آموزش بخش Removals سرچ کنسول

سرچ کنسول ابزارهای متعددی دارد که یکی از آن‌ها Removals است. این ابزار کاربردی در بخش Index قرار دارد. فرد سئوکار زمانیکه تشخیص دهد یک صفحه به خاطر محتوای غیر مرتبط، نادرست یا حتی توهین‌آمیز باید از دیدگان کاربر پنهان بماند، به سراغ این ابزار می‌رود. این ابزار صفحه مورد نظر را از فهرست گوگل حذف نمی‌کند، بلکه فقط فرآیندی را ترتیب می‌دهد که مانع رویت آن توسط کاربر می‌شود.
جالب است بدانید که این ابزار مناسبی برای حذف دائمی صفحه از نتایج گوگل نیست و تنها برای مدت ۶ ماه دوام دارد. برای حذف یا حتی نو ایندکس شدن دائمی صفحه‌ای بهتر است سراغ روش‌هایی مثل فایل Robot.txt بروید.

سرچ کنسول Removals آموزش

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

از اتفاقاتی که ممکن است برای مدیران سایت پیش آید این است که محتوا یا یک تصویر را به اشتباه در وبسایت خود منتشر نمایند و قصد حذف آن را از صفحات سرچ گوگل دارند. ابزار Removals سرچ کنسول گوگل این امکان را به شما می‌دهد که تنها به صورت موقت محتوای صفحات و سایت‌هایی که از آن شما هستند را حذف نمایید؛ همچنین با کمک این ابزار می‌توانید سوابق درخواست‌های حذف از طرف مالکان و سایر افراد را مشاهده کنید. ضمن  اینکه با ابزار سرچ کنسول خواهید توانست صفحاتی از سایت شما را که حاوی محتوای توهین‌آمیز و حساس‌ گزارش نموده‌اند را بررسی کنید.

زمان استفاده از بخش Removals سرچ کنسول گوگل یک URL در کنسول وجود دارد که متعلق به صفحه یا وبسایت شما است، که بایستی از گوگل حذف گردد. لازم به ذکر است که جهت حذف دائم URL باید کارهای بیشتری انجام دهید. در ادامه این مقاله بیشتر شمارا با بخش Removals آشنا خواهیم کرد.

  • Removals  سرچ کنسول چیست
  • چرا به ابزار Removals سرچ کنسول نیاز داریم
  • Permanent Removals یا حذف دائمی صفحات سایت از نتایج جستجو
  • جمع بندی
  • سوالات متداول

 Removals  سرچ کنسول چیست

پس از ثبت سایت در سرچ کنسول در کادر کناری و بخش index سومین ابزاری که می‌بینید، Removals است. این ابزاری برای حذف موقت صفحات انتخابی مدیر سئو است. گاهی برای سایت شرایطی پیش می‌آید که بنا به دلایلی باید یک صفحه از وبلاگ، خرید، پرداخت یا هر آدرس را دیگری را حذف کند. ابزار Removals سرچ کنسول مانع از ایندکس شدن صفحه نمی‌شود، بلکه موقتا از نمایش صفحه جلوگیری می‌کند.

سرچ کنسول گوگل چیست؟ Removals

آموزش کار با Removals سرچ کنسول گوگل

استفاده از ابزار Removal سرچ کنسول این امکان را به شما می‌دهد که به سه روش بتوانید صفحاتی که قصد مسدود نمودن آن‌ها را دارد، حذف و مسدود نمایید. برای دسترسی به Removal از جستجوی گوگل باید به صفحه سرچ کنسول سایت خود به بخش Overview و سپس Index مراجعه کنید، سپس با توجه به یکی از روش‌های زیر عملکرد حذف را انجام دهید.

آموزش کار با Removals سرچ کنسول گوگل

حذف با Temporary removal

این بخش امکان حذف صفحات را از نتایج گوگل در اختیار متخصص سئو قرار می‌دهد. دستیابی به بخش Removal  سرچ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین بایستی به طور کامل به این بخش دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است افرادی که اطلاعات سایت را در گوگل ثبت می‌کنند دسترسی کامل برای آن‌ها فراهم است. در صورتی که دستیابی لازم را به سایت داشتید در ابتدا از منو در بخش Index گزینه Removals را انتخاب کنید سپس آدرس صفحه مدنظر را بر روی TEMPORARY Removals قرار دهید و گزینه NEW REQUEST  را انتخاب کنید.

در بخش Temporarily remove URL با انتخاب این گزینه و ثبت آدرس صفحه گزینه  Remove this  URL only  و بر روی گزینه Next کلیک کنید. برای ثبت نهایی درخواست شما پیامی نمایش داده می‌شود که بایستی SUBMIT REQUEST را انتخاب کنید. با این کار پیام را به گوگل ارسال می‌شود که تمایل به حذف تنها آن صفحه را دارید درنهایت چند روز بعد خواهید دید که صفحه از قسمت سرچ گوگل حذف شده است.

Temporary removal حذف با

حذف با Outdated content

حذف با این بخش بسیار ساده است و تمامی سایت Removal سرچ کنسول این امکان را فراهم کرده است. این بخش برای محتواها یا تصاویری که از تاریخ استفاده آن‌ها مدتی گذشته است و قدیمی شده‌اند می‌توان مورد استفاده قرار داد. بخش Outdated content به طور مستقیم در کنسول سرچ گوگل در دسترس نیست و باید برای درخواست خود به کنسول گوکل و سپس بخشoutdated-content  مراجعه کنید.

Outdated content حذف با

حذف با Safesearch و filtering

این بخش برای محتوا‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مناسب بزرگسالان هستند. برای ارسال  درخواست‌های این‌گونه که مشخص نماید این صفحه تنها برای استفاده بزرگسالان است، باید به آدرس   Safesearch  مراجعه و سپس لینک صفحه مورد نظر را ثبت کنید‌. پس از ثبت در قسمت Removal برای مدیر سایت نمایش داده خواهد شد. محتواهای بزرگسال شامل محتواهای ترسناک، جنسی یا تصاویری که دیدن آنها حاوی صحنه‌های دلخراش باشد و برای افراد زیر ۱۸ سال مناسب نیستند.

Safesearch و filtering حذف با

چرا به ابزار Removals سرچ کنسول نیاز داریم

ابزار حذف آدرس و محتوای صفحه‌ای از سایت یکی از ویژگی‌های پیشرفته سرچ کنسول است. برای زمانیکه نمی‌خواهید صفحه‌ای در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود، می‌توانید از آن استفاده کنید. به این ابزار نیاز داریم؛ زیرا ممکن است گاهی محتوایی در سایت ما دارای اطلاعات اشتباهی باشد و ما تا زمانیکه به اطلاعات درست دست یابیم، می‌توانیم این آدرس را به صورت موقت از چشمان کاربر پنهان نگه داریم. ابزار ریموال، صفحه را از فهرست گوگل پاک نمی‌کند، بلکه فقط به کاربر نمایش نمی‌دهد.

سرچ کنسول نیاز داریم؟ Removals چرا به ابزار

Permanent Removals یا حذف دائمی صفحات سایت از نتایج  جستجو

حذف دائمی نباید در مقاله جای بگیر؛ چرا که از  طریق کنسول سرچ نمی‌توان گزارش کرد. اما به دلیل آنکه از حذف موقت بسیار گفته‌ایم می‌توانیم کمی هم با چگونگی حذف دائمی صفحات را آموزش دهیم.برای حذف دائمی نیاز است چند اقدام انجام دهیم در ابتدا محتوا مورد نظر به جهت حذف یا بروزرسانی را به خطای ۴۰۴ یا ۴۰۸ بازگردانیم سپس فایل‌های غیر HTML را حذف می‌کنیم.دقت ک  کنید که تغییرات و بروزرسانی محتوای یک صفحه قدیمی با ریدایرکت ۳۰۱ برای حذف دائم محتوا ضروری نخواهد بود.

یا حذف دائمی صفحات از نتایج جستجو Permanent Removals

جمع بندی

بخش Removals سرچ کنسول تنها یک راهکار برای حذف موقت ۶ ماهه یا ۱۸۰ روزه محتوا است، بنابراین فراموش نکنید که برای حذف دائم محتوا بایستی کارهای بیشتری انجام ‌دهید، مثلا نوایندکس کردن برخی صفحات با فایل Robot.txt. همچنین با کمک این ابزار می‌توانید سوابق وب‌سایت را بررسی کرده و با تولید محتوای به روز رتبه سایت را بالا ‌ببرید و سبب پیشرفت کسب و کار خود شوید. در بخش  Temporary removalامکان حذف را در اختیار مدیر سایت قرار می‌دهد. البته در این بخش دسترسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در صورتی که شما امکان دسترسی به بخش Removals  را نداشته باشید نمی‌توانید فرآیند حذف را انجام دهید.

سوالات متداول درباره Removals گوگل سرچ کنسول

ابزار Removals سرچ کنسول چیست و در کجای پلتفرم قرار دارد؟

ابزار پاک کننده یکی از امکانات حرفه‌ای گوگل کنسول است که در بخش ایندکس کادر کناری پلتفرم  واقع شده است.

با ابزار Removals سرچ کنسول چه کاری می‌توان انجام داد؟

زمانی که مدیر سایت بنا به دلایل مختلف مثل قرارگیری محتوای نادرست، توهین‌آمیز و غیراخلاقی بخواهد، صفحه‌ای را از کاربر پنهان سازد، می‌تواند از Removals استفاده کند.

با چند روش می‌توان صفحه‌ای از سایت را در Removals پاک کرد؟

با سه روش. حذف با  Temporary removal،  Outdated content و Safesearch و  filtering می‌توان برخی صفحات از سایت را حذف کرد.

آیا با استفاده از Removals در سرچ کنسول، صفحه مورد نظر به طور کلی از فهرست گوگل حذف می‌شود؟

خیر؛ ابزار پاک کننده گوگل کنسول، تنها صفحه را از دید کاربران پنهان می‌کند و در فهرست نتایج گوگل باقی می‌ماند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

703 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست