سئو سایت سالن زیبایی

سئو سایت سالن زیبایی سبب می‌شود که موج بیشتری از مشتریان را به دست آورید و از رقبای خود پیشی بگیرید؛ اما بدون دانستن استراتژی‌های سئو و تکنیک‌های انجام این کار، نه‌تنها نتیجه‌ای نمی‌گیرید، بلکه احتمال شکست شما بسیار بالا خواهد بود.

سئو سایت سالن زیبایی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

از جمله خدمات سایت پورفیض، سئو سایت سالن زیبایی و آرایشگاه است. شاید تا چند سال پیش اکثر طراحان سایت و سئوکاران فکر نمی‌کردند که در آینده کاربران برای استفاده از خدمات سالن‌های هم به سراغ موتورهای جستجو بروند. اما امروزه سلیقه و سبک زندگی مخاطبان نسبت به قبل فرق زیاده کرده و همین موضوع باعث شده که افراد فعال در این زمینه، باید به سئو سایت سالن زیبایی و آرایشگاه خودشان برای جذب کاربران و تبدیل کاربران به مشتری بیشتر اهمیت دهند.

علاقه انسان‌ها به ویژه جوانان به زیباتر دیده شدن در کل جهان و همچنین کشور ما، باعث شده است تا روزانه میلیون‌ها تومان در چرخه حوزه زیبایی و آرایش هزینه شود، مدیران سالن‌های زیبایی سالانه شیوه‌های مختلفی از جمله انواع گوناگون تبلیغات را امتحان کرده‌اند و جسته گریخته به نتیجه‌هایی نیز دست یافته‌اند. یکی از کم‌هزینه‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی برای سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها، داشتن یک سایت اینترنتی و سئو سایت سالن زیبایی است که به نسبت هزینه خود بازخورد بسیار بالایی را به همراه دارد. همچنین سبب می‌شود تا بتوانید به راحتی در دسترس طبقه وسیعی از کاربران اینترنتی که اغلب آنان نیز جوان هستند، قرار بگیرید و دیده شوید.

همانطور که در دنیای واقعی رقابت بین سالن‌های زیبایی و آرایشگران زیاد است در دنیای اینترنت نیز رقابت بین سایت‌های سالن زیبایی نیز بسیار زیاد است و هرکدام از آن‌ها به دنبال شیوه‌ای است تا بتواند هرچه بهتر برند خود را معرفی و مشتری جذب کند. می‌دانیم که بهترین راه برای شناخته شدن سایت در بستر اینترنت و موتورهای جستجو سئو است. ما با توجه به اهمیت سئو سایت‌های سالن زیبایی تصمیم گرفتیم در مقاله به آموزش سئو سایت سالن زیبایی بپردازیم.

آنچه که در ادامه مطلب SEO سایت سالن زیبایی خواهید خواند:

 • سئو سایت سالن زیبایی به زبان ساده
 • اهمیت سئو سایت سالن زیبایی
 • آموزش سئو سالن زیبایی
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

سئو سایت سالن زیبایی به زبان ساده

متخصصان سایت‌های آرایشگاهی و سالن‌های زیبایی به منظور اینکه در موتورهای جستجو‌ی مختلف که پر اهمیت‌ترین آن‌ها گوگل است، رتبه‌ی بالایی را به کسب کنند، از تکنیک‌ها، ترفندها، روش‌ها و استراتژی‌هایی استفاده می‌کنند که به آن، سئو سایت سالن زیبایی گفته می‌شود. سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو باعث می‌شود تا زمانی که کاربران کلید واژه‌های سایت سالن زیبایی را جستجو می‌کنند، سایت آرایشگاه شما جز نتایج اول و برتر موتورهای جستجو نمایانگر شود که این مسئله منجر به بهبود و رونق کسب و کار شما می‌شود.

سئو سایت سالن زیبایی به زبان ساده

اهمیت سئو سایت سالن زیبایی

موتورهای جستجو همیشه در تلاش هستند تا با کاربرانی که به دنبال پاسخگویی به نیازهای خود در فضای اینترنت هستند هماهنگ شوند. یکی از نیازهای کاربران می‎تواند پیدا کردن سالن‌های زیبایی و آرایشگران ماهر باشد. این وظیفه موتورهای جستجو است، تا به کاربران در یافتن چیزی که به دنبالش هستند، کمک کنند. برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

البته باید به این نکته توجه کنید که گوگل و دیگر موتورهای جستجو، جز اینکه اطلاعات کافی در مورد سالن‌تان به خزنده‎های آن‌ بدهید سالن زیبایی شما را پیدا نخواهد کرد. درعین‌حال، قطعا سالن زیبایی شما تنها سالن شهر نیست؛ بنابراین باید  اقداماتی انجام دهید که وبسایت سالن زیبایی شما را از وبسایت‌های رقیب متمایز سازد و سبب پیشی گرفتن شما از آنان شود.

برای دستیابی به این هدف، بعد از طراحی و ایجاد سایت سایت سالن زیبایی مورد نظرتان باید کاربرانی را که خدماتی از یک آرایشگاه را در موتورهای جستجو مثل گوگل جستجو می‌کنند، مشخص کنید. تنها زمانی شما می‌توانید به این کاربران دست یابید که وب سایت سالن زیبایی خود را سئو و بهینه سازی کنید تا با جستجوی کاربران اینترنت هماهنگ شوید.

اهمیت سئو سایت سالن زیبایی

آموزش سئو سالن زیبایی

آموزش سئو سایت‌ سالن زیبایی بسیار پر اهمیت است؛ چرا که، سالن‌های زیبایی در سال‌های اخیر با توجه به گسترش عرصه اینترنت و احساس خطر کردن برای از دست دادن کسب و کار سنتی‌شان، بیش از پیش به سمت اینترنتی شدن و فضای مجازی رفته‌اند و وب سایت‌های زیادی در این زمینه ایجاد شده است، اما همان‌طور که می‌دانید، مهم‌ترین گام بعد از راه‌اندازی وب سایت، تمرکز روی سئو سایت است و انجام این کار است که بهبود رتبه شما را تضمین می‌کند؛ به همین دلیل در ادامه به برخی از نکات مهم در زمینه سئو سایت آرایشگاه و سالن زیبایی اشاره می‌کنیم.

آموزش سئو سالن زیبایی

تحقیق کلمات کلیدی

با هر کلمه کلیدی که کاربر در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو به هنگام سرچ وارد می‌کند، موتورهای جستجو موظف هستند تا سایت‌های مرتبط با آن کلمه را به کاربران نمایش دهند؛ این سایت‌ها مدت زمان طولانی را برای سئو و بهینه سازی تلاش کرده‌‌اند تا هنگامی‌که کاربری کلمه کلیدی موردنظر آنان را جستجو کرد، گوگل آن سایت‌ را به او نمایش دهد و درنهایت با استفاده از این روش بازدید و مشتری به دست آورند. برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

در نتیجه بدون کلمه کلیدی اصولی، هرچقدر هم که روی سئو  یک سایت کار شود، نتیجه خاصی گرفته نخواهد شد؛ چرا که کلمات کلیدی پایه و اساس سئو هستند.

تحقیق کلمات کلیدی

اتصال سایت به سرچ کنسول

اصولا هم برای اینکه موتورهای جستجو سایت موردنظر را به رسمیت شناخته و هم برای این که سئوکار ها و صاحبان کسب و کار بتوانند آمارهای مهم مربوط به سئو سایت را ببینند و بررسی کنند، سایت را به سرچ کنسول متصل می‌کنند. برای آشنایی کامل با ثبت سایت در سرچ کنسول کلیک کنید.

در واقع سرچ کنسول یک ابزار رایگان اینترنتی است که گوگل در اختیار وب مستران قرار داده تا با اتصال سایت‌های خود به آن بتوانند از آمار و اطلاعات مربوط به سئو که این ابزار در اختیار  آنان قرار می‌دهد، استفاده کنند.

اتصال سایت به سرچ کنسول

وبلاگ

بخش بزرگی از موفقیت یک سایت فعال چه در حوزه زیبایی و آرایش و چه در دیگر حوزه‌ها، به محتواهایی که در وبلاگ سایت منتشر می‌شود، بستگی دارد. در حقیقت هر چقدر بتوانید کلید واژه‌های بیشتری را در وبلاگ پوشش دهید، قطعا مخاطبان  بیشتری را جذب می‌کنید. برای آشنایی کامل با تولید محتوا، سئو محتوا و سئو عکس کلیک کنید.

در اصل تولید محتوا منظم و سئو محور، یک عنصر مهم و حیاتی برای موفق شدن یک وب سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجو است. این محتوا را در وبلاگ سایت منتشر کنید.

وبلاگ سالن زیبایی

سئو محلی

لوکال سئو یا سئو محلی به کسب و کارها این کمک را می‌کند تا در نتایج جستجوی محلی در موتورهای جستجو بیشتر دیده شوند.

جستجوی محلی در واقع به آن جستجوهایی گفته می‌شود که توسط کاربران نزدیک به کسب و کار شما در موتورهای جستجو انجام می‌شود. مثلا کاربری که در شهر تهران است و کلمه‌ای مثل “آرایشگاه زنانه” را جستجو می‌کند.

هر کسب و کاری که دارای مکان فیزیکی است یا به منطقه جغرافیایی خاصی خدمات ارائه می‌دهد، مثل سالن‌های زیبایی می‌تواند از SEO محلی استفاده کند. زیرا یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که کاربران خدمات و مشاغل نزدیک به خود  را پیدا می‌کنند از طریق موتورهای جستجو است.

برخی از نکات پر اهمیت در سئو محلی عبارتند از :

 • ثبت آدرس خود در گوگل مپ
 • آدرس گوگل مپ کسب و کار خود را در صفحه تماس با ما و درباره ما سایت خود قرار دهید.
 • کاربران را به ثبت نظر مثبت در نقشه کسب و کار خود ترغیب کنید.
 • گاهی محتواهایی با عناوین شامل نام شهر خود بنویسید، برای مثال بهترین فروشگاه‌های لوازم آرایش در تهران.

برند سازی با استفاده از سئو

برندینگ و سئو هر دو با هم ارتباط بسیار نزدیکی دارند. از طرفی هر چقدر سئو سایت قدرتمندتر باشد، مخاطبان بیشتری کسب و کار شما را دیده و در نتیجه برندتان بیشتر شناخته می‌شود. در مقابل هر چقدر برند شناخته شده‌تری داشته باشید، نزد موتورهای جستجو اعتبار بیشتری خواهید داشت.

برند سازی

منشن بدون لینک

منشن بدون لینک یکی از تکنیک‌هایی است که در چند سال اخیر به ترفندهای سئو اضافه شده است. در این تکنیک موتورهای جستجو به وجود نام شما در سرتاسر وب حتی بدون وجود لینک اهمیت می‌دهند.

برای درک بهتر فرض کنید من الان نام یک وب‌سایت  را در سایتم بدون اینکه لینک کنم نوشتم، این باعث می‌شود تا گوگل و دیگر موتورهای جستجو بفهمند که سایت نوشته شده احتمالا سایت معتبری است، به این ترتیب اعتبار سئو این سایت افزایش پیدا می‌کند، البته در صورت افزایش تعداد این منشن‌ها در سطح وب این اتفاق می‌افتد.

منشن بدون لینک

استفاده از انواع اسکیما برای سئو سایت سالن زیبایی

اسکیما ها، در حقیقت یک سری کد هستند. که موتورهای جستجو مثل گوگل راحت‌تر می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و معنی آن‌ها را بفهمند.

کدهای اسکیما متعدد و متوع هستند که به موتورهای جستجو در شناخت بخش‌های مختلف سایت و محتواهای آن کمک می‌کنند.

برای مثال اگر در مقاله‌ای، کد با نام اسکیمای نویسنده را در بخش کدهای صفحه قرار دهیم، گوگل نام دقیق نویسنده این مقاله را متوجه می‌شود، اما در حالت عادی چنین چیزی امکان ندارد.

برای استفاده از انواع اسکیما باید از متخصص سئو کمک بگیرید یا آموزش‌های کامل و تخصصی سئو استفاده کنید. سایت سئو پورفیض در هر دو زمینه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

مواردی دیگری مثل سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنکال و … برای بهبود رتبه سایت سالن زیبایی وجود دارد، اما از آن جایی که حوصله شما عزیزان خارج است ما به شرح آن‌ها نپرداختیم اما اگر علاقه مند بود می‌توانید به دیگر مقاله‌های ما سری بزنید و با این موارد نیز آشنا شوید.

استفاده از انواع اسکیما

کلام آخر:

برای این که سایت سالن زیبایی ما از موتورهای جستجو رتبه‌های خوبی دریافت کند و در صفحات اول آنها دیده شود، به فاکتورهای مختلفی نیاز داریم که به تمام این فاکتورها و کارهایی که منجر به رسدن به این نتیجه می‌شود در کنار هم، سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو می‌گویند. اگر بخواهیم ساده‌تر بیان کنیم، سایت سالن زیبایی باید از نظر کاربران مورد توجه باشد و نیاز کاربران را برطرف کند تا بتواند در دسته سایت‌های برتر موتورهای جستجو باشد، هر چقدر که شما در این کار بهتر عمل کنید، رتبه بهتر و در نتیجه درآمد بیشتری خواهید داشت.

اگر برای سایت سالن زیبایی خود نیاز به متخصص سئو دارید یا دوست دارید در زمینه سئو سایت سالن زیبایی آموزش ببینید، با مشاوران ما در تیم سئو پورفیض تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره سئو سایت سالن زیبایی

 1. سئو سایت سالن زیبایی به چه نکاتی وابسته است؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم نکاتی که در سئو تاثیر گذار هستند به شرح زیر است:

 • تولید محتوای اصولی و حرفه‌ای
 • لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی
 • افزایش سرعت سایت
 • افزایش امنیت سایت
 • معماری سایت
 • تحلیل دائمی رقبا
 • استفاده از تصاویر و محتوای بهینه شده
 1. سئو سایت سالن زیبایی تا چه زمانی باید ادامه یابد؟

سئو مسئله‌ای کلی است و برای اینکه رتبه یک سایت مشخص شود موارد زیادی هست که به آن بستگی دارد. در اصل می‌توان گفت که برای آن که بتوانید سایت خود را در صفحات اول موتورهای جستجو ببینید باید تک تک موارد سئو را بررسی کنید و انجام دهید. به زبان ساده‌تر، سئو سایت از قبل از طراحی و ایجاد سایت یعنی زمان تصمیم‌گیری و انتخاب حوزه (تحلیل رقبا) شروع می‌شود و تا زمانی که یک سایت به فعالیت خود ادامه می‌دهد، ادامه پیدا می‌کند.

 1. تعرفه سئو سایت سالن زیبایی چقدر است؟

تعرفه سئو سایت آرایشگاهی و زیبایی با توجه به فاکتورهای گوناگونی تعیین می‌شود و نمی‌توان به صورت دقیق تعرفه سئو سایت سالن زیبایی را بیان نمود، تخمین دقیق هزینه‌ها معمولا پس از مشاوره و بررسی کلمه‌های کلیدی انجام می‌شود. این هزینه‌ها به ترافیک و میزان سختی و آسانی سئو کلمات کلیدی وابسته است.

 1. چقدر زمان برای اینکه سایت سالن زیبایی به نتایج برتر برسد نیاز است؟

سئو سایت آرایشگاهی و زیبایی کاری بسیار تخصصی، پیچیده و زمان‌بر است و نمی‌شود به طور دقیق گفت که چقدر زمان لازم است، چون باید کلمات کلیدی و رقبا را هم در نظر داشته باشیم. توجه داشته باشید که برای رسیدن به درآمد از فضای وب به جای فکر کردن به میزان زمان لازم برای سئو سایت به یک تیم متخصص و حرفه‌ای فکر کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

753 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست