سئو سایت خبری؛ تکنیک های کاربردی SEO وب سایت خبری

سئو به دو صورت On-page و Off-page انجام می‌شود. برای بهینه سازی در صفحه، به مقالات و محتواهایی با کیفیت بالا نیاز دارید که برای موتورهای جستجو و همچنین کاربران بهینه شده باشند. سایت شما به عنوان یک وب سایت خبری، باید دارای وبلاگی باشد که هر روز به روز رسانی می‌شود.

انجام تحقیقات عمیق کلمات کلیدی، خودداری از استفاده از محتوای تکراری، استفاده از تصاویر قابل اشتراک گذاری در هر صفحه، اصلاح تمام خطاهای فنی، ارسال مقالات خبری در بهترین زمان و موارد اینچنینی موارد دیگری هستند که باید در انجام سئو سایت خبری در نظر گرفته شوند و نیاز به تخصص دارند. شما می‌توانید تمام فعالیت‌های سئویی خود را به همکاران ما در سایت پورفیض بسپارید.

سئو سایت خبری

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

در حالی که بعضی از وب سا‌یت‌های خبری با انگیزه تبادل اطلاعات اخبار جدید را ایجاد و‌ منتشر می‌کنند، بعضی دیگر برای کسب رتبه‌های بالاتر و در نهایت به دست آوردن سود این کار را انجام می‌دهند. مهم نیست که هدف نهایی شما چیست، اگر وب سایت خبری شما نتواند در بین وب سایت‌های برتر دیگر رتبه بندی شود، به سختی به چشم و گوش مخاطبان خواهد رسید. از این رو، بدون شک سئو سایت‌ خبری از اهمیت بالایی برای شما برخوردار است.

وب سایت‌های خبری شبیه وب سایت‌های عمومی نیستند. سئو سایت خبری نیز با سئو وب سایت معمولی متفاوت است. وب‌ سایت‌های معمولی بر محتواهای نسبتاً ثابت تکیه می‌کنند، سایت‌های خبری به اتفاقاتی وابسته هستند که حداکثر تا دو روز مخاطب دارند. در این مطلب لیستی از روش‌های مفید در روند انجام سئو سایت خبری آورده‌ شده است.

علاوه بر این می‌توانید روند سئو سایت مجله خبری خود را به همکاران متخصص و مجرب ما در سایت آکادمی سئو پور فیض بسپارید. 

فهرست مطالب:

 • نکات اصلی در سئو سایت خبری  
 • تفاوت سئو سایت خبری با سایت‌های دیگر
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

نکات اصلی در سئو سایت خبری 

وب‌سایت خبری آن هم در دنیایی که افراد برای کشف اخبار روز دنیا، در لحظه سراغ چنین سایت‌هایی می‌روند، تنها چیزی که می‌تواند کمک کند تا همیشه در صدر نتایج بگیرید، اجرای تکنیک‌های بهینه سازی است. نکاتی که باید در نظر بگیرید، شامل موارد زیر هستند:

نکات اصلی در سئو سایت خبری

نقشه سایت XML

یک نقشه سایت یا سایت مپ ایجاد کنید. گوگل باید بتواند تمام مقالات خبری وب سایت شما را فهرست‌بندی کند. در غیر این صورت، آن‌ها در نتایج جستجو رتبه بندی نخواهند شد. بنابراین، با استفاده از ابزار تولید نقشه سایت، یک نقشه سایت برای وب سایت خود بسازید.

به عبارت دیگر، برای خزیده شدن سریع توسط موتور‌های جستجو لازم است که نقشه‌های سایت XML را برای سایتتان ایجاد کنید. نقشه سایت در سئو سایت خبری فقط شامل اخبار دو روز گذشته خواهد بود. بهتر است که به طور مدام نقشه سایت را تغییر ندهید، در عوض نقشه سایت را با محتویات دو روز گذشته به روز رسانی کنید.

نقشه سایت XML

زمان بارگذاری صفحه

زمان بارگذاری یا همان سرعت سایت شدن صفحه یا همان سرعت سایت برای سئو سایت خبری بسیار مهم است. خوانندگان در یک سایت کند نخواهند ماند و به آن برنخواهند گشت. پس بسیار مهم است که سایت سریعی داشته باشید. 

زمان بارگذاری صفحه

کیفیت محتوا

محتوا تنها چیزی است که یک سایت خبری به مخاطبینش ارائه می‌دهد. پس بسیار بسیار مهم است که محتوایی منحصر به فرد، مفید، عالی و بدون نقص بنویسید. برای آشنایی کامل با نحوه تولید محتوا و سئو محتوا کلیک کنید.

کیفیت محتوا

Google News Publisher Center

با Google Search Console مالکیت سایت خود را تایید کرده و سپس برای درج سایت خود در Google News Publisher Center اقدام کنید. دائما جزئیات سایت خبری خود را بررسی کرده و آن را به روز نگه دارید. 

Google News Publisher Center

کلمات کلیدی برای سئو سایت خبری

کلمات کلیدی مناسب برای بهینه سازی موتور جستجوی خود را پیدا کنید. انواع مختلفی از کلمات کلیدی وجود دارند. کلمات کلیدی عمومی، کلمات کلیدی مارک دار، کلمات کلیدی مرسوم، کلمات کلیدی مد روز، و.. مثلا “اخبار جام جهانی” در حال حاضر در این دسته قرار می‌گیرد. مقالات، صفحه اصلی و صفحات دیگر خود را با کلمات کلیدی مناسب بهینه کنید. برای آشنایی با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

برای وب سایت‌های خبری، باید اقدامات سریع انجام دهید. در غیر این صورت، سایت‌های دیگر برنده مسابقه خواهند بود و مخاطبان شما را خواهند دزدید. از این رو، باید در نوشتن مقالات خود بسیار سریع و در بهینه سازی آن‌ها بسیار سریعتر عمل کنید. از ابزارهای آنلاین مانند ابزار پیشنهاد کلمات کلیدی WebCEO برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط با موضوعات خود استفاده کنید. پس از شناسایی، کلمات کلیدی را در مکان‌های زیر وارد کنید:

 • توضیحات متا

آن‌ها به عنوان دنباله‌ای برای عنوان صفحه عمل می‌کنند. از این رو، باید چشم نواز و مرتبط باشد.

 • عناوین صفحه

عناوین قابل کلیک، جلب توجه و جذاب برای صفحات خبری خود ایجاد کنید.

 • URL های صفحه

به جای استفاده از URL های پیش فرض ایجاد شده به طور خودکار برای صفحه وب خود، باید URL های خود را فکر شده تعریف کنید. این به جلب اعتماد و وفاداری کاربر کمک می‌کند.

 • برچسب‌های H1-H4

با تگ‌های هدر، گوگل و خوانندگان می‌توانند به راحتی محتوای مقالات خبری شما را درک کنند.

 • نام فایل‌ها و ALT تصاویر

ویژگی‌های ALT و نام فایل‌ها برای همه تصاویر موجود در سایت شما مهم هستند. دقت به این مورد به وب سایت شما کمک می‌کند تا در گوگل تشخیص داده شود.

توجه داشته باشید که اگر از محتوای تکراری استفاده می‌کنید، ممکن است باعث جریمه شدن سایتتان توسط گوگل شوید. گوگل محتوای سرقت شده را تحریم می‌کند و آن را در رتبه بندی جستجوی خود قرار نمی‌دهد. بنابراین، تولید محتوای یونیکی که کاربران قادر به یافتن آن به در هیچ جای دیگری نیستند حیاتی است.

کلمات کلیدی برای سئو سایت خبری

سئو درون صفحه 

به طور خلاصه برای داشتن سئو درون صفحه موفق باید تگ عنوان، تگ سرصفحه، توضیحات متا، لینک‌های داخلی و غیره را با کلمات کلیدی با چگالی مناسب بهینه کنید. همیشه به مخاطب خود و‌ نیازش توجه کنید و توقعاتش را در نظر بگیرید. علاوه بر این موارد به نکات زیر نیز توجه داشته باشید.

سئو درون صفحه

بک لینک سازی 

با استفاده از انواع مختلف استراتژی‌های ساخت بک لینک، لینک‌ سازی انجام دهید. توجه کنید که کیفیت بک لینک‌ها از تعداد آن‌ها بسیار مهم تر است. نکته دیگر این است که باید مقالات سایتتان را به همدیگر لینک دهید. باید لینک‌هایی را وارد کنید که توجه کاربر را جلب کرده و آن‌ها را ترغیب به کلیک روی آن کند. این به کسب اقتدار آنلاین سایت شما کمک خواهد کرد، که برای بالا بردن رتبه بندی SERP شما مفید است. برای آشنایی کامل با لینک سازی، لینک داخلی و لینک خارجی کلیک کنید.

بک لینک سازی

سرعت خزیدن

اگر ربات گوگل با هر بار خزیدن چیزهای جدیدی در وب سایت شما پیدا کند، بیشتر به وب سایت شما خواهد آمد. پس می‌توانید برای افزایش پیدا کردن سرعت خزیده شدن سایتتان توسط گوگل دائما مطالب تازه منتشر کنید.

صفحات دسته بندی و تگ ها

صفحات دسته بندی و تگ‌ها تنها مواردی هستند که همیشه در سایت شما باقی می‌مانند. این صفحات را به بهترین نحو بهینه کنید. 

صفحات دسته بندی و تگ ها

استفاده از تگ‌های “ویژه” و “News keywords”

از تگ ویژه برای نمایش نتایج اخبار ویژه استفاده می‌شود. از طرف دیگر، گوگل از تگ متا news_keywords برای استوری‌های Google News استفاده می‌کند تا کلمات کلیدی اصلی را پیدا کرده و تشخیص دهد.

ساختار لینک

از URL با خوانایی عالی برای سایت خبری خود استفاده کنید. تاریخ را در URL وارد کنید تا گوگل و خواننده هر دو بتوانند زمان انتشار خبر را بخوانند. 

تصاویر

تصاویر یکی از جنبه‌های ضروری و موثر در تجربه کاربر هستند. اطمینان حاصل کنید که تصاویر در وب سایت شما در سرعت بارگذاری وب سایت شما تاثیر منفی نمی‌گذارند. برای این کار باید جنبه‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • اندازه تصاویر را به حداقل برسانید
 • آن‌ها را با فرمت صحیح ذخیره کنید
 • عرض و ارتفاع تصاویر را متناسب با صفحه ویرایش و تنظیم کنید
 • آن‌ها را بدون کاهش کیفیت فشرده کنید
 • در صورت لزوم تصاویر مشابه را ادغام کنید

وب‌ سایت‌های خبری مختلف ممکن است از تصاویر مشترکی استفاده کنند، اما بهترین کار این است که یک تصویر منحصر به فرد را منتشر کنید. این کار باعث می‌شود محتوای شما یونیک باشد چرا که شامل تصویری است که قبلاً کسی ندیده. برای آشنایی کامل با سئو عکس کلیک کنید.

بهینه سازی تصاویر

تفاوت سئو سایت خبری با سایت های دیگر

شاید برایتان سوال باشد که سئو سایت خبری چه تفاوتی با سایرین سایت‌ها دارد؟ اگرچه روند بهینه سازی سئو برای وب سایت‌های خبری تقریباً شبیه به سایر سایت‌هاست، اما در انجام سئو سایت خبری باید رویکرد هدفمند تری را دنبال کرد. از این رو، ادامه این مطلب را بخوانید تا بهترین راه برای انجام سئو سایت‌های خبری برای کسب رتبه، دیده شدن و ترافیک را بیاموزید.

تفاوت سئو سایت خبری با سایت های دیگر

وب سایتی بسازید که استفاده از آن آسان باشد

انتظار می‌رود که وب سایت‌های خبری حاوی هر اطلاعات مهم و جالبی از سراسر جهان باشند. به منظور گنجاندن تمام جزئیات حیاتی در سایت، ممکن است در نهایت هزاران صفحه وب به وجود بیاید که همه آن‌ها باید بهینه و سازماندهی شوند.

اگر آن هزاران صفحه را بدون سازماندهی رها کنید، بازدیدکنندگان نمی‌توانند اطلاعات مرتبط را پیدا کنند و در نتیجه سایت شما را گم خواهند کرد. زمانی که یکی از صفحات شما قادر به جریان پیدا کردن نباشد، وب سایت رتبه بندی نمی‌شود و در نتیجه رتبه خود را از دست می‌دهد.

پس در ابتدا ضروری است که یک ساختار منظم برای صفحات سایت خود ایجاد کنید. این کار را می‌توان با در نظر گرفتن نکات زیر انجام داد:

 • نوار جستجو

مهم نیست که وب سایت شما چند صفحه دارد، ضروری است که یک نوار جستجو در بالای صفحه قرار دهید. این به کاربران کمک می‌کند مقالاتی را در مورد موضوعات مورد نظر خود پیدا کنند.

 • اسکرول بی نهایت 

هر یک از صفحات وب شما به روش منحصر به فردی بهتر از دیگری است. اطمینان حاصل کنید که محتوای نامحدود در وب سایت شما به صورت پشت سرهم نمایش داده می‌شود، این مورد به مخاطب اجازه‌ی خروج از سایتتان را نخواهد داد.

 • دسته‌ها و برچسب‌ها

مقالات مختلفی که در مورد یک موضوع مرتبط هستند را با استفاده از برچسب‌ها و دسته‌ها گروه‌ بندی کنید. همچنین اگر برچسب‌ها و دسته‌ها دارای Anchor Text باشند، از نظر سئویی بهتر است. 

با انجام تمام این نکات، بازدیدکنندگان به راحتی می‌توانند محتوای مورد نیاز خود را در سایت شما پیدا کنند.

وب سایتی بسازید که استفاده از آن آسان باشد

سخن نهایی

به طور کلی برای پیشرفت سئو سایت خبری خود لازم است که در ابتدا یک وب سایت با سرعت بارگذاری بالا بسازید، طراحی وب سایت را طوری که برای استفاده با موبایل مناسب باشد انجام دهید، به صورت مرتب و با کیفیت لینک‌ سازی کنید، تعامل و ارتباط با مخاطبین را از طریق رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید، به وب سایت خود از صفحات اجتماعی لینک بسازید، دکمه‌هایی را برای اشتراک گذاری مقالات خود در رسانه های اجتماعی در سایت قرار دهید و تمام این کارها را به صورت دائمی به انجام برسانید. 

سوالات متداول درباره سئو سایت خبری

 • در تصاویر یک وب سایت خبری چه نکاتی باید لحاظ شوند؟

 اطمینان حاصل کنید که تصاویر در وب سایت شما در سرعت بارگذاری وب سایت شما تاثیر منفی نمی‌گذارند. برای این کار باید جنبه‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • اندازه تصاویر را به حداقل برسانید.
 • آن‌ها را با فرمت صحیح ذخیره کنید.
 • عرض و ارتفاع تصاویر را متناسب با صفحه ویرایش و تنظیم کنید.
 • آن‌ها را بدون کاهش کیفیت فشرده کنید.
 • در صورت لزوم تصاویر مشابه را ادغام کنید.

وب‌ سایت‌های خبری مختلف ممکن است از تصاویر مشترکی استفاده کنند، اما بهترین کار این است که یک تصویر منحصر به فرد را منتشر کنید. این کار باعث می‌شود محتوای شما یونیک باشد چرا که شامل تصویری است که قبلاً کسی ندیده باشد.

 • چه کنیم تا بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند محتوای مورد نیاز خود را در سایت پیدا کنند؟ 

مهم نیست که وب سایت شما چند صفحه دارد، ضروری است که یک نوار جستجو در بالای صفحه قرار دهید. این به کاربران کمک می‌کند مقالاتی را در مورد موضوعات مورد نظر خود پیدا کنند. علاوه بر این، هر یک از صفحات وب شما به روش منحصر به فردی بهتر از دیگری است. اطمینان حاصل کنید که محتوای نامحدود در وب سایت شما به صورت پشت سر هم نمایش داده می‌شود، این مورد به مخاطب اجازه‌ی خروج از سایتتان را نخواهد داد. و در نهایت مقالات مختلفی که در مورد یک موضوع مرتبط هستند را با استفاده از برچسب‌ها و دسته‌ها گروه‌ بندی کنید. همچنین اگر برچسب‌ها و دسته‌ها دارای Anchor Text باشند، از نظر سئویی بهتر است. 

 • کلمات کلیدی سایت خبری باید در چه مکان‌هایی وارد شوند؟

توضیحات متا، عناوین صفحه، URL های صفحه، برچسب‌های H1-H4، نام فایل‌ها و ALT تصاوی

 • چرا بهینه سازی سایت خبری اهمیت دارد؟

یک وب‌سایت خبری برای دریافت نرخ کلیک بیشتر باید سئو شود و با استفاده از روش‌های نوین همیشه در صدر نتایج قرار بگیرد. 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

239 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست