در محتوا چند بار از کلمه کلیدی استفاده کنیم؟

چند بار از کلمه کلیدی در محتوا استفاده کنیم؟! اگر این سوال حسابی ذهن‌تان را مشغول ساخته باید یادآوری کنیم که زمان زیادی از استفاده مکرر و متعدد و در انتها بی معنی کلمات کلیدی در یک صفحه از وب گذشته است. هر چند که نقش کلمه کلیدی و اهمیت آن در رتبه‌بندی نتایج کمرنگ نشده است؛ اما اینکه چطور و چه اندازه کلمات استفاده شود، فوق‌العاده اهمیت دارد.
حواستان باشد که درباره کیوورد صحبت می‌کنیم؛ مجموعه کلماتی که اولین سرنخ برای کشاندن مخاطب به صفحات مختلف وب‌سایت شماست، اما از طرفی هم باید حد تعادل را در استفاده از آن‌ها در پیش گرفت؛ زیرا در غیر این صورت نه تنها از سوی الگوریتم‌ها و کاربران تشویق نخواهید شد، بلکه مورد جریمه الگوریتم مرغ مگس خوار نیز قرار خواهید گرفت.

در محتوا چند بار از کلمه کلیدی استفاده کنیم؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

کلمات کلیدی یکی از مواردی هستند که در رتبه‌گیری صفحات مختلف سایت‌ها  اهمیت زیادی دارند. در گذشته سایت‌ها با داشتن کلمات کلیدی بیشتر می‌توانستند جایگاه خوبی را در رتبه‌بندی کسب کنند. اما پس از مدتی با معرفی الگوریتم های گوگل، علاوه بر کلمات کلیدی به مفهوم محتوا نیز توجه زیادی می‌شد. در واقع حالا سایت‌ها تنها با استفاده از کلمات کلیدی نمی‌توانستند رتبه بالایی کسب کنند. بلکه باید محتوا به اندازه کافی برای کاربرد مفید باشد.

هنگام نوشتن محتوا ممکن است برایتان سؤال شود که تعداد کلمات کلیدی مناسب برای هر صفحه چقدر است. هیچ قانون یا عدد ثابتی وجود ندارد، اما نکته مهم داشتن چگالی کلمات کلیدی یا همان density کلمات کلیدی مناسب که یکی از اصطلاحات سئو محسوب می‌شود، هنگام سئو محتوا است. به طور خلاصه، چگالی کلمه کلیدی درصد مواردی است که یک کلمه کلیدی یا عبارت در یک صفحه وب در مقایسه با تعداد کل کلمات ظاهر می‌شود. یک قانون کلی در رابطه با تراکم کلمات کلیدی این است که کلمه کلیدی را باید نسبت به تعداد کل کلمات تنظیم کنید. در ادامه این مطلب از آکادمی سئو پورفیض توضیحات بیشتری در این باره ارائه می‌دهیم:

آنچه که در ادامه خواهید خواند:

  • کلمات کلیدی چیست؟
  • اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در محتوا
  • کلمات کلیدی مترادف یا یک کلمه کلیدی؟
  • چه زمانی تنها یک کلمه کلیدی را در محتوا به کار ببریم؟
  • اعجاز استفاده از کلمات کلیدی طولانی در محتوا
  • تکرار کلمه کلیدی سئو باید چند بار باشد؟
  • سخن پایانی

کلمات کلیدی چیست؟

در ساده‌ترین شکل، کلمات کلیدی به‌عنوان ایده‌ها و موضوعاتی توصیف می‌شوند که ماهیت محتوای شما را مشخص می‌کنند. از نظر سئو، عبارت‌ها و کلمات کلیدی، در کادر جستجوی گوگل وارد می‌شوند. در واقع آنها به‌عنوان کلمات مهم برای جستجو شناخته می‌شوند. شما باید سعی کنید کلمات کلیدی محتوای خود را متناسب با آنچه که مردم جستجو می‌کنند، انتخاب کنید. این امر شانس یافتن وب‌سایت شما را در نتایج جستجو افزایش می‌دهد و سبب بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت می‌شود. کلمات کلیدی باید متناسب با متن انتخاب شوند. برای اطمینان از اینکه عبارات انتخاب شده تأثیر مثبتی بر روند سئو دارند، باید آنها را به‌درستی بهینه کنید. این کار در عمل به این معناست که محتوا، کد و گرافیک صفحه باید مطابق با الزامات گوگل باشد.

یک روند سئو مناسب به اصلاح صفحه اصلی و تمام صفحات فرعی کمک می‌کند. پیاده‌سازی تگ متا تایتل و تگ دیسکریپشن مرتبط که محتوای صفحه را توصیف می‌کنند و کلمات کلیدی انتخاب شده را شامل می‌شوند، در این مورد بسیار مهم است. دقت داشته باشید که کلمات انتخاب شده انتزاعی نباشند و با محتوا و تصاویر شما مرتبط باشند.

کلمات کلیدی چیست؟

اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

اهمیت استفاده از کلمه کلیدی در سایت به دو موضوع مهم اشاره دارد که شامل:

  1. عبارتی که توسط کاربران گوگل سرچ می‌شود.
  2. ماهیت سایت شما را نشان می‌دهد.

توجه به هر دو این موضوع بسیار مهم بوده و بی‌توجهی به آن باعث افت رتبه خواهد شد. به عبارت بهتر کلمات کلیدی در محتوا اهمیت فراوانی دارند؛ زیرا آنها به‌عنوان پل ارتباطی بین آنچه مردم در جستجوی آن هستند و محتوایی که برای رفع این نیاز ارائه می‌شود، عمل می‌کنند. در واقع کلمات کلیدی معرف سایت شما به مخاطبینی هستند که به گوگل مراجعه می‌کنند. به همین دلیل است که انتخاب عاقلانه کلمات کلیدی که می‌خواهید برای آنها رتبه‌بندی کنید، بسیار مهم است.

حال اگر این کلمات کلیدی به محتوای شما ارتباطی نداشته باشد یا متناسب با کلمات کلیدی که کاربران از آن استفاده می‌کنند، نباشد، علاوه بر اینکه سایت نمی‌تواند رتبه بگیرد، به آن ضربه هم وارد می‌شود. فراموش نکنید که کلمات کلیدی بیشتر در مورد مخاطبان شما هستند تا محتوایی که ارائه می‌کنید. برای ایجاد محتوایی که از نظر ارگانیک رتبه خوبی داشته باشد و ترافیک را افزایش دهد، باید سعی کنید نیازهای بازدیدکنندگان را شناسایی کنید. این شناسایی نیاز با درک دقیق زبانی که استفاده می‌کنند و همچنین محتوای مرتبط با آن صورت می‌گیرد. بهترین راه انجام این کار صحبت با مشتریان در انجمن‌ها و گروه‌های اجتماعی مختلف و فراموش نکردن انجام تحقیقات از طریق کلمات کلیدی با بهترین ابزارهای سئو سنج سایت است.

اهمیت استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

کلمات کلیدی مترادف یا یک کلمه کلیدی؟

سؤالی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که آیا فقط از یک کلمه کلیدی استفاده کنند یا اینکه کلمات کلیدی مترادف هم در متن به کار ببرند؟ قاعدتاً همه ما می‌دانیم که مخاطبین در گوگل، انسان‌ها هستند. آنها برای اینکه به پاسخ پرسش‌های خود برسند، از ادبیات متفاوتی استفاده می‌کنند. این نشان می‌دهد که در محتوا باید از چندین کلمه کلیدی مترادف استفاده کرد.

برای درک این مطلب که لازم است از کلمات کلیدی مترادف استفاده شود، به این مثال توجه کنید. فرض می‌کنیم مخاطب شما به دنبال یک رنگ مناسب برای لباس است. اما به نظر شما همه کاربران گوگل تنها عبارت رنگ لباس را استفاده می‌کنند؟ قطعاً جواب خیر است. آنها با واژگان بیشتری درمورد این موضوع سرچ می‌کنند. مثلاً بهترین رنگ لباس، رنگ لباس مناسب برای پوست گندمی، تشخیص رنگ پوست، رنگ مکمل لباس و موارد دیگری که آنها سرچ می‌کنند.

حالا اگر تنها به استفاده از یک کلمه کلیدی اکتفا کرده بودید قطعاً نمی‌توانستید ورودی خوبی را داشته باشید. شناخت کلمات کلیدی مترادف که کاربران گوگل از آنها استفاده می‌کنند و همچنین به کار بردن به اندازه آنها در محتوا باعث می‌شود که سایت شما علاوه بر کلمه کلیدی اصلی رنگ مناسب لباس، برای سایر کلمات کلیدی نیز نمایش داده شود.

کلمات کلیدی مترادف یا یک کلمه کلیدی؟

چه زمانی تنها یک کلمه کلیدی را در محتوا به کار ببریم؟

هنگام تصمیم‌گیری در مورد کلمات کلیدی برای استفاده حداکثری از استراتژی سئو، باید به نکته مهمی توجه داشته باشید. در واقع ایده خوبی نیست که فقط به یک کلمه کلیدی که احساس می‌کنید بهترین محصول یا خدمات شما را نشان می‌دهد، بسنده کنید. این ایده تنها زمانی مناسب است که کسب‌و‌کار شما تنها روی یک موضوع خاص تمرکز داشته باشد. در این صورت با تکیه بر یک کلمه کلیدی یا عبارتی که به‌خوبی جستجو شده ‌است، سایت شما می‌تواند رتبه خوبی کسب کند.

البته ممکن است کلمه کلیدی شما هر‌چقدر هم که مناسب باشند، با رقابت سخت برای رتبه‌بندی نتایج جستجوی از سایر مشاغل مشابه خود روبه‌رو شوید. زمانی می‌توانید یک استفاده مؤثر از سئو داشته باشید که تنها به جنبه اصلی از کسب‌و‌کار خود توجه کنید یا بودجه خود را فقط به آن اختصاص دهید. استفاده از حدود پنج کلمه کلیدی مرتبط که به متمایز کردن کسب‌وکار شما از رقبا کمک می‌کند، می‌تواند مؤثر باشد.

چه زمانی تنها یک کلمه کلیدی را در محتوا به کار ببریم؟

اعجاز استفاده از کلمات کلیدی طولانی در محتوا

علاوه بر تعداد کلمه کلیدی استفاده شده در متن محتوا، نکته مهم دیگری درمورد کلمات کلیدی وجود دارد که باید به آن توجه کرد. افزودن کلمات کلیدی طولانی که عباراتی از سه یا چند کلمه هستند، می‌تواند بسیار مفید باشد. این کلمات به هدایت بازدیدکنندگان ارگانیک به سایت شما کمک می‌کنند و بازار تخصصی مورد نظر شما را به بهترین وجه نشان می‌دهند.

کلمات کلیدی متعدد به رتبه‌بندی نتایج جستجوی شما کمک می‌کنند، اما بهتر است از کلمات کلیدی نامرتبط یا موضوعات متفاوت استفاده نکنید. در عین حال، کلمات کلیدی شما باید بر یک مفهوم مشترک تأکید کنند. به عبارت دیگر رویکرد شما به تعداد کلمات کلیدی متعدد و مرتبط مورد استفاده باید بر تعامل و قصد خواننده متمرکز باشد.

اعجاز استفاده از کلمات کلیدی طولانی در محتوا

تکرار کلمه کلیدی سئو باید چند بار باشد؟

یکی از نکاتی که بسیار مهم است که به یاد داشته باشید، عدم انجام دادن اشتباهی به نام پرکردن کلمات کلیدی است که نتیجه آن جریمه شدن توسط الگوریتم مرغ مگس خوار است. پرکردن کلمات کلیدی زمانی اتفاق می‌افتد که کلمات کلیدی به طور غیرطبیعی در محتوا قرار می‌گیرند و تراکم کلمات کلیدی بسیار بیشتر از ۲ تا ۳ درصد است. شما باید از پرکردن کلمات کلیدی خودداری کنید؛ زیرا گوگل وب‌سایت‌هایی را که سعی در دست‌کاری رتبه‌بندی دارند جریمه می‌کند.

توجه داشته باشید که هیچ محدودیتی برای انتخاب کلمات کلیدی که برای آنها سئو انجام می‌دهید وجود ندارد. انجام سئو برای عبارات دقیق و با کیفیت متعدد مزایای مختلفی را برای وب‌سایت به ارمغان می‌آورد و به دستیابی به طیف وسیع‌تری از مشتریان بالقوه کمک می‌کند. اطمینان حاصل کنید که تعداد و تکرار کلمات کلیدی کاربردی طبیعی به نظر می‌رسند و برای کاربران ارزش ایجاد می‌کنند.

به‌ طور کلی تعداد تکرار مناسب کلمه کلیدی در یک محتوای استاندارد، ۲۰ تکرار یا بیشتر است. نکته حائز اهمیت این است که باید مراقب چگالی کلمات کلیدی خود باشید و تکرار آنها را رعایت کنید. تکرار کلمه کلیدی باید بر اساس تعداد کل کلمات محتوا تعیین شود. معمولاً به‌ازای هر ۱۰۰ کلمه، یک کلمه کلیدی در نظر گرفته می‌شود. یعنی برای یک محتوای ۱۰۰۰ کلمه‌ای حداقل باید کلمه کلیدی را ۱۰ بار تکرار کنید. در صورت نیاز، این میزان می‌تواند تا ۱۵ بار تکرار نیز افزایش یابد.

تکرار کلمه کلیدی سئو باید چند بار باشد؟

سخن پایانی

بسیاری از محتوانویسان هنگام تولید محتوا به این سؤال بر می‌خورند که تعداد کلمات کلیدی در هر محتوا باید چقدر باشد؟ از آنجا که کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر سئو محسوب می‌شوند، داشتن اطلاعات کافی و استفاده مناسب از آنها برای محتوانویسی بسیار مهم است. کلمات کلیدی هسته مرکزی محتوا هستند و محتوای شما را به کاربران معرفی می‌کنند.

استفاده مناسب و اصولی از کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر مباحث سئو و افزایش رتبه وب‌سایت است. استفاده از تعداد مناسب کلمات کلیدی برای هر محتوا و همچنین تکرار استاندارد آنها،  تأثیر بسزایی در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها دارد. تعداد کلمات کلیدی بر اساس نوع محتوا و میزان تکرار آنها با توجه به تعداد کلمات محتوا تعیین می‌شود. نکته مهم این است که کلمات کلیدی باید مفاهیم مشابه و متمرکزی داشته باشند و چگالی آنها در محتوا رعایت شود.

سوالات متداول درباره اینکه در محتوا چند بار از کلمه کلیدی استفاده کنیم؟

کلمه‌ کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی، بخش از محتوا هستند که ماهیت محتوا را مشخص می‌کنند و تأثیر فراوانی در سئو دارند.

چرا کلمات کلیدی اهمیت دارند؟

کلمات کلیدی در حقیقت نقش یک پل ارتباطی میان نیازها یا جستجوهای کاربران و محتوایی که جهت رفع نیاز کاربران ارائه می‌شود، عمل می‌کنند.

در یک محتوا از یک کلمه کلیدی استفاده کنیم یا چند کلمه کلیدی؟

استفاده از چند کلمه کلیدی که بر موضوع واحدی تأکید دارند، ایده بهتری است و بازدهی بیشتری خواهد داشت.

میزان تکرار مناسب کلمات کلیدی چقدر است؟

تکرار کلمه کلیدی باید بر اساس طول محتوا تعیین شود و معمولاً برای هر ۱۰۰ کلمه، یک کلمه کلیدی استفاده می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

486 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست