بدون دیدگاه
291 تعداد بازدید

سئو سایت پزشکی

نرخ کلیک سایت‌های پزشکی، در گوگل در هر دقیقه چیزی در حدود ۷۵۰۰۰ کلیک است. سئو سایت پزشکی شامل مجموعه اقداماتی است که سبب افزایش رتبه یک وب‌سایت پزشکی، در موتورهای جستجو می‌شود. این اقدامات کمک می‌کند تا کاربران و پزشکان بتوانند به راحتی به یکدیگر دسترسی پیدا کنند و مردم بتوانند هرچه سریع و به نحوه کامل از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند.

آموزش سئو سایت پزشکی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

سئو سایت پزشکی شامل مجموعه اقداماتی است که سبب افزایش رتبه یک وب‌سایت پزشکی، در موتورهای جستجو می‌شود. این اقدامات که توسط آکادمی سئو پورفیض انجام می‌شود، کمک می‌کند تا کاربران و پزشکان بتوانند به راحتی به یکدیگر دسترسی پیدا کنند و مردم بتوانند هرچه سریع و به نحوه کامل از خدمات پزشکی بهره‌مند شوند. برای اینکه بیشتر با اهمیت سئو سایت پزشکی آشنا شویم باید بگوییم که نرخ کلیک سایت‌های پزشکی، در گوگل در هر دقیقه چیزی در حدود ۷۵۰۰۰ کلیک است.

طبق نظرسنجی‌های انجام شده اکثر بیماران قبل از مراجعه به پزشک مورد نظرشان ابتدا به جستجوی آن در گوگل می‌پردازند. که ۷۸ درصد این افراد فقط در صفحه اول گوگل جستجو انجام می‌دهند؛ بنابراین همین امر لزوم حضور پزشک در صفحه اول گوگل را تشدید می‌کند.

برای صفحه اول گوگل بودن هم نیازمند دانش سئو سایت پزشکی هستید. در ادامه این مطلب از مجموعه مقالات آکادمی سئو پورفیض قصد داریم تا نحوه بهینه‌سازی سایتی که در حوزه سلامت و پزشکی است، به شما آموزش دهیم. البته خبر خوب این است که شما می‌توانید این استراتژی سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت پزشکی خود را آکادمی پورفیض نیز بسپارید.

آنچه که در ادامه مطلب SEO سایت پزشکی خواهید خواند:

  • چند نوع سایت پزشکی داریم؟
  • آموزش سئو سایت پزشکی
  • کلام آخر
  • سوالات متداول

چند نوع سایت پزشکی داریم؟

گروه اول: آن دسته از سایت‌هایی هستند که برای معرفی پزشک و خدمات آن به منظور افزایش مراجعه‌کنندگان آن طراحی می‌شوند.

گروه دوم: سایت‌هایی هستند که فقط با هدف محتوای تخصصی و پاسخ به سوالات کاربران ایجاد شده‌اند.

گروه سوم: این دسته دارای نوبتدهی آنلاین، نشان دادن جواب آزمایش، ویزیت از راه دور و دیگر خدماتی از این قبیل هستند.

گروه چهارم: شامل سایت‌های مراکز درمانی است که در آن علاوه بر معرفی پزشکان، خدمات، امکانات و تجهیزات به نوبت دهی و ویزیت از راه دور نیز انجام می‌شود.

چند نوع سایت پزشکی داریم؟

آموزش سئو سایت پزشکی:

اطلاعات پزشکی و حوزه سلامت از پر جستجوترین موضوعات در اینترنت هستند؛ بنابراین باید بدانید که سایت‌های پزشکی چقدر طرفدار دارند و آموزش سئو سایت پزشکی چقدر پر اهمیت است.

کسب رتبه بالا در سایت پزشکی، از گوگل در جستجوی کلمات کلیدی کاری که در زمان کم انجام شود یا کار یک شب و یک روز نیست. نیازمند استراتژی، برنامه‌ریزی دقیق، زمان و انرژی درست است. در ادامه مقاله قصد داریم به فاکتورهایی که به سئو سایت پزشکی کمک می‌کند اشاره کنیم:

آموزش سئو سایت پزشکی

انتخاب کلمات کلیدی:

همانطور که می‌دانید کلمات کلیدی از موثرترین عوامل بهبود رتبه سئو در موتورهای جستجو هستند. اینجاست که به اهمیت انتخاب کلمات کلیدی سایت پی می‌بریم. مسلما کلمات کلیدی موثر با توجه به حوزه تخصص شما و خدماتی که ارائه می‌دهید و حتی محصولاتی که ارائه می‌کنید، انتخاب می‌شود.

برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

انتخاب کلمات کلیدی

تولید محتوا اصولی:

شما برای آن که به کاربران نشان دهید فردی متخصص هستید که می‌توانید به سوالات آنها پاسخ دهید یا خدمات مطمئن و محصولات با کیفیت ارائه دهید. باید محتوای کامل و با رعایت اصول سئو و نگارش تولید کنید تا اطمینان کاربر را جلب کنید. این محتوا باید مرتبط با کار شما باشد.

برای آشنایی کامل با سئو محتوا کلیک کنید.

باید به این نکته مهم هم توجه داشت که تولید محتوا تنها به صورت متن نیست، برای آنکه تاثیر تولید محتوا بیشتر شود، بهتر است از سبک‌های مختلف تولید محتوا استفاده کرد. برخی از این سبک‌ها عبارتند از تولید محتوا متنی، ویدئویی، صوتی. تولید محتوای ویدئویی در برندسازی پزشک تاثیر ویژه‌ای دارد.

اگر قصد ضبط ویدئو دارید بهتر است در آن از خدماتی که ارائه می‌کنید، اطلاعات بیماری‌ها، نحوه درمان و … صحبت کنید. آن را به اشتراک بگذارید تا احتمال دیده شدن شما بیشتر شود. برای این کار از آپارات یا یوتیوب می‌توانید استفاده کنید.

تولید محتوا اصولی

تعامل با انجمن های گفتگوی پزشکی:

لیستی از انجمن‌های گفتگوی پزشکی تهیه و شروع به شرکت در بحث‌های مربوط به حوزه تخصص خود کنید. این انجمن‌ها بهترین مکان برای قرار دادن لینک سایت شما هستند. این کار سبب افزایش بازدید از سایت شما می‌شود.

تعامل با انجمن های گفتگوی پزشکی

دایرکتوری های پزشکی:

بهترین دایرکتوری‌های پزشکی را جستجو کنید و اگر چه با صرف هزینه هم باشد سایت خود را لیست آنها ثبت کنید. همچنین می‌توانید در دایرکتوری‌های رایگان سایت خود را ثبت کرده و هر از گاهی عنوان و توضیحات سایت را کمی تغییر دهید.

دایرکتوری های پزشکی

اپلیکیشن های موبایل:

اپلیکیشن‌های پرطرفدار در حوزه پزشکی و سلامت را جستجو کنید، از توسعه‌دهندگان آن بخواهید لینک سایت شما را درون برنامه خود قرار دهند. حتی می‌توانید با صرف هزینه برنامه موبایل خود را طراحی کنید. با این کار کاربران خود را افرایش دهید و به خدمات مثل نوبت دهی آنلاین خود بیافزاید.

استفاده از اپلیکیشن های موبایل

سئو محلی:

با تمرکز بر روی بیمار‌ها، مشتریان محلی و اطرافیان خود، می‌توانید کمک به سزایی به سئو سایت پزشکی کنید و  افزایش بازدید برای سایت خود رقم بزنید. برای آشنایی کامل با نحوه سئو محلی یا لوکال سئو کلیک کنید.

سئو محلی

نوبت گیری آنلاین:

تحقیقات انجام شده در سال‌های گذشته نشان دهنده‌ی این است که در سال‌های اخیر حدود ۲۰ درصد از نوبت‌های گرفته شده در جهان به صورت آنلاین انجام شده است. با توجه به این علاقه کاربران برای گرفتن نوبت آنلاین، حتما آیتم نوبتگیری آنلاین را برای سایت خود فعال کنید و با این کار برای سایت خود بازدید بخرید.

شبکه های اجتماعی:

یکی از بهترین کارها برای برندسازی در حوزه پزشکی استفاده از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار است. با فعالیت در این پلتفرم‌ها می‌توانید سایت خود را به افراد بیشتری معرفی کنید.

درج سایت در گوگل مپ:

با ساخت یک اکانت رایگان در گوگل مپ علاوه بر آنکه آدرس مکان خود را در آن قرار می‌دهید و به سهولت پیدا کردن مکان خود به مشتریانتان کمک می‌کنید، می‌توانید با قرار دادن آدرس سایتتان به همراه توضیحات به سئو سایت پزشکی خود کمک کنید.

برای آموزش ثبت نقشه در گوگل کلیک کنید.

درج سایت در گوگل مپ

ایجاد صفحه سوالات متداول:

با ایجاد صفحه سوالات متداول در سایت پزشکی خود این امکان را به کاربران خود می‌هید تا راحت‌تر سوالات خود را از شما بپرسند و شما در همان صفحه اقدام به پاسخگویی سوالات آنها کنید. باعث جلب رضایت کاربرانتان می‌شوید، همین برای شما کاربران ثابتی را به همراه دارد و سبب افزایش دیدگاه و نظرات در سایت‌تان هم می‌شود.

برای آشنایی کامل با اسکیما faq یا اسکیما سوالات متداول کلیک کنید.

ایجاد صفحه سوالات متداول

کلام آخر:

اصل آموزش سئو سایت پزشکی، داشتن یک استراتژی هدفمند و درست در سئو و بهینه‌سازی سایت پزشکی و متعاقبا اجرای اصولی آن استراژی است. این بخش یکی از المان‌های حیاتی در حوزه دیجیتال مارکتینگ پزشکی و سلامت به شمار می‌رود.

سئو یک وبسایت پزشکی دارای هدفی واحد است که آن هدف هم:

بهبود رتبه صفحات سایت شما در نتایج جستجوی گوگل یا همان SEPR است. همه سایت‌ها همینطور سایت شما دارای کلمات کلیدی هدفمند است که سبب می‌شود بدون پرداخت هیچ هزینه‌ی اضافی در زمینه‌ی تبلیغات کلیکی، بنری یا گوگل ادورز به صورت کاملا طبیعی و فقط از طریق سئو و بهینه سازی از گوگل و دیگر موتورهای جست و جو ورودی بگیرید.

داشتن یک استراتژی سئو طبیعی امری مهم تلقی می‌شود. ربات‌های موتور جستجوی الگوریتم های گوگل که کاملا هوشمند و مجهز هستند و به راحتی می‌توانند سئو اصولی ( به اصطلاح سئو کلاه سفید) را از سئو غیر اصولی ( به اصطلاح سئو کلاه سیاه) تشخیص دهند. در ابتدا سایت مورد نظر دچار جریمه و سپس پنالتی شدن و در نهایت خروج از نتایج جستجو می‌شود.

همه افراد در سراسر جهان به دنبال رفع نیازهای درمانی خود در نزدیکترین و البته بهترین و مجهزترین مراکز درمانی پزشکی هستند. اما ما در ایران با محدودیت‌هایی مواجه هستیم. با توجه به این محدودیت‌ها اگر نیاز به یک استراتژی برای وب سایت‌تان داشتید، استراتژی‌های تیم سئو پورفیض در حوزه خدمات پزشکی و بهداشت و درمان اولویت بالایی دارند و می‌توانند کمک به سزایی در رتبه‌بندی سایت‌تان کنند.

سوالات متداول سئو سایت پزشکی

  • دلیل سرمایه‌گذاری روی سئو سایت پزشکی چیست؟

در دنیای امروز برندینگ و بازاریابی به تنهایی پاسخگوی نیاز بیماران نیست، چرا که امروزه اکثر بیماران در تلفن همراه خود به دنبال پزشکان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مطمئن، مجهز و جدید هستند. از آنجایی که اکثرا از صفحه اول گوگل عبور نمی‌کنند، اگر به سئو سایت خود اهمیت ندهید بیماران و مشتریان خود را به رقیبانتان تحویل داده‌اید.

  • انتخاب کلمات کلیدی برای سایت‌های پزشکی به چه صورت است؟

ابزارهای زیادی برای انتخاب کلمات کلیدی هدفمند وجود دارد مثل ابزار majestic. برای شروع بهتر است از کلمات کلیدی استفاده کنید که مربوط به خدمات و یا موقعیت جغرافیایی شما هستند.

  • چه مواردی شامل خدمات سئو سایت پزشکی می‌شوند؟

خدمات بسیار زیادی برای ارائه وجود دارد، اما اصلی‌ترین و مهم‌ترین آنها افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو به ویژه گوگل است. دیگر خدمات مهم عبارتند از: برطرف کردن مشکلات فنی سایت، شناسایی رقبا و استراتژی مقابله با آنها، تولید محتوای اصولی و سئو شده و حتی بارگذاری آن روی سایت و تحلیل و بررسی وضعیت سایت مورد نظر است.

  • آیا سئو و بهینه‌سازی محلی برای سایت پزشکی اهمیت دارد؟

بله، معمولا در فضای اینترنت کاربرانی که برای خدمات پزشکی جستجو می‌کنند، خواستار دریافت بهترین سرویس‌ها، دکترها و مراکز درمانی در نزدیکی و اطراف خود هستند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

291 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست