الگوریتم MUM یا مام | پیشرفته تر از الگوریتم برت

کلمه MUM به معنای Multitask Unified Model می‌باشد. الگوریتم مام نوعی هوش مصنوعی است که سبب می‌شود شما بتوانید با کمک تصاویر نتایج بهتری از سرچ خود داشته باشید. به عنوان مثال شما یک کفش مخصوص برای کوهنوردی دارید و مطمئن نیستید که آیا در آینده برای کوهنوردی در دامنه‌های زاگرس کارآمد و مناسب هست یا خیر! 
شما قادر هستید با عکس گرفتن از کفش کوهنوردی خود و پرسیدن همین سوال، جواب خود را دریافت و نتایج سرچ مرتبط را مشاهده کنید. همچنین هنگامی که جواب سوال خود را به راحتی پیدا نکردید، الگوریتم مام می‌تواند در پیدا کردن جواب مناسب به شما کمک کند. تنها لازم است شما سوال خود را به طور دقیق و کامل وارد گوگل کنید و باقی آن را به الگوریتم مام بسپارید. در ادامه تغییراتی را که این الگوریتم در ظاهر موتور جست و جو ایجاد  می‌کند، بررسی می‌کنیم. 

الگوریتم MUM

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

گوگل به تازگی الگوریتم جدید خود را راه‌اندازی کرده است. الگوریتم MUM یا مام الگوریتم جدیدی است که در سرچ خودش را نشان می‌دهد. بر اساس گفته وبلاگ رسمی Google، الگوریتم مام هزاران مرتبه از الگوریتم برت بهتر و قوی‌تر است. از آنجایی که کاربران تجربه جدیدی از جست و جو به دست می‌آورند، رقابت بین کسب‌ و کارها و تبلیغ‌‌کنندگان برای دیده شدن نیز افزایش می‌یابد.

چگونه می‌توانید از مزایای خوب الگوریتم مام بهره‌مند شوید؟ موتور جستجوی گوگل، آخرین به روزرسانی خود را به عنوان پاسخی که ما به دنبال آن بودیم تا جستجوی اینترنتی را بصری‌تر و فراگیرتر کنیم، راه اندازی کرد. اما این برای صاحبان وب سایت، متخصصان سئو و آژانس‌های ارائه دهنده چه معنایی دارد؟ اکنون در این مطلب از آکادمی سئو پورفیض به بررسی الگوریتم MUM یا مام می‌پردازیم و تغییراتی را که بر روی سئو ایجاد کرده است را بیان می‌کنیم.

با دیگر الگوریتم های گوگل آشنا شوید

الگوریتم MUM چیست | پیشرفته تر از الگوریتم برت

کلمه MUM به معنای Multitask Unified Model می‌باشد. الگوریتم مام نوعی هوش مصنوعی است که سبب می‌شود شما بتوانید با کمک تصاویر نتایج بهتری از سرچ خود داشته باشید. به عنوان مثال شما یک کفش مخصوص برای کوهنوردی دارید و مطمئن نیستید که آیا در آینده برای کوهنوردی در دامنه‌های زاگرس کارآمد و مناسب هست یا خیر! 

شما قادر هستید با عکس گرفتن از کفش کوهنوردی خود و پرسیدن همین سوال، جواب خود را دریافت و نتایج سرچ مرتبط را مشاهده کنید. همچنین هنگامی که جواب سوال خود را به راحتی پیدا نکردید، الگوریتم مام می‌تواند در پیدا کردن جواب مناسب به شما کمک کند. تنها لازم است شما سوال خود را به طور دقیق و کامل وارد گوگل کنید و باقی آن را به الگوریتم مام بسپارید. در ادامه تغییراتی را که این الگوریتم در ظاهر موتور جست و جو ایجاد  می‌کند، بررسی می‌کنیم. 

الگوریتم مام تا چه اندازه می تواند نتایج جست و جو را تغییر دهد

الگوریتم Google MUM نتایج سرچ افرادی را که نسبت به کلمات کلیدی و عبارات استاندارد سوالات بسیار پیچیده‌‌تری وارد می‌کنند، تغییر می‌دهد. این الگوریتم با استفاده از چارچوب T5 text-to-text، نه تنها زبان استفاده شده در سرچ را درک می‌کند، بلکه قادر به تولید کردن آن نیز می‌باشد. 

الگوریتم MUM یا مام در ابتدا به ۷۵ زبان آموزش دید، این الگوریتم قادر به اجرای چندین کار به طور همزمان و دانش آن جامع است. به عنوان مثال، اگر کاربر از گوگل در مورد یک مکان سوالاتی بپرسد و بخواهد آن را با مقاصد دیگر برای بازدید مقایسه کند، به احتمال زیاد باید چندین جست و جو انجام دهد تا بتواند اطلاعات دقیق مورد نیاز خود را بیابد.

در عوض، الگوریتم Google MUM نیاز به مقایسه را درک می‌کند و می‌تواند سایر مطالب مرتبط را ارائه دهد مانند، پیش‌بینی آب و هوا، بررسی مکان‌های بازدید، وسیله‌هایی که ممکن است نیاز به خرید داشته باشید، تفاوت‌های زبانی، جزئیات ویزا و حتی اطلاعات پزشکی برای مسافران. همه اینها در یک جست و جو ارائه می‌شود و کاربر دیگر مجبور نیست چندین پرس و جو انجام دهد.

گوگل چگونه کار می کند

نحوه سئو سایت با الگوریتم MUM

هدف اصلی الگوریتم MUM پاسخ به سوالات پیچیده کاربران و ایجاد یک تجربه خوب برای آن‌هاست. ظهور به روزرسانی فوق‌العاده قدرتمند MUM قطعا بر تاکتیک‌های قدیمی SEO که برای رتبه بندی وب سایت‌ها استفاده می‌شد، تأثیر می‌گذارد. بیایید دریابیم که MUM چه تاثیری روی SEO دارد و چگونه می‌توانیم با کمک این الگوریتم سایت خود را سئو کنیم:

رهایی از موانع زبانی 

زبان، بزرگترین مانع برای بسیاری از کاربران است. وب‌سایت‌هایی که با چندزبانگی سازگار نیستند، مطمئنا کمتر در SERPS ظاهر می‌شوند. الگوریتم MUM می‌تواند تمام این مرزها را بشکند زیرا به ۷۵ زبان آموزش دیده است.

اطلاعات را در قالب‌های مختلف ارائه دهید 

الگوریتم MUM علاوه بر متن به محتوای ویدئویی، صوتی و تصویری نیز نگاه خواهد کرد. این به گوگل کمک می‌کند تا بینش عمیقی به دست آورد و اطلاعات مفیدتری برای جست و جوی کاربر پیدا کند. 

ادغام منابع مختلف

این الگوریتم نتایج مختلف را برای تولید نثری منحصر به فرد با هم ادغام می‌کند، در نتیجه شما خلاصه‌‌ای از مفیدترین و مرتبط‌ترین نکات را دریافت خواهید کرد.

الزامی ندارد شما استراتژی سئو خود را با الگوریتم مام تطبیق دهید. این بدان معناست که لازم نیست استفاده از تاکتیک‌های قدیمی سئو خود را متوقف کنید. با این حال، شما باید به عناصر جدید سئو مانند نهادها و نشانه‌گذاری محتوای پیشرفته توجه بیشتری داشته باشید. همچنین، باید به سفرهای مشتری نیز اهمیت زیادی بدهید. 

همان طور که گفتیم الگوریتم جدید گوگل با یک هدف اصلی ارائه شده است و آن هم این است که نتایج خوبی برای جست و جو کاربران ارائه دهد. الگوریتم Google MUM بسیار خوب است که با آمدن آن، می‌توان گفت شما با الگوریتم برت خداحافظی خواهید کرد.

الگوریتم مام تاثیر کار بر روی کلمات کلیدی را کاهش می‌دهد

الگوریتم Google MUM روند گسترده‌‌ای را دنبال می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا از طریق اشکال مختلف رسانه به محتوا دسترسی پیدا کنند و تنها بر متن و کلام مکتوب تکیه نکنند. الگوریتم MUM، با درک حالت‌های مختلف رسانه، بازاریابان را تشویق می‌کند تا محتوا را در رسانه‌های مختلف ایجاد کنند و هر کدام را به‌طور مناسب بهینه‌سازی نمایند تا محتوای آن‌ها توسط موتورهای جست و جو قابل تشخیص و درک باشد. 

محتواهای مملو از کلمات کلیدی دیگر قابل اعتماد‌ترین و مناسب‌‌ترین نخواهند بود، محتوانویسان می‌توانند برای‌ کسب امتیازات بالا از فایل‌های تصویری، ویدئویی و صوتی استفاده کنند. 

وابستگی کمتر به محتوای صفحه 

در وبلاگ نویسی، نوشتن یک محتوا و متن خوب مهم باقی خواهد ماند، اما باید با عکاسی، فیلم‌های آموزشی و کتاب‌های صوتی و پادکست‌ها تکمیل شود. کسب‌وکارها باید اطمینان حاصل کنند که استراتژی‌های بازاریابی محتوای آنها تنظیم شده و محکم است. 

برچسب‌گذاری فایل‌های صوتی و تصویری باید دقیق باشد، همه محتواها باید در پلت‌فرم‌های مختلف هماهنگ شده و تصاویر باید دارای برچسب‌های alt و زیرنویس مناسب باشند.

الگوریتم MUM در مقابل الگوریتم برت 

جدیدترین آپدیت‌های الگوریتم گوگل بهترین آن‌ها هستند. الگوریتم برت در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و جست و جوها را بهتر از آنچه قبلاً بوده درک کرد. الگوریتم MUM یا مام ۱۰۰۰ برابر قدرتمندتر از الگوریتم برت است، اما آیا MUM همیشه بهتر جست و جو‌ها را درک می‌کند؟ بدون شک به نظر می‌رسد که این الگوریتم چهره جست و جو و سئو را از سال ۲۰۲۱ تغییر داده است.

  • کاری که باید انجام دهید

محتوایی ایجاد کنید که کیفیت بالایی داشته باشد و متمرکز باقی بماند. محتوا باید به سوالات پاسخ دهد و سطح مناسبی از ارزش افزوده، از جمله استفاده مناسب از قالب‌های چند رسانه‌ای را ارائه دهد تا الگوریتم MUM متوجه آن شود. محتوای نوشتاری، از جمله پست‌های وبلاگ و مقالات، یکی از عوامل کلیدی در جلب توجه این الگوریتم است. 

استفاده از پادکست‌ها، تصاویر، محتوای صوتی و ویدئویی اهمیت زیادی دارد. الگوریتم Google MUM با کمک این عوامل متوجه می‌شود که مطلب مرتبط است و آن را به نتایج جست و جو اضافه می‌کند. وب سایت شما اکنون با بهترین وب سایت‌ها در سراسر جهان رقابت خواهد کرد. شما می‌توانید سئوی چند زبانه را به عنوان بخشی از استراتژی خود داشته باشید. 

این کار به شدت بر قدرت منطقه‌ای محتوا تأثیر می‌گذارد، بنابراین از آن به نفع خود استفاده کنید و ارتباط منطقه‌ای را افزایش دهید. با استفاده از نوشتارهای آموزنده، تصاویر جذاب و سایر رسانه‌ها، محتوایی تولید کنید که باعث شناخت برند و ایجاد اعتماد شود. 

در حالی که الگوریتم Google MUM پاسخ‌های جست و جو را گسترده‌تر می‌کند، همیشه افرادی هستند که می‌دانند به کجا نگاه کنند و به چه کسانی برای محتوای قابل اعتماد تکیه کنند، بنابراین قابل اعتماد باقی بماند. به ایجاد تخصص و اقتدار خود در صنعت ادامه دهید تا بتوانید رقبای خود را بخورید.

مزایای الگوریتم MUM

این الگوریتم سوالات شما را به صورت کامل پاسخ می‌دهد. برای مثال تصور کنید که می‌خواهید به یک کشور سفر کنید، مطمئنا سوالات بسیاری را در ذهن خود دارید که در حال حاضر باید جواب آن‌ها را بیابید. در ابتدا، ممکن است فکر کنید که چگونه به مقصد مورد نظر خود می‌رسید. سپس ممکن است درمورد مکان اقامت، آنچه در منطقه وجود دارد، ویزاها، واکسیناسیون‌های مورد نیاز و شاید کمی در مورد آب و هوا و فعالیت‌های موجود جست و جو کنید. لیست سوالات ادامه دارد و زمان صرف شده برای جست و جو نتایج نیز همین‌طور؛ مطمئنا اگر برای پاسخ هر سوال نیاز به یک جست و جو جداگانه داشته باشید، خسته می‌شوید. اما نگران نباشید، الگوریتم مام تمام اطلاعات مورد نیاز شما را جمع آوری کرده و در غالب یک محتوا به شما ارائه می‌دهد.   

سخن پایانی درباره الگوریتم مام گوگل

به‌روزرسانی الگوریتم Google MUM در ژوئن ۲۰۲۱ ارائه شد و به دنبال ارائه نتایج جست و جویی بود که بر موانع زبانی غلبه می‌کند تا این‌گونه بتواند تجربه جست و جو بهتری ارائه دهد.

 به‌روزرسانی این الگوریتم از راه‌حلی نوآورانه استفاده می‌کند که به انبوهی از اطلاعات پنهان در مورد یک موضوع اصلی دسترسی پیدا می‌کند و آنچه را که ما می‌خواهیم بدون نیاز به انجام چندین جستجوی مختلف فراهم می‌کند. 

همچنین الگوریتم Google MUM می‌‌تواند ۷۵ زبان مختلف از جمله متن و تصویر را درک و ترجمه کند. در نهایت این الگوریتم شاهد خداحافظی ما با الگوریتم برت خواهد بود. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

917 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست