سئو سایت شخصی؛ نکات طلایی و مهم SEO

سئو سایت شخصی شما به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو برای رتبه بندی سایت شماست و شامل مواردی مانند سئو فنی و سئو غیرفنی می‌شود. سئو فنی شامل تگ‌ها، گواهی SSL برای ایمن سازی وب سایت، نقشه سایت، سرعت بارگذاری و قابلیت استفاده از سایت می‌شود. در سئو غیر فنی نیز اصلی ترین نقش را محتوای یونیک، با کیفیت و مفید ایفا می‌کند.

سئو سایت شخصی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

در این مطلب قصد داریم نکات بسیار مفید و تاثیرگذاری را درباره سئو سایت شخصی بیان کنیم. تمام این اطلاعات بر اساس تحقیقات و تجربیات متخصصین سئو هستند و می‌توانند تا حد زیادی در پیشرفت سایت شما کمک کننده باشند. هیچ احساسی بهتر از این نیست که افراد بسیاری از محصول و یا اطلاعات شما استفاده کنند. این یک موفقیت بزرگ و سودآور است، به همین دلیل هم یک شبه ممکن نیست.

بهینه سازی موتورهای جستجو یا همان SEO نقش مهمی در موفقیت برند و سایت شخصی شما دارد؛ بنابراین باید بدانید که موثرترین راه‌ها برای پیشرفت سئو سایت شخصی شما کدام هستند و آن‌ها را به کار گیرید. در این مطلب استراتژی‌هایی را که می‌توانید به صورت رایگان برای تقویت سئو خود انجام دهید را مورد بحث قرار می‌دهیم. همچنین می‌توانید از تجربه و توانایی‌ متخصصین سئو در موسسه پورفیض بهره ببرید و پیشرفت سئو سایت شخصی خود را به ما بسپارید.

فهرست مطالب:

 • سئو سایت شخصی چیست؟
 • چرا باید به سئو اهمیت داد؟
 • آشنایی با انواع سئو
 • سئو سایت شخصی چگونه کار می‌کند؟
 • چقدر طول می‌کشد تا در گوگل رتبه کسب کنیم؟
 • نکات طراحی وب سایت
 • سئو فنی 
 • سئو غیر فنی
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

سئو سایت شخصی چیست؟

بهتر است با اصول اولیه شروع کنیم. سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. این عملکرد در اساس محتوای شما را بهینه می‌کند تا در موتورهای جستجو ظاهر شود و این شانس را داشته باشد که رتبه‌ای بهتر از رقبای خود به دست آورد. سئو به هیچ عنوان یک روش سریع و یک شبه نیست. هیچ دکمه جادویی‌ای ‌برای سئو وجود ندارد که کاربران بتوانند آن را فشار دهند و وب سایتشان به رتبه شماره یک در گوگل پرتاب شود. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

به همین دلیل بهتر است که آن را به عنوان یک استراتژی بازاریابی بسیار بلندمدت در نظر بگیرید که تضمینی ۱۰۰ درصدی نیز ندارد، اما با این وجود کاملاً ارزش سرمایه گذاری مالی و زمانی را داراست. موتورهای جستجو اطلاعات دقیقی درباره اینکه چطور می‌توان رتبه عالی در گوگل کسب کرد به کاربران ارائه نمی‌دهند، بنابراین سئو تا حد زیادی به آزمون و خطا و تجربه بستگی دارد.

سئو چیست؟

چرا باید به سئو اهمیت داد؟

سئو به وب سایت شما شانس بیشتری برای جلب توجه مشتریان بالقوه را می‌دهد. به دلایلی، مردم به نتایج گوگل اعتماد دارند. اگر کسب و کار شما به طور مکرر در ابتدای صفحات جستجو نشان داده شود کاربران به شما در آن موضوع خاص اعتماد می‌کنند. مهمتر از همه، سئو یک مهارت مفید و قابل فروش است، این خاصیت سئو معمولا نادیده گرفته می‌شود.

چرا باید به سئو اهمیت داد؟

آشنایی با انواع سئو

دو نوع مختلف سئو وجود دارد. سئو فنی و سئو غیر فنی. شما باید هر دوی این موارد را به صورت مجزا در برنامه سئو سایت شخصی خود بگنجانید یا از یک مشاور و متخصص سئو برای بهینه سازی وب سایت خود استفاده کنید. همکاران ما در سایت پورفیض این کار را برای شما انجام می‌دهند. برای آشنایی کامل با درآمد سئو در ایران و درآمد سئو در جهان کلیک کنید.

سئو فنی تضمین می‌کند که وب سایت شما می‌تواند به درستی توسط یک موتور جستجو دیده شود، همچنین نکاتی را در مورد نحوه نمایش سایت شما در بر می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر یک تگ در وب سایت شما شامل کلمات کلیدی با رتبه بالا باشد، موتور جستجو احتمالاً آن را نادیده می‌گیرد، چون می‌داند که توضیحات به محتوای سایت شما بی ربط هستند. سئوی فنی به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که گوگل کار غیر فنی سئوی شما را تشخیص داده و لحاظ می‌کند. سئوی غیر فنی سئوی وب سایت شماست، مواردی مانند کاربر پسند کردن وب سایت، خوانایی خوب، کلمات کلیدی استراتژیک، لینک دادن به منابع مرتبط و دعوت مخاطبان به تعامل. سئو فنی و غیر فنی دست به دست هم می‌دهند و مکمل یکدیگر هستند.

آشنایی با انواع سئو

سئو سایت شخصی چگونه کار می کند؟

درک نحوه عملکرد سئو قبل از شروع به پیاده سازی استراتژی‌های آن بسیار مهم است. هدف سئو این است که به کاربران اطلاعاتی را که در جستجوی آن هستند، ارائه دهد. کاربران می‌خواهند محصول یا خدماتی را جستجو کنند و فورا با بهترین آن مواجه شوند.

 کاربران سفر جستجوی خود را با سایت شما به پایان برسانند، به گوگل (یا هر موتور جستجویی که استفاده می‌کنند) می‌گوید که کاربر اطلاعات مورد نیاز خود را از سایت شما دریافت کرده است، بنابراین وب سایت شما را انتخاب خوبی تشخیص می‌دهد و‌ در نتیجه شما را به افراد بیشتری معرفی می‌کند.

اینکه کاربران روی سایت شما کلیک کنند، یک گردش داشته باشند و سپس به سایت دیگری بروند، به گوگل این پیام را می‌رساند که سایت شما چیزی که مخاطبان به دنبال آن هستند را ندارد. هدف این است که کاربران از سایت شما استفاده کنند، آنچه را که از سایت شما می‌خواهند دریافت کنند و برای اطلاعات بیشتر در آن بمانند. هرچه کاربر مدت بیشتری را در سایت شما سپری کند، به معنای رضایت بیشتر او و در نتیجه رضایت بیشتر موتور جستجوی گوگل است.

سئو چگونه کار می کند؟

چقدر طول می کشد تا در گوگل رتبه کسب کنیم؟

برای افرادی که آشنایی درستی با نحوه عملکرد سئو ندارند نتایج بعد از مدتی ناامید کننده خواهند بود. اکثر موتورهای جستجو از دامنه‌های جدید استقبال نمی‌کنند؛ چرا که آن‌ها “غیرقابل اعتماد” هستند. حتی ممکن است شش تا دوازده ماه طول بکشد که وب سایت جدید شما واقعاً شروع به رتبه بندی شدن کند. با این حال ممکن است برای برخی کلمات کلیدی آسان رتبه‌‌های خوبی کسب کنید، اما برای مواردی که جستجو در آن‌ها زیاد است با مشکلات و سختی‌هایی مواجه خواهید شد. برای آشنایی کامل با رتبه صفر گوگل کلیک کنید.

اجازه ندهید این موضوع شما را ناامید یا منصرف کند. هیچ چیز فوری نیست و رسیدن به رتبه‌های مناسب زمان زیادی می‌برد. البته می‌توانید با یک شرکت سئو مشورت کنید تا در مورد نحوه رتبه بندی بهتر وب سایتتان به شما مشاوره دهد، این کار باعث خواهد شد که در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

چقدر طول می کشد تا در گوگل رتبه کسب کنیم؟

نکات طراحی وب سایت

شما باید هدف وب سایت خود را مشخص کنید. از داشتن وب سایت خود به دنبال چه چیزی هستید؟ آیا می‌خواهید مردم پروژه‌های شما را ببینند و نوشته‌های شما را بخوانند یا این سایت صرفا برای تبلیغ خدمات و‌ محصولات شما است؟

در نظر داشته باشید که کاربران شما چه کسانی هستند و جامعه هدف شما چیست؟ فرض کنید وب سایت شما روزانه در مورد برنامه نویسی محتوا تولید می‌کند، به احتمال زیاد برنامه نویسان را هدف قرار داده‌اید، پس نباید محصولات یا خدماتی را که با جامعه هدف شما مرتبط نیستند در سایت خود قرار دهید.

به این فکر کنید که وب سایت شما چه سودی برای کاربران خواهد داشت. بینندگان می‌خواهند از دیدن سایت شما چیزی به دست آورند. آن‌ها باید احساس کنند که وقت خود را به خوبی سپری کرده‌اند، نه اینکه روی یک لینک بی فایده کلیک کنند و برگردند.

نکات طراحی وب سایت

سئو تکنیکال

 • تگ‌ها

برخی از قوانین اساسی وجود دارند که باید در مورد تگ‌های عنوان و هدر رعایت کنید، مانند اینکه فقط یک تگ H1 را در هر صفحه درج کنید و همیشه آن‌ها را مرتب نگه دارید. تگ‌های OpenGragh یک تکنیک داده ساختار یافته هستند که معمولاً توسط پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای نمایش عنوان، توضیحات و تصاویر استفاده می‌شوند. آن‌ها برای راه اندازی سایت شما بسیار مفیدند، درواقع وقتی افراد پست‌های شما را به اشتراک می‌گذارند، این تضمین به وجود می‌آید که افراد قرار است روی یک پست سازمان یافته و زیبا کلیک کنند.

 • گواهی SSL برای ایمن سازی وب سایت 

علاوه بر سئو تکنیکال، صاحب سایت باید به امنیت وب سایت نیز فکر کند. گواهی SSL یک امنیت آنلاین قوی را فراهم می‌کند که توسط گوگل نیز پشتیبانی می‌شود. این مورد توسط مرورگرها و سیستم عامل‌ها پذیرفته شده است. گوگل بیان می‌کند که HTTPS یک عامل موثر در رتبه بندی است. اکنون، اگر به دنبال گواهینامه SSL مناسب هستید، باید به دنبال گواهینامه‌های SSL ارزان بر اساس تعداد دامنه‌هایتان باشید. به عنوان مثال، اگر یک سایت دارای تعداد کمی زیر دامنه است، می‌توانید از SSLهای ارزان قیمت استفاده کنید.

برای ایمن سازی وب سایت SSL گواهی

 • نقشه سایت

سایت مپ یا نقشه‌ سایت در بخش SEO فنی قرار می‌گیرند. مطمئن شوید که وب سایت شما دارای نقشه سایت است تا موتورهای جستجو بدانند در کلیت سایت شما چه چیزی وجود دارد. معمولاً هر سازنده سایتی می‌تواند به راحتی نقشه سایت را در کمترین زمان ایجاد کند.

 • سرعت بارگذاری و قابلیت استفاده

گوگل سیستمی دارد که شامل معیارهایی است که برای تعیین کیفیت تجربه کاربری یک سایت از آن‌ها استفاده می‌شود. این شامل سرعت بارگذاری و موارد اینچنینی است. اطمینان پیدا کردن از اینکه سایت شما سریع بارگیری می‌شود و در دستگاه تلفن همراه به خوبی کار می‌کند، بسیار مهم است. گوگل اکثر سایت‌های جدید را در یک دستگاه تلفن همراه فهرست می‌کند. بنابراین اگر سایت شما روی موبایل کار نمی‌کند، گوگل برای درک آن به مشکل خواهد خورد. برای آشنایی کامل با نحوه افزایش سرعت سایت کلیک کنید.

به خاطر داشته باشید که تمام سیستم‌های مدیریت محتوا برای سئو یکسان ساخته نشده‌اند. در حالی که یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس به شما امکان می‌دهد تقریباً تمام زمینه‌های مرتبط با سئو را از طریق افزونه‌ها تغییر دهید، وب سایت‌هایی وجود دارند که نمی‌توانید به طور کامل آن‌ها را تغییر دهید. عناوین صفحات را سفارشی کنید یا جدیدترین تکنیک‌ها را برای بهبود پیاده‌سازی کنید. اگر در پیکربندی خود مشکل دارید و بودجه محدودی ندارید، شاید باید سئو کارانی متخصص را استخدام کنید که با در نظر گرفتن تمام خواسته‌های شما به شما کمک کنند سایت خود را بهینه و سئو شده جلو ببرید.

سئو فنی

سئو غیر فنی

وقتی صحبت از سئوی غیر فنی به میان می‌آید، محتوا مهم ترین نکته است. محتوای وب سایت شما بزرگترین عامل هدف گذاری به حساب می‌آید. اطمینان حاصل کنید که محتوایی را منتشر می‌کنید که به وضوح نوشته شده است، آموزنده و مختصر است و همچنین شامل اطلاعاتی می‌شود که کاربران می‌خواهند بخوانند و به دنبال آن‌ها هستند. تحقیق، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی یک موضوع مهم در سئو غیر فنی است.

درک آنچه افراد هنگام جستجوی اطلاعات درخواست می‌کنند بسیار مهم است. بک لینک‌ها نیز مهم هستند. آن‌ها لینک‌هایی به سایت شما و صفحاتی از وب سایت‌های دیگرند. لینک سازی داخلی زمانی است که محتوا و اطلاعات سایت خود را به یکدیگر لینک می‌دهید. اساساً، به یاد داشته باشید که محتوایی بنویسید که مخاطب هدف شما می‌خواهد بخواند.

سئو غیر فنی

سخن نهایی

سئو سایت شخصی استراتژی‌ها و تکنیک‌های بسیاری دارد که باید آن‌ها را در مسیر سئوی سایت خود در نظر داشته باشید. اگر این استراتژی‌ها را چه خودتان و چه با کمک یک آژانس سئو پیاده‌سازی کنید، وب سایت شخصی شما بیشترین شانس را برای رتبه‌های بالاتر در موتورهای جستجو و جلب توجه بیشتر بینندگان خواهد داشت. کلمات کلیدی بهترین دوست شما هستند. محتوا بنویسید، تعداد بک لینک‌ها را افزایش دهید، به صورت داخلی بین صفحات مربوط به هم لینک دهید و کاربران را به اشتراک گذاری محتوای‌تان تشویق کنید.

سوالات متداول درباره سئو سایت شخصی

۱. سئو سایت شخصی چیست؟

سئو به معنی بهینه سازی موتورهای جستجو است. سئو کمک می‌کند تا گوگل و سایر موتورهای جستجو از وجود وب‌سایت شما و تمامی صفحات آن با خبر شوند.

۲. چه نکاتی در سئو غیرفنی مهم هستند؟

وقتی صحبت از سئوی غیر فنی به میان می‌آید، محتوا مهم ترین نکته است. محتوای وب سایت شما بزرگترین عامل هدف گذاری به حساب می‌آید. اطمینان حاصل کنید که محتوایی را منتشر می‌کنید که به وضوح نوشته شده است، آموزنده و مختصر است و همچنین شامل اطلاعاتی می‌شود که کاربران می‌خواهند بخوانند و به دنبال آن‌ها هستند. تحقیق، تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی یک موضوع مهم در سئو غیر فنی است.

۳. طراحی وب سایت باید با رعایت چه نکاتی صورت بگیرد؟

شما باید هدف وب سایت خود را مشخص کنید. از داشتن وب سایت خود به دنبال چه چیزی هستید؟ آیا می‌خواهید مردم پروژه‌های شما را ببینند، نوشته‌های شما را بخوانند یا این سایت صرفا برای تبلیغ خدمات و‌ محصولات شما است؟ در نظر داشته باشید که کاربران شما چه کسانی هستند.

۴. آیا شناخت مخاطبین هدف در سئو سایت شخصی اهمیت دارد؟

بله؛ یک وب‌سایت شخصی با هر عنوانی باید جامعه هدف و مخاطبین خود را بشناسد و براساس نیازهای آن برای سئو و بهینه‌سازی موتورهای جستجو اقدام کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

234 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست