لینک ugc چیست؟ کشف نکات مهم درباره لینک هایی که کاربر می سازد

آیا می‌دانید لینک ugc چیست؟! این لینکی است که توسط کاربر برای سایت شما ایجاد می‌شود. در لغت مخفف جمله user generated content است که می‌تواند به صورت پیشفرض در بخش وبلاگ و انجمن‌ها برای سایت شما ساخته و ارسال شود. عموما از این ویژگی در بخش نظرات استفاده می‌شود. این attribute به صورت خودکار در وردپرس وجود دارد و نیاز به اضافه کردن آن نیست. لینک‌های مختلف در قالب‌ها و نام‌های متفاوت به کراولرهای موتورهای جستجو نیز کمک می‌کنند تا راحت‌تر به صفحات سایت دسترسی یابند.

لینک ugc چیست؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

لینک‌ها بخش مهمی از سئو سایت هستند که بدون وجود آن‌ها، صفحات برای موتورهای جستجو قابل دسترسی نیستند. با این حال گاهی ممکن است که بخواهید به گوگل بگویید که این یک لینک sponsored یا حمایت شده است. در این بین هم با لینک ugc مواجه خواهید شد که ممکن است برای شما سوال پیش آید که این چه نوع لینکی است و چگونه ایجاد می‌شود؟!

در حقیقت لینک ugc، در پروسه لینک سازی جزو مواردی است که به عمد ساخته و در قبال آن پولی پرداخت نمی‌شود. لینکی که به طور خدکار و از سمت کاربر ایجاد می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این سبک از لینک، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب از آکادمی سئو پورفیض همراه ما شوید. آنچه که در ادامه خواهید خواند:

  • لینک های Ugc چه لینکی هستند؟
  • آیا لینک ugc، می تواند اسپانسری هم باشد؟
  • چه زمانی می توان از لینک ugc استفاده کرد؟
  • اهمیت ugc لینک برای سئو سایت
  • User Generated Content یک بازاریابی رایگان است
  • نتیجه‌گیری

لینک های ugc چه لینکی هستند؟

پس از sponsored link، در دهم سپتامبر سال ۲۰۱۹ لینک ugc که دومین مدل جدید از لینک بود، معرفی شد. تلفظ ugc در حقیقت مخفف user generated content است. یعنی لینکی که توسط کاربر بنا به هر دلیلی برای سایت ساخته می‌شود. دلیل معرفی این لینک، بیشتر به خاطر کمک به گوگل بود تا متوجه شود که کدام لینک‌ها دقیقا توسط کاربر برای سایت ایجاد شده‌اند.

در آن زمان، لینک‌های ساخته شده توسط کاربر یک کشتی نجات برای متخصص سئو بود که همواره از این موضوع که هایپرلینک‌های خاص سایت به واسطه الگوریتم های گوگل و ربات‌های سختگیر آن، تایید نمی‌شدند. ویژگی ugc لینک این است که در بخش‌های مختلف سایت مثل ارائه نظرات یا پست‌های فروم توسط کاربر و کاملا خودکار می‌تواند ساخته شود.

البته باید این موضوع را هم در نظر بگیرید که گاهی ممکن است، چنین لینک‌هایی در قالب نظرات و لینک‌های هرز از سمت رقیب ایجاد شوند، در این موارد مدیر سایت می‌تواند با استفاده از ترفند rel=nofollow  از ایجاد لینک‌های اسپم جلوگیری کند.

مثال:A user-generated content link: <a href=”https://www.example.com” rel=”ugc”>example link/a>

چه لینکی است؟ ugc

آیا لینک ugc، می تواند اسپانسری هم باشد؟

پاسخ به این سوال نیاز به بیان توضیحات بیشتری دارد؛ زیرا این استراتژی سئو سایت شما است که تعیین می‌کند، به دنبال لینک‌های حمایت شده بروید یا ایجاد لینک ugc. طبق آنچه که در وب‌سایت معتبر یواست بیان شده، اکنون می‌توان لینک‌های user generated content و حمایتی پولی را می‌توان به صورت نوفالو علامت‌گذاری کرد. بنابراین لینک‌هایی ساخته شده توسط کاربر نمی‌تواند اسپانسری هم باشد؛ زیرا با توجه به اینکه در قالب آگهی یا پیوندهای پوی نمایش داده می‌شوند.

این دو کاملا متفاوت هستند و تنها ویژگی مشترک بین‌شان این است که هر دو به صورت نوفالو کار می‌کنند. آن‌ها به گوگل note می‌گویند که لینک را به عنوان نظر تعیین کنند یا یک لینک حمایتی. حالا اینکه گوگل دقیقا از چه فرمتی برای تعیین لینک‌ها استفاده می‌کند، تاکنون مشخص نشده است. به هر حال هر چقدر لینک ugc در صفحات وبلاگ و انجمن‌های سایت بیشتر باشد، نشان از تجربه کاربری مثبت دارد که روی رتبه‌بندی سایت تاثیر می‌گذارد.

آیا لینک ugc، می تواند اسپانسری هم باشد؟

چه زمانی می توان از لینک ugc استفاده کرد؟

هر زمانی که مطلبی را در سایت خود ایجاد و صفحات متعددی را برای کلمات کلیدی متفاوت می‌سازید، می‌توانید با ویژگی ugc به کاربران اجازه ارسال نظر دهید. برای مثال اگر CMS سایت شما وردپرس است، نیازی به نگرانی نیست؛ زیرا این ویژگی به طور خودکار در همه صفحات آن وجود دارد. وردپرس به طور خودکار یک ویژگی ugc و ویژگی نوفالو را در همه بخش‌ها و صفحات در قسمت نظرات سایت اضافه می‌کند. مدیر سایت می‌تواند با بررسی نظر، آن را تایید یا رد کند. به طور کلی بهتر است در موقعیت‌های زیر از این ویژگی استفاده شود:

  • اگر صفحه بدون علامت تجاری یا همان برند شماست و نظراتی توسط کاربر ارسال شده، از UGC استفاده کنید.
  • وقتی که دقیقا و مطمئنا توسط کاربر ارسال شده و از طریق هیچ شبکه و واسطه تبلیغاتی نیست، می‌توانید از UGC استفاده کنید.
  • زمانیکه نظری توسط کاربر ارسال شده و شما یک صفحه اختصاصی برای آن خدمات خود ندارید، می‌توانید با استفاده از لینک داخلی و سپس ویژگی ugc بدون دستکاری و اعمال تبلیغات با کاربر ارتباط بگیرید.

چه زمانی می توان از لینک ugc استفاده کرد؟

اهمیت ugc لینک برای سئو سایت

به یکی از مهم‌ترین بخش‌های این مقاله رسیدیم، اینکه آیا ugc لینک برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو اهمیت دارد یا خیر؟! طبق آنچه که در سایت ahrefs بیان شده، این لینک‌ها تاثیر قابل توجهی روی سئو سایت ندارند. اما کاچی به از هیچی. یعنی توصیه می‌شود که از این ویژگی استفاده کنید و امکان ارسال نظر را برای کاربران سایت خود در همه صفحات خود فراهم کنید. هر محتوایی که کاربر ارسال کند، چه مثبت و چه منفی می‌تواند روی رتبه‌بندی سایت شما تاثیر بگذارد.

اهمیت ugc لینک برای سئو سایت

User Generated Content یک بازاریابی رایگان است

بی تردید برای ایجاد یک محتوای عالی که امکان اشتراک‌گذاری، ایجاد تعامل و حتی فروش را برای سایت فراهم سازد، به تلاش و پشتکار زیادی نیاز است. در کنار همه این‌ها گاهی می‌توان برای رتبه‌بندی بهتر از محتواهای ایجاد شده توسط کاربر نیز استفاده کرد.

این فرصت، نه تنها رایگان است، بلکه بیشتر افراد فضای وب به آن اعتماد دارند. در حقیقت مردم برای سایت شما محتوا تولید می‌کنند؛ زیرا می‌خواهند نظرات خود را به اشتراک بگذارند یا شانس برنده شدن در چیزی را افزایش دهند. به هر حال این فرصت برای شما فراهم است تا با استفاده از این روش، بیشتر دیده شوید و ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهید. زمانیکه کاربران اینترنت ببینند، شما برای بیان احساسات و شور و شوق آن‌ها ارزش قائل هستید و با آن‌ها همراه می‌شوید، بیشتر به سراغ سایت شما می‌آیند.

User Generated Content یک بازاریابی رایگان است

نتیجه‌گیری

از آنجایی که دنیای سئو هر روز به شکل چشمگیری با توجه به تنوع اهداف سرچ کاربر در حال تغییر است، باید همیشه و در هر حالتی کاملا آپدیت شوید. به همین دلیل هم به دست آوردن جایگاه برتر در نتایج موتورهای جستجو نیاز به تلاش بیشتری دارد. لینک ugc، لینکی است که توسط کاربر می‌تواند در مقالات، پست‌های وبلاگ یا انجمن‌های عمومی ایجاد شود.

این لینک هم خاصیت ایجاد خودکار دارد و هم اینکه برخی از سئوکاران با کمی شیطنت می‌توانند در قالب کاربر برای وب‌سایت خود ugc لینک بسازند. آنچه که با مطالعه مطلب فوق متوجه شدیم، از نظر SEO چنین لینک‌هایی خیلی ارزشمند نیستند، اما بهتر است که از این ویژگی استفاده کرد. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس این ویژگی به صورت پیشفرض به همراه rel نوفالو در همه صفحات سایت اعمال می‌شود. یعنی مدیر سایت نیازی ندارد که دستی برای هر صفحه خود یک ویژگی user generated content بسازد.

سوالات متداول درباره لینک ugc

لینک‌های ایجاد شده توسط کاربر یا لینک ugc چیست؟

Ugc، مخفف عبارت user generated content است. لینک‌هایی هستند که در بخش نظرات یا بلاگ فروم‌ها می‌توانند برای سایت شما ساخته و ارسال شوند.

آیا لینک‌های ugc رایگان هستند؟

بله، لینک‌هایی که به واسطه کاربر در صفحات و بخش‌های مختلف ارسال و ایجاد می‌شوند، کاملا رایگان هستند.

لینک‌های ایجاد شده توسط آیا لینک‌های ugc برای سئو ارزش دارند؟یا لینک ugc چیست؟

هرچند که سایت معتبری همانند ahrefs اذعان داشته که تاثیری روی سئو ندارد، اما استفاده از attribute محتوای تولید شده توسط کاربر همواره توصیه می‌شود و تاثیر آن‌ها بر روی سئو به صورت غیر مستقیم احساس می‌شوند.

در چه جاهایی می‌توان از لینک ugc استفاده کرد؟

معمولا از ugc لینک در صفحات وبلاگ و انجمن‌ها که کاربران امکان ارسال نظرات و تجارب خود را دارند، استفاده می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

502 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست