سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا

آنچه در این مقاله بررسی می‌شود، ضرورت راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی طلای سئو شده است. در این مطلب آموزش می‌بینیم که چگونه یک سایت فروشگاه اینترنتی طلا را سئو کنیم و اینکه اصلا چه ضرورتی دارد تا عرضه بازار پر رونق طلا را به فضای اینترنتی بکشانیم. امروزه بیشتر افراد حتی برای خرید طلای مورد علاقه خود دست به جستجو می‌زنند، این افراد می‌توانند مشتریان بالقوه فروشگاه اینترنتی شما شوند.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی طلا، یکی از الزامات امروزی دنیای فروش و بازاریابی طلا است. هرکسی که کمترین سر و کاری با دنیای اینترنت داشته باشد، متوجه این موضوع می‌شود که فروش اینترنتی، یکی از مناسب‌ترین و ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش فروش محصولات و البته طلاست. اما سؤال بسیار مهمی در این میان وجود دارد که قصد داریم با بررسی سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا به آن بپردازیم.

آن هم اینکه صفر تا صد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی باید به چه کسی سپرده شود؟ آیا ما خودمان می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا تنها طراحی سایت برای این کار کافی است؟ اصلاً چطور می‌توان در فروشگاه اینترنتی طلا فروخت؟ پاسخ تمام این سؤالات وابسته به توضیح سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا است. اگر فروشگاه طلافروشی دارید، با ما همراه شوید تا فروشتان چندبرابر شود.

فهرست مطالب سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا:

  • طلافروشی سنتی
  • طلافروشی اینترنتی
  • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا
  • حرف آخر
  • سؤالات متداول

طلا فروشی سنتی

همه ما در شهرهایی که زندگی می‌کنیم، از قدیم‌الایام نام بازار طلا فروش‌ها یا چیزی مشابه آن را شنیده‌ایم. در واقع هر شهری دارای یک راسته بازار مختص طلافروشی دارد. این موضوع نشان می‌دهد که به طور سنتی، مغازه طلافروشی در یک جای مشخص در مراکز شلوغ شهر واقع شده است.

این فروشگاه‌ها عموماً متعلق به کسانی است که در کار خریدوفروش طلا بوده‌اند و به‌خوبی طلای خام و عیار طلا و دیگر اصطلاحاتی که حول‌وحوش این کسب‌وکار وجود دارد را تعیین می‌کنند. همچنین عده‌ای از این فروشگاه‌ها دارای متخصصان طراحی طلا و جواهرات بوده و گاهی جواهراتی که دچار شکستگی شده‌اند را هم تعمیر می‌کنند. امروزه شاهد این موضوع هستیم که جدای از بازار اصلی شهرها، در محلات و دیگر مکان‌ها نیز فروشگاه‌های طلافروشی دایر می‌شوند.

در حالت کلی صاحبان فروشگاه‌های طلا دارای اوضاع خوبی در بازار هستند. چرا که اکثر آن‌ها از قدیم به این کار مشغول بوده و از طرفی بازار خریدوفروش طلا همیشه رونق دارد. با این توضیحات یک صاحب فروشگاه طلا چه نیازی دارد که فروشگاه اینترنتی باز کند و اگر هم این کار را کرد، چطور می‌تواند به روش اینترنتی طلای خود را به فروش برساند؟ در ادامه با بررسی سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا به این موضوع می‌پردازیم.

طلا فروشی سنتی

طلا فروشی اینترنتی

بار دیگر خدماتی که در یک طلافروشی ارائه می‌شود را مرور کنید. شما با رفتن به طلافروشی، علاوه بر خریدوفروش طلا، امکان تعمیر طلا و البته سفارش طلا و جواهرات با طراحی ویژه را نیز خواهید داشت. این امکانات البته بستگی به تخصصی بودن طلافروشی دارد، بااین‌حال اگر تمام این خدمات را در نظر بگیریم، لزوم راه‌اندازی طلافروشی اینترنتی کاملاً احساس می‌شود.

شما با راه‌اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی طلا، می‌توانید علاوه بر به نمایش گذاشتن عکس انواع طلا و قطعات جواهری که در مغازه دارید، بخش‌هایی را برای خدمات گوناگون اختصاص دهید. در این صورت یک کاربر اینترنتی که در حال گردش در فروشگاه‌های اینترنتی طلا است بعد از برخورد با فروشگاه شما متوجه خدماتی مثل تعمیر طلا، سفارش طلا و جواهر با طراحی خاص، گذاشتن طلا برای فروش و … نیز خواهد شد.

اینجاست که فواید راه‌اندازی فروشگاه طلا برای شما مشخص می‌گردد. چرا که ممکن است هرکسی که به این موضوعات علاقه دارد و شاید حتی در شهری دیگر هم باشد، امکان ارسال سفارش جواهر با طراحی خاص نظرش را جلب کرده و از راه اینترنتی اقدام به خرید و سفارش از فروشگاه شما کند.

می‌بینید که با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی طلا، دامنه مشتریان شما چقدر وسیع شده و درآمدزایی از راه‌هایی که قبلاً احتمالش را هم نمی‌دادید ممکن می‌گردد. اما شرط اینکه کاربران وارد فروشگاه اینترنتی طلای شما گردند این است که سایت شما دیده شود. دیده‌شدن سایت همان سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا بوده و تخصص تیم سئوی ما است. در ادامه این موضوع را بیشتر باز می‌کنیم.

طلا فروشی اینترنتی

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا

گفتیم که هدف از سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا، دیده‌شدن آن است. اما دیده‌شدن یعنی چه و چگونه انجام می‌شود؟ دیده‌شدن یک سایت فروش طلا به معنای این است که اگر فرضاً شما عبارت خریدوفروش طلا را وارد گوگل کردید، لینک آن در صفحه اول گوگل نمایش داده شود. به عبارتی که وارد گوگل کرده‌اید کلمه کلیدی گفته می‌شود و دیده‌شدن سایت با جستجوی این کلمه کلیدی به معنای این است که سایت فروش طلای موردنظر در این کلمه کلیدی سئو مناسبی دارد.

حال اگر عبارات دیگر مرتبط با طلافروشی هم وارد گوگل کردید و همچنان فروشگاه اینترنتی طلای موردنظر در صفحه ابتدایی ظاهر شد، آن‌گاه می‌توان گفت به‌طورکلی اوضاع سئو سایت بهبودیافته است. شرط بهبودیافتن اوضاع سئو سایت و دیده‌شدنش در SERP و لینک اول، انجام مراحل زیر است.

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا

طراحی  مناسب سایت طلا

همان‌طور که گفتیم طراحی یک فروشگاه اینترنتی که دارای بخش‌های مختلف مثل خرید، درخواست خدمات تعمیر، سفارش جواهر با طراحی خاص و البته جایی برای فروش طلای کاربران داشته باشد، یکی از مهم‌ترین موضوعات در راه‌اندازی و البته سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا است.

این مرحله توسط طراحان سایت موجود در تیم سئو انجام می‌گیرد. جدای از این سایت طراحی شده باید به‌اصطلاح کاربرپسند باشد. یعنی مشتری اینترنتی به‌سادگی بتواند به بخش‌های مختلف دسترسی داشته و البته از رنگ‌ها و آیتم‌هایی جذاب در طراحی آن استفاده شده باشد.

طراحی مناسب سایت طلا

ریسپانسیو کردن سایت

موضوع دیگری که برای سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا باید مدنظر داشت، ریسپانسیو کردن سایت است. یک سایت زمانی ریسپانسیو است که روی همه دستگاه‌ها مثل لپ‌تاپ و گوشی بالا بیاید. اگر فرضاً سایت شما تنها روی دسکتاپ بالا بیاید و قابلیت نمایش روی گوشی را نداشته باشد، آن‌گاه مشتریان گوشی به دست که بسیار زیاد هم هستند را از دست می‌دهد.

ریسپانسیو کردن سایت

تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوا

از مهم‌ترین اقدامات در بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا ، تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوا برای آن است. متخصص سئو همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفتیم یک سری کلمات کلیدی که ممکن است کاربر پیرامون طلا به ذهنش برسد را از قبل حدس زده یا سرچ می‌کند (با یک سری ابزار ویژه) و به متخصصان تولید محتوای تیم تحویل می‌دهد.

این متخصصان با رعایت یک سری اصول اقدام به تولید محتوا برای این کلمات کلیدی می‌کنند. با قرارگیری این محتواها روی سایت و بررسی آن‌ها توسط ربات‌های گوگل، رتبه‌بندی سئوی سایت شما در آن کلمات تخمین زده شده و بر اساس آن جایگاهی در میان صفحات گوگل به سایت اختصاص داده می‌شود. کلی این فرایند بهبود سئو سایت بوده که مهم‌ترین هدف تیم سئو است.

تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوا

لینک سازی خارجی

آخرین مرحله در بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا، لینک سازی خارجی است. این نوع بازاریابی عبارت است از ارائه لینک‌های مختلف از جاهای مختلف فروشگاه به سایت‌های پربازدید در گوگل. یکی از بهترین نوع لینک سازی خارجی، انتشار رپورتاژ آگهی است. با این کار می‌توان کاربران موجود در سایت‌های پربازدید را به سمت فروشگاه اینترنتی طلا کشانید و باعث شد که بازدید فروشگاه بالا برود. بازدید بیشتر نیز یعنی کمک به دیده‌شدن و البته فروش بیشتر.

لینک سازی خارجی

حرف آخر

بعد از توضیحاتی که راجع به سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا داده شد، تا اینجا مشخص شده است که سئو سایت فروشگاه اینترنتی چقدر اهمیت دارد. در واقع می‌توان گفت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی بدون داشتن یک سئو مناسب منفعت که ندارد هیچ، بلکه ضرر مالی هم در پی دارد. چرا که هزینه‌هایی انجام می‌شود که قرار نیست بازدهی داشته باشد. پس مهم‌ترین مسئله در راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی طلا، بهبود سئو آن است و این کار به‌خوبی قابل انجام نیست مگر اینکه به دست یک تیم سئو باتجربه انجام شود.

سؤالات متداول درباره سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا

  • آیا طلافروشی با اینکه شغلی با بازار مناسب است باز هم به فروشگاه اینترنتی نیاز دارد؟ 

بله. اگر بتوانید مشتریان اینترنتی نیز برای طلافروشی جذب کنید، در این صورت فروش شما چند برابر می‌شود.

  • آیا می‌توان برای طراحی طلا از هر جای ایران مشتری پیدا کرد؟

شما با راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی طلا می‌توانید به‌سادگی بخش طراحی طلا در سایت قرار داده و در نتیجه از هر جای ایران مشتری داشته باشید.

  • آیا سئو سایت فروشگاه اینترنتی طلا اهمیت دارد؟

بله مهم‌ترین موضوع در مورد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی طلا بهبود سئوی آن است.

  • آیا برای بهبود سئوی فروشگاه اینترنتی طلا نیاز به تولید محتوا است؟

تولید محتوا یکی از مهم‌ترین مراحل بهبود سئوی فروشگاه اینترنتی طلا است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

522 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست