سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

کار توسعه‌ی سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی تیم پورفیض به برندهای بی‌شماری کمک کرده است تا رتبه‌ بندی کلمات کلیدی و ترافیک ارزشمند خود را حفظ کنند. یک وب‌سایت فروشگاهی آن هم در حوزه مواد غذایی که متقاضیان بی‌شماری دارد، باید برای پیشی گرفتن از رقبا و به دست آوردن مشتریان بالقوه همواره سئو و بهینه‌سازی برای جامعه هدف و جلب توجه گوگل جدی بگیرد.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

استراتژی‌های سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی زیادی وجود دارد که فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند از آن‌ها برای بهبود ترافیک خود استفاده کنند. با بهینه سازی وب سایت خود برای کلمات کلیدی مرتبط، ایجاد محتوای وبلاگ آموزنده و لینک سازی از وب‌سایت‌های با کیفیت بالا، می‌توانید شانس خود را برای رتبه بندی بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو افزایش دهید.

همچنین، با به روز ماندن در مورد آخرین روندها و پیشرفت‌های سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی، می‌توانید مطمئن شوید که وب‌سایت شما همیشه برای مشتریان بالقوه قابل مشاهده است. به این منظور می‌توانید از آموزش‌های موجود در آکادمی سئو پورفیض استفاده کنید یا تمام روند سئو سایت فروشگاهی خود را به همکاران متخصص ما بسپارید.

فهرست مطالب سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

  • قدم به قدم آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی
  • سخن نهایی
  • سوالات متداول

قدم به قدم آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

وقتی حرف از سئو می‌شود همیشه بیشترین چیزی که ممکن است بشنوند درباره کلمات کلیدی است، اما فرآیند سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی فقط مربوط به کلمات کلیدی نیست. یک جنبه فنی نیز وجود دارد که به جزئیات یک وب سایت می‌پردازد. هنگام انجام بهینه سازی سئو یا بازرسی‌های سئوی تجاری، بررسی و درک جنبه‌های زیر از سایت شما بسیار حائز اهمیت هستند:

برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

آموزش سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

قدم اول؛ معماری وب سایت

معماری یا ساختار سایت مربوط به نحوه تنظیم صفحات دسته بندی و صفحات محصول آن است. در اصل، اطمینان دریافت بهترین و مرتبط ترین محتوا توسط مشتریان بالقوه و کاهش تعداد دفعاتی که برای یافتن آن باید کلیک کنند. دو روش طلایی برای ساختار سایت عالی وجود دارد:

  • آن را ساده و واکنش‌پذیر کنید.
  • هیچ صفحه‌ای نباید بیش از سه کلیک از هر صفحه دیگری فاصله داشته باشد.

از تحقیقات کلمات کلیدی برای ایجاد URLهای صفحه و زیرشاخه‌های مرتبط استفاده کنید. برای مثال، وقتی که چهار کلیک طول می‌کشد تا از یکی از صفحات سایت به صفحه دسته‌بندی برسید به این معنی است که معماری بدی برای سایتتان تدارک دیده‌اید. برای آشنایی کامل با استراتژی سئو کلیک کنید.

این عملکرد نه تنها از دید سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی ضعیف است، بلکه به رتبه بندی جستجوی شما نیز آسیب می‌رساند؛ چرا که صفحه اصلی شما معتبرترین صفحه در سایت شماست.

لینک های داخلی از یک صفحه در سایت شما به صفحه دیگر، قدرت را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می‌کنند. معماری خوب سایت زمانی است که صفحه اصلی شما به تمام صفحات دسته بندی اصلی شما و حتی برخی از بهترین صفحات محصول شما هم لینک داشته باشد. پیمایش مناسب و لینک سازی داخلی می‌تواند تضمین کند که این صفحات بیشترین اعتبار را از صفحه اصلی شما دریافت می‌کنند و در نتیجه شانس بیشتری برای رتبه بندی بالا در جستجو دارند.

معماری فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

قدم دوم؛ سرعت صفحات سایت

سرعت سایت برای توانایی سایت شما در رتبه‌بندی و تجربه کاربری ضروری است. بر اساس مطالعه‌های انجام شده، بیش از نیمی از خریداران آنلاین در ایالات متحده ادعا کرد‌ه‌اند که اگر سایتی کند باشد، خریدشان را کامل نمی‌کنند و سایت را می‌بندند. برای اینکه ایده‌ای در مورد کارهایی که می‌توانید برای بهبود سرعت سایت خود انجام دهید به دست آورید، به ابزار PageSpeed Insights Google بروید و URL خود را افزونه کنید.

گوگل به شما در موبایل و دسکتاپ از ۱ تا ۱۰۰ امتیاز می‌دهد و مراحلی را برای افزایش سرعت بارگذاری به شما ارائه می‌کند. در مقالات دیگر سایت پورفیض نیز اطلاعات و استراتژی‌هایی برای افزایش سرعت سایت ارائه کرده‌ایم که همانطور که گفته شد در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی شما نیز بسیار موثر است.

قدم دوم؛ سرعت صفحات سایت

قدم سوم؛ تغییر مسیر

انواع ریدایرکت راهی برای فرستادن کاربران و موتورهای جستجو به URL متفاوتی از URL اولیه است. ریدایرکت‌ها روی سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی شما تاثیر می‌گذارند، البته خوب یا بد بودن آن‌ها توسط عوامل متعددی تعیین می‌شود و نمی‌توان نظر کلی و قطعی در این باره داد. موتورهای جستجو اغلب به URLهای منحصربه فردی متکی هستند.

وقتی گوگل صفحه و تغییر مسیر را بررسی می‌کند، سعی دارد ارتباط بین صفحه جدید و کلمه کلیدی صفحه اصلی را مشخص کند؛ پس باید اطمینان حاصل کنید که بین URL قدیمی و آدرس جدیدی که بعد از تغییر مسیر داده شده ارتباط وجود داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است رتبه‌بندی سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی خود را از دست بدهید.

قدم سوم؛ تغییر مسیر

قدم چهارم؛ لینک سازی داخلی

لینک‌ سازی داخلی در صفحات دسته‌بندی محصولات می‌تواند به راهنمایی کاربران و جستجوگران از صفحه‌ای به صفحه دیگر در وب سایت شما کمک کند. این یکی از موثرترین و در عین حال نادیده گرفته شده‌ترین استراتژی‌های سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی است. با قرار دادن لینک‌های داخلی در صفحات سایتتان، در واقع یک اکوسیستم در وب‌سایت خود ایجاد می‌کنید، خوانندگان را در صفحات خود نگه می‌دارید و احتمال تعامل یا نرخ تبدیل خود را تا حد زیادی افزایش می‌دهید. برای آشنایی کامل با لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

قدم چهارم؛ لینک سازی داخلی

قدم پنجم؛ HTTPها

اطمینان حاصل کنید که هر یک از URLهای شما با کلمات کلیدی درست و فکر شده‌ای طراحی شده‌ باشند.URLها اغلب به صورت خودکار ایجاد می‌شوند و بسیاری از شما آن‌ها را به همان شکلی که هست رها می‌کنید. این یک اشتباه و در حقیقت از دست دادن یک فرصت بالقوه است. با ایجاد هر URL با عنوان خود صفحه، می‌توانید رتبه بندی و قابلیت‌های سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی خود را افزایش دهید.

قدم پنجم؛ HTTPها

قدم ششم؛ پاسخگو بودن سایت در موبایل

تا به حال بیش از ۶۰ درصد از جستجوهای گوگل در دستگاه‌های تلفن همراه انجام شده. با در نظر گرفتن این موضوع، بدیهی است که اطمینان از اینکه وب‌سایت شما نه تنها سازگار با موبایل است، بلکه پاسخگوی تمام مدل‌های تلفن همراه است و در موفقیت استراتژی سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی شما بسیار تاثیرگذار است. برای آشنایی کامل با الگوریتم های گوگل، الگوریتم موبایل فرندلی و موبایل فرست ایندکس کلیک کنید.

قدم ششم؛ پاسخگو بودن سایت در موبایل

قدم هفتم؛ محتوای تکراری

گوگل به طور واضحی محتوای تکراری را دوست ندارد و سایت‌هایی را که صفحات اضافی زیادی دارند، جریمه می‌کند. اطمینان حاصل کنید که وقتی در حال تولید محتوا یا صفحات دسته‌بندی هستید، آن‌ها را منحصر به فرد طراحی کنید، به طوری که هر صفحه بتواند از بقیه سایت شما جدا باشد و مستقل عمل کند.

قدم هفتم محتوای تکراری

قدم هشتم؛ تگ کنونیکال

تگ کنونیکال یا برچسب‌های متعارف با گفتن اینکه می‌خواهید چه نسخه‌ای از URL در نتایج جستجو نشان داده شود، به وب‌‌سایت شما کمک می‌کنند. در موضوعات یا صفحات مشابه، کلمات کلیدی می‌توانند در چندین URL مختلف ظاهر شوند. بدون برچسب‌گذاری صفحه اصلی، نتایج سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی شما ممکن است آسیب ببیند؛ چرا که گوگل شما را برای عبارات جستجوی اضافی جریمه می‌کند.

قدم هشتم؛ تگ کنونیکال

قدم نهم؛ نقشه سایت

سایت مپ فایلی است که اطلاعاتی در مورد صفحات، ویدیوها یا فایل‌های دیگر موجود در سایت شما ارائه می‌دهد. اساسا، نقشه سایت به گوگل می‌گوید که کدام صفحات در سایت شما مهم هستند و در نتیجه باعث می‌شود که گوگل سایت شما را با کارایی بیشتری بخزد. نقشه‌ سایت یک بخش بنظر کم ارزش اما در حقیقت حیاتی از استراتژی سئو سایت، به ویژه فروشگاه اینترنتی است. به موتورهای جستجو می‌گوید برای شما بهتر است که به کجا نگاه کنند، می‌توانید روی انتقال خوانندگان و بینندگان بالقوه به صفحات خاصی کار کنید، رتبه آن‌ها را بالا ببرید و در نتیجه ترافیک سایت را به بهترین شکل دیکته کنید.

قدم نهم؛ نقشه سایت

قدم دهم؛ استراتژی های لینک سازی

دو عامل رتبه‌بندی وجود دارد که گوگل بیش از هر چیز دیگری در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی به آن‌ها اهمیت می‌دهد:

  • محتوا
  • لینک‌ها

بک لینک زمانی که از وب سایت‌ دیگری که اعتبار دامنه بالایی دارد به وب سایت شما زده شود می‌تواند رتبه شما را بیش از هر عامل رتبه بندی دیگری بهبود ببخشد. از آنجایی که لینک بیلدینگ بخشی از سئو خارج از صفحه به حساب می‌آید کمی پیچیده‌تر و وقت‌گیرتر از این است که بخواهید یک تغییر ساده و درونی در وب سایتتان به وجود آورید. برای به دست آوردن این لینک‌ها باید با وبلاگ‌نویسان و خرده فروشان دیگر همکاری و تعامل کنید. در ادامه چند روش منحصر به فرد ساخت لینک که از موثرترین و آسان‌‌ترین روش‌ها هستند را  نام برده‌ایم:

۱. لینک سازی در صفحات منبع

صفحات منبع در واقع صفحات پر از منابع مربوط به صنعت شما هستند. این صفحات ممکن است اشکال مختلفی داشته باشند، چه به عنوان پست در وبلاگ و چه یک صفحه ساده و ثابت. درست است که ممکن است این صفحات مانند یک وبلاگ اعتبار نداشته باشند، اما معمولاً تولیدشان بسیار ساده‌تر است و می‌تواند به افزایش رتبه شما کمک کند. در حالی که ممکن است به دلیل تعداد زیاد لینک‌های موجود در صفحه به شما اجازه لینک سازی جدید داده نشود، اما باز هم به دست آوردن این لینک‌ها بسیار ساده‌تر از بقیه است و باعث افزایش رتبه شما می‌شود.

۲. مشارکت با اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها افرادی در صنعت یا حوزه شما هستند که فالوورهای زیادی یا وب سایتی با اعتبار دامنه بالا دارند، اما مستقیماً با شما رقابت نمی‌کنند. احتمالاً نام اینفلوئنسر مارکتینگ را شنیده باشید. با این حال، همکاری با اینفلوئنسرها برای سئو کمی متفاوت است. شما قصد پرداخت هزینه به اینفلوئنسرها برای به اشتراک گذاشتن محصولتان در رسانه‌های اجتماعی را ندارید، بلکه هدف این است که از سایت آن‌ها به سایت شما لینک داده شود. این می‌تواند یک پست وبلاگ حاوی توضیحات محصول یا لینکی از یک صفحه موجود در سایت آن‌ها باشد.

۳. پست مهمان

پست کردن مطلب یا مقاله مهمان راهی عالی برای ایجاد لینک است. این کار می‌تواند به سایت شما کمک کند تا با کارشناسان و سایت‌های صنعت خود ارتباط برقرار نمایید و در عین حال از تخصص و خوانندگان آن‌ها برای افزایش نمایش سایت خود استفاده کنید. پست مهمان همچنین می‌تواند به شما این امکان را بدهد که لینک‌های با کیفیت بالا برای  سایت خود به دست آورید تا رتبه کلمات کلیدی خود را افزایش دهید.

قدم دهم؛ استراتژی های لینک سازی

سخن نهایی

برای رسیدن به موفقیت در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی بسیار مهم است که سایت چگونه طراحی و اداره شود. ممکن است نیاز باشد که سایت خود را ارتقا دهید یا دوباره طراحی کنید. برای رقابتی ماندن در بازاری که دائماً در حال تحول است، سایت شما باید به خوبی طراحی شده و دارای تجربه کاربری بصری عالی باشد. به همین دلیل است که باید سایت را با در نظر گرفتن اصول سئو طراحی کرد. همراه با تخصص تیم سئو پورفیض در روند سئو سایت می‌توانید از موفقیت ۱۰۰ درصد سایت خود مطمئن شوید.

سوالات متداول درباره سئو سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی

لینک سازی داخلی چه تاثیری در روند بهینه سازی سایت فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی دارد؟

لینک‌ سازی داخلی در صفحات دسته‌بندی محصولات می‌تواند به راهنمایی کاربران و جستجوگران از صفحه‌ای به صفحه دیگر در وب سایت شما کمک کند. در واقع باعث می‌شود تا خوانندگان را در صفحات خود نگه دارید و احتمال تعامل یا تبدیل خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

آیا مشارکت با اینفلوئنسرهای روی بهینه سازی سایت سوپرمارکتی تاثیر دارد؟

بله؛ شما از طریق اشتراک‌گذاری محصولات خود در صفحات آن‌ها می‌توانید برای سایت خود ترافیک ایجاد و لینک سازی کنید.

آیا سایت فروشگاهی سوپرمارکتی نیاز به سایت مپ دارد؟

بله، یک وب‌سایت فروشگاهی یا مواد غذایی برای بیشتر دیده شدن و اینکه کدام صفحات برای سئوکار و مدیر سایت اهمیت دارد تا در مقابل دیدگان خزنده‌های گوگل قرار گیرد، نیاز به ارائه نقشه سایت دارد.

چرا از تگ کنونیکال برای بهینه سازی فروشگاه اینترنتی سوپرمارکتی استفاده کنیم؟

معمولا سایت‌های فروشگاه مواد غذایی کلمات کلیدی و محصولات مشابهی دارند، برای آنکه توسط الگوریتم های گوگل به خاطر استفاده از کلمات کلیدی مشابه جریمه نشوند، بهتر است که از روش تگ کنونیکال استفاده کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

238 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست