سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش

در این مقاله در مورد سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش توضیح داده‌ایم. موضوعی که شاید در نگاه اول برایتان آشنا نباشد، اما با کمی مطالعه و کسب تجربه می‌توانید مسیر موفقیت را برای به دست آوردن مشتریان بالقوه بیشتر طی کنید. این که اصلا چه لزومی دارد یک فروشگاه اینترنتی کفش راه انداخت و سئو دقیقا به چه کار این فروشگاه می‌آید؟ مراحل انجام آن کدام است و توسط چه اشخاصی انجام می‌گیرد نیز در این مقاله کامل و جامع توضیح داده شده است.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

خرید کفش اینترنتی، خرید کفش چرم از اینترنت، انواع کفش چرم و … جملاتی است که شاید هر روز در گوگل سرچ می‌شوند. جملاتی که اگر برای آن‌ها پاسخی مناسب در اینترنت وجود نداشت هیچ‌گاه وارد فضای اینترنت نمی‌شد. این پاسخ مناسب همان سایت‌های فروشگاه اینترنتی کفش است که امروزه تعدادشان بسیار زیاد شده‌ است.

فروشگاه‌هایی که علاوه بر عکس انواع کفش و سایز هر کدام، دارای توضیحاتی مناسب و جذاب در مورد کفش‌های مختلف هستند. آیا کفش فروشی دارید، ولی می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی هم در فضای وب داشته باشید یا اینکه فروشگاه اینترنتی دارید، اما نمی‌دانید چطور از آن کسب درآمد کنید؟

در این مقاله روی سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش تمرکز کرده‌ایم. موضوعی که جواب تمام سوال‌هایتان را می‌دهد. آکادمی سئو پورفیض قرار است یکسری نکات به شما آموزش دهد و کارهایی برای فروشگاه اینترنتی‌تان انجام دهد تا فروش اینترنتی بالایی کسب کنید.

فهرست مطالب سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش:

  • چگونه کفش را بفروشیم، اینترنتی یا حضوری؟
  • چگونه در فروشگاه اینترنتی کفش بفروشیم؟
  • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش
  • حرف آخر
  • سوالات متداول

چگونه کفش را بفروشیم، اینترنتی یا حضوری؟

برای راه‌اندازی یک فروشگاه کفش فیزیکی، قبل از هر چیز نیاز است که مکان فروشگاه تعیین شود. مشخصا اگر جایی که قرار است فروشگاه آغاز به کار کند شلوغ باشد، شانس فروش کفش‌ها بیشتر خواهد شد. در مرحله بعد باید فضای داخلی یا به اصطلاح دکوراسیون فروشگاه کفش مرتب و متناسب چیده شود.

فرضا قرار است در این فروشگاه ۴ دسته کفش اسپرت، چرم، بوت و کفش کوهنوردی به فروش برسد. در این صورت دکوراسیون و قفسه‌بندی داخل فروشگاه باید متناسب با این ۴ دسته چیده شود. همچنین قفسه‌ها باید به گونه‌ای چیده شوند که دسترسی به هر کفش به اندازه بقیه کفش‌هایی که بیشتر جلوی دست قرار می‌گیرند، ساده باشد.

قطعا اگر کفش‌های زنانه را در یک قسمت فروشگاه و کف‌های مردانه را در قسمت دیگر بچینید، کار انتخاب و پیدا کردن کفش بسیار ساده‌تر هم شود. در نهایت که کار قفسه چینی و دکوربندی تمام شد، نوبت به تبلیغات و معرفی فروشگاه می‌رسد. این کار به دیده شدن بیشتر فروشگاه کفش کمک کرده و باعث روانه شدن مردم به سمت آن می‌شود. به طور کلی چگونگی دیده شدن یک مغازه کفش فیزیکی و البته جذب افراد به آن مشخص است. اما برای راه‌اندازی، دیده شدن و جذب مشتریان به سمت یک فروشگاه اینترنتی کفش چکار باید کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید به سراغ سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش برویم.

چگونه کفش را بفروشیم، اینترنتی یا حضوری؟

چگونه در فروشگاه اینترنتی کفش بفروشیم؟ 

شاید اولین سوالی که ذهن شما را درگیر کرده این است که چگونه ممکن است در فروشگاه اینترنتی کفش فروخت؟ منظورمان این است که بالاخره یک فروشگاه فیزیکی دارای جایی مشخص بوده و افراد آن را می‌بینند یا با پرس‌وجو پیدا می‌کنند، اما یک فروشگاه اینترنتی که تازه افتتاح شده و دارای یک آدرس اینترنتی است را چطور می‌توان به کاربران اینترنتی معرفی کرد؟

اگر فرضا شما یک فروشگاه کفش در یکی از بازارهای تهران داشته باشید، خیالتان راحت است که اشخاصی که به آن بازار می‌آیند فروشگاه شما را دیده و احتمالا از شما کفش می‌خرند. اما یک فروشگاه اینترنتی چه؟ چگونه توسط کاربران اینترنتی پیدا شده و شما باید فروشگاه خود را قرار دهید؟

قبل از اینکه به پاسخ این سوال که همان سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش است بپردازیم، لازم است یک آزمایش را با هم انجام دهیم. همین الان گوشی خود را بردارید و در گوگل عبارت خرید کفش چرم را وارد کنید. در صفحه اول گوگل هر سایتی که ظاهر شده باشد (به احتمال خیلی زیاد دو یا سه سایت اول) فروشگاه‌هایی هستند که شما وارد آن‌ها شده و خرید می‌کنید؛

پس هدف تیم سئو این است که فروشگاه شما نیز بر اساس جملات مختلفی که ممکن است مشتریان در گوگل در مورد خرید کفش وارد کنند (که کلمه کلیدی نامیده می‌شوند) جزو سایت‌های موجود در صفحه اول گوگل باشد. اما چگونه؟

چگونه در فروشگاه اینترنتی کفش بفروشیم؟

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش

بهبود دادن سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش مجموعه عملیات‌هایی است که کمک می‌کند فروشگاه اینترنتی شما در رتبه‌های برتر گوگل ظاهر شود. اگر فروشگاه شما در این صفحه ظاهر نگردد شانس بسیار پایینی برای فروش خواهد داشت و بود و نبودش زیاد تفاوتی ندارد. به همین دلیل یک سری تیم با تخصص‌های گوناگون گرد هم می‌آیند و تیم سئو را تشکیل می‌دهند. تیمی که در نهایت سئوی سایت شما را بهبود داده و باعث افزایش فروش اینترنتی کفش برای فروشگاه شما می‌شوند.  مجموعه عملیات‌هایی که متخصص سئو انجام می‌دهد را در ادامه آورده‌ایم.

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش

طراحی یک سایت با دکوراسیون مناسب

بعد از اینکه فروشگاه اینترنتی کفش خود را افتتاح کردید، باید دکوراسیون آن را هم درست مانند یک فروشگاه واقعی مناسب‌سازی کنید. نکته اینجاست که انجام این کار و کارهای دیگری که در ادامه توضیح می‌دهیم، باعث می‌شود مکان سایت شما در گوگل تغییر کند. یعنی فروشگاه اینترنتی مثل فروشگاه فیزیکی نیست که تا همیشه در یک جای مشخص قرار گیر،د بلکه دارای رتبه بندی در گوگل است.

هر چه سئوی فروشگاه شما بهتر باشد، رتبه بهتری در گوگل داشته و بیشتر دیده می‌شود. بهترین رتبه در گوگل هم به اولین سایت در صفحه اول تعلق دارد. طراحی مناسب سایت که یکی از اولین مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش است، درست مانند قفسه‌چینی فروشگاه فیزیکی است. یعنی باید همه دسته‌بندی‌های کفش مشخص بوده و یافتن یک محصول دلخواه در آن ساده باشد. اگر کاربری در سایت شما وارد شد و دنبال کفش چرم با سایز ۴۲ بود، باید فورا بتواند آن را پیدا کند.

طراحی یک سایت با دکوراسیون مناسب

بالا آمدن سایت روی دستگاه های مختلف

در مرحله بعد، نوبت به ریسپانسیو کردن فروشگاه اینترنتی کفش می‌رسد. معنای ریسپانسیو کردن فروشگاه اینترنتی این است که اگر فرضا کسی خواست با گوشی به سایت شما دسترسی داشته باشد بتواند، از طرفی هم نباید سایت شما فقط روی گوشی بالا بیاید. یعنی نسخه دسکتاپ سایت هم باید طراحی شده باشد. ریسپانسیو کردن سایت فروشگاهی طوری که روی هر دستگاهی بالا بیاید، یکی دیگر از مراحل مهم بهینه سازی سایت فروشگاه اینترنتی کفش است.

بالا آمدن سایت روی دستگاه های مختلف

تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوا

اول مقاله اشاره‌ای به کلمات کلیدی کردیم. به زبان ساده جملاتی که ممکن است پیرامون خرید کفش به ذهن مخاطب برسد را کلمه کلیدی می‌نامند. تحقیق کلمه کلیدی و البته تولید محتوای تخصصی و سئو شده برای آن‌ها از دیگر مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش است. این کار جزو مراحل بسیار مهم سئوی سایت محسوب می‌شود؛ چرا که بیشترین تاثیر را در قرار گیری سایت شما در صفحه اول گوگل دارد.

تولید محتوا برای کلمات کلیدی باعث می‌شود موتور جستجوی گوگل عبارت وارد شده از سمت کاربر را در میان محتوای شما تحقیق کرده و اگر یک سری نکات لازم در آن رعایت شده بود (سئوی مناسب داشت) دفعات بعد که کاربری آن عبارت را در گوگل وارد کرد محتوای درون سایت شما را به وی پیشنهاد دهد. (سایت شما را در صفحه اول قرار دهد)

تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوا

دیجیتال مارکتینگ و لینک سازی

در نهایت نوبت به مرحله دیجیتال مارکتینگ و لینک بیلدینگ برای بهینه سازی سایت فروشگاه اینترنتی کفش می‌رسد. اینکار در واقع همان معرفی سایت فروشگاهی شما به کاربرانی است که در سایت‌های دیگر مشغول تحقیق و گشت و گذار هستند. با برداشتن لینک یا لینک‌هایی مناسب از سایت و نشر آن در سایت‌های پر مخاطب اقدام به جذب کاربرانی که در آن سایت‌ها قرار دارند به سمت فروشگاه کفش شما می‌شوند. مثلا با انتشار رپورتاژ آگهی، بهترین نوع لینک سازی خارجی باعث پدیدار شدن مخاطبان جدیدی برای سایت کفش می‌شود.

دیجیتال مارکتینگ و لینک سازی

حرف آخر

هر چه در مورد اهمیت سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش گفته شود، کم است. راه‌اندازی سایت فروشگاه کفش بدون داشتن سئو مناسب کاری کاملا بیهوده است. اگر سایت شما سئو نشده باشد تنها خودتان از وجودش با خبرید.

در این حالت مشتری‌ای وجود نخواهد داشت که به فروش بیشتر شما کمک کرده و در نتیجه کاری بیهوده انجام داده‌اید. با این حال سپردن کار سئو سایت فروشگاهی به یک تیم متخصص نیز اهمیت زیادی دارد. گروه آموزش خصوصی سئو پورفیض با تجربه بالا در این امر به بهبود سئوی سایت فروشگاهی شما کمک می‌کند.

سوالات متداول درباره سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش

  • آیا می‌توان کفش را هم اینترنتی فروخت؟ 

کفش در هر هر مدل و جنسی که باشد دارای مشتریان بسیار زیادی است که ترجیح‌شان بر خرید اینترنتی است.

  • فروشگاه اینترنتی کفش چگونه طراحی می‌شود؟

طراحی فروشگاه اینترنتی کفش نیز مانند راه‌اندازی فروشگاه فیزیکی کفش به صورت یک مکان دارای دسته‌بندی مشخص برای انواع کفش بوده و نیازمند قفسه‌بندی است که البته در فروشگاه اینترنتی به صورت نویگیشن انجام می‌شود.

  • سئو فروشگاه اینترنتی کفش چقدر مهم است؟

مهم‌ترین موضوع در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی کفش سئو سایت است. سئو باعث می‌شود که فروشگاه دیده شود و بدون آن گویا سایتی وجود ندارد.

  • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی کفش کدام است؟

بهینه سازی سایت فروشگاه کفش نیز مانند دیگر فروشگاه‌ها شامل طراحی کاربر پسند سایت، ریسپانسیو کردن آن، تحقیق کلمات کلیدی و تولید محتوا و در نهایت بک لینک سازی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

543 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست