چرا سئو مهم است؟ مزایای شگفت‌انگیز سئو برای بیزینس آنلاین شما

چرا سئو مهم است؟ سوالی که این روزها بیشتر کارفرمایان کسب‌وکارهای تازه آنلاین شده از خود می‌پرسند. این فرایندی است که باید برای بهتر دیده شدن، جذب ترافیک، به دست آوردن اعتماد مشتریان و بودن در صفحه نتایج بودن در نتایج اولیه موتورهای جستجو طی کنید. سئو می‌تواند به سایت شما اعتبار ببخشد، این یک روش دائمی برای ماندن در ردیف سایت‌های معتبر و کاربر پسند است. در ادامه این صفحه از آکادمی سئو پور فیض به صورت دقیق با اینکه چرا سئو مهم است آشنا خواهیم شد.

چرا سئو مهم است؟ مزایای شگفت‌انگیز سئو برای بیزینس آنلاین شما

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

بدون چون‌وچرا بیزینس آنلاین شما نیاز به  سئو و بهینه‌سازی موتورهای جستجو دارد. سئو یکی از مفاهیم و کلماتی که بارها و بارها در چند سال اخیر در میان فضاهای آنلاین به‌شدت به آن توجه می‌شود و درباره آن ممکن است حتی بارها شنیده باشید. اما واقعا چرا سئو مهم است؟!

سئو درحقیقت یکی از تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال است که برای آن انتهایی در نظر گرفته نشده و پویایی این صنعت آن‌قدر غیر قابل پیش‌بینی است، حتی افرادی که سال‌ها در این حوزه فعالیت دارند، باز هم مداوم به‌دنبال اضافه کردن دانسته‌های خود هستند. ما در این مقاله آکادمی سئو پورفیض قصد داریم درباره این موضوع صحبت کنیم که چرا سئو مهم است و چرا برای کسب‌وکار شما مزیت دارد.

مطالبی که قرار است در ادامه مطلب چرا سئو مهم است به آن‌ها اشاره کنیم شامل موارد زیر هستند:

  • نگاهی کلی به کهکشان سئو و اهمیت آن
  • حقایقی درباره اصول اولیه موتور جستجو
  • مزایا و اهمیت سئو برای کسب‌وکار آنلاین
  • سخن پایانی

نگاهی کلی به کهکشان سئو و اینکه چرا سئو مهم است

در کهکشان موتورهای جستجو سئو یک نوع ابزار دیجیتال مارکتینگ است. از عناصر و ویژگی‌های متعددی تشکیل شده و دانستن این‌که آن‌ها دقیقاً چه چیزی هستند و چگونه کار می‌کنند برای درک این‌که چرا سئو مهم است، فوق‌العاده کلیدی به شمار می‌رود. در مجموع سئو بخش بسیار مهم کسب‌وکار آنلاین است؛ زیرا یک نوع تکنیک برای وب‌سایت شما جهت دیده شدن بیشتر، افزایش ترافیک و تبدیل جستجوهای آنلاین به مشتری است.

سئو این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید جمع زیادی از مشتریان آنلاین را قلاب کنید‌. هر چقدر سئو سایت شما بهتر باشد، ترافیک بهتری هم دریافت خواهید کرد و فاکتورهای موتورهای جستجو را بیشتر به قدرتمند بودن سایت شما امتیاز می‌دهند. معمولاً ترکیب عناصر سئو با استفاده از رویکرد داده‌ها عمل می‌کند، این عوامل می‌تواند شامل تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی، بک لینک‌سازی و تولید محتوای متنوع باشد.

هرچند که سئو انواع مختلفی دارد مثل سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه. کلاه سفید معمولاً به تکنیک‌ها و روش‌هایی اشاره دارد که از قوانین موتور جستجو پیروی می‌کند و تمرکز اصلی آن ارائه ارزش بیشتر به کاربران است، اما در مقابل سئو کلاه سیاه دقیقاً به کاربر اهمیت نمی‌دهد و قصد فریب دادن موتورهای جستجو را دارد. البته در این بین سئو کلاه خاکستری هم وجود دارد که ترکیبی محتاطانه از هر دو روش است.

نگاهی کلی به سئو و اهمیت آن

حقایقی درباره اصول اولیه موتور جستجو و نقش آن روی اهمیت سئو

تاریخچه اهمیت سئو را می‌توان در زمانی دانست که موتورهای جستجو توانستند میلیاردها بخش محتوا را بررسی کنند. هزاران عامل را در کنار یکدیگر قرار بدهند تا بتوانند به پاسخ به سوالات کاربران پاسخ دهند. موتورهای جستجو همه این کارها را با کشف و فهرست‌بندی تمام محتوای موجود در اینترنت از طریق فرایندی به نام خزیدن یا کراولر انجام می‌دهند. سپس الگوریتم های گوگل آن‌ها را براساس میزان تطابق با محتوای موجود در آن‌ها مرتب می‌کنند.

حالا سئو چه ارتباطی به موتورهای جستجو دارد؟! یکی از ارکان اصلی سئو تحقیق کلمات کلیدی است. زمانی‌که کاربر قصد ورود به یک موتور جستجو را داشته باشد، اولین کاری که انجام می‌دهد لیست یا کلمه مورد نیاز خود را در باکس جستجو وارد می‌کند. پس‌از آن منتظر دریافت نتایج می‌ماند، بنابراین اهمیت سئو در این‌جا بیشتر نمایان می‌شود. زمانی‌که دقیقاً در موتور جستجو با کلمه و مجموعه‌ای از جمله‌هایی که کاربران وارد می‌کنند، به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا در نتایج مرتبط نمایش داده شوند.

حقایقی درباره اصول اولیه موتور جستجو

برای کسب و کار های آنلاین چرا سئو مهم است

زمانی‌که شما قصد داشته باشید از طریق جستجوی کلمات کلیدی و ورود کاربر به موتورهای جستجو، آن‌ها را به‌عنوان مشتری خود شکار کنید و پس‌از مدتی برای کسب‌وکار خود یک منبع درآمدی قوی بسازید، باید به سئو اهمیت دهید. چرا سئو مهم است؟! به‌خاطر این‌که شما برای رقابت با کسب‌وکارهای مشابه خود باید یک روش بهینه‌سازی حرفه‌ای را در پیش بگیرید. در غیر این صورت جای هیچ شکی باقی نخواهد ماند که پس از مدتی کوتاه از رده نتایج خارج خواهید شد یا این‌که در صفحات پایانی موتورهای جستجوی جایگاهی را از آن خود خواهید کرد.

یک مثال معروف درباره صفحه دوم موتورهای جستجو وجود دارد این‌که اگر می‌خواهید جنازه‌ای را پنهان کنید که کسی آن را نبیند، می‌توانید در صفحه دوم موتور جستجوی گوگل قرار دهید. ( 😀 ) زیرا کمتر کاربری را می‌بینید که برای دریافت پاسخ به صفحه دوم مراجعه کند، بنابراین به جواب چرا سئو مهم است می رسیم.

مزایا و اهمیت سئو برای کسب‌وکار آنلاین

مزایای سئو برای کسب‌وکار آنلاین شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

۱. اعتماد مشتریان خود را جلب می‌کنید

این سئو و تجربه کاربری مثبت است که دست‌به‌دست هم می‌دهند. ایجاد اعتماد به‌صورت ارگانیک روشی است که سئو و بهینه‌سازی موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بتوانید تعامل بهتری با مخاطبان وب‌سایت خود برقرار کنید. وقتی مشتریان شما تجربه مثبتی از کسب‌وکار شما داشته باشند، کاربران ثابت سایت خواهند شد. ترافیک افزایش می‌یابد و در نتیجه با بالا بردن سئو سایت مشتری بیشتری به دست خواهید آورد.

همه این کارها به‌صورت ارگانیک در طول زمان اتفاق می‌افتد، رتبه شما در صفحه نتایج موتور جستجو به آن ۱۰ نتیجه برتر نزدیک و نزدیک‌تر خواهد شد. تجربه کاربری شامل میزان رضایت افراد از سایت شماست. پایه وب‌سایت شما را محکم می‌کند. سئو در کنار ارائه تجربه کاربری مثبت، ترکیبی از طراحی وب، لحن برند شما را می‌سازد. اهمیت سئو به این خاطر است که کسب‌وکار شما به‌صورت ارگانیک و بدون تبلیغات کلیکلی اعتماد کاربران را جلب می‌کند.

وقتی هم آنچه را که مشتریان به دنبالش باشند ارائه دهید در کنار سئو خوب و تجربه کاربری ایده‌آل به منبع قابل اعتمادی تبدیل خواهید شد. کاربران می‌دانند که چه می‌خواهند، بنابراین اگر استانداردهای کاربر را رعایت نکنید، به نتیجه دلخواه هم نخواهید رسید.

۲. چرا سئو مهم است؟ زیرا دید مشتریان را جلب می‌کند

همین‌که شما با روش‌های ارگانیک بتوانید دید مشتریان را به سمت وب‌سایت خود جلب کنید، یعنی اهمیت سئو برای شما مشخص شده است. مشتریان می‌توانند براساس نیازهای خود کلمات کلیدی که مرتبط با کسب‌وکار شماست را جستجو کنند و سپس وارد مرحله انتخاب شوند. وقتی مشتریان سایت شما را به‌عنوان منبعی می‌بینند که می‌توانید نیازهای آن‌ها را برطرف کنید این باعث ایجاد تعامل خواهد شد. با این‌حال تا زمانی‌که از آن‌ها آگاه نباشید این تعامل صورت نخواهد گرفت.

اهمیت سئو در این است که شما را به سرنخ‌های بالقوه نشان می‌دهد تا فرایند تعامل آغاز شود. سئو جزو مسیرهایی برای بهتر دیده شدن است که بسته به هدف شما می‌تواند بر چرخه خرید نیز تاثیر بگذارد. دانستن این‌که مردم به‌دنبال چه چیزی و هدفشان از ورود به موتورهای جستجو چیست؟! فوق‌العاده اهمیت دارد. اینجاست که سئو مناسب برای شناخت مخاطبان، نیازها و خواسته‌های آن‌ها بسیار مهم تلقی می‌شود. برای درک دقیق‌تر از اینکه سئو چیست کلیک کنید.

۳. به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو خطاپذیر هستند

سئو مهم است، زیرا موتورهای جستجو کامل نیستند. اگر برای مقابله با آن‌ها و شکستشان اقدامات لازم را انجام ندهید وب‌سایت شما بهای آن را خواهد پرداخت.

به‌عنوان مثال اگر ساختار سایت شما ساختار مناسبی نداشته باشد، موتورهای جستجو ممکن است سایت را به‌درستی نخزند و فهرست‌بندی نکنند که می‌تواند در رتبه‌بندی سایت تاثیر بگذارد‌. خطاهای کدنویسی می‌توانند موتورهای جستجو را به‌طور کامل مسدود کنند و بدون توجه به این‌که چقدر زمان برای سایر تلاش‌های سئو اختصاص می‌دهید را کاهش دهند.

۴. سئو مزیت رقابتی به سایت شما می‌دهد

رقبای حرفه‌ای شما احتمالاً روی سئو سرمایه‌گذاری خواهند کرد، به این معنی که شما نیز باید سرمایه‌گذاری کنید. کسانی که روی سئو به‌خوبی کار می‌کنند اغلب در نتایج موتورهای جستجو از رقبا پیشی می‌گیرند و سهم بزرگی از بازار را به‌دست می‌آورند. نتایج صفحه اول گوگل جستجوی گوگل بیش از ۹۰ درصد از ترافیک را دریافت می‌کنند، حالا تصور کنید که شما در آن‌جا حضور نداشته باشید، به‌خصوص اگر رقبای شما باشند. چه احساسی به شما دست خواهد داد. با شناسایی رقبای خود، تجزیه‌وتحلیل نقاط قوت و ضعف آن‌ها و ایجاد یک سایت با محتوای فوق‌العاده و سرعت بالا می‌توانید همه این مشتریان را از آن خود کنید.

۵. سئو مهم است؛ زیرا کمک می‌کند تا افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید

چرا سئو مهم است؟ آیا مایلید که افراد بیشتری را در هر مقطع زمانی جلب کسب‌وکار خود کنید؟! درحالی‌که بسیاری از کمپین‌های بازاریابی تمایل دارند که روی یک مخاطب هدف تعریف شده تمرکز داشته باشند، اما سئو می‌تواند به شما کمک کند تا هر کسی را با هر هدفی جذب کسب‌وکار خود کنید. صرف‌نظر از این‌که در چه مرحله‌ای از قیف فروش قرار دارید.

لیستی از کلمات کلیدی که می‌خواهید رتبه‌بندی شوند، ایجاد می‌کنید. سپس از ابزارهای کلیدی برای گسترش آن و در نهایت از تحقیق رقبا برای اصلاح لیست خود با شناسایی این‌که رقبای شما چه کسانی هستند و در چه رتبه‌ای قرار دارند، استفاده می‌کنید و یک استراتژی مناسب با کسب‌وکار خود می‌سازید.

سخن پایانی

امروزه اهمیت سئو برای هر کسب‌وکار آنلاین به‌خوبی مشخص شده است. اگر وب‌سایت خود را راه‌اندازی کرده باشید و اهمیتی به بخش بازاریابی دیجیتال آن ندهید، مطمئنا پس از مدت کوتاهی از دیدگان موتورهای جستجو و حذف خواهید شد. سئو ترافیک را هدایت و برند شما را تبلیغ می‌کند. مشتریان شما را درگیر می‌سازد و مستقیماً با تجربه کاربر در ارتباط است.

سوالات متداول درباره اینکه چرا سئو مهم است

چرا سئو مهم است؟

اهمیت سئو زمانی مشخص شد که بیشتر ترافیک موتورهای جستجو به سراغ ۵ نتیجه ابتدایی می‌رفتند. با سئو وب‌سایت شما می‌توانید در یکی از موقعیت‌های برتر برای کلمات کلیدی مورد نظر خود ظاهر شوید و مشتریان بیشتری بیابید.

سئو چه کاری انجام می‌دهد؟

سئو کمک می‌کند تا رضایت کاربران را جلب کنید و از آن‌ها یک مشتری واقعی بسازید. اعتماد آن‌ها را به‌دست آورید و نسبت به رقبای خود متمایز شوید.

آیا سئو منجر به فروش بیشتر می‌شود؟

با بالا بردن سئو سایت و داشتن استراتژی مناسب می‌توانید مشتریان را به قیف فروش برسانید و کسب‌وکار خود را توسعه ببخشید.

آیا باید از سئو استفاده کنید؟

بله. سئو یک نوع رویکرد مبتنی بر داده برای افزایش کیفیت بازاریابی دیجیتال کسب‌وکار و دیده شدن شماست. مزایای سئو می‌تواند ارزش صرف شده برای تحقیق را نیز داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

364 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست