بدون دیدگاه
311 تعداد بازدید

سئو سایت املاک

تحقیق کلمات کلیدی برای سئو سایت املاک فرآیند شناسایی کلمات یا عباراتی است که اغلب توسط مخاطبان هدف شما جستجو می‌شوند. کلمات کلیدی در واقع پایه و اساس یک برنامه سئو را تشکیل می‌دهند. توجه به این نکته ضروری است که تحقیقات کلمات کلیدی باید قبل از نوشتن محتوا انجام شود. از خود بپرسید که مخاطبان شما به دنبال چه هستند؟ تعیین کلمات کلیدی شما باید دقیقاً در حوزه هر کاری که آنلاین انجام می‌دهید، انجام شود. با ابزار مناسب، می‌توانید دریابید که مشتریان بالقوه به دنبال چه چیزی هستند و تلاش کنید تا مطمئن شوید که آنان را به وب سایت خود هدایت می‌کنید. در مرحله بعدی در مسیر انجام‌ سئو سایت املاک باید به بک‌ لینک‌ها توجه بسیاری نشان دهید. در این مطلب توضیحات کاملی در این باره ارائه کردیم. هر چند که خدمات بهینه سازی سایت املاک توسط آکادمی پورفیض انجام می‌شود، اما می‌خواهیم شما بدانید که در مسیر سئو چنین سایت‌هایی چه کارهای انجام می‌شود.

سئو سایت املاک

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

آژانس‌های املاک دیگر متوجه شده‌اند که رتبه‌ بندی در گوگل به روی شرایط آن‌ها در رقابت با دیگران بسیار تاثیرگذار است. سئو سایت املاک زمانی که خوب اجرا شده باشد منجر به این می‌شود که یک وب سایت املاک توجه خریدار، فروشنده، صاحبخانه یا مستاجر احتمالی را جلب کند. هدف نهایی این است که آن جستجوگرها سایت شما را در بین تمام رقبا انتخاب کنند و با شما تماس بگیرند.

در این مطلب برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه یک آژانس املاک می‌تواند دارایی بیشتری کسب کرده و خریداران بیشتری را به خود جلب کند. با استفاده موثر از سئو سایت املاک که ابزاری برای کمک به شماست می‌توانید به این هدف دست یابید. آکادمی سئو پور فیض این افتخار را دارد که تمام این خدمات را برای شما انجام دهد و در ظرف حداقل ۶ ماه تا یک سال با سئو کلاه سفید سایت املاک آن را به رتبه برتر گوگل برساند.

فهرست مطالب:

 • تحقیق درباره کلمات کلیدی
 • سئو درون صفحه سایت املاک
 • بهینه سازی تگ h1 برای آژانس‌های املاک
 • لینک سازی در سئو سایت املاک
 • نحوه ارزیابی کیفیت بک لینک
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

تحقیق درباره کلمات کلیدی

درک دقیق تعداد افرادی که کلمات کلیدی اولیه مربوط به آژانس‌های املاک را جستجو می‌کنند، می‌تواند به شما در انتخاب کلمات مناسب برای سئو سایت املاک کمک کند. با استفاده از ابزارهای سئویی که به این منظور طراحی شده‌اند، می‌توانید متوجه این شوید که چند نفر هر ماه چه کلمات کلیدی را در گوگل جستجو می‌کنند. صاحبان مشاغل اغلب تحقیقاتی درباره محبوب‌ترین جستجوهایی که مشتریان بالقوه آن‌ها را در گوگل وارد می‌کنند انجام می‌دهند، فقط برای اینکه متوجه شوند عبارت اشتباهی را هدف قرار نداده‌اند و‌ مسیرشان درست است. برای آشنایی کامل با تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

خوشبختانه در صنعت آژانس و در حوزه سئو سایت املاک، دانستن اینکه اکثر مردم به دنبال چه چیزی هستند بسیار آسان است؛ زیرا شما تقریبا هر کلمه کلیدی را که آن‌ها جستجو می‌کنند را می‌دانید. در برخی موارد ما توصیه می‌کنیم در صورت رقابت شدید، عبارتی را با حجم جستجوی پایین‌تر هدف قرار دهید، البته در اغلب موارد بهتر است که به دنبال عبارت با بیشترین حجم جستجو باشید و این یک استراتژی سئو برای مواقع خاص است که باید تشخیص دهید چه زمانی آن را به کار گیرید.

یکی از رایج‌ترین دلایل افت سئو سایت املاک معمولا بی توجهی به جزئیات کلمه کلیدی است. برای مثال توجه کنید که کلمه کلیدی مناسب «خانه برای فروش در (شهر شما)» است. شما در حالت ایده‌آل می‌خواهید صفحه اصلی خود را برای مخاطبانی که در شهر خودتان هستند، رتبه‌بندی کنید و رتبه خوبی در صفحه جستجو برای “خانه‌های فروشی در (شهر شما)” داشته باشید. این مهم است؛ زیرا تعداد افرادی که برای «خانه برای فروش» جستجو می‌کنند بیشتر از افرادی است که شهر شما را هم ذکر می‌کنند. جذب مخاطب از هر دو عبارت جستجو به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند، اما مورد اول شامل مخاطبان هدف شماست.

تحقیق درباره کلمات کلیدی

ذکر جزئیات مانند تعداد اتاق خواب ها و مساحت برای ئوس بهتر سایت املاک

یکی دیگر از موارد رایج در سئو سایت املاک نحوه بهینه‌ سازی فهرست‌های سایت است. اجاره‌‌کنندگان و خریداران از گوگل برای جستجوی موارد خاص مثل «خانه چهار خوابه با باغ برای خرید در تهران» استفاده می‌کنند. اگر سایت شما در نتایج این جستجو ظاهر شوید، می‌توانید موفقیتتان را تضمین شده بدانید.

ذکر جزئیات مانند تعداد اتاق خواب ها و مساحت

سئو درون صفحه سایت املاک

یکی از اولین کارهایی که هر سئوکار در مسیر انجام بهینه سازی سایت املاک باید انجام دهد این است که به طور موثر کلمه کلیدی اصلی را که انتخاب کرده‌ است را هدف صفحه اصلی قرار دهد. این به معنای استفاده از کلمه کلیدی در عناصر اصلی این صفحه است. تگ عنوان مهمترین عنصری است که باید به آن پرداخته شود. این همان فیلدی است که گاهی عنوان متا، تگ عنوان یا عنوان صفحه نامیده می‌شود. بهتر است عنوانی ساده‌ که به هدفتان نزدیک باشد را انتخاب کنید. این قسمت همان تگ آبی قابل کلیک در نتایج جستجو است که مخاطب به عنوان نتیجه جستوی خود آن را می‌بیند. برای آشنایی کامل با سئو داخلی کلیک کنید.

مورد بعدی تگ H1 است که گاهی عنوان یا نام صفحه نامیده می‌شود. این فیلد متن قابل مشاهده در صفحه اصلی خواهد بود، بنابراین بسیاری از سئو کاران ترجیح می‌دهند آن را به شکلی انتخاب کنند که شامل کلمات کلیدی مورد نظر به علاوه کلمات اضافه دیگری باشد، چرا که در موفقیت سئو سایت املاک تاثیر مثبت دارد.

سئو درون صفحه سایت املاک

بهینه سازی تگ h1 برای آژانس های املاک

باید در نظر داشته باشید که گوگل بخش‌هایی از محتوای متنی شما را مورد توجه بیشتری قرار می‌دهد. مثل خیلی از صنایع دیگر، آژانس‌های املاک هم دوست دارند روی تصاویر تمرکز کنند. یک فهرست پر از ملک‌های مختلف موجود در یک منطقه خاص یا یک نوار با فراخوان‌های مختلف مرتبط به تجارت خود. به هر شکلی که صفحه اصلی خود را بچینید خوب است، به شرطی که محتوای متنی منحصر به فرد و مفیدی را در آن صفحه قرار داده باشید. سعی کنید حداقل یک بار کلمه کلیدی هدف را به صورت اصلی و فرعی در محتوا بگنجانید.

بهینه سازی تگ h1 برای آژانس های املاک

لینک سازی در سئو سایت املاک

هایپرلینک‌ها، که اغلب به عنوان بک لینک (یا به اختصار فقط لینک) شناخته می‌شوند، برای محاسبه “PageRank” یک صفحه وب مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک تعریف ساده از PageRank را در ادامه آورده‌ایم:

 • PageRank الگوریتمی است که توسط گوگل برای ارزیابی ارزش درک شده یک صفحه وب استفاده می‌شود.

این برای شما چه معنایی دارد؟ به تمام محتوایی که در یک سایت وجود دارد فکر کنید. اکنون در نظر بگیرید که چگونه گوگل باید انتخاب کند که میان هزاران پست وبلاگی که یک موضوع را پوشش می‌دهند، کدام باید در صفحه اول قرار بگیرد. در حالی که تاثیر بک لینک‌ها و نحوه محاسبه ارزش آن‌ها از زمان معرفی گوگل تغییراتی داشته و تکامل یافته است، لینک‌ها همچنان نقش اصلی را در تعیین موقعیت یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل ایفا می‌کنند. در سئو سایت املاک سایت‌های معتبر مربوط به این حوزه می‌توانند به شما کمک کنند تا بک لینک‌های معتبر و با کیفیت دریافت کنید که به عنوان رای اعتماد برای محتوای شما عمل کنند. توجه کنید که امروزه کیفیت، ارتباط و کمیت لینک‌ها برای گوگل مهم است. اما، هر یک از این موارد به چه معنایی هستند؟

 • کیفیت: آیا وب سایت منبع دارای رتبه بالایی است؟ اگر چنین است، به نظر می‌رسد که کیفیت آن بالاتر از یک وب سایت با رتبه پایین است؛ پس در این مورد تایید می‌شود.
 • ارتباط: آیا وب سایت به حوزه‌ی فعالیت شما مرتبط است؟ در غیر این صورت، لینک ممکن است ارزش کمتری نسبت به یک لینک از سمت یک منبع مرتبط داشته باشد.
 • کمیت: به بیان ساده، وب سایت شما چند لینک با کیفیت و مرتبط دریافت کرده است؟ هرچه تعداد لینک‌های بیشتری به وب سایت شما زده شود، رتبه آن در گوگل بالاتر خواهد بود.

هر لینک معتبری که به وب سایت شما اشاره کند، به عنوان یک رای اعتماد دیجیتال در نظر گرفته می‌شود، اما از کجا باید لینک‌ دریافت کنید؟ یکی از اصلی ترین عوامل، جمع آوری کامنت‌ها و نظرات در صفحات دیگر برای بهبود رتبه بندی است. اکثر املاک می‌خواهند مشتریان محلی خود را جذب کنند. اگر شما یکی از آن‌ها هستید، پس سئو محلی اولویت اصلی شماست. بک لینک‌ها در سئوی محلی نقش مهمی دارند. جمع‌آوری کامنت‌های خارج از صفحه (بک لینک به صفحاتی که اطلاعات تماس شما در آن‌ها نمایش داده شده‌اند) برای موفقیت طولانی مدت شما در سئو بسیار مهم هستند. برای آشنایی کامل با نحوه لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

لینک سازی در سئو سایت املاک

نحوه ارزیابی کیفیت بک لینک

هیچ کس به طور قطع نمی‌داند که گوگل چگونه کیفیت یک بک لینک را اندازه‌گیری می‌کند. اما برخی از عوامل وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای ارزیابی بک لینک‌ها استفاده کرد. برای آشنایی کامل با بک لینک کلیک کنید.

نحوه ارزیابی کیفیت بک لینک

 1. اقتدار دامنه

هرچه امتیاز دامنه منبع بک‌ لینک بالاتر باشد، هنگامی که به شما لینک می‌دهند اعتبار بیشتری نیز به شما منتقل می‌کنند. شما باید از وب سایت‌هایی با DA بالا بک لینک دریافت کنید، چرا که این سایت‌ها رای اعتماد مؤثرتری نسبت به بک لینک‌هایی از سایت‌هایی با DA پایین‌‌تر برای محتوای شما به همراه خواهند داشت. برای آشنایی کامل با دامین اتوریتی یا اعتبار دامنه کلیک کنید.

 1. محل قرارگیری و تعداد بک لینک‌ها

تعداد کمی از مردم می‌دانند که محل قرارگیری و تعداد بک لینک‌ها بر ارزش آن‌ها تأثیر می‌گذارد. گوگل اولین بک لینک موجود در هر صفحه‌ را با ارزش‌ترین لینک آن صفحه می‌داند. یک لینک از صفحه‌ای با صدها بک لینک ارزش زیادی نسبت به لینک از صفحه‌ای که فقط تعداد کمی بک لینک دارد، نخواهد داشت. علاوه بر این، محل قرار گرفتن بک لینک مهم است. با ارزش‎ترین بک لینک در داخل محتوا نمایش داده می‌شود، نه در هدر یا فوتر صفحه. گوگل تشخیص می‌دهد که این بک لینک‌ها واقعی‌تر و مرتبط‌تر با محتوای صفحه هستند.

محل قرارگیری و تعداد بک لینک ها

سخن نهایی

در این مطلب به نکاتی که در موفقیت سئو سایت املاک موثر هستند اشاره کردیم. در این مسیر موارد مهم بسیاری وجود دارند که باید تک به تک مورد بررسی قرار بگیرند، از جمله کیفیت کلمات کلیدی و محتوای تولید شده برای سایت و کیفیت بک لینک‌های دریافتی. در این مطلب به نکات مهمی درباره بک لینک‌ها اشاره کردیم که توصیه می‌کنیم حتما آن‌ها را در مسیر سئو سایت املاک خود لحاظ کنید. در صورتی که برای بهینه سازی سایت خود به هرگونه کمک یا مشاوره نیاز پیدا کردید همکاران و‌ متخصصین ما در تیم سئو پورفیض همواره آماده ارائه خدمات بهینه سازی به شما عزیزان می‌باشند. برای درک کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

سوالات متداول درباره سئو سایت املاک

 1. لینک‌ها چگونه بر موفقیت سئو سایت املاک تاثیر می‌گذارند؟

در نظر بگیرید که چگونه گوگل باید انتخاب کند که میان هزاران پست وبلاگی که یک موضوع را پوشش می‌دهند، کدام باید در صفحه اول قرار بگیرند؟ در حالی که تاثیر بک لینک‌ها و نحوه محاسبه ارزش آن‌ها از زمان معرفی گوگل تغییراتی داشته و تکامل یافته است، لینک‌ها همچنان نقش اصلی را در تعیین موقعیت یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل ایفا می‌کنند. در سئو سایت املاک سایت‌های معتبر مربوط به این حوزه می‌توانند به شما کمک کنند تا بک لینک‌های معتبر و باکیفیت دریافت کنید که به عنوان رای اعتماد برای محتوای شما عمل کنند.

 1. محل قرارگیری و تعداد بک لینک‌ها چه اهمیتی دارد؟

شمار کمی از مردم می‌دانند که محل قرارگیری و تعداد بک لینک‌ها بر ارزش آن‌ها تأثیر می‌گذارد. گوگل اولین بک لینک موجود در هر صفحه‌ را با ارزش ترین لینک آن صفحه می‌داند. یک بک لینک از صفحه‌ای با صدها لینک دریافتی ارزش زیادی نسبت به لینک از صفحه‌ای که فقط تعداد کمی بک لینک دارد، نخواهد داشت. علاوه بر این، محل قرار گرفتن بک لینک مهم است. با ارزش‌ترین بک لینک در داخل محتوا نمایش داده می‌شود، نه در هدر یا پاورقی. گوگل تشخیص می‌دهد که این بک چقدر واقعی و مرتبط با صفحه هستند.

 1. کیفیت بک لینکها چگونه ارزیابی می‌شود؟

هیچ کس به طور قطع نمی‌داند که گوگل چگونه کیفیت یک بک لینک را اندازه گیری می‌کند. اما برخی از عوامل وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای ارزیابی بک لینک‌ها استفاده کرد. اولین آن‌ها اقتدار دامنه است. هرچه امتیاز دامنه منبع بک‌ لینک بالاتر باشد، هنگامی که به شما لینک می‌د‌هد اعتبار بیشتری نیز به شما منتقل می‌کند. شما باید از وب سایت‌هایی با DA بالا بک لینک دریافت کنید، چرا که این سایت‌ها رای اعتماد مؤثرتری نسبت به بک لینک‌هایی از سایت‌هایی با DA پایین‌ تر برای محتوای شما به همراه خواهند داشت.

 1. می‌دانیم که کیفیت، ارتباط و کمیت لینک‌ها برای گوگل مهم است. اما هر یک از این موارد به چه معنایی هستند؟
 • کیفیت: آیا وب سایت منبع دارای رتبه بالایی است؟ اگر چنین است، به نظر می‌رسد که کیفیت آن بالاتر از یک وب سایت با رتبه پایین است پس در این مورد تایید می‌شود.
 • ارتباط: آیا وب سایت به حوزه‌ی فعالیت شما مرتبط است؟ در غیر این صورت، لینک ممکن است ارزش کمتری نسبت به یک لینک از سمت یک منبع مرتبط داشته باشد.
 • کمیت: وب‌سایت شما چند لینک با کیفیت و مرتبط دریافت کرده است؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

311 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست