روش های مهم نحوه سئو سایت در سال ۲۰۲۲

مساله‌ای که در زمینه بهینه‌سازی موتورهای جستجو بسیار حائز اهیمت است ماهیت پویای الگوریتم‌ها و همین‌طور رقابت دائمی میان تجارت‌های آنلاین به منظور کسب رتبه برتر در صفحه نتایج جست و جو گوگل است، بنابراین داشتن روش سئو سایت قدرتمند و همین‌طور دائمی است.
شما باید به صورت مستمر وضعیت و آمار وب‌سایت خود را بررسی کرده و بازبینی کنید. ابزارهایی هم‌چون گوگل آنالیتیکس به شما در این پروسه کمک بزرگی خواهند کرد. همین‌طور آپدیت بودن و اطلاع داشتن از آخرین تغییرات فضای وب و سایر الگوریتم‌های گوگل نیز به شما کمک می‌کند تا از هیچ یک از رقبای خود عقب نمانید. جدای از این‌ها، عناصر مهمی که در این مطلب برای شما بیان کردیم نیز تاثیر زیادی در سئو سایت شما دارند. در ادامه این صفحه از آکادمی سئو پور فیض به صورت کامل با نحوه سئو سایت آشنا خواهید شد.

نحوه سئو سایت تکنیک‌های مهم سئو سایت در سال 2022

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

نحوه سئو سایت اهیمت زیادی دارد؛ زیرا میانگین الگوریتم های گوگل ۵۰۰-۶۰۰ بار در سال به روزرسانی می‌شوند. این بدان معناست که در هر روز سال دست کم یک آپدیت جدید اعمال می‌شود. حتی متخصص سئو نیز که تمام وقت خود را وقف بهینه‌سازی سایت می‌کند، در پایان روز نیز از آنالیز نتایج جدید متعجب می‌شود. شما نمی‌توانید کاری کنید که این آپدیت‌ها متوقف شوند، اما اگر با بهترین و اصولی‌ترین تکنیک‌های جدید سئو در سال ۲۰۲۲ آشنایی داشته باشید، یک سر از رقبای خود بالاتر خواهید بود.

همان‌طور که ممکن است بدانید، بیش از ۷۵ درصد از کاربران در صفحه اول نتایج جستجو پاسخ خود را پیدا کرده و به صفحه بعدی نمی‌روند. بنابراین بسیار مهم است که بدانید چگونه می‌توان این به روز رسانی‌های الگوریتم را شکست داده و وب‌سایت خود را در صفحه اول نتایج جستجو گوگل باقی نگه دارید. برای اینکه از از جریمه‌های آپدیت هسته اصی گوگل دور بمانید، در ادامه لیستی از تکنیک‌های مهم و روش سئو سایت در سال ۲۰۲۲ برای شما گردآوری کرده‌ایم.

در ادامه این مطلب از آکادمی سئو پورفیض به شرح عناوین زیر می‌پردازیم:

 • استفاده از کلمات کلیدی در بالای صفحه وب
 • عناوین، توضیحات و محتوای یونیک بنویسید
 • برچسب عنوان خود را بهینه سازی کنید
 • نحوه سئو سایت؛ مثالی درباره شیوه استفاده از تگ تاتیل
 • سخن پایانی

استفاده از کلمات کلیدی در بالای صفحه وب

مطمئنا می‌دانید که باید به میزان مشخصی کلمات کلیدی را در محتواهای خود بکار ببرید. اما ممکن است ندانید که مکان این واژه‌ها نیز بسیار مهم بوده و تفاوتی ایجاد می‌کند. شما باید حداقل یک بار از کلمه کلیدی در عنوان اصلی صفحه و پارگراف اول مقدمه استفاده کنید. شاید بپرسید که چرا باید این کار را انجام دهید؟ درواقع گوگل به عباراتی که در بالای صفحه وب خود قرار می‌دهید، به مراتب اهمیت بیشتری می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر صفحه وب شما در رابطه با  “سئوی سایت” است، در ۲۵ کلمه اول حداقل یک بار کلمه کلیدی را به کار ببرید. جدا از این، باید کلمات کلیدی را به صورت پراکنده در محتوای خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر محتوای شما ۱۰۰۰ کلمه است، در هر ۱۰۰ کلمه یک بار کلمه کلیدی را استفاده کنید. شما هرگز نباید از یک کلمه کلیدی سه بار در یک پاراگراف استفاده کنید؛ زیرا در آن صورت پراکندگی کلمه کلیدی را رعایت نکرده و با مشکل مواجه خواهید شد.

استفاده از کلمات کلیدی در بالای صفحه وب

عناوین، توضیحات و محتوای یونیک بنویسید

اجتناب از قرار دادن محتوای تکراری یکی از حائز اهیمت‌ترین نکات در نحوه سئو سایت است که حتما باید آن را رعایت کنید. در واقع، گوگل اعلام کرده است که «متخصصان سئو باید از قرار دادن محتوای تکراری در سراسر سایت خود خودداری کنند»(الگوریتن پاندا به شدت این مضووع را بررسی می‌کند). قابل توجه است که این قانون برای تمام بخش‌های وب‌سایت شما اعمال می‌شود، از جمله:

 • عنوان های H1 و H2
 • توضیحات متا
 • صفحات محصول
 • صفحات فرود
 • متن مربوط یه تصاویر
 • صفحات دسته بندی

اگر محتوایی را در یکی از صفحات سایت خود منتشر می‌کنید، آن محتوا باید ۱۰۰ درصد یونیک باشد. اگر یک وبلاگ کوچک راه‌اندازی می‌کنید که دارای یک صفحه اصلی و تعدادی پست وبلاگ است، رعایت کردن این قانون بسیار مهم و تاثیر گذار کار سختی نخواهد بود. اگر صاحب سایت تجارت الکترونیک با هزاران محصول هستید، نوشتن محتوای منحصر به فرد برای هر صفحه مطمئنا مشکل است. اما این مشکل ارزشش را دارد. اگر در نوشتن محتوا برای هر صفحه با مشکل مواجه شده‌اید، صفحاتی را که دارای محتوای مشابه هستند با هم ترکیب کنید. همین‌طور می‌توانید از تگ canonical یا انواع ریدایرکت نیز استفاده کنید.

عناوین، توضیحات و محتوای یونیک بنویسید

برچسب عنوان خود را بهینه سازی کنید

هنگامی که بحث سئوی داخلی سایت می‌شود، برچسب عنوان به عنوان کلید اصلی عمل می‌کند. گوگل در رابطه با این امر بیان کرده است: “استفاده کردن از موضوعات با کیفیت و همین‌طور بهینه شده در صفحات وب بسیار حائز اهمیت است”. در تگ تایتل خود حتما از کلمه کلیدی استفاده کنید.

ممکن است بپرسید که این کار چه اهمیتی دارد؟ درواقع موتورهای جستجو به عباراتی که در تگ عنوان خود استفاده می‌کنید توجه زیادی می‌کنند. به همین خاطر این کار اهیمت زیادی داشته و شما باید کلمه کلیدی خود را در عنوان صفحه خود قرار دهید.

چیزی که ممکن است ندانید این است که گوگل توجه بیشتری بر کلمات و عباراتی دارد که در ابتدای تگ عنوان خود قرار می‌دهید. بنابراین اگر ممکن است، عنوان خود را با کلمه کلیدی که برای آن محتوای یونیک نوشته‌اید، آغاز کنید.

برای مثال، اگر عبارت کلیدی شما “تکنیک‌های مهم سئو” است، می‌توانید عنوان مطلب خود را “تکنیک‌های مهم سئو سایت در سال ۲۰۲۲” بگذارید. عبارت “تکنیک‌های مهم سئو”، یک عبارت بسیار رقابتی است و یا قرار دادن آن در ابتدای تگ عنوان، یک سر از رقبای خود بالاتر خواهید بود.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات قرار دادن کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان ممکن نیست؛ زیرا باعث می‌شود برچسب عنوان شما عجیب به نظر برسد. درست است که بهینه سازی موتور جستجو اهیمت زیادی دارد، اما برچسب‌های عنوان شما باید برای کاربران نیز معقول و مفید باشند. اگر نمی‌توانید برچسب عنوان خود را با کلمه کلیدی شروع کنید، عیبی ندارد، فقط تلاش کنید که آن را حداقل در وسط یا حتی انتهای تگ عنوان خود قرار دهید.

برچسب عنوان خود را بهینه سازی کنید

نحوه سئو سایت؛ مثالی درباره شیوه استفاده از تگ تاتیل

هنگامی که متوجه شدید نمی‌توانید کلمه کلیدی را در ابتدای تگ عنوان قرار دهید، بیخیال نشوید. استفاده کردن کلمه کلیدی در وسط یا حتی انتهای عنوان بسیار بهتر از اصلا قرار ندادن آن است. به عنوان مثال، یک صفحه برای کلمه کلیدی «استراتژی سئو» بهینه سازی شده است و عنوان آن را راهنمای استراتژی سئو قرار داده‌اند.

مشخص است که افراد نتوانسته‌اند راهی برای استفاده کردن کلمه کلیدی در ابتدای تگ عنوان پیدا کنند، بنابراین تنها سعی کرده‌اند کلمه کلیدی خود را هر جای آن که شده قرار دهند. درست است که قرار گرفتن کلمه کلیدی در ابتدای عنوان بسیار بهتر است، اما اگر آن را در وسط یا انتهای عنوان نیز قرار دهید گوگل متوجه محتوای صفحه شما خواهد شد که به عنوان مثال در رابطه با “استراتژی SEO” است.

کلمه کلیدی مورد نظر خود را تنها یک بار در عنوان استفاده کنید. همچنین از استفاده کردن کلمات کلیدی مختلف خودداری کرده و در عنوان خود کلمه کلیدی اصلی را بکار ببرید؛ زیرا موتورهای جست و جو نمی‌خواهند که عنوان شما با یک‌سری کلمات کلیدی مختلف و فرعی پر شود. بنابراین از قرار دادن کلمات کلیدی غیر ضروری در عنوان خود اجتناب کنید. در کل قرار دادن کلمه کلیدی اصلی بهترین است. به عنوان مثال، یک صفحه در سایت ما برای عبارت “تحقیق کلمات کلیدی” بهینه سازی شده است.

نحوه سئو سایت؛ مثالی درباره شیوه استفاده از تگ تاتیل

(مثال) عنوان: راهنمای تحقیق کلمات کلیدی

همانطور که می‌بینید، واژه کلیدی را در تگ عنوان قرار دادیم. کلمات و عبارات دیگر در عنوان تنها به منظور برجسته کردن موضوع صفحه است و از آنجایی که صفحه ما درای محتوای یونیک و باکیفیت است، جزو ۵ سایت برتر قرار خواهد گرفت. جالب است بدانید که ۶۳۰ کلمه کلیدی مرتبط دیگر با صفحه ما نیز وجود دارد. اما آیا باید صفحه خود را با حدود ۶۳۰ کلمه واژه کلیدی بهینه کنیم؟ مطمئنا خیر! در عوض، محتوای صفحه و عنوان آن را حول یک کلمه کلیدی مهم اصلی بهینه سازی می‌کنیم. عناوین شما باید مردم را به کلیک کردن بر روی سایت‌تان تشویق کنند. هنگامی که افراد زیادی بر روی وب‌سایت شما در گوگل کلیک می‌کنند، نرخ کلیک سایت شما بالا رفته و این امر در افزایش رتبه شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

سخن پایانی

کلید موفقیت در سئو، توجه داشتن به آمار وب‌سایت و عملکرد آن است. توقع نداشته باشید تنها با استفاده کردن از بهترین کلمات کلیدی در جایگاه برتر قرار بگیرید. تجزیه و تحلیل کردن سایر عناصر تاثیر گذار بر سئو، زیر نظر داشتن رقبای خود و ایجاد تغییرات همگی به موفقیت در سئو به شما کمک می‌کنند. نحوه سئو سایت آنقدرها هم سخت نیست، شما نیاز به یک استراتژی قوی دارید و بدانید که یکی از بهترین روش‌ها برای انجام سئو توجه داشتن به رتبه سایت خود در نتایج جست و جو و برسی آمار مربوط به آن است. امیدواریم که با خواندن این مقاله با نحوه سئو سایت آشنا شده باشید.

سوالات متداول درباره نحوه سئو سایت

چرا استفاده از کلمات کلیدی در بالای صفحه وب در نحوه سئو سایت اهمیت دارد؟

یک روش سئو سایت استفاده از کلمات کلیدی و قرار دادن در بالای صفحه است. گوگل به عباراتی که در بالای صفحه وب خود قرار می‌دهید، به مراتب اهمیت بیشتری می‌دهد.

چرا باید در عنوان خود کلمه کلیدی اصلی را قرار دهیم؟

موتورهای جستجو به عباراتی که در عنوان خود استفاده می‌کنید توجه بیشتری می‌کنند. به همین خاطر شما باید کلمه کلیدی خود را در عنوان صفحه خود قرار دهید

چرا نباید در عنوان خود از چند کلمات کلیدی استفاده کنیم؟

از استفاده کردن کلمات کلیدی مختلف خودداری کنید و در عنوان خود کلمه کلیدی اصلی را بکار ببرید؛ زیرا موتورهای جست و جو نمی‌خواهند که عنوان شما با یک‌سری کلمات کلیدی مختلف و فرعی پر شود.

عناوین جذاب چگونه بر افزایش رتبه تاثیر می‌گذارند؟

عناوین شما باید جذاب باشند تا مردم را به کلیک کردن بر روی سایت‌تان تشویق کنند. هنگامی که افراد زیادی بر روی وب‌سایت شما در گوگل کلیک می‌کنند، نرخ کلیک سایت شما بالا رفته و این امر در افزایش رتبه شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

353 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست