سئو سایت انتشاراتی؛ چگونه وب سایت انتشاراتی را بهینه کنیم؟

اگر سایت انتشارات شما به درستی سئو و بهینه شود و برای کلمات کلیدی هدف رتبه خوبی در صفحات نتایج جستجو بگیرد، می‌توانید به سادگی از آن برای رونق بخشیدن به کسب و کارتان استفاده کنید. چون که با قرار گرفتن سایت در نتایج اولیه موتورهای جستجو، کاربران وبسایت شما را می‌بینند و با یک عنوان جذاب می‌توانید آنان را برای ورود به سایت خود ترغیب کنید.
در سایت نیز با محتوای کاربردی و مناسب به توصیف هرچه بهتر محصولات و خدمات خود بپردازید و در نهایت احتمال خرید یا استفاده از خدمات شما توسط کاربران را بسیار بالا ببرید.

سئو سایت انتشارات

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

از جمله خدماتی که می‌توانید از مجموعه و آکادمی سئو پورفیض انتظار داشته باشید، سئو سایت انتشارات است. وب سایت انتشارات به عنوان یکی از ضروری‌ترین ابزارها در این سبک کسب و کارها، در نظر گرفته می‌شود. داشتن وب سایت انتشارات و سئو آن به اندازه‌ای پر اهمیت و ضروری است که هر دفتر انتشاراتی پیش از انتشار هر کتاب، باید به فکر بازاریابی آن باشد.

مثلا اگر در شهر تهران زندگی می‌کنید، برای دسترسی سریع به خدمات انتشاراتی نیازی نیست تا میدان انقلاب بروید، به شرطی که بهترین سایت‌های انتشاراتی آن محدوده را بشناسید. امروزه ارائه هر نوع خدماتی به شکل آنلاین جزو پایه‌های اصلی و ضروری حضور پر رنگ در بازار است.

 بهترین روش بازاریابی هم دیجیتال مارکتینگ است که سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو از بازوهای اصلی آن به شمار می‌رود. با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی، اغلب مشتریان و مخاطبان سایت‌های انتشارات و کتابفروشی از طریق اینترنت به مطالب و کتاب‌های مورد نیاز خود دسترسی پیدا می‌کنند؛ در حقیقت کاربران زیادی طرفدار و علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های الکترونیکی هستند و دیگر از کتاب‌های کاغذی استفاده نمی‌کنند.

علاوه بر این با توجه به قیمت روز افزون کاغذ و ارتباط مستقیم کاغذ با صنعت انتشارات، ایجاد وبسایت و فروشگاه اینترنتی انتشارات در دنیای امروز از ضرورت‌های این حوزه شده است. از این رو بر تعداد وبسایت‌های انتشارات روز به روز افزوده می‌شود و همین سبب ایجاد رقابت تنگاتنگ این وب سایت‌ها شده است.

تنها راه دیده شدن و فروش سایت‌های انتشاراتی سئو است. چرا که با توجه به آمار به دست آمده بیش از ۵۰ درصد کاربران در صفحه اول نتایج جستجو به پاسخ سوال و یا خدمات مورد نیاز خود دست می‌یابند و به صفحه دوم نمی‌روند؛ پس احتمال دیده شدن سایت‌‌هایی که در صفحه اول قرار ندارند، بسیار کم است.

 برای رسیدن به صفحه اول و بهترین رتبه‌های موتورهای جستجو باید سایت انتشارات و کتابفروشی خود را سئو کنیم و چون حوزه انتشارات حوزه پرطرفدار و رقابت در آن زیاد است، سئو این چنین سایت‌هایی آسان نیست.

تا اینجا به اهمیت و سختی ایجاد سایت انتشاراتی و سئو آن پی بردیم. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مطلب برای افزایش آگاهی شما، به آموزش سئو سایت انتشاراتی بپردازیم.

آنچه که در ادامه مطلب SEO سایت انتشاراتی خواهید خواند:

 • خلاصه ای از فرآیند سئو سایت انتشارات
 • اهمیت سئو سایت انتشارات
 • آموزش سئو سایت انتشارات
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

خلاصه ای از سئو سایت انتشارات

اگر بخواهیم به صورت خلاصه سئو سایت انتشارات را تعریف کنیم باید بگوییم: متخصص سئو سایت‌های انتشارات و کتابفروشی به منظور اینکه در موتورهای جستجو‌ی مختلف که مهم‌ترین آن‌ها گوگل است، رتبه‌ی بالایی را از آن خود کنند، از تکنیک‌ها، ترفندها، روش‌ها و استراتژی‌هایی کمک می‌گیرند که به آن، سئو سایت انتشاراتی گفته می‌شود. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو سبب می‌شود تا زمانی که کاربران اینترنت کلید واژه‌های سایت کتاب فروشی و انتشارات را جستجو می‌کنند، سایت کتابفروشی و انتشارات شما جزو نتایج  اول و برتر موتورهای جستجو نمایانگر می‌شود. همین مسئله خود سبب افزایش درآمد و رونق کسب و کار شما خواهد شد.

اگر ذره‌ای هم در فضای اینترنت فعالیت داشته باشید، باید و بدون بهانه کاری برای سئو و بهینه سازی سایت خود انجام دهید. رقابت در حوزه کتاب، انتشارات و فروشگاه‌های اینترنتی زیاد است؛ بنابراین هیچ بهانه‌ای برای عدم توجه به بهینه سازی سایت انتشاراتی مورد قبول نیست.

خلاصه ای از سئو سایت انتشارات

اهمیت سئو سایت انتشارات

اگر سایت انتشارات شما، جایگاه مناسبی (در صفحه اول) در نتایج جستجوی گوگل یا سایر موتورهای جستجو داشته باشد و از لحاظ اصول سئو، سایت بهینه شده باشد؛ باعث می‌شود که کاربران اینترنت به وبسایت شما وارد شده و اطلاعات کافی از محصولات یا خدمات شما دریافت کنند.

بنابراین سئو و بهینه سازی سایت انتشارات سبب بیشتر دیده و شناخته شدن وب سایت شما می‌شود. همچنین با افزایش بازدید وبسایت، کاربران و مشتریان بیشتری هم نیز از محصولات و خدمات شما را بازدید می‌کنند.

 با دیدن آن‌ها بیشتر احساس نیاز می‌کنند؛ پس میتوان گفت که با سئو سایت انتشارات و کتابفروشی، جذب مشتری و فروش محصولات افزایش می‌یابد و در ادامه افزایش درآمد و رونق کسب و کار را به همراه دارد.

علاوه بر این سئو کمک به‌سزایی به برندینگ دفتر انتشارات یا کتاب فروشی شما می‌کند، اینگونه که کاربران با هر بار سرچ در مورد کتاب‌های مختلف و یا خدمات انتشاراتی با سایت شما در نتایج اول موتور جستجو مواجه می‌شوند و همین سبب می‌شود اسم برند شما در ذهن آن‌ها ثبت شود. همیشه از شما به عنوان برندی شناخته شده و مطمئن یاد کنند و همچنین اعتماد بیشتری به انتشارات شما نسبت به سایر انتشارات داشته باشند.

اهمیت سئو سایت انتشارات

آموزش سئو سایت انتشارات

از آن جایی که رقابت در حوزه انتشارات زیاد است، کسب رتبه بالا در وبسایت‌های انتشاراتی از گوگل در جستجوی کلمات کلیدی این حوزه، کاری که در زمان کم انجام شود یا کاری که طی چند روز به اتمام برسد، نیست و نیازمند استراتژی‌های مختلف، برنامه‌ریزی دقیق، زمان و هزینه کافی می‌باشد. در ادامه مقاله قصد داریم به فاکتورهایی که به سئو سایت انتشاراتی کمک می‌کند اشاره کنیم:

آموزش سئو سایت انتشارات

انتشار جدیدترین و بهترین محتوا

هر آن چیزی که در شبکه‌های اجتماعی، فضای اینترنت و بنرهای تبلیغاتی می‌بینیم، نوعی محتوا است که به مخاطبان اطلاعاتی ارائه می‌دهد. تهیه و تولید محتوای منظم و سئو شده، یک فاکتور مهم و حیاتی برای موفق شدن یک وبسایت در موتورهای جستجو است.  برای آشنایی کامل با نحوه تولید محتوا و سئو محتوا کلیک کنید.

محتوای شما باید در مورد شرح کتاب‌ها و توضیحاتی که در مورد خدمات انتشارات شما و امکانات و کیفیتی که ارائه می‌دهید، باشد. همچنین محتوا باید جذاب و خواندنی و منحصربه‌فرد و غیر کپی باشد. چرا که یک وبسایت بدون داشتن محتوای مفید و کاربردی نمی‌تواند برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود.

محتوا شما سبب درک هر چه بیشتر موتورهای جستجو از خدمات و محصولات شما می‌شود و در ادامه سبب اعتماد سازی موتورهای جستجو نسبت به وب سایت شما می‌شود.

انتشار جدیدترین و بهترین محتوا

ارائه بخش نظرات کاربران

اغلب کاربران اینترنت قبل از خرید و استفاده از محصولات و خدمات هر وبسایتی، اولین اقدامی که انجام می‌دهند به سراغ بخش امتیازات و نظرات کاربران وب سایت مورد نظر می‌روند و طبق این نظرات تصمیم به خرید و استفاده از خدمات آن وبسایت می‌گیرند یا از خرید منصرف می‌شوند. پس حتما در وبسایت انتشارات خود قابلیت امتیازدهی و ثبت نظرات کاربران را اضافه کنید؛ زیرا اضافه کردن این بخش یک وجه تمایز به سایت شما می‌بخشد.

ارائه بخش نظرات کاربران

ایجاد وبلاگ کاربردی

وبلاگ سهم بزرگی از موفقیت یک وبسایت فعال چه در حوزه کتابفروشی و انتشارات و چه در دیگر حوزه‌ها دارد. در حقیقت هر چقدر بتوانید  کلید واژه‌های بیشتری را در وبلاگ پوشش دهید، قطعا مخاطبان  بیشتری را جذب می‌کنید.

در اصل تولید محتوا منظم و سئو محور برای وبلاگ وبسایت، یک عنصر مهم و حیاتی برای موفق شدن یک وب سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو است.

ایجاد وبلاگ کاربردی

استفاده از اسکیما

در واقع انواع اسکیما، یک سری کد هستند که موتورهای جستجو راحت‌تر می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و معنی آن‌ها را درک کنند. کدهای اسکیما بسیار زیاد و گوناگون هستند که به موتورهای جستجو مثل گوگل در شناخت قسمت‌های مختلف وب سایت و محتواهای آن کمک می‌کنند.

به این نکته توجه کنید که برای استفاده از اسکیما بهتر است از سئوکار متخصص کمک بگیرید یا به صورت کامل و تخصصی استفاده از اسکیما را آموزش ببینید. دوره آموزش خصوصی سئو پورفیض در این زمینه‌ها می‌تواند به شما عزیزان کمک کند.

استفاده از اسکیما

بهینه سازی سرعت سایت

سرعت یک ویژگی کلیدی برای سئو سایت انتشارات است. اگر سایت شما خیلی کند بارگذاری می‌شود، کاربران شما ممکن است وبسایت شما را در همان چند ثانیه اول ترک کنند که این ترک کردن بر نرخ تبدیل سایت شما تأثیر می‌گذارد. از طرفی هم باونس ریت یا نرخ پرش را افزایش می‌دهد. برای آشنایی کامل با نحوه افزایش سرعت سایت کلیک کنید.

متاسفانه، صفحات بسیار زیادی از وب آنطور که باید لود نمی‌شوند و سرعت آن‌ها بسیار کم است و در کل کند هستند. کند بودن می‌تواند بر رتبه بندی و نرخ جستجوی سایت شما تاثیر منفی بگذارد.

بهینه سازی سرعت سایت

لینک سازی بهینه

در اصل موتورهای جستجو به سایت شما اعتماد ندارند و سایت شما برای آن‌ها اعتباری ندارد، اما با بک لینک هایی که به سمت سایت شما می‌آید به آن‌ها نشان می‌دهید که وبسایت شما معتبر است و آن‌ها می‌توانند به آن اعتماد کنند. برای آشنایی کامل با نحوه لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

 همواره در محتواهای خود بطور اصولی از لینک سایت‌های معتبر استفاده کنید. برای دریافت بک لینک‌ هم می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی تبادل نظر کنید. بهتر است در شبکه‌های اجتماعی بیشتر فعالیت داشته باشید. از این طریق سعی کنید مخاطبان و کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید.

لینک سازی بهینه

کلام آخر:

اگر دوست دارید سایت انتشاراتی شما بیشتر دیده و شناخته شود، بهترین و کم‌هزینه‌ترین کار سئو سایت انتشارات است و با این روش مشتریان و کاربران بیشتری را به وبسایت خود جذب می‌کنید. همچنین باید بدانید که با استفاده روش‌های بهینه سازی انتشاراتی آنلاین خود می‌توانید به درآمد و سود بیشتری برسید.

اگر مدیر و صاحب انتشارات هستید و برای برای سایت انتشارات خود نیاز به متخصص سئو دارید یا دوست دارید در زمینه سئو سایت انتشارات آموزش ببینید، با مشاور سئو های ما در تیم سئو پور فیض تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره سئو سایت انتشاراتی

۱. مزایای سئو سایت انتشاراتی چیست؟

استفاده از سئو سایت انتشارات مزیت‌های فراوانی برای کسب و کار شما دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 •  کسب اعتبار بالا برای سایت
 • روش تبلیغاتی کم هزینه و مداوم
 •  پیشرفت در کسب و کار و رونق بخشیدن به آن
 • افزایش فروش
 • جذب مشتری
 • افزایش نرخ کلیک و بازدید سایت
 • افزایش امنیت سایت
 • کسب بهترین رتبه در موتورهای جستجو

۲. به چه دلیل سئو بر پیشرفت و موفقیت انتشارات تاثیر می‌گذارد؟

 گسترش استفاده از تلفن‌های همراه باعث شده تا دسترسی به اطلاعات نسبت به قبل بسیار سریع و آسان باشد و همچنین فرهنگ جستجو در بین مردم جهان بسیار رواج یافته است. هم اکنون  به صورت روزانه میلیاردها جستجو از طریق گوگل که پراهمیت‌ترین موتور جستجو است، انجام می‌شود که تعداد زیادی از آن‌ها با هدف خرید محصولات یا استفاده از خدمات هستند. همین سبب شده تا سئو سایت تاثیر به سزایی بر پیشرفت و کسب درآمد شما داشته باشد.

۳. چه میزان زمان نیاز است تا با سئو سایت انتشارات به درآمد برسد؟

برای اینکه رتبه یک وبسایت مشخص شود فاکتورهای زیادی است که باید بررسی شود. برای آن که وبسایت خود را در صفحات اول موتورهای جستجو مثل گوگل ببینید باید تک تک فاکتورهای بهینه سازی سایت را بررسی کنید و انجام دهید. پس زمان دقیقی نمی‌توان برای رسیدن به درآمد سایت تعیین کرد.

۴. تعیین هرینه‌های سئو سایت انتشارات چگونه است؟

در سئو تعیین دقیق هزینه‌ها معمولا پس از بررسی کلمه‌های کلیدی وب سایت انجام می‌شود. این هزینه‌ها به میزان سختی و آسانی سئو کلمات کلیدی و میزان ترافیک آنان بستگی دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

453 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست