سئو سایت آتلیه عکاسی

سئو سایت آتلیه عکاسی مهم‌ترین اقدامی است که شما باید بعد از طراحی و راه‌اندازی سایت عکاسی خود انجام دهید؛ با کمک سئو شما می‌توانید در سطح وسیعی از جامعه دیده شوید و تعداد زیادی مشتری به سمت کسب ‌و کار خود جذب کنید. اگر که در انجام این کار مستعد و کوشا باشید و به صورت مستمر این کار را انجام دهید، درآمدهای قابل توجهی خواهید داشت. سئو شامل اقداماتی است که به بهینه سازی رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو کمک می‌کند.

سئو سایت آتلیه عکاسی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

از جمله خدمات سایت آکادمی سئو پورفیض، سئو سایت آتلیه عکاسی است. امروزه هر کسب وکاری برای معرفی بیشتر برند و خدمات خود و جذب هر چه بیشتر مشتریان، اقدام به فعالیت در دیجیتال مارکتینگ می‌کند.

 از کسب و کارهایی هم که شاید بیشتر از همه نسبت به هم صنف‌های خود نیاز به بازاریابی دیجیتال دارد، آتلیه عکاسی است؛ چرا که اگرچه برخی بر این اعتقادند که اگر هنر به خوبی انجام گردد، نیاز به معرفی ندارد و خودش می‌تواند راه نفوذ خود را به بازار پیدا کند.

 اگر یک هنرمند عکاس بخواهد خود را معرفی کند، ممکن است چندین سال طول بکشد و نیازمند تحمل سختی‌های زیادی است و باید فراز و نشیب‌های بسیاری را با جان و دل بخرد. با وجود این سختی‌ها فقط می‌تواند به بخش کوچکی از افراد جامعه خودش را معرفی کند، مثلا فقط به محلی که در آن آتلیه دارد.

از آن جایی که دنیای امروز، عصر اینترنت و تکنولوژی است، عکاس‌ها و آتلیه‌داران نیاز دارند که بتوانند هنر و آثار خود را به افراد بیشتری معرفی کنند؛ پس به همین دلیل نیاز به یک سایت آتلیه عکاسی دارند، اما توجه داشته باشید که برای دیده شدن تنها داشتن سایت آتلیه عکاسی کافی نیست؛

 اگر شما وبسایت خود را ساختید، تصاویر زیبا و باورنکردنی را برای کاربران اینترنت در سراسر دنیا آپلود کردید و سپس صبورانه منتظر باشید تا سایت خود را در صفحه اول جستجوهای گوگل و سایر موتورهای جستجو بیابید، کاملا در اشتباه هستید و هرگز به نتیجه‌ای نخواهید رسید. چرا که تنها راه دیده شدن در اینترنت سئو سایت آتلیه عکاسی است؛ پس در قدم اول باد به طراحی و ساخت سایت بپردازید و قدم بعدی آن را سئو کنید. 

همه ما به اهمیت سئو سایت‌های عکاسی و آتلیه واقف هستیم، اما بدون داشتن درک درستی از فرآیند سئو، وقت، انرژی و هزینه افراد، صرف انجام کاری بی‌نتیجه خواهد شد و هدر خواهد رفت. از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مطلب برای افزایش آگاهی شما از این فرایند، به آموزش سئو سایت عکاسی و آتلیه بپردازیم.

آنچه که در ادامه مطلب SEO سایت آتلیه عکاسی خواهید خواند:

  • سئو سایت آتلیه عکاسی به طور خلاصه
  • اهمیت سئو سایت آتلیه عکاسی
  • آموزش سئو سایت آتلیه عکاسی
  • کلام آخر
  • سوالات متداول

سئو سایت آتلیه عکاسی به طور خلاصه

سئو سایت آتلیه عکاسی به طور خلاصه یعنی این که شما سایت خود را به گونه‌ای بسازید که بتواند رتبه‌های بالایی را در موتورهای جستجو از جمله گوگل به دست آورد. سئو مخفف Search Engine Optimization یا به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

 متخصصان سایت‌های آتلیه و عکاسی به منظور اینکه در موتورهای جستجو‌ی مختلف، رتبه‌ی بالایی را به کسب کنند، از روش‌ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌هایی استفاده می‌کنند که به آن، سئو سایت آتلیه عکاسی گفته می‌شود.

سئو سایت آتلیه عکاسی به طور خلاصه

اهمیت سئو سایت آتلیه عکاسی

عکاسی از حوزه‌های محبوب و پر طرفدار است که هم تعداد علاقه‌مندان این رشته و هم تعداد مشتریان و خواهان آن زیاد است. از طرفی عکاسی جزء اولین حوزه‌هایی بود که توانست از پتانسیل فضای دیجیتال برای تبلیغات و توسعه کسب و کار خود به بهترین شکل استفاده کند؛ پس به راحتی می‌توان حدس زد که عرصه رقابت در تبلیغات عکاسی و بازاریابی دیجیتال در اینترنت و وب، بسیار داغ است.

حال اینکه چطور می‌توانم به عنوان یک آتلیه، عکاس یا … در این حوزه پر رقیب و پرطرفدار خودم را به نوعی  از سایرین متمایز کنم؟ «سئو» از بهترین پاسخ‌ها به این سؤال است. سئو بهترین و کم هزینه‌ترین روش برای نمایش آثار و نمونه کارهای شما است.

 از جهت دیگر سئو برخلاف کمپین‌های تبلیغاتی، مدت محدودی ندارد و تا زمانی که استراتژی‌های قوی برای آن داشته باشید، تبلیغات و بازاریابی شما و همینطور جذب مشتری از طریق ترافیک ارگانیکی که به دست می‌آورید، ادامه خواهد داشت.

اهمیت سئو سایت آتلیه عکاسی

آموزش سئو سایت آتلیه عکاسی

تا اینجای مقاله به اهمیت سئو سایت آتلیه عکاسی پی بردیم و دانستیم که با تمرکز روی آن چه منافعی به دست خواهید آورد. اکنون زمان آن است که روش‌های کاربردی برای نحوه انجام این کار را به شما معرفی کنیم که در صورت به‌کارگیری آن‌ها، نتایج فوق ‌العاده‌ای روی سئو سایت شما خواهند داشت. برای آشنایی کامل با آموزش سئو کلیک کنید.

آموزش سئو سایت آتلیه عکاسی

این روش‌ها عبارتند از:

آنالیز و بررسی وب سایت

اولین قدم در هر فرایند سئو موفق، تحلیل و بررسی یا آنالیز وب سایت است که مشخص کنند این مسئله است که روی چه نکاتی تمرکز کنید تا در کم‌ترین زمان و با بهترین یا شاید هزینه به نتیجه دلخواه خود برسید. 

وب سایت‌هایی که در حوزه عکاسی و آتلیه فعالیت می‌کنند، باید تصاویر صفحات متعددی را چه در داخل سایت و چه در خارج از سایت خود پوشش دهند. آنالیز و بررسی وب سایت چیزهای زیادی را از جمله مسائل محتوای تکراری، لینک‌های داخلی شکسته را می‌تواند کشف کند.

آنالیز و بررسی وب سایت

تحقیق و انتخاب کلید واژه ها

همانطور که می‌دانید که کلید واژه‌ها یا همان کلمات کلیدی از موثرترین فاکتورها در بهبود رتبه سئو در موتورهای جستجو می‌باشد. همچنین اولین قدم در هر کمپین موفق سئو، تحقیق و شناسایی کلمات کلیدی و عباراتی است که مخاطبان هدف شما در حال حاضر در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند. برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی وب سایت بسیار زیاد است. چرا که قطعا کلمات کلیدی مهم و موثر با توجه به حوزه تخصص شما و خدماتی که ارائه می‌دهید، انتخاب می‌شوند و بیان کننده خدمات و برند شما هستند.

بهترین راه انتخاب آن‌ها این است که شروع به فهرست کردن همه خدمات، محصولات یا پیکج‌های اصلی خود کنید. برای آنکه کلید واژه‌های درستی را برای حوزه خود استفاده نمایید، از ابزارهای مختلفی که برای این کار تولید شده‌اند مانند keyword tool،google planner، می‌توانید استفاده کنید.

تحقیق و انتخاب کلید واژه ها

بهینه سازی تصاویر

تجربه ثابت کرده است که کاربران تعامل خوبی با تصاویر برقرار می‌کنند. به همین دلیل حتی در وبسایت‌های غیر عکاسی، نقش مهمی را ایفا می‌کنند، اما مسلم است که وقتی صحبت از وبسایت عکاسی است. عکس‌ها نقش برجسته‌تری را به خود اختصاص می‌دهند و همچنین در صفحات وب سایت عکاسی از عکس‌های بیشتری استفاده می‌کنیم. برای آشنایی کامل با سئو عکس کلیک کنید.

اولین و مهم‌ترین مسئله در مورد تصاویر و عکس‌ها در سئو سایت آتلیه عکاسی، کیفیت آن‌ها است. از بدیهی‌ترین انتظاراتی که کاربران اینترنت از یک وب سایت عکاسی و آتلیه دارند، با کیفیت بودن تصاویر است. 

فرقی ندارد چه این تصاویر از نمونه کارها باشد و چه از تصاویر متفرقه باشد؛ پس اگر از تصاویری در وب سایت عکاسی خود استفاده کنید که از کیفیت پایین یا حتی متوسطی برخوردار باشند، در حقیقت انتظار اولیه مخاطبان خود را نادیده گرفته‌اید.

علاوه بر کیفیت عکس‌ها، برای سئوی خود تصاویر هم تکنیک‌هایی وجود دارد. مثل نوشتن متن جایگزین و کپشن برای هر تصویر. اگر تصاویر سایت شما به درستی سئو شوند، می‌توانید وارد «Google Images» شوید و کاربران اینترنت را مستقیماً و از طریق تصاویر به وبسایت خود دعوت کنید، اما این کار زمانی انجام‌پذیر است که عکس‎های جذاب و با کیفیتی داشته باشید.

بهینه سازی تصاویر

سرعت وب سایت

سرعت سایت یک عامل کلیدی عملکرد برای وبسایت کسب و کار شما است. اگر وبسایت شما خیلی کند بارگذاری شود، بازدیدکنندگان بالقوه ممکن است آن را در چند ثانیه اول ترک کنند که روی نرخ تبدیل شما تاثیر می‌گذارد. متاسفانه، بسیاری از صفحات وب آنطور که باید بارگذاری نمی‌شوند و این می‌تواند بر رتبه بندی شما تاثیر منفی بگذارد.

از آنجایی که وب سایت‌های آتلیه و عکاسی شامل تصاویر بیشتری نسبت به سایر سایت‌ها هستند و مسلما تصاویر باکیفیت نیز حجم بالایی دارند. در چنین وب سایت‌هایی که تصاویر بخش زیادی از محتواهای اصلی وبسایت را به خود اختصاص می‌دهند. اگر حجم تصاویر زیاد و وبسایت سنگین باشد، ضربه بزرگی به سرعت وبسایت زده خواهد شد. اینجاست که اهمیت مسئله بهینه سازی تصاویر مشخص می‌شود.

سرعت وب سایت

محتوا

با این که محتوای اصلی سایت‌های آتلیه عکاسی تصاویر هستند؛ اما محتواهای متنی نیز در همه سایت‌ها و همچنین سایت‌های عکاسی بدون استثناء اهمیت زیادی دارند. چرا که ربات‌های گوگل و دیگر موتورهای جستجو متن محور هستند و از طریق متن‌ها می‌توانند محتوای سایت را درک  و صفحات را رتبه‌بندی کنند. برای آشنایی کامل با تولید محتوا و سئو محتوا کلیک کنید.

 توجه داشته باشید که تولید محتوای شما حتما باید غیر کپی، تخصصی، خوانا، مرتبط با حرفه و نیاز مشتریان شما، با رعایت اصول نگارشی و با ساختاری مناسب و جذاب باشد. البته باید به این نکته هم توجه کنید علاوه بر تصاویر و متن تولید محتوای ویدیویی هم در سئو سایت‌ها بسیار موثر است. 

محتوا

ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن سایت، یعنی سایز صفحات سایت با هر دستگاهی (موبایل، تبلت و لپ تاپ) متناسب باشند. از آن جایی که بیش از ۵۰ درصد کاربران با موبایل به موتورهای جستجو می‌آیند. این قابلیت بسیار پر اهمیت است. اگر ساختار مناسب و طراحی جالبی برای موبایل نداشته باشید، آن‌ها را از دست خواهید داد. برای آشنایی کامل با الگوریتم های گوگل، موبایل فرندلی و موبایل فرست ایندکس کلیک کنید.

این که وب سایت‌ها به کاربران موبایل و تبلت چگونه نمایش داده می‌شوند به قدری مهم است که موتورهای جستجو نسخه‌های دسکتاپ و موبایل یک سایت را به صورت جداگانه بررسی می‌کند و ممکن است هر کدام رتبه‌ متفاوتی کسب کنند. 

ریسپانسیو بودن سایت

افزایش اعتبار لینک دهی اصولی

در کل موتورهای جستجو به وب سایت شما اعتماد ندارند، اما با بک لینکها به آن‌ها نشان می‌دهید که وبسایت شما معتبر است و می‌توانند به آن اعتماد کنند. پس همواره در محتواهای خود به صورت اصولی از لینک وبسایت‌های معتبر استفاده نمایید و همچنین سایت‎های دیگر نیز از لینک‌های سایت شما در صفحات خود استفاده کنند. برای آشنایی کامل با لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

 برای دریافت بک لینک‌ها می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی تبادل نظر کنید. بهتر است در شبکه‌های اجتماعی Instagram ،twitter  و Facebook بیشتر فعالیت داشته باشید. از این طریق سعی کنید مخاطبان خود را به سمت سایتتان هدایت کنید.

افزایش اعتبار لینک دهی اصولی

سئو محلی

لوکال سئو یا سئو محلی یکی از مهم‌ترین روش‌های کسب رتبه از موتورهای جستجو، در سئو سایت عکاسی است چرا که عکاسی جزء خدمات حضوری محسوب می‌گردد و دارای منطقه جغرافیایی خاصی است؛ در واقع شما باید کاری کنید که زمانی‌که کاربران نزدیک به محل کسب‌ و کار شما در موتورهای جستجو مثل گوگل جستجو می‌کنند، آدرس آتلیه عکاسی شما به آنان نمایش داده شود.

برای مثال اگر آتلیه شما در کرج است، باید بدانید که عباراتی مانند “آتلیه عروس در کرج”، “آتلیه کودک کرج” توسط کاربران بسیار سرچ می‌شود. این نکته سبب افزایش مشتریان به صورت حضوری می‌شود.

اولین اقدام در رابطه با سئو محلی، ثبت مکان آتلیه عکاسی در نقشه گوگل است. این کار به کاربرانی که قصد حضور در آتلیه را دارند کمک می‌کند که با جستجو در موتورهای جستجو و گوگل مپ، آدرس آتلیه شما را پیدا کرده و به شما مراجعه کنند.

سئو محلی

کلام آخر:

سئو سایت عکاسی اصلی‌ترین مرحله برای بازاریابی و کسب درآمد از این حوزه است؛ زمانی که سایت آتلیه و عکاسی خودتان را ایجاد می‌کنید، ‌احتمالا هدفتان کسب درآمد از طریق آموزش تکنیک‌های این حوزه از طریق دوره‌های مختلف یا معرفی آتلیه و مکان‌های عکاسی خود و یا ثبت عکس‌های مختلف از افراد، محیط و حیات وحش است.

 برای رسیدن به این اهداف در ابتدا باید سایتتان از بازدید بالایی برخوردار باشد که با سئو ممکن بوده، اما تکنیک‌ها و ترفندهای خاصی لازم دارد.

اگر برای سایت آتلیه و عکاسی خود نیاز به متخصص سئو دارید یا دوست دارید در زمینه سئو سایت آتلیه عکاسی آموزش ببینید، با مشاوران ما در تیم تخصصی سئو پورفیض تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره سئو سایت آتلیه عکاسی

  • چرا سئو سایت آتلیه عکاسی پر اهمیت است؟

اگر بخواهیم مزایای سئو سایت عکاسی را بشماریم زمان و حوصله زیادی را صرف می‌کند، اما به طور خلاصه این مزایا عبارتند از: افزایش ترافیک و ورودی سایت عکاسی، بهبود رتبه صفحات در کلمات کلیدی، افزایش درآمد و مشتری، پیشی گرفتن از رقبا، معرفی خدمات و لوکیشن‌های عکاسی شما، تبدیل شدن به یک برند معروف، دسترسی راحت‌تر به کاربران محلی و بازگشت سرمایه، تبلیغات کم هزینه و مداوم.

  • تبلیغات برای سایت آتلیه عکاسی موثرتر است یا سئو؟

با توجه به این که مخاطبانی که با استفاده از سئو برای سایت شما به وجود می‌آیند، مخاطبان هدف هستند. یعنی افرادی که دقیقا به دنبال آن چیزی هستند که شما ارائه می‌کنید؛ بنابراین احتمال تبدیل شدن این مخاطبان و کاربران به مشتری‌های دائمی و وفادار بیشتر خواهد بود. همچنین سئو سایت نسبت به تبلیغات سایت در موتورهای جستجو فرایندی کم‌هزینه‌تر است. با استفاده از تبلیغات در گوگل یا سایر موتورهای جستجو تا زمانی که هزینه کنید، می‌توانید در جایگاه لینک اول باقی بمانید. ولی نتیجه این تبلیغات موقتی است.

  • آموزش سئو سایت عکاسی چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

به گفته کارشناسان حدود یک تا سه ماه زمان لازم است تا مبانی سئو را یاد بگیرید و پس از یادگیری مبانی یکسال یا بیشتر زمان نیاز دارید تا کاملا بر آن مسلط شوید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که یادگیری سئو به موارد زیادی بستگی دارد و این صرفا یک نظر کلی است.

  • هزینه سئو سایت آتلیه عکاسی چقدر است؟ 

در سئو، تعیین دقیق هزینه‌ها معمولا پس از مشاوره و بررسی کلید واژه‌ها انجام می‌شود. این هزینه‌ها به ترافیک و میزان سختی و آسانی سئو کلمات کلیدی بستگی دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

287 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست