این کار را با بالا بردن رتبه بندی شما در نتایج موتورهای جستجو و هدایت کاربران به سمت وبسایت شما انجام می‌دهد. این نه تنها به افزایش آگاهی از برند کمک می‌کند، بلکه ترافیک وبسایت گل و گیاه شما را نیز افزایش می‌دهد و وبسایت شما را به عنوان یک سایت با اقتدار و قابل اعتماد در صنعت گل معرفی می‌کند.

با توجه به این که کمتر از ۱۰٪ از کاربران اینترنت به صفحه دوم نتایج گوگل می‌روند، استخدام یک مشاور سئوی صنعت گل برای کمک به شما برای کسب رتبه در صفحه اول و نشان دادن کسب و کار شما برای مشتریان مهم‌تر از همیشه است. چرا که اگر کاربران به صفحه دوم نروند و کسب و کار گل و گیاه شما را کشف نکنند، پس قطعا نمی‌توانند از شما خرید کنند. بنابراین، داشتن یک وبسایت گل و گیاه و سئو و کسب رتبه بالاتر برای آن می‌تواند فروش گل شما را افزایش دهد.

در بازار پر رقیب گل و گیاه متمایز شوید

جذب مشتریان و کاربران هدف

جذب ترافیک به سمت وبسایت شما به تنهایی کافی نیست، شما به افرادی نیاز دارید که علاوه بر اینکه از وب سایت شما بازدید‌ کنند به دنبال خرید محصولات شما نیز باشند. سئو وب‌سایت‌های فروش گل و گیاه و گلدان نرخ تبدیل را افزایش می‌دهند زیرا کاربران هدف شما را جذب می‌کند. از آنجایی که سئو شامل استفاده از کلمات کلیدی خاصی است، این کلمات می‌توانند مخاطبان هدف شما را مورد هدف قرار دهند و اطمینان حاصل کنند که کاربرانی را جذب می‌کنید که می‌توانید آن‌ها را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

جذب مشتریان و کاربران هدف

ارتباط مستقیم با مشتریان

صنعت گل و گیاه و گلدان در طول سال‌ها به طور پیوسته در حال رشد بوده است. در واقع، اندازه بازار تجارت الکترونیک گل به تنهایی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ هر سال ۵.۱ درصد افزایش یافته است. با تغییر فروش گل به پلت‌فرم‌های آنلاین و نشان دادن نشانه‌هایی از عدم توقف به این زودی، ضروری است که مشتریان خود را در جایی که هستند (آنلاین) ملاقات کنید.

ارتباط مستقیم با مشتریان

آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان

همه ما می‌دانیم که فروشندگان محلی گل توسعه‌دهندگان وب نیستند و بیشتر آن‌ها از یک سرویس میزبانی با قالب‌های آماده فروشگاه‌های تجارت الکترونیک استفاده می‌کنند که عالی است! چرا که اکثر توسعه دهندگان سئو اولیه را در سایت‌های خود، به خصوص در کدهای برنامه‌نویسی قالب‌های خود قرار می‌دهند.

در ادامه مطلب، ما قصد داریم به استراتژی‌های اولیه سئو در وب سایت شما نگاه کنیم، کاری که هر گل فروشی می‌تواند بدون نیاز به تماس با مدیر وبسایت خود هر ۵ دقیقه یکبار انجام دهد. ما می‌خواهیم این مطلب برای همه سطوح کاربران مفید باشد، بنابراین به صورت ساده به آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان می‌پردازیم:

آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان

کلمات کلیدی و نحوه استفاده از آنها

کلمات کلیدی یا کلید واژه‌ها چیست؟ کلمات کلیدی آن دسته از کلمات یا عباراتی هستند که شما یا هر کاربر اینترنتی آن‌ها در کادرهای جستجو تایپ می‌کند تا آنچه را که در وب به دنبال آن است را بیابد. برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کنید.

برای مثال اگر می‌خواهید تصاویری از چیدمان گل رز پیدا کنید، به احتمال زیاد این چنین عباراتی را در کادر جستجو قرار می دهید “تصاویر گل رز، عکس گل رز، چیدمان گل رز”. این لیست می‌تواند ادامه یابد. کلمات و عبارات این لیست همه کلیدواژه هستند. همه این‌ها شما را به صفحات وب با تصاویر گل رز هدایت می‌کنند.

آیا فکر می‌کنید که جستجوی عبارت “عکس‌های چیدمان گل رز” شما را به صفحه اصلی آن وبسایت می‌رساند؟ به احتمال بسیار زیاد نه. این را به خاطر داشته باشید: همه کسانی که به وبسایت شما می‌آیند در صفحه اصلی قرار نمی‌گیرند. همه صفحات وبسایت خود را به عنوان صفحات فرود کوچک خود در نظر بگیرید.

به هر صفحه به صورت جداگانه نگاه کنید و بپرسید، “برای رسیدن به این صفحه چه چیزی را باید در کادر جستجو تایپ کنم؟” و این کلمات، کلیدواژه‌های شما هستند. اکنون، قبل از اینکه کلمه کلیدی «عکس‌های چیدمان گل رز» را ۲۰۰ بار در صفحه خود اضافه کنید، این را به خاطر بسپارید:

موتورهای جستجو بسیار باهوش هستند و به نوعی می‌توانند تشخیص دهند که کلید واژه را به تعداد زیاد در صفحات خود اضافه می‌کنید و گاهی اوقات برای آن جریمه می‌شوید. فقط محتوای صفحه خود را به طور طبیعی و با در نظر گرفتن مشتریان خود بنویسید، در نهایت آن‌ها خوانندگان واقعی شما هستند نه موتورهای جستجو.

برای سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان صفحات شما باید حداقل:

  • از متن تایپ شده استفاده کنید: ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما برخی از طراحان وب که از شیوه‌های سئو پیروی نمی‌کنند، در واقع از گرافیک برای تمام نسخه‌های موجود در صفحه استفاده می‌کنند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم آن‌ها متن‌های وبسایت را هم به صورت عکس‌های گرافیکی به آن اضافه می‌کنند. آن‌ها، فقط فونت‌های خاصی را که می‌تواند وب سایت را زیبا کند در اینترنت استفاده می‌کنند.

بهتر است این زیبایی را با متن واقعی مخلوط کنید؛ چون موتورهای جستجو قادر به خواندن تصاویر نیستند. به عنوان مثال لوگو را در نظر بگیرید، بسیاری از گل فروشان یک تصویر لوگو در سایت خود قرار می‌دهند که شامل آدرس و شماره تلفن آن‌هاست. خوب اگر نام، شهر و تلفن شما هرگز نوشته نشده باشد، موتور جستجو هیچ یک از آن‌ها را نمی‌داند. لوگوها عالی هستند؛ پس در جایی از سایت خود باید این اطلاعات تایپ شده را تکرار کنید.

  • اطلاعات فروشگاه خود را اضافه کنید: داشتن اطلاعات فروشگاه در وبسایت شما مهم است. همیشه باید نام مغازه، مکان استان و شهر و شماره تلفن خود را در هر صفحه ذکر کنید.
  • توصیف محصولات: در صفحات تک محصولی خود باید توضیحاتی در مورد آن محصول داشته باشید و آن را به خوبی به مخاطبان خود معرفی کنید.

و در آخر ایجاد پاراگراف‌های طولانی که متن و کلمات کلیدی زیادی در آن استفاده شده است، زمان زیادی را از موتورهای جستجو می‌گیرد. هر صفحه فقط مقدار کمی از زمان ربات موتور جستجو را می‌تواند دریافت کند؛ بنابراین هر چه بیشتر بتوانید در کمترین فضا بیشترین اطلاعات را بگویید بهتر است.

کلمات کلیدی و نحوه استفاده از آنها

بهترین استراتژی لینک سازی را بیابید

اگر سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان را در دو کلمه خلاصه شود، یکی کلمات کلیدی و دومی لینک دادن است. هر زمان که شخصی به سایت شما یا هر صفحه‌ای در وب سایت شما پیوند می‌دهد، رتبه سایت شما را کمی افزایش می‌دهد. برای آشنایی کامل با استراتژی سئو کلیک کنید.

حتی اگر فقط یک صفحه از سایت خود را به یکی دیگر از صفحات خود پیوند دهید. به عنوان مثال، در بخش «درباره ما» سایت، اگر به گل‎های آپارتمانی اشاره می‌کنید، به بخش گل‌های آپارتمانی خود پیوند دهید. در بیشتر موارد، نویگیشن سایت و صفحات سایت شما را به یکدیگر پیوند می‌دهد، اما به گونه‌ای که گویی یک کاربر هستید، از سایت خود عبور کنید. برای آشنایی کامل با لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

اگر به گل‌های آپارتمانی اشاره می‌کنید، کاربران باید بتوانند مستقیماً روی صفحه گل‌های آپارتمانی کلیک کنند. اگر ترتیب خاصی را ذکر کردید، نام را به ترتیب خود پیوند دهید. این نوع پیوند، لینک داخلی است.

اما توجه داشته باشید که باز هم، زیاده‌روی نکنید. اکثر کاربران اینترنت به اندازه کافی باهوش هستند که به درستی سئو را ببینند؛ بنابراین بهتر است آن را در جایی که مناسب است به کار ببرید و در جایی که مناسب نیست، قرار ندهید.

بهترین استراتژی لینک سازی را بیابید

بک لینک ها را فراموش نکنید

فکر نکنید سایت شما تنها مکانی برای دریافت لینک است. هزاران سایت دیگر در وب وجود دارند که منتظرند شما “آدرس” خود را نشان دهید. بک لینک زمانی است که وب سایت دیگری به وب سایت شما لینک می‌دهد. گرفتن بک لینک ممکن است کار مشکلی به نظر برسد، اما واقعا ساده است.

آیا می‌دانستید که فقط با اظهار نظر در مورد این مقاله، لینکی به وب سایت خود در وبلاگ ما اضافه می‌کنید؟ تصور کنید اگر روزانه در مورد وبلاگ ما و چند وبلاگ دیگر نظر می‌دادید، چه تعداد بک لینک خواهید داشت. مشارکت در وبلاگ‌ها راه بسیار خوبی برای شروع استراتژی لینک سازی شما است.

موتورهای جستجو به هر لینکی که به صفحه شما پیوند می‌دهد و از آن نیز به سایت‌های دیگر پیوند می‌دهد، نوعی رتبه بندی در نظر می‌گیرند. یک نکته عالی این است که با سایت‌های معتبر و معروف در ارتباط باشید. وقتی به سایت‌های محبوب یا با رتبه بالاتر لینک می‌دهید، آن پیوند سئو بیشتری نسبت به وبلاگ پسر عمو  یا همسایه‌تان می‌دهد. لینک دادن به وب سایت‌های مهم شهر شما نیز انتخاب خوبی است. این کار به شما اعتبار بیشتری در شهرتان می‌بخشد.

بک لینک ها را فراموش نکنید

شبکه های اجتماعی آنلاین

گوگل و سایر موتورهای جستجو اکنون شروع به “خواندن” فیس بوک، توییتر و سایر شبکه‌ها کرده‌اند؛ بنابراین زودتر شروع کنید تا از منحنی جلوتر باشید! پیوستن به شبکه‌های اجتماعی و سایر گروه‌های اجتماعی نیز می‌تواند اعتبار فروشگاه شما را افزایش دهد. فقط با عضویت در یک شبکه اجتماعی، می‌توانید لینکی به وبسایت فروشگاه خود در صفحه نمایه خود قرار دهید. حتی اگر واقعاً در آن شبکه اجتماعی فعال نباشید، هر کسی که شما را جستجو می‌کند می‌تواند حداقل یک لینک وب سایت شما را پیدا کند.

شبکه های اجتماعی آنلاین

تبادل لینک

هزاران وب‌سایت وجود دارد که فقط منتظر هستند تا لینک با آن تبادل کنید. با این حال در این کار نیز زیاده‌روی نکنید. فقط به این فکر کنید که مشتریان حوزه شما به احتمال زیاد از چه شبکه‌هایی استفاده می‌کنند. از این وبسایت‌ها به سادگی با استفاده از تمام ویژگی‌های عالی آن‌ها به نفع خود استفاده کنید؛

چرا که اگر کاربران آن‌ها را با محتوا پر نکنند، این وب‌سایت‌های شبکه‌ای نمی‌توانند وجود داشته باشند؛ بنابراین وبسایت‌های کوچک مشتاق هستند تا شما را تبلیغ کنند، همانطور که شما آن‌ها را تبلیغ می‌کنید.

تبادل لینک یکی دیگر از راه‌های عالی برای افزایش ترافیک و رتبه سایت شما است. سایر مشاغل محلی را در منطقه خود برای تبادل لینک پیدا کنید. بگویید که با همان عکاس، تهیه غذا و هماهنگ کننده عروسی هر روز در ارتباط هستید. یک راه عالی برای شبکه این است که به این وبسایت‌ها ایمیل بزنید و درخواست تبادل لینک کنید.

تبادل لینک

کلام آخر:

سئو سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا بهینه سازی وب سایت گل فروشی شما برای یافتن بهترین رتبه در موتورهای جستجو است. در حالی که ممکن است این یک کار سخت و اضطراب‌آور به نظر برسد، اما شروع آن واقعاً بسیار آسان است و شرط می‌بندیم که شما قبلاً بیش از آنچه که فکر می‌کنید برای SEO انجام داده‌اید!

اینترنت مکان بزرگی است، وقت آن است که از آن به نفع خود استفاده کنید! شروع به تبلیغ فروشگاه خود در همه جا کنید، به زودی فروشگاه شما گلفروش مورد علاقه جامعه شما خواهد شد!

سوالات متداول درباره سئو سایت گل و گیاه و گلدان

بازار هدف گل فروشی چیست؟

افزایش فروش گل تا حد زیادی به شناخت مشتریان و دادن آنچه می خواهند به آنها بستگی دارد. زنان در سنین مختلف، سوابق و شرایط مالی، بزرگترین بازار هدف گل فروشی در ایالات متحده را تشکیل می دهند و تقریبا ۸۰ درصد از فروش گل به مشتریان زن نسبت داده می شود.

کدام رسانه‌های اجتماعی برای فروشگاهای گل و گیاه مناسب هستند؟

به عنوان یک گل فروشی، می‌توانید از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی متعددی برای اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد کسب و کار و نمایش خدمات خود استفاده کنید. پلتفرم‌های اصلی عبارتند از توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، تیک تاک و اسنپ چت.

آیا تبادل لینک برای بهینه سازی سایت فروشگاه اینترنتی گل و گیاه و گلدان مفید است؟

بله؛ یکی از روش‌های مناسب برای لینک سازی خارجی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه، تبادل لینک است که افزایش ترافیک را به همراه دارد.

آیا تحقیق کلمات کلیدی روی جذب مخاطبان هدف وب‌سایت گل و گیاه و گلدان تاثیر دارد؟

بله، در هر حوزه‌ای که فعالیت آنلاین داشته باشید، باید تحقیق کلمات کلیدی برای دستیابی به مخاطبان هدف را اولویت قرار دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

290 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست