سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

در این مطلب چند نکته عالی و کارآمد برای بهبود سئو وب سایتتان آورده شد. به طور کلی نکاتی که باید در نظر بگیرید عبارتند از: کلمات کلیدی مناسب را برای درج در صفحات محصول خود شناسایی کنید، عناوین صفحه، توضیحات متا و تصاویر خود را بهینه کنید، وب سایت فروشگاهتان را به روشی ساده و کارآمد طراحی کنید، مطمئن شوید که وب سایتتان سازگار با موبایل است، استراتژی لینک سازی داشته باشید و از این طریق بازدیدهای ارگانیک بیشتری جذب کنید، برای افزایش سرعت سایت، زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهید، ما به شما تضمین می‌دهیم که انجام این مراحل منجر به فروش بیشتر و مشتریان خوشحال‌ تر خواهد شد. پس از این استراتژی‌ها غافل نشوید.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

حتی اگر یک متخصص سئو نباشید، احتمالاً می‌دانید که بهینه سازی موتور جستجو برای یک سایت فروشگاهی یا همان سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل تفاوت بین نامرئی بودن آن وب سایت و در صدر بودن آن را تعیین می‌کند. سئو ستون اصلی اینترنت است. یک شاهراه اطلاعاتی باورنکردنی که ما هر روز اغلب ده‌ها بار از آن استفاده می‌کنیم. برای بعضی از کسب‌ و کارها مثل فروشگاه‌های اینترنتی سئو تعیین‌کننده اصلی میزان موفقیت و در نهایت سود به حساب می‌آید.

این مقاله می‌تواند به یک طومار تبدیل شود اگر بخواهیم به تمام گوشه و کناره‌های این علم برای بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل بپردازیم و تمام نکات مفید و موثر را بیان کنیم. به همین دلیل به نکات اصلی و ضروری که باید حتما در روند سئو سایتتان در نظر بگیرید اشاره کرده‌ایم. شما می‌توانید تمامی نکات دیگر را در سایت پورفیض آموزش ببینید و حتی روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل‌تان را به همکاران ما بسپارید.

فهرست مطالب:

 • اهمیت سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل
 • نکات بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

اهمیت سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، هنر، علم و رمز و راز به دست آوردن رتبه بالا برای صفحات مختلف وب سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو است. نکته کلیدی این است که رتبه بندی سئو کاملا ارگانیک است، به این معنی که شما برای آن از طریق Google Ads یا هر پلتفرم تبلیغاتی دیگری پولی پرداخت نمی‌کنید و تنها با فعالیت‌هایتان رتبه کسب می‌کنید و یا از دست می‌دهید. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

بخش سرگرم کننده سئو (و دلیلی که ما به آن را رمز و راز می‌گوییم) این است که شرکت‌های موتورهای جستجو و به خصوص گوگل به طور دقیق به ما نمی‌گویند که از چه الگوریتم‌ها، فرمول‌ها و معیارهایی برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه سایتی چه رتبه‌ای کسب کند، استفاده می‌کنند. بنابراین در عین حال که چیزهای زیادی درباره چگونگی موفقیت در سئو می‌دانیم هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که نمی‌دانیم و باید بر اساس تجربه انجامشان دهیم.

یک چیز قطعی و مشخص وجود دارد و آن این است که شما به طور حتم می‌خواهید در صفحه اول نتایج جستجو باشید. یک مطالعه نشان داده که ۹۲ درصد از ترافیک به وب سایت‌هایی می‌رود که در صفحه اول جستجوی گوگل نمایش داده می‌شوند.

اهمیت سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

صعود به صفحه اول جستجو در گوگل

می‌دانیم که صعود به صفحه اول جستجو در گوگل به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم باید بگوییم که حتی ممکن است هرگز به آنجا نرسید، اما این موضوع نباید تمام تمرکز ما را به خود اختصاص دهد. در اصل، سئوی خوب به معنای داشتن یک وب سایت عالی با تجربه‌ی کاربردی خوب، ساده و جذاب برای همه بازدیدکنندگان است. برای آشنایی کامل با جایگاه صفر گوگل کلیک کنید.

تصادفی نیست که وقتی تجربه کاربر را بهبود می‌دهید رتبه‌ بندی سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل شما بهبود یابد. بنابراین، به جای کنکاش در تئوری‌ها و بحث‌ها در مورد اینکه چه چیزی شما را در صفحه اول قرار می‌دهد، می‌خواهیم نکات اصلی بهترین عملکرد سئو را پوشش دهیم، همان نکاتی را که همه باور دارند کلید موفقیت هستند.

صعود به صفحه اول جستجو در گوگل

نکات بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

با اعمال این نکات به صورت حرفه‌ای هم آموزش ببینید و هم سایت خود را در به رتبه دلخواه برسانید.

نکات بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

تحقیق کلمات کلیدی به صورت هدفمند

حتی مبتدی‌ترین فعالان سئو هم این مورد را شنیده‌اند. هدف از تحقیق کلمات کلیدی برای سایت‌های فروشگاهی این است که مطمئن شوید وب‌‌سایتتان شامل صفحاتی است که خریداران زمانی که آماده خرید آنچه شما ارائه می‌دهید هستند آن را تایپ می‌کنند. برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

بخش بزرگی از کلمات کلیدی، هدف است. شما باید مطمئن شوید که کلمات کلیدی شما با آنچه که خریدار واقعاً می‌خواهد همسو باشند، حتی اگر کلماتی که تایپ می‌کنند کاملا واضح نباشد. سپس، زمانی که اصطلاحات مناسب را انتخاب کردید، باید آن‌ها را در سرتاسر سایت خود بگنجانید، مانند نام موبایل‌ها و توضیحات آن. در این بخش چند ابزار برای انجام تحقیق سریع و رایگان در مورد کلمات کلیدی سایت‌های فروشگاهی آورده شده است:

 • Google Trends
 • Google Search Suggestions
 • Ahrefs Keyword Generator
 • Ubersuggest
 • Answer the Public
 • Keyword Sheeter

استفاده از این ابزارها به این صورت است که شما چیزی که می‌فروشید را تایپ ‌می‌کنید و آن‌ها عبارات مرتبطی را که افراد درباره محصول شما تایپ و جستجو می‌کنند را به شما نشان می‌دهند. اکثر ابزارها حتی به شما اطلاعات دقیقی درباره اینکه چند نفر آن عبارات را جستجو می‌کنند و اینکه چقدر سخت است تا با آن‌ کلمه به صفحه و خط اول برسید می‌دهند.

تحقیق کلمات کلیدی به صورت هدفمند

بهینه کردن صفحات طبق اصول سئو سایت فروشگاهی

این یکی دیگر از اصول سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل است که تمامی سئوکاران بر آن توافق دارند. علاوه بر پخش کردن کلماتی که مشتریان شما می‌خواهند ببینند در توضیحات محصول، باید به عناصر سئوی صفحه هم توجه کنید. سه عنصر کلیدی سئو در صفحه عبارتند از:

 • عنوان صفحه

خط آبی که در هر نتیجه جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود. این خط باید برای مشتریان بالقوه شما قانع‌کننده باشد، می‌توانید یک یا دو کلمه کلیدی را در صورت لزوم در آن جا دهید. توصیه می‌کنیم که عنوانتان بیشتر از ۷۰ کاراکتر نداشته باشد. برای آشنایی کامل با متا تایتل کلیک کنید.

 • توضیحات متا

متن زیر عنوان صفحه در نتیجه جستجوی گوگل. برای صفحه محصول، این را پیش نمایشی از آنچه که مخاطب هنگام کلیک می‌بیند در نظر بگیرید. اینجا هم می‌توانید کلمات کلیدی را به روشی طبیعی اضافه کنید. این توضیح بهتر است حداکثر ۳۲۰ کاراکتر داشته باشد. برای آشنایی کامل با دیسکریپشن کلیک کنید.

 • تصاویر

باور کنید یا نه، توضیحی که برای تصاویرتان در سایت وارد می‌کنید تفاوت زیادی در سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایلتان ایجاد می‌کند. موتورهای جستجو این اطلاعات را می‌خزند، به این معنی که به طور مداوم آن را بررسی می‌کنند و از داده‌های به دست آمده برای رتبه بندی، بایگانی و ارائه نتایج در صفحات جستجوی تصویر استفاده می‌کنند. در صورت امکان تصاویر خود را با کلمات کلیدی نامگذاری کنید و جزئیات توصیفی مانند مدل، رنگ و اطلاعات اصلی موبایل را در آن بگنجانید.

بهینه کردن صفحات طبق اصول سئو سایت فروشگاهی

ساده و کاربردی بودن وب سایت فروشگاهی

یکی دیگر از جنبه‌های مهم و تاثیر گذار در سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل بهینه سازی معماری سایت است. طی این کار شما تمام صفحات فروشگاه خود را به شکلی کاربر پسند و آسان برای استفاده سازماندهی می‌کنید. این نکته برای بهبود تجربه کاربر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چند بار پیش آمده به سایتی بروید که ب با هر کلیک بیشتر گیج شوید؟ کاملا طبیعی است که هیچ کس در چنین سایتی نماند و به آن برنگردد. فروشگاه اینترنتی موبایلتان را در نظر بگیرید. شما می‌توانید موبایل‌ها را به دو دسته تقسیم کنید، اندروید و IOS. از آنجا محصولات را به زیرمجموعه‌های جزئی تری تقسیم کنید و به راحتی تمامی گوشی‌ها را در بر بگیرید. به صورتی که هر فرد به راحتی و با سرعت بالا بتواند موبایل مناسب خود را پیدا کند.

ساده و کاربردی بودن وب سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

طراحی سایت به صورت سازگار با موبایل

این نکته برای هر نوع سایتی از اولویت‌هاست. چرا؟ چون مردم خرید از طریق تلفنشان را دوست دارند و درصد بسیار بالایی از جستجوها توسط موبایل‌ها انجام می‌شود. این نکته را جدی بگیرید و سعی کنید به طور مداوم با موبایل و تبلت در صفحات سایتتان بالا و پایین شوید و تمام ایراداتی که ممکن است به چشم مخاطب بیایند را برطرف کنید. خودتان را جای مشتری بگذارید و از سایتتان استفاده کنید، این بهترین راه است که بتوانید متوجه نواقص آن شوید. باید کاملا مطمئن شوید که سایتتان واکنش گراست. واکنش گرا بودن یک سایت به این معنی است که سایت به طور خودکار با دستگاه کاربر تنظیم می‌شود و بدون توجه به اینکه از چه ابزاری برای خرید در فروشگاه شما استفاده شده تجربه‌ای روان و آسان را برای او رقم می‌زند.

افزایش سرعت وب سایت فروشگاهی

طبق تحقیقات انجام شده، تنها یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری سایت می‌تواند نرخ تبدیل‌ها را تا ۷ درصد کاهش دهد. این عدد زمانی که هر ماه میلیون‌ها تومان یا بیشتر درآمد داشته باشید ضرر بزرگیست. برای بهبود سرعت وب سایتتان با بررسی عملکرد فعلی آن شروع کنید. ابزارهایی مثل Pingdom و GT metrix برای آزمایش زمان بارگذاری سایت به شما کمک می‌کنند. اگر بارگیری سایت فروشگاهتان بیشتر از ده ثانیه طول می‌کشد یعنی که سایت شما نیاز به بهینه سازی سرعت دارد. برای آشنایی کامل با نحوه افزایش سرت سایت کلیک کنید.

در این بخش دو راه کارآمد را برای بهبود سرعت وب سایتتان نام می‌بریم.

تصاویر محصولاتتان را فشرده کنید

اگر تصاویر محصول در سایت شما بهینه نشده باشند، ممکن است سرعت بارگذاریتان را کاهش دهند.

از یک تم ساده استفاده کنید

فروشگاه‌هایی که از یک تم ساده استفاده می‌کنند سریع‌ تر از فروشگاه‌هایی که از انیمیشن‌های پر زرق و برق و طرح‌ بندی‌های پیچیده استفاده می‌کنند بارگیری می‌شوند. بنابراین هنگام انتخاب تم برای ویترین فروشگاهتان سعی کنید یک طرح مینیمال و ساده را انتخاب کنید.

افزایش سرعت وب سایت فروشگاه اینترنتی موبایل

سخن نهایی

این یک حقیقت تلخ است که موفقیت سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایلتان چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید. اگر واقعاً می‌خواهید درجه یک باشید باید به طور مداوم و منظم زمانی را به فعالیت‌های سئوی سایت خود اختصاص دهید. از آنجایی که نظرات و استراتژی‌های بسیار زیادی در سئو وجود دارد، باید منابع اطلاعاتی خود را گسترش دهید و از هر کاری که از دستتان برمی‌آید دریغ نکنید. البته می‌توانید تمام روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایلتان را به یکی از متخصصین سئوی ما در سایت پورفیض بسپارید و تا حد زیادی در زمانتان صرفه جویی کنید.

سوالات متداول درباره سئو فروشگاه اینترنتی گوشی موبایل

۱. چه راه‌هایی برای بهبود سرعت وب سایت وجود دارد؟

تصاویر محصولاتتان را فشرده کنید، اگر تصاویر محصول در سایت شما بهینه نشده باشند، ممکن است سرعت بارگذاری را کاهش دهند. از یک تم ساده استفاده کنید، فروشگاه‌هایی که از یک تم ساده استفاده می‌کنند سریع‌ تر از فروشگاه‌هایی که از انیمیشن‌های پر زرق و برق و طرح‌ بندی‌های پیچیده استفاده می‌کنند بارگیری می‌شوند. بنابراین هنگام انتخاب تم برای ویترین فروشگاهتان سعی کنید یک طرح مینیمال و ساده را انتخاب کنید.

۲. به طور کلی نکاتی که باید در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی موبایل در نظر گرفت چه هستند؟

برای بهبود روند سئو سایتتان باید کلمات کلیدی مناسب را برای درج در صفحات محصول خود شناسایی کنید. عناوین صفحه، توضیحات متا و تصاویر خود را بهینه کنید. وب سایت فروشگاهتان را به روشی ساده و کارآمد طراحی کنید. مطمئن شوید که وب سایتتان سازگار با موبایل است. استراتژی لینک سازی داشته باشید و از این طریق بازدیدهای ارگانیک بیشتری جذب کنید. برای افزایش سرعت سایت، زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهید.

۳. سئو سایت فروشگاه اینترنتی چیست؟ 

مجموع مراحل و فرآیندهایی است که به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو اعم از گوگل، بینگ و یاهو کمک می‌کند.

۴. از چه ابزارهایی می‌توان برای انجام تحقیق سریع و رایگان در مورد کلمات کلیدی سایت‌های فروشگاهی استفاده کرد؟

 • Google Trends
 • Google Search Suggestions
 • Ahrefs Keyword Generator
 • Ubersuggest
 • Answer the Public
 • Keyword Sheeter

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

291 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست