سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی

بهینه‌سازی حوزه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی، به دلیل وجود تقاضا و رقابت زیاد در این حوزه امری سخت و پیچیده است، ولی فراموش نکنید این سختی مزایای زیادی دارد و سبب دیده و شناخته شدن شما و در نهایت افزایش درآمد شما می‌شود. سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی شامل مراحل سئو فنی، سئو محتوا، سئو داخلی، سئو خارجی و سئو محلی است که با بررسی و انجام این مراحل می‌توانید به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو دست یابید.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی و بهداشتی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی هم از آن دسته خدمات پر درخواست آکادمی سئو پورفیض است، در تیم ما افراد متخصص و با تجربه در این زمینه وجود دارد که چه در زمینه سئو سایت شما و چه در زمینه آموزش آن، مشتاقانه آماده مشاوره دادن به شما هستند.

زیبایی یک صنعت چند میلیاردی است و به گفته تحلیلگران، این صنعت حتی بزرگ‌تر خواهد شد و در مقایسه با سایر صنایع سریع‌تر از همیشه رشد خواهد کرد. فروش محصولات آرایشی و بهداشتی بخش بزرگی از این صنعت را به خود اختصاص داده است. لوازم آرایشی و بهداشتی برای همه جوامع کاربردی و مهم است؛ به ویژه ما ایرانی‌ها که نرخ استفاده از لوازم آرایشی از میانگین جهانی هم بالاتر است.

همین موضوع باعث رقابت چشمگیر در زمینه فروش محصولات آرایشی و بهداشتی شده و فروشندگان برای دیده شدن و کسب بازار بیشتر در این حوزه به بازاریابی دیجیتال و اینترنتی روی آورده‌اند. تا پایان این مطلب آموزشی همراه پورفیض دات کام شوید.

فهرست مطالب:

 • تاثیر سئو در بازاریابی محصولات آرایشی و بهداشتی
 • نحوه سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی
 • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

تاثیر سئو در بازاریابی محصولات آرایشی و بهداشتی

بازاریابی محصولات آرایشی و بهداشتی می‌تواند یکی از خلاقانه‌ترین و هیجان‌انگیزترین صنایعی باشد که می‌توان بخشی از آن بود اما چالش‌برانگیز هم خواهد بود چرا که با وجود انبوهی از مارک‌های مستقل زیبایی که در چپ و راست ظاهر می‌شوند، و همچنین برندهای معروفی که محصولات خود را متنوع می‌کنند، ممکن است به نظر برسد که فضایی برای بازیکنان جدید وجود ندارد. اما این موضوع درست نیست، همه چیز به ایجاد بازار هدف خود با استفاده از استراتژی‌های آنلاین و بازاریابی‌ و تبلیغات محصولات شما بستگی دارد. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

بهترین روش تبلیغات و بازاریابی دیجیتال طراحی و ایجاد یک وب سایت فروشگاه اینترنتی آرایشگاهی و بهداشتی است اما ایجاد سایت به تنهایی کافی نیست برای اینکه وب سایت شما دیده شود و بتوانید محصولات خود را بفروشید باید سایت خود را سئو کنید؛ سئو سبب قرار گیری وبسایت شما در رتبه‌های برتر صفحه‌ی اول موتورهای جستجو می‌شود.

زمانی که کاربران اینترنت عبارت و کلماتی را در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند، در صفحه‌ی اول نتایج جستجو، آن دسته از ویسایت‌هایی که دارای رتبه‌ی بالا و بهتر نسبت به دیگر وبسایت‌ها هستند نمایش داده می‌شوند، به همین دلیل دارندگان سایت‌های آرایشی و بهداشتی برای جذب کاربران بیشتر و تبدیل آن‌ها به مشتریان دائمی و با وفا باید سایت خود را به طور مرتب سئو و بهینه سازی کنند.

تاثیر سئو در بازاریابی محصولات آرایشی و بهداشتی

نحوه سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی

وقتی صحبت از سئو سایت‌های حوزه زیبایی به ویژه فروشگاه‌های اینترنتی محصولات آرایشی و بهداشتی به میان می‌آید، باید گفت کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است. چرا که فروشگاه‌های برندهای معروف و پیشرو بر موتورهای جستجو حاکم هستند.

قبل از اینکه شروع به توسعه استراتژی سئو و محتوا برای شرکت یا فروشگاه زیبایی خود کنید، شناخت شخصیت،رده سنی،علایق و سلایق مخاطبان خود بسیار مهم است. با استراتژی سئوی صحیح می‌توانید وب سایت خود را بالاتر از رقبای خود قرار دهید. به طور کلی سئو سایت‌های آرایشی و بهداشتی را می‌توان به چند مرحله یا دسته تقسیم و اجرا کرد:

نحوه سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی

در واقع سئو فرایندی مستمر و زمان بر است. استراتژی‌ها و روش‌های زیادی برای کسب رتبه برتر در نتایج موتور جستجو وجود دارد، که هرکدام به نوبه خود تاثیر مثبتی بر فرایند سئو دارد. ولی شما باید با توجه به حوزه سایت خود و بطور اصولی از این استراتژی‌ها و تکنیک‌ها برای موفقیت و کسب اولین جایگاه نتایج گوگل در سئو سایت فروشگاه آرایشی و بهداشتی خود استفاده کنید. در ادامه مراحل سئو سایت آرایشی و بهداشتی رابه صورت خلاصه شرح می‌دهیم:

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی

سئو تکنیکال و فنی:

قبل از هر اقدام سئویی که برای سایت لوازم آرایش خود انجام دهیم باید زیر ساخت‌های فنی وبسایت را بررسی و مشکلات فنی آن را حل کنیم تا بتوانیم در مراحل بعدی سئو به نتایج مطلوب دست یابیم. برای آشنایی کامل با سئو تکنیکال کلیک کنید.

در واقع سئو تکنیکال شامل فاکتورهایی چون: بهینه سازی کدهای وب سایت، سرعت لود شدن صفحات سایت، زمان لود صفحه، ریسپانسیو بودن سایت، اندازه تصویر، مشکلات سرور و … هستند که بطور معمول یک بار برای همیشه انجام می‌شود، است.

سئو تکنیکال و فنی سایت آرایشی و بهداشتی

تولید و سئو محتوا:

بازاریابی محتوا برای محصولات آرایشی و بهداشتی چیزی فراتر از تبلیغات است. سایت  منتشرکننده چنین محتوایی باید مخاطب سایت و محصولات خود را در طول یک سفر همراهی کند و سپس با بررسی نیازها و مشکلات او در این بین پیشنهادهای ویژه‌ای برای رفع کردن خواسته‌ها و نیازهای او ارائه دهد. برای آشنایی کامل با نحوه تولید محتوا و سئو محتوا کلیک کنید.

با انجام دادن این کار به صورت مستمر، می‌توانید مخاطبان و کاربران را به محتوای خود علاقمند کنید و بازدید سایت خود را بطور قابل توجهی افزایش دهید. همه این فرآیندها کمک می‌کند تا به برندی شناخته شده و معتبر تبدیل شوید. و در نهایت می‌توانید درآمد چشمگیری را کسب کنید.

البته محتوای شما باید سئو محور باشد، برای این کار بهتر است کلمات کلیدی حوزه خود را بررسی کنید و از بین آن‌ها کلمات کلیدی هدف خود را انتخاب کنید و طبق آن کلمات کلیدی محتوا تولید کنید. البته اقدامات دیگری چون بررسی رقبا، تدوین استراتژی‌های محتوایی، برچسب گذاری، دسته بندی و لینک سازی داخلی و … در این مرحله جا می‌گیرد.

تولید و سئو محتوای سایت آرایشی و بهداشتی

سئو داخلی:  

عملکرد سئوی داخلی بیشتر  به محتوای صفحه و تاثیر آن بر بهبود رتبه وبسایت در موتورهای جستجو مربوط است. در کل به هر آن چیزی که در سایت آرایشی و بهداشتی خود بارگزاری می‌کنید از جمله: متن، تصویر، لینک و … به سئو داخلی (SEO on page) مرتبط می‌شود. مهم است که سئو داخلی بدرستی و قبل از سئو خارجی انجام شود. برای آشنایی کامل با سئو داخلی کلیک کنید.

سئو داخلی سایت آرایشی و بهداشتی

سئو خارجی:

در فرآیند سئو سایت‌ فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی، جز اقداماتی که برای بهبود سئو داخلی انجام می‌شود، لازم است تا به صورت تخصصی هم اقداماتی هم برای بهبود سئو خارجی ( SEO Off Page) صورت بگیرد. رعایت این موارد علاوه بر اینکه به  بهینه سازی و سئو سایت در موتورهای جستجو کمک می‌کند همچنین سبب اعتمادسازی سایر وب سایت‌ها و کاربران را به وبسایت شما می‌شود. چند فاکتور مهم در سئو خارجی سایت‌های آرایشی و بهداشتی عبارتند از:

 • لینک سازی خارجی
 • فعالیت در رسانه‌ها و شبکه‎های اجتماعی
 • لیست دایرکتوری‌های هدف
 • وبلاگ نویسی

سئو خارجی سایت آرایشی و بهداشتی

سئو محلی:

لوکال سئو یا سئو محلی اینگونه به کسب و کارها کمک می‌کند که باعث نمایش بهتر آن‌ها در نتایج جستجوی محلی در موتورهای جستجو می‌شود. در واقع جستجوی محلی این طور تعریف می‌شود که توسط کاربران نزدیک به محل کسب و کار شما در موتورهای جستجو انجام می‌شود. مثلا کاربری که در شهر گلستان است و کلمه‌ای مثل “بهترین فروشگاه لوازم آرایش گلستان” را جست و جو می‌کند.

اگر کسب و کار شما دارای مکان فیزیکی است یا به منطقه جغرافیایی خاصی خدمات ارائه می‌دهد می‌تواند از SEO محلی استفاده کند. چرا که از رایج‌ترین روش‌هایی که کاربران خدمات و مشاغل نزدیک به خود را پیدا می‌کنند از طریق جستجو در وب است.

برخی از اقدامات پر اهمیت در سئو محلی عبارتند از :

 • ثبت آدرس فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی خود در گوگل مپ
 •  و همچنین قرار دادن آدرس گوگل مپ فروشگاه خود را در صفحه تماس با ما و درباره ما سایت خود
 • ترغیب کاربران به ثبت نظر مثبت در نقشه فروشگاه لوازم آرایش خود
 • و در آخر گاهی محتواهایی با عناوین شامل نام شهر و استان خود بنویسید

کلام آخر:

تا اینجا با سئو سایت فروشگاه اینترنتی آرایشی بهداشتی، اهمیت و همچنین مراحل آن آشنا شدیم. پس مهم است که از استراتژی‌هایی استفاده کنید که می‌تواند به پیشرفت کسب و کار شما در این دوره رقابتی کمک کند.

اگر برای سایت اینترنتی آرایشی بهداشتی خود نیاز به متخصص سئو دارید یا دوست دارید به صورت تخصصی در این زمینه آموزش ببینید، با مشاوران ما در تیم تخصصی سئو پورفیض تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی بهداشتی

۱. بازار هدف حوزه فروشگاه‌های اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی چه کسانی هستند؟

از دیدگاه عمومی، بازار هدف یک کسب و کار یا فروشگاه معمولی مربوط به لوازم آرایشی که با اقلام آرایش و سایر محصولات مراقبت از پوست و مو و… سروکار دارد، عمدتاً زنان ۱۸ ساله و بالاتر است.

 1. چرا سئو محلی در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی مهم است؟

سئوی محلی به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؛ حتی اگر وب‌سایت هم ندارید و از طریق سرنخ‌های آنلاین مثل نقشه گوگل به جذب ترافیک بیشتر به محل فروشگاه شما کمک می‌کند. از آنجایی که این سرنخ‌ها به افرادی نشان داده می‌شود که به طور خاص به دنبال محصولات یا خدماتی هستند که کسب و کار شما ارائه می دهد، احتمالاً نرخ تبدیل بالایی نیز برای شما دارد.

 1. چگونه فروشگاه و کسب و کار لوازم آرایشی و بهداشتی خود را بازاریابی کنم؟

 • برند کسب و کار خود را بسازید.
 • بازاریابی برند زیبایی و لوازم آرایشی خود در رسانه‌های اجتماعی.
 • لوازم آرایشی خود را با محتوای ویدیویی تبلیغ کنید.
 • با آرایشگاه‌ها و سالن‌ها همکاری کنید.
 • با سازمان‌هایی برای اهداف خوب همکاری کنید.
 1. آیا کسب و کارهای کوچک هم به سئو نیاز دارند؟

سئو مهم است؛ زیرا به شما کمک می‌کند تا خود را به عنوان یک متخصص در حوزه کاری خود معرفی کنید و ترافیک را به سمت وبسایت خود هدایت کنید، همچنین سئو به شما کمک می‌کند تا به طور ارگانیک و رایگان کسب و کار خود را ارتقا دهید و تبلیغ کنید. اگر در مورد اهمیت سئو مطمئن نیستید، باید بگویم شما به عنوان یک کسب و کار کوچک تنها نیستید. بلکه ۳۶ درصد از کسب و کارهای کوچک در واقع یک استراتژی سئو برای خود دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

300 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست