سئو سایت آموزشی

یکی از خدمات مجموعه پور فیض آموزش سئو سایت آموزشی است. مهم‌ترین گام برای هر وبسایتی سئو است. شما با بهره گیری از خدمات سئو می‌توانید به راحتی در لینک یک گوگل نمایش داده شوید، به شرط این‌که تمامی نکات سئو سایت را به دقت رعایت کرده باشید. الگوریتم های گوگل قرار است دوستان شما باشند نه دشمنان شما. ذکر این نکته در یادگیری سئو سایت آموزشی بسیار مهم است.

سئو سایت آموزشی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

یکی از خدمات مجموعه پور فیض آموزش سئو سایت آموزشی است. مهم‌ترین گام برای هر وبسایتی سئو است. شما با بهره گیری از خدمات سئو می‌توانید به راحتی در لینک یک گوگل نمایش داده شوید، به شرط این‌که تمامی نکات سئو سایت را به دقت رعایت کرده باشید. الگوریتم های گوگل قرار است دوستان شما باشند نه دشمنان شما. ذکر این نکته در یادگیری سئو سایت آموزشی بسیار مهم است.

در حالی که بدون شک پیگیری مداوم روندهای جستجو و به روزرسانی سایت دشوار است، این الگوریتم‌ها به منظور آسیب رساندن به ترافیک ارگانیک شما نیستند، آن‌ها برای ارائه مفیدترین، کاربر پسندترین و مرتبط‌ترین محتوای وب برای هر جستجو طراحی شده‌اند.

با کشف آنچه این الگوریتم‌ها می‌خواهند و سئو سایت آموزشی بر این اساس، نه تنها رتبه جستجوی خود را افزایش می‌دهید، بلکه عملکرد وب‌سایت خود را بهبود می‌بخشید. اجرای یک استراتژی سئو قوی (SEO) ممکن است مدتی طول بکشد، اما شما همچنان شاهد بازگشت سرمایه خود در سال‌های آینده خواهید بود. در این مقاله از آکادمی سئو پورفیض، ما در بهبود سئو سایت آموزشی با خدمات خود به شما کمک خواهیم کرد.

فهرست مطالب:

 • آموزش سئو سایت آموزشی
 • بهینه سازی محتوا برای سئو سایت آموزشی
 • تحقیق کلمات کلیدی برای بهبود سئو وب‌سایت های آموزشی
 • نقش لینک ها در سئو سایت های آموزشی
 • نقش سئو تکنیکال در سئو سایت آموزشی
 • نظارت بر سئو سایت آموزشی
 • سخن پایانی
 • سوالات متداول

آموزش سئو سایت آموزشی

آیا می دانستید که الگوریتم های گوگل بیش از ۲۰۰ عامل برای رتبه بندی وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند؟ این بدان معناست که صدها روش وجود دارد که می‌توانید وب‌سایت خود را بر اساس آن بهینه سازی و به‌روزرسانی کنید تا برای جستجوهای مرتبط بیشتر نشان داده شوید. سئو همه چیز در مورد کشف این عوامل و تبدیل آنها به تاکتیک‌هایی برای افزایش دید سایت آموزشی شما است.

نحوه سئو سایت آموزشی

با این حال، چند عامل شناخته شده وجود دارد که سایت شما باید به آنها توجه کند:

 • استفاده از تصویر: استفاده از عناصر بصری جذاب در وب‌سایت شما مانند ویدیو و تصاویر، برای رتبه بندی جستجوی شما بسیار مهم است. برای آشنایی با سئو عکس کلیک کنید.
 • یکپارچه سازی کلمات کلیدی: با ادغام طبیعی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب خود، شانس یافتن صفحات خود را در جستجوهای مرتبط افزایش می‌دهید.
 • اعتبار صفحه و دامنه: هرچه افراد بیشتری وب‌سایت و صفحات وب شما را مشاهده کنند، اعتماد به وبسایت آنلاین شما بیشتر شده و در نتیجه و اعتبار دامنه شما بیشتر می‌شود.
 • تازگی و فراوانی محتوا: هر چه سریعتر محتوا تولید کنید و محتوای جدید بیشتری داشته باشید، رتبه بالاتری خواهید داشت. برای آشنایی با الگوریتم تازگی محتوا کلیک کنید.

تازگی و فراوانی محتوا در سایت آموزشی

 • ساختار صفحات: هر موتور جستجو دارای سیستم ایندکس خاص خود است و از خزنده ها برای ارزیابی سازماندهی محتوای شما استفاده می‌کند. استفاده از عناصری مانند عناوین صفحه و تگ‌های سرصفحه H1، H2 و غیره) در وب‌سایت خود بسیار مهم است تا به این خزنده‌ها نشان دهید که محتوای شما ساختار جامعی دارد. برای آشنایی با استراتژی سئو کلیک کنید.
 • کیفیت محتوا: در طول فرآیند بهینه‌سازی، مخاطبان خود را از دست ندهید. سعی کنید محتوای با کیفیتی ایجاد کنید که برای مشتریان احتمالی شما جالب و مفید باشد. مشتریان بالقوه شما و موتورهای جستجو از شما برای آن تشکر خواهند کرد. برای آشنایی با سئو محتوا کلیک کنید.
 • طول محتوا: میانگین طول یک پست وبلاگ با رتبه برتر در گوگل ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ کلمه است، موتورهای جستجو به وضوح محتوای طولانی‌تر را ترجیح می‌دهند. وبلاگ‌های طولانی روشی عالی برای سئو سایت آموزشی و گنجاندن محتوای طولانی‌تر در استراتژی کلی سئوی خود هستند. برای آشنایی با اینکه محتوا بهتر است چند کلمه باشد کلیک کنید.
 • سازگاری با موبایل: اگر سایت شما برای موبایل بهینه نشده باشد، رتبه جستجوی شما هزینه آن را خواهد پرداخت. برای آشنایی با الگوریتم موبایل فرندلی و الگوریتم موبایل فرست ایندکس کلیک کنید.

در اینجا انواع دیگری از بهینه سازی وجود دارد که به طور واضح به SEO سایت آموزشی مربوط نمی‌شود، اما در دیده شدن شما تأثیر می گذارد:

 • بهینه سازی یوتیوب و ویدئو
 • بهینه سازی رسانه‌های اجتماعی

بهینه سازی یوتیوب و ویدئو برای تولید محتوا سایت آموزشی

در حالی که در نظر گرفتن همه این عوامل ممکن است دلهره‌آور به نظر برسد، اما نگران نباشید. بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیندی است که به زمان نیاز دارد. این کار به سرعت و در مدت زمان کوتاه انجام نمی‌شود.

بهینه سازی محتوا برای سئو سایت آموزشی

ایجاد محتوای مناسب سئو به معنای یافتن کلمات کلیدی مناسب و قرار دادن آنها در مناطق استراتژیک است. این عمل به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که هر جنبه از محتوای شما اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن است، ارائه می‌دهد.

بهینه سازی محتوا برای سئو سایت آموزشی

تحقیق کلمات کلیدی برای بهبود سئو وب‌سایت های آموزشی

با وجود فهرستی بی پایان از کلمات کلیدی آموزش، یافتن عباراتی که مخاطبان هدف شما برای تحقیق آن‌ها را سرچ می‌کنند، نیاز به زمان دارد.  اما با توجه به نقش اساسی که کلمات کلیدی در استراتژی سئو شما ایفا می‌کنند، زمانی که برای این مرحله صرف می‌کنید می‌تواند بازده قابل توجهی داشته باشد.

برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

مانند شروع بسیاری از پروژه‌های جدید، فرآیند تحقیق کلمات کلیدی با طوفان فکری خوب شروع می‌شود. فهرستی از عباراتی که فکر می‌کنید مشتریان بالقوه شما در حال جستجو هستند تهیه کنید. از ابزاری مانند Keyword Planner استفاده کنید تا حجم جستجوی ماهانه آنها را ارزیابی کنید. همچنین منوی پیشنهادات کلیدواژه می‌تواند به شما در یافتن عبارات مرتبط کمک کند.

ادغام کلمات کلیدی در محتوای شما

پس از انجام تحقیقات، زمان آن رسیده است که کلمات کلیدی خود را با گنجاندن آنها در قسمت‌های زیر در هر صفحه وب به کار ببرید:

 • عنوان صفحه
 • URL
 • تگ H1
 • اولین پاراگراف محتوا
 • توضیحات متا

برای آشنایی کامل با اینکه متا دیسکریپشن چیست کلیک کنید.

 • نام فایل‌های تصویری
 • تگ های alt تصویر

ادغام کلمات کلیدی در محتوای شما

همچنین می‌خواهید تعدادی از کلیدواژه‌ها را در سراسر متن و همچنین در تگ‌های h2 و غیره درج کنید، اما در این کار زیاده‌روی نکنید. اگر موتورهای جستجو به شما مشکوک به “پر کردن کلمات کلیدی” باشند؛ یعنی سعی کنید تا حد امکان خودسرانه کلمات کلیدی را به محتوای خود اضافه کنید رتبه شما ضربه خواهد خورد و توسط الگوریتم مرغ مگس خوار جریمه خواهید شد.

در عوض، سعی کنید کلمات کلیدی خود را تا حد امکان یکپارچه کنید. هدف از افزودن آنها همیشه باید افزایش ارزش محتوای شما باشد. هرگز اعتبار وب‌سایت خود را برای رتبه بندی جستجوی بالاتر به خطر نیندازید. در نهایت، موتورهای جستجو برای کیفیت محتوا به کمیت کلمه کلیدی اهمیت می‌دهند.

برای بهبود بیشتر رتبه بندی جستجوی سایت خود، می توانید محتوای چندرسانه‌ای مانند ویدیو را نیز بهینه کنید. بهینه سازی محتوای ویدیویی برای سئو شامل تاکتیک‌های زیر است:

 • افزودن متا تایتل در قالب عناوین، توضیحات، نام فایل ها، تگ‌های طرحواره و تصاویر کوچک.

برای آشنایی کامل با متا تایتل کلیک کنید.

 • ایجاد صفحات وب منحصر به فرد برای ویدیو.
 • با افزودن برچسب‌ها و تلاش فعالانه برای افزایش تعامل در ویدیوهای خود، برای YouTube بهینه سازی کنید.
 • رونوشت‌ها در ویدیوها.

اگر می‌خواهید دید سایت خود را از همه جهات بهبود بخشید، به یک استراتژی محتوایی نیاز دارید که تمام سئو سایت آموزشی را بررسی کند. در حالی که این مراحل اضافی ممکن است زمان را به روال فعلی دیجیتال مارکتینگ شما اضافه کند، اما در عوض ترافیک اضافی ایجاد می‌کنید که ارزش آن را دارد.

نقش لینک ها در سئو سایت های آموزشی

لینک‌ها یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای ایجاد اعتبار دامنه هستند. استفاده از لینک‌ها در صفحات وب شما به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که محتوای شما جامع است  و اگر وب‌سایت های دیگر به محتوای شما لینک دهند، این موضع را تأیید می‌کند؛ بنابراین، ضروری است که سه نوع لینک داخلی، خارجی و بک لینک‌ها را در بهینه سازی سایت خود در نظر بگیرید. لینک داخلی، لینک‌‌هایی در وب‌سایت شما هستند و کاربران را به صفحات دیگر در سایت شما هدایت می کنند.

برای آشنایی کامل با لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

نقش لینک ها در سئو سایت های آموزشی

نقش سئو تکنیکال در سئو سایت آموزشی

موتورهای جستجو می‌خواهند مطمئن شوند که وقتی شخصی روی یک نتیجه جستجوی ارگانیک کلیک می‌کند، وقتی به آنجا می‌رسد ناامید نمی‌شود. وب‌سایت‌های دارای رتبه‌بندی بالا باید به راحتی قابل پیمایش باشند تا بازدیدکنندگان بتوانند به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

برای آشنایی کامل با سئو تکنیکال کلیک کنید.

با توجه به آنچه گفته شد، مهم است که سایت شما تلاش کند تا ساختار خود را تا حد امکان سازماندهی شده و بدون اشکال کند. با بهبود سئو تکنیکال خود، نه تنها رتبه جستجوی خود را افزایش می‌دهید، بلکه تجربه کاربری بهتری را نیز برای مشتریان احتمالی فراهم می‌کنید. وقتی صحبت از نظارت بر وب‌سایت می‌شود، چند معیار وجود دارد که بینشی در مورد نحوه مشاهده وب‌سایت شما توسط گوگل ارائه می‌دهد:

 • نرخ پرش: تعداد افرادی که وب‌سایت شما را پس از مشاهده یک صفحه و عدم انجام هیچ اقدام دیگری ترک کردند. برای آشنایی کامل با نرخ پرش کلیک کنید.
 • زمان توقف: مدت زمانی که افراد در سایت شما می‌مانند. همانطور که می‌توانید تصور کنید، هر چه زمان ماندن طولانی‌تر باشد، بهتر است.
 • سرعت صفحه: سرعت بارگذاری صفحات و به طور کلی برای بررسی سرعت سایت می‌توانید از ابزار Google Page Speed Insights، برای ارزیابی موفقیت خود در مورد این عامل سئو استفاده کنید. اگر امتیاز پایینی به شما داده می‌شود، ممکن است بخواهید طراحی صفحه خود را ساده کنید یا حجم تصاویر خود را کم کنید.

نقش سئو تکنیکال در سئو سایت آموزشی

نظارت بر سئو سایت آموزشی

بهینه سازی موتور جستجو فرآیندی یکباره نیست، بلکه یک پروژه مادام‌العمر است. از آنجایی که الگوریتم‌های جستجو با روندهای اینترنتی و فعالیت کاربر تغییر می‌کنند، هرگز بهینه‌سازی سایت خود را رها نکنید.

نظارت بر سئو سایت آموزشی

سخن پایانی

با در نظر گرفتن این موضوع، یکی از جنبه‌های مهم سئو برای وب‌سایت‌های آموزشی، داشتن یک استراتژی قوی برای نظارت بر رتبه بندی جستجوی وب‌سایت شما است. به این ترتیب، سایت خود را بررسی می‌کنید، هرگونه مشکل را شناسایی می‌کنید و مطمئن می‌شوید که همه چیز همانطور که می‌خواهید انجام می‌شود.

همچنین چند ابزار وجود دارد که می‌تواند برای بررسی سلامت SEO سایت آموزشی شما مفید باشد. در بخش تکنیکال، می‌توانید از ابزارهایی مانند Beam  Us Up  یا Screaming Frog’s SEO spider برای ارزیابی شاخص‌پذیری صفحات خود استفاده کنید. همچنین ممکن است بخواهید به طور منظم برخی از آزمایش‌هایی را که قبلاً در این مبحث ذکر شد برای ارزیابی سرعت بارگذاری سایت، سازگاری وب‌سایت خود با موبایل و موارد دیگر انجام دهید.

با نقش مهمی که امروزه دیده شدن جستجو در جذب کاربر ایفا می‌کند، سئو وب‌سایت‌ باید همیشه باید اولویت باشد. در حالی که شما هرگز نمی‌توانید به طور کامل بدانید که الگوریتم‌های مرموز گوگل چگونه کار م‌ کنند. منابع، ابزار و اطلاعات زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت خود را تا حد امکان برای کسانی که در حال تحقیق در حوزه آموزش هستند، برجسته کنید.

سوالات متداول درباره سئو سایت آموزشی

 • برای سئو سایت آموزشی چه کارهایی باید انجام دهیم؟

سئو آن پیج، آف پیج و تکنیکال از جمله موارد مهم و قابل توجه در بهینه سازی سایت شما هستند. در اولین مرحله نیز باید به دقت تحقیق کلمات کلیدی خود را آغاز کنید.

 • برای سئو سایت آموزشی از چه ابزارهایی می‌توانیم کمک بگیریم؟

شما می‌توانید از گوگل آنالیتیکس، سرچ کنسول، کیورد پلنر و سایر ابزارها استفاده کنید.

 • آیا سئو سایت آموزشی در گوگل رایگان است؟

ظاهر شدن در نتایج جستجوی ارگانیک مانند گوگل هیچ هزینه‌ای ندارد و ایجاد تغییرات برای بهبود سئوی وبسایت شما می‌تواند در طول زمان بر رتبه بندی جستجوی شما تاثیر بسزایی بگذارد.

 • آیا انتخاب بهترین نوع لینک سازی خارجی برای SEO سایت آموزشی اهمیت دارد؟

بله؛ با توجه به میزان سرچ بالایی که در حوزه آموزشی وجود دارد، انتخاب یک روند بک لینک سازی مناسب فوق‌العاده مهم است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

674 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست