سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل

هدف مخاطبان، باید و نباید‌های شما در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل را مشخص می‌کند. محتوا باید بهینه شود تا به وضوح به سؤالات واقعی که از طریق موتورهای جستجو می‌پرسند، پاسخ دهد. برای پاسخ به این سؤالات، عبارات کلیدی خود را در محتوای خود پخش کنید.

بیشتر این سوالات با چه چیزی، چگونه، چرا و.. شروع می‌شوند. بنابراین، محتوای خود را برای پاسخ به این نوع سؤالات آماده کنید. مصرف‌کنندگان همچنین برای مقایسه محصولات یا خدمات، اطلاعات مربوط به یک برند خاص را جستجو می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است بپرسند: “چه مارک هندزفری‌ای برای گوشی‌های اندروید بهتر عمل می‌کند؟”. محتوایی ایجاد کنید که پاسخ‌های آموزنده و مستقیم متناسب با آن نوع سوالات را ارائه دهد و به این ترتیب شانس خود را برای حضور در SERP افزایش دهید.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

قبل از آنکه خرید آنلاین به این اندازه بورس شود، ۸۵ درصد از محصولات و خدمات دیجیتالی به صورت حضوری خریداری می‌شدند. مصرف‌کنندگان نه تنها برای خرید محصولات، بلکه برای امتحان کردن آن‌ها و دریافت مشاوره از کارشناسان این زمینه به فروشگاه‌های حضوری مراجعه می‌کردند، اما همه چیز با همه‌گیری جستجوی آنلاین تغییر کرد. امروزه دیگر اکثر مصرف‌کنندگان محصولات و خدمات دیجیتالی را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند، اما همچنان به اطلاعات و توصیه‌ها نیاز دارند. به همین دلیل است که آگاهی از روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل بسیار مهم است. برندها و فروشگاه‌هایی که می‌توانند این سطح از اطلاعات را به شیوه مطلوب به مشتری ارائه دهند، خود را بالاتر از رقبا قرار خواهند داد.

فهرست مطالب

 • نکته اصلی در سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل
 • محتوای با کیفیت؛ نقطه کانونی روند سئو برای صنعت دیجیتال
 • ترندهای سئو برای توضیحات محصولات صنعت دیجیتال
 • بررسی روندهای سئو فروشگاه لوازم جانبی موبایل
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

نکته اصلی در سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل

نکته اصلی در سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل این است که گوگل وب‌سایت‌هایی را می‌پسندد که به پرسش‌های پیچیده‌ی مشتری پاسخ می‌دهند.گوگل در سال ۲۰۲۱ از به‌ روز رسانی مدل یکپارچه چند وظیفه‌ای (یعنی الگوریتم MUM)، که یک الگوریتم پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی است و با هدف بهبود قابلیت جستجوی آنلاین برای سوالات پیچیده طراحی شده بود، رونمایی کرد. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

هدف این الگوریتم ارائه وب‌‌سایت‌هایی است که به سؤال پیچیده‌ی مخاطب پاسخ می‌دهند، امیدواریم وب‌سایت شما از این نوع باشد و اگر نیست باید تلاش کنید در این جایگاه قرار بگیرید. این یک نکته بسیار مهم سئویی در صنعت دیجیتال است؛ چرا که مصرف‌کنندگان می‌خواهند پاسخ‌های خاصی برای سوالات خود داشته باشند. سایت شما باید اطلاعات دقیقی را به صورت مکتوب یا ویدیویی در مورد محصولات و خدمات خود ارائه دهد تا نیاز مشتریان خود را به بهترین شکل برآورده کند.

برای مثال، اگر یک شخص بهترین هندزفری برای ورزش در باشگاه را جستجو کند، محتوا یا ویدیوی شما باید توضیح دهد که چرا محصول یا خدمات شما به درخواست او بهترین پاسخ را می‌دهد. این توضیح شامل این است که محصول شما چرا و چگونه می‌تواند به شخص درخواست‌کننده کمک کند. شاید برایتان سوال باشد که چگونه می‌توانید این روند را در محتوای خود بگنجانید. در ادامه چند نمونه آماده کردیم:

 • ویدئویی در مورد نحوه استفاده از محصول پیشنهادی شما.
 • وبلاگی که درباره مزایای استفاده از این هندزفری حین ورزش می‌گوید.
 • توضیحات کامل محصول به علاوه عکس‌ افرادی که در باشگاه از آن استفاده می‌کنند.
 • ویدئویی از مشتری که در حال استفاده از این محصول است و نشان داده می‌شود که در باشگاه و حین ورزش با رضایت کامل از آن استفاده می‌کند.

نکته اصلی در سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل

تولید محتوای با کیفیت؛ نقطه کانونی روند سئو برای صنعت دیجیتال

با وجود تمام این محتواهای توصیفی، استانداردهای الگوریتم EAT گوگل را فراموش نکنید. برای اینکه در جستجوهای گوگل رتبه خوبی داشته باشید، باید تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن سایتتان را تقویت کنید. ایجاد EAT می‌تواند شامل این باشد که کارشناسان این حوزه به محصولات شما امتیاز دهند، وبلاگ‌های دیگر درباره شما بنویسند یا در یک ویدیو درباره نحوه استفاده‌شان از محصولات شما صحبت کنند. برای آشنایی کامل با نحوه تولید محتوا سایت و سئو محتوا کلیک کنید.

هرچه ویدیو، وبلاگ، توضیحات محصول یا مقالات اطلاعاتی‌تر باشند، فروشگاه و برند شما در ذهن مصرف‌کنندگان به عنوان برندی که می‌توانند به آن اعتماد کنند و برای خرید‌هایشان به آن مراجعه کنند، بیشتر تثبیت می‌شود.

تولید محتوای با کیفیت؛ نقطه کانونی روند سئو برای صنعت دیجیتال

کمک جستجوگرها به فروشگاه های آنلاین

محتوای با کیفیت را می‌توان در سراسر وب به اشتراک گذاشت و به این ترتیب از سایر وب‌ سایت‌های معتبر بک‌ لینک دریافت کرد، از این طریق به گوگل کمک می‌کنید شما را به عنوان یک مرجع ببیند و شما را به دیگران نشان دهد. به عنوان مثال، وقتی یک شخص تحلیل‌کننده لوازم دیجیتالی از محصول شما به عنوان یک وسیله عالی برای یاد کند به برند و خدمات شما کمک می‌کند تا در SERP رتبه بالاتری به دست آورد.

به طور خلاصه، روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل باید شامل محتوای با کیفیتی باشد که با استانداردهای EAT گوگل مطابقت دارد، با بک لینک‌های معتبر برای سایت اعتبار بیشتری ایجاد می‌کند و در نتیجه رتبه شما را افزایش داده و به تاثیرگذاری بر مشتریان برای خرید محصول شما کمک می‌کند.

روی مرتبط ترین موضوعات برای مخاطبان خود تمرکز کنید

با وجود مصرف‌‌کنندگان تحصیل‌‌کرده و آگاه به محیط زیست امروزی، همیشه ایده خوبی است تا محتوایی را درج کنید که اجزای تشکیل‌ دهنده محصولات و تأثیرات زیست‌‌محیطی آن‌ها را با جزئیات مشخص کند. اگر محصولات شما تجزیه‌پذیر هستند، این را ذکر کنید. اگر بسته‌بندی شما قابل بازیافت است، در توضیحات دقیق محصول خود به آن اشاره کنید.

روی مرتبط ترین موضوعات برای مخاطبان خود تمرکز کنید

ترندهای سئو برای توضیحات محصولات صنعت دیجیتال

شناخت مخاطبان هدف و آنچه که به دنبال آن هستند برای اینکه بتوانید آنان را مجاب کنید محتوای شما را هدف قرار دهند و به خرید از سایت شما روی بیاورند، بسیار مهم است. نکته دیگر این است که محتوای تولید شده توسط کاربر در صنعت دیجیتال حیاتی است. این مورد به شکل ویژه‌ای برای خریدارانی مفید است که می‌خواهند بدانند سایر مصرف‌کنندگان چه چیزهایی را خریداری کرده‌اند و در مورد محصولات شما چه چیزهایی را دوست دارند و از چه چیزهایی ناراضی بوده‌اند. برای آشنایی کامل با تکنیک های سئو کلیک کنید.

از آنجایی که خریداران نمی‌توانند قبل از خرید محصولات یا خدمات شما را تست کنند، بررسی‌ها یک ابزار قدرتمند و یک روند ضروری در سئو برای صنعت دیجیتال هستند. بر اساس یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۱، ۹۱ درصد از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که قبل از تصمیم‌گیری در مورد خریدن یا نخریدن یک محصول حداقل یک نظر را در مورد محصول، تجارت یا خدمات خوانده‌اند.

ترندهای سئو برای توضیحات محصولات صنعت دیجیتال

بررسی روندهای سئو فروشگاه لوازم جانبی موبایل

موتورهای جستجو مانند گوگل اعتبار وب‌سایت را بعد از بررسی نتایج جستجو و از جمله مشاهده نظرات مردم درباره سایت شما تعیین می‌کنند. سال گذشته، با ارائه دو به روزرسانی در الگوریتم های گوگل، کاملاً روشن کرد که نظرات مشتریان در رتبه‌ بندی اهمیت بیشتری پیدا کرده‌اند.

این به روزرسانی‌ها برای رتبه دادن بهتر به سایت‌هایی بوده که علاقمندان بسیاری دارند و افراد زیادی برای محصولاتشان کامنت‌های شامل نظر، رضایت، تجربه و .. گذاشته‌اند. همانطور که در بالا ذکر شد، بررسی تخصصی محصول شما چه توسط کارشناسان و چه توسط مخاطبان به افزایش رتبه شما در SERP کمک می‌کند.

حالا که از سودمندی نظرات در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایلتان آگاه هستید، بسیار مهم است که پس از فروش محصول، از خریدار نظر بخواهید. به این نکته توجه کنید که اگر مشتریان از تجربه خود راضی باشند، تمایل بیشتری به ارائه نظر خواهند داشت.

هرچه کسب‌ و کار شما در بازخورد شفاف‌تر باشد، رتبه‌‌بندی سایت شما را بهبود می‌بخشد و در نتیجه شاهد شکوفایی نام تجاری خود به صورت آنلاین خواهید بود. اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما اطلاعات خاص و دقیقی را در نظرات خود ذکر می‌کنند، چرا که گوگل رتبه نظرات دقیق را بالاتر می‌داند.

بررسی روندهای سئو فروشگاه لوازم جانبی موبایل

ویدئو؛ نکته ضروری در سئوی صنعت دیجیتال

از آنجایی که افراد زیادی بدون داشتن مزیت صحبت با مشاوران داخل فروشگاه یا امتحان کردن لوازم، محصولات را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند، ویدیوها روشی عالی برای نمایش آنلاین جزئیات محصولات شما هستند. تقریبا نیمی از ویدیوهای آنلاین را ویدیوهای دیجیتالی تشکیل می‌دهند و همین موضوع وجود ویدئو در روند سئو را برای این صنعت حیاتی می‌کند.

بسیاری از بازاریابان آنلاین موافق هستند که نتایج سئو نشان می‌دهد که گوگل نتایج جستجویی را که ویدیو‌هایی با مشاهده بالا دارند در اولویت قرار می‌دهد. اگرچه گوگل به طور مستقیم این موضوع را تایید نمی‌کند، اما ویدئو می‌تواند بسیاری از معیارهای سئوی شما مانند زمان ماندن مخاطب در صفحه، نرخ پرش و CTR را بهبود بخشد تا وب سایت شما در SERPS رتبه بالاتری به دست آورد.

علاوه بر این، ویدیو می‌تواند به رتبه بندی وب سایت شما برای کلمات کلیدی رقابتی کمک کند. ویدئوها همچنین باعث می‌شوند افراد مدت بیشتری با محتوای با کیفیت شما درگیر شوند. به طور کلی با گنجاندن ویدئو در برنامه سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل خود، به احتمال زیاد به SERP های بالاتری دست خواهید یافت که منجر به آگاهی بیشتر از برند و تبدیل بیشتر برای سایت شما می‌شوند.

ویدیوهای دیجیتال پرطرفدار شامل دستورالعمل‌هایی مانند «انتخاب هندزفری مناسب»، «انتخاب ساعت مناسب» و غیره است. هر چیزی که می‌تواند به مصرف‌‌کنندگان کمک کند تشخیص بدهند که چرا باید محصول یا خدمات شما را بخرند، یا کدام یک از محصولات شما برایشان بهترین انتخاب است، موضوع ارزشمندی به حساب می‌آید. مصرف‌‌کنندگان می‌خواهند قبل از خرید بیشتر بدانند و ویدئو راهی عالی برای آن است.

ویدئو؛ نکته ضروری در سئوی صنعت دیجیتال

سخن نهایی

جستجوی ارگانیک یک فرصت تجاری قابل توجه برای مارک‌ها و خدمات دیجیتالی در دنیای اینترنت است و دائما در حال پیشرفت می‌باشد. پیروی از روندهای سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل برای در صدر ماندن در رقابت‌های موجود در گوگل بسیار مهم است؛

پس از همه‌گیری ویروس کرونا، بازار دیجیتال تغییر در نوع تقاضای مصرف‌ کنندگان را تجربه کرد. مشتریان به طور فزاینده‌ای آنلاین خرید می‌کنند، محتوای بهینه شده ارتباط بین برندها و مشتریان را دقیقاً زمانی که آن‌ها به دنبال محصولات و خدمات هستند به یک ارتباط فروشنده و خریدار تبدیل می‌کند.

در نتیجه، چشم انداز جستجوی ارگانیک امروزی به طور قابل توجهی در مقایسه با زمان‌های قبل از همه‌گیری متفاوت به نظر می‌رسد و کسب و کارهایی که یک برنامه استراتژیک سئو را به کار می‌گیرند. با ارائه دقیق نحوه خرید مشتریان و اطلاعاتی که در فرآیند تصمیم‌گیری به آن نیاز دارند فروش آنلاین خود را در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی افزایش خواهند داد.

سوالات متداول درباره سئو فروشگاه لوازم جانبی گوشی موبایل

 • ویدیوهای دیجیتالی پرطرفدار شامل چه مواردی هستند؟

ویدیوهای دیجیتال پرطرفدار شامل هر چیزی است که می‌تواند به مصرف‌‌کنندگان کمک کند تشخیص بدهند که چرا باید محصول یا خدمات شما را بخرند، یا کدام یک از محصولات شما برایشان بهترین انتخاب است موضوع ارزشمندی به حساب می‌آید. مصرف‌ کنندگان می‌خواهند قبل از خرید بیشتر بدانند، و ویدئو راهی عالی برای آن است.

۳. برای موفقیت در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل به چه نکته‌ای باید توجه کرد؟

بسیار مهم است که پس از فروش محصول، از خریدار نظر بخواهید. به این نکته توجه کنید که اگر مشتریان از تجربه خود راضی باشند، تمایل بیشتری به ارائه نظر خواهند داشت. هرچه کسب‌ و کار شما در بازخورد شفاف‌ تر باشد، رتبه‌ بندی سایت شما را بهبود می‌بخشد و در نتیجه شاهد شکوفایی نام تجاری خود به صورت آنلاین خواهید بود. اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما اطلاعات خاص و دقیقی را در نظرات خود ذکر می‌کنند؛ چرا که گوگل رتبه نظرات دقیق را بالاتر می‌داند.

۳. در انتخاب کلمات کلیدی و تولید محتوا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

مصرف کنندگان برای مقایسه محصولات یا خدمات، اطلاعات مربوط به یک برند خاص را جستجو می‌کنند. به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی طولانی‌تر را هم در محتواهای خود بگنجانید. روی پاسخ‌های کوتاه به سؤالات تمرکز کنید. عبارات بومی زبان را در نظر بگیرید. آیا عبارات خاصی وجود دارد که ممکن است توسط مخاطب هدف شما بیان شود؟

۴. آیا بررسی روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم جانبی موبایل اهمیت دارد؟

بله؛ مهم نیست که متخصص سئو قصد بهینه سازی چه سایتی را دارد، به هر حال برای بررسی عملکرد سایت باید روند سئو را مورد آنالیز قرار دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

422 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست