معرفی بهترین ابزار‌های سئو سنج سایت

سئو در ۱۰ سال اخیر به یک امر بزرگ، تاثیرگذار و بسیار حائز اهمیت تبدیل شده و افراد زیادی پا به این عرصه گذاشتند. امکان دارد برای شما سوال شده باشد که چرا سئو اینقدر سروصدا کرده است؟ درواقع سئو تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی افزایش فروش می‌گذارد و مطمئنا افراد بسیاری وجود دارند که می‌خواهد فروش خود را به مراتب افرایش دهند.
از این‌ رو یک وب‌سایت طراحی کرده و سپس با کمک گرفتن از یک متخصص سئو رتبه سایت خود را بالا برده و با قرار گرفتن در خط اول ورودی آن‌ها بیشتر می‌شود و در نهایت با افزایش فروش مواجه خواهند شد. مطمئنا تمام ابزارهای سئو فوق بدون وجود کارشناسان سئو پشت آن‌ها وجود نداشتند. ما تصمیم گرفتیم به پاس سخت کوشی سئوکاران و کمک کردن به آن‌ها در کسب رتبه بالاتر در SERP، برخی ابزارهای سئو سنج سایت معروف، محبوب و بسیار کاربردی را به آن‌ها معرفی کنیم‌.

معرفی بهترین ابزار‌های سئو سنج سایت

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

تسلط داشتن بر بهینه‌سازی سئو می‌تواند کار بسیار سختی باشد، به ویژه برای افرادی که تازه کار هستند. خوشبختانه، ابزارهای ابزارهای سئو سنج سایت بسیاری وجود دارند که می‌توانند کار شما را به مراتب ساده‌تر کنند و در این مطلب برخی از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. ما با استفاده کردن از تجربه بیش از ۳۰ متخصص سئو توانستیم به این جواب برسیم که بهترین ابزار سئو چیست و چه ابزارهای ردیابی کلمات کلیدی توانسته‌اند کارشناسان سئو را تحت تاثیر قرار دهند.

توجه داشته باشید که شما با توجه به نوع کسب و کار و وب‌سایت خود، تنها برخی از ابزارهای سئو سنج سایت را مورد استفاده قرار خواهید داد، یعنی همه آن‌ها برای شما کاربرد نخواهند داشت و کافیست که شما با ابزارهایی که برای شما مناسب هستند آشنا شده و از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه شما را با برخی از ابزارهای سئو که به شما در بالا بردن سئو سایت کمک می‌کنند، آشنا می‌کنیم.

در ادامه مطلب بخش مقالات آموزشی آکادمی سئو پورفیض به معرفی بهترین ابزار‌های سئو سنج سایت به بیان مباحث زیر می‌پردازیم:

  • چرا باید از ابزارهای سئو سنج سایت استفاده کنیم؟
  • ابزار Google Search Console
  • ابزارMajestic
  • Siteliner: ابزار تجزیه و تحلیل SEO
  • Screaming Frog: ابزار سئو آنلاین
  • سخن نهایی

چرا باید از ابزارهای سئو سنج سایت استفاده کنیم؟  

ابزارهای سئو، کلمات کلیدی را به ساده‌ترین روش ممکن در اختیار شما قرار داده و شما را از انجام این کار یعنی تحقیق کردن و تجزیه و تحلیل داده‌ها نجات می‌دهند. علاوه بر این شما می‌توانید با استفاده از این ابزارها، عملکرد استراتژی سئو خود را به صورت دقیق مشاهده و بررسی کنید. این‌گونه اگر نقصی وجود داشته باشد، شما آن را متوجه شده و اصلاح خواهید کرد.

همین‌طور با استفاده از این ابزارها، می‌توانید به این امر پی ببرید که با تغییر دادن کدام بخش از استراتژی سئو خود می‌توانید سود ببرید و به پیشرفت سئو سایت خود کمک‌ کنید. شناخت بهترین ابزارهای سئو گزارش‌های دقیقی درمورد رقیبان شما ارائه می‌دهند و به شما می‌گویند که بهترین فرصت برای اعمال کارها چه زمانی است، جزو پیش نیازهای سئو محسوب می‌شوند که فوق‌العاده کمک‌کننده هستند.

همچنین ابزارهای سئو به شما این امکان را می‌دهند تا عملکرد سایت را در لحظه ارزیابی کنید. بنابراین اگر هم اکنون در حال مدریت کردن بیش از یک وب‌سایت هستید، توصیه می‌کنیم این ابزارها را مورد استفاده قرار داده و عملکرد هر سایت را به راحتی و در لحظه ارزیابی کنید. در کل با مورد استفاده قرار دادن ابزارهای سئو سنج سایت، نه تنها کار شما به مراتب ساده‌تر می‌شود بلکه در تایم‌تان نیز صرفه‌جویی خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین ابزارهای سئو آشنا شویم.

چرا باید از ابزارهای سئو سنج سایت استفاده کنیم؟

۱. ابزار Google Search Console

Google Search Console ابزاری است که به صورت رایگان به تمام افرادی که دارای وب‌سایت هستند ارائه داده می‌شود و به بالا بردن سئو بسیار کمک می‌کند. این ابزار این امکان را به شما می‌دهد تا بر حضور وب‌سایت خود در Google SERP نظارت داشته باشید.

قابل توجه است که شما برای نمایش داده شدن در نتایج جستجوی Google نیازی به یک حساب سرچ کنسول ندارید، اما می‌توانید با استفاده از آن کنترل کنید که چه چیزی ایندکس می‌شود. همین‌طور کنسول جستجو می‌تواند به شما کمک کند تا به این مسئله پی ببرید که گوگل و همین‌طور کاربرانش چگونه وب‌سایت شما را مشاهده می‌کنند.

ابزار Google Search Console

۲. ابزارMajestic

یکی از بهترین ابزارهای سئو سنج سایت از نظر کارشناسان حرفه‌ای سئو، Majestic است. این ابزار دارای ویژگی‌های فوق‌العاده و کاربردی بی شماری هم‌چون The Majestic Million بوده که به شما این امکان را می‌دهد تا رتبه‌بندی میلیون‌ها وب‌سایت را بررسی کنید، این یعنی ایجاد فروش بیشتر با سئو.

ویژگی Site Explorer در این ابزار یک نمای کلی از سایت‌تان در اختیار شما قرار داده و شما می‌توانید تعداد بک لینک‌هایی که در سایت خود دارید، مشاهده کنید. همین‌طور این ابزار به عنوان یک ابزار کلمه کلیدی SEO به شما در یافتن بهترین کلمات کلیدی کمک می‌کند. ویژگی اصلی آن به شما این امکان را می‌دهد تا بک لینک‌های هر وب‌سایتی را که می‌خواهید مورد بررسی قرار دهید.

یکی دیگر از ویژگی‌های این ابزار به شما این امکان را می‌دهد تا به سادگی انواع معیارهای SEO سایت خود هم‌چون جریان اعتماد، تعداد دامنه ارجاع دهنده و تعداد بک لینک‌های خارجی را با سایت رقیب خود مقایسه کنید. ابزار Majestic به متخصصین سئو کمک می‌کند تا نقاط ضعف سایت خود را پیدا کرده و آن‌ها را بهبود دهند. شما می‌توانید جهت بررسی دقیق بک لینک‌های رقبای خود از این ابزار استفاده کرده و فرصتی برای مقابله کردن با تکنیک‌های لینک‌سازی آن‌ها پیدا کنید.

ابزار Majestic

۳. Siteliner: ابزار تجزیه و تحلیل SEO

همان‌طور که ممکن است بدانید، قرار دادن محتوای تکراری در سایت موجب کاهش رتبه شما می‌شود. الگوریتم های گوگل به شدت به محتواهای تکراری واکنش نشان داده و رتبه وب‌سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند. معمولا متخصصین سئو از این ابزار برای اسکن کامل سایت به منظور یافتن محتواهای تکراری است.

آن‌ها با این کار سعی می‌کنند تمام مطالب تکراری را از وب‌سایت خود حذف کنند تا خدایی نکرده توسط گوگل جریمه نشده و در نهایت رتبه آن‌ها کاهش پیدا نکند. اما سوالی که اکنون پیش می‌آید این است این افراد برای اسکن کامل از کدام ابزارهای سئو سنج سایت استفاده می‌کنند؟ درواقع کارشناسان برای انجام این کار، ابزار Siteliner را مورد استفاده می‌دهند.

Siteliner یک ابزار جستجوگر است که به شما کمک کرده محتواهای تکراری را که گوگل به خاطر آن‌ها شما را جریمه می‌کند در وب‌سایت خود پیدا کنید. با استفاده از ابزارهای سئو هم‌چون Siteliner، می‌توانید وب‌سایت خود را اسکن کرده و محتواهای تکراری، لینک‌های شکسته و صفحاتی که سرعت بارگیری آن‌ها بسیار پایین بوده را پیدا کنید.

Siteliner: ابزار تجزیه و تحلیل SEO

۴. Screaming Frog: ابزار سئو آنلاین

Screaming Frog یکی از بهترین ابزارهای سئو از نظر کارشناسان سئو است. تقریبا تمام سئو کاران عاشق این ابزار هستند؛ زیرا این ابزار وب‌سایت آن‌ها را در زمان بسیار کوتاهی تجزیه و تحلیل می‌کند تا عملکرد سایت را نشان دهد. از این رو به میزان قابل توجهی در تایم سئوکاران صرفه‌جویی می‌شود.

این ابزار نسبت به سایر ابزارهای سئو سنج سایت، سرعت به مراتب بالاتری دارد. همین‌طور این ابزار محتواهای تکراری موجود در سایت و سایر خطاهایی که باید رفع کنید را به شما گزارش‌ کرده و درمورد مناطق مناسب برای لینک سازی به شما اطلاعاتی ارائه می‌دهد. بسیاری از متخصصان سئو در رابطه با این ابزار بیان کرده‌اند که بدون آن نمی‌توانند کارشان را انجام دهند.

این ابزار به افراد این امکان را می‌دهد تا سایت‌ رقیبان خود را بخزند. سپس ابزار Screaming Frog یک نمای کلی از آنچه در حال وقوع است به آن‌ها تحویل می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار مشاهده کنید که کدام صفحات باعث افزایش ترافیک سایت شما می‌شوند. امکان دارد شما برای یکی از مطالب خود توضیحات متا قرار نداده باشید، یا تگ‌های عنوان در سایت‌تان تکراری شده و همین‌طور ممکن است به طور تصادفی برخی از صفحات شما ایندکس نشده باشند، این ابزار شما را درمورد تمام این موارد مطلع خواهد کرد.

ابزار سئو سنج Screaming Frog

سخن نهایی

موارد بالا، بهترین ابزارهای سئو سنج سایت هستند. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این ابزارها این است که به طرز فوق‌العاده‌ای در تایم شما صرفه جویی می‌کنند. می‌پرسید چگونه؟ به عنوان مثال این ابزارها با ارائه دادن کلمات کلیدی کمک بزرگی به شما کرده و در زمان شما نیز صرفه‌جویی می‌کنند. اگر ابرازی که این کلمات را ارائه می‌دهد، وجود نداشت شما مجبور می‌شدید ساعت‌ها جست و جو و تجزیه و تحلیل کنید تا سرانجام به چند کلمه کلیدی برسید.

با این اوصاف، شما باید تلاش کنید با استفاده از اطلاعاتی که این ابزارها در اختیار شما قرار می‌دهند، به هدف اصلی خود برسید. توجه داشته باشید که اگر بودجه‌ای ندارید، بیشتر این ابزارها دارای ویژگی‌های رایگانی هستند که شما می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. با استفاده از این ابزارها آنچه را که برای کسب رتبه بالاتر در SERP نیاز دارید کشف کنید، پیشنهادات ابزار را دنبال کرده و سرانجام سرعت سایت را بالا ببرید و رتبه خود را افزایش دهید.

سوالات متداول درباره بهترین ابزارهای سئو سنج

ابزارهای سئو سنج سایت چگونه در تایم سئو کاران صرفه جویی می‌کنند؟

این ابزارها با ارائه دادن کلمات کلیدی کمک بزرگی به شما کرده و در تایم شما نیز صرفه جویی می‌کنند. اگر ابرازی که این کلمات را ارائه می‌دهد وجود نداشت شما مجبور می‌شدید ساعت‌ها جست و جو و تجزیه و تحلیل کنید تا سرانجام به چند کلمه کلیدی برسید.

چرا ابزارهای سئو به افرادی که در حال مدریت کردن بیش از یک وب‌سایت هستند توصیه می‌شود؟

ابزارهای سئو به شما این امکان را می‌دهند تا عملکرد سایت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در لحظه ارزیابی کنید؛ بنابراین اگر هم اکنون در حال مدریت کردن بیش از یک وب‌سایت هستید، توصیه می‌کنیم این ابزارها را مورد استفاده قرار داده و عملکرد هر سایت را به راحتی و در لحظه ارزیابی کنید.

آیا تمام ابزارهای سئو برای شما کاربرد دارند؟

خیر، توجه داشته باشید که شما با توجه به نوع کسب و کار و وب‌سایت خود، تنها برخی از ابزارهای سئو را می‌توانید استفاده کنید. از این رو کافیست با ابزارهایی که برای شما مناسب هستند آشنا شده و از ویژگی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

برای اسکن کامل وب‌سایت به منظور پیدا کردن محتوا‌های تکراری، از چه ابزاری استفاده کنیم؟

Siteliner یک ابزار جستجوگر است که به شما کمک کرده محتواهای تکراری را که گوگل به خاطر آن‌ها شما را جریمه می‌کند، در وب‌سایت خود پیدا کنید. با استفاده از ابزارهای سئو هم‌چون Siteliner، می‌توانید وب‌سایت خود را اسکن کرده و به غیر از محتواهای تکراری، موارد حائز اهیمت دیگری را نیز پیدا کنید که در مطلب به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

438 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست