بدون دیدگاه
353 تعداد بازدید

سئو یک کلمه کلیدی چیست؟

سئو کلمه کلیدی یکی از بخش‌های مهم فرآیند بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. با توجه به این‌که الگوریتم‌های گوگل روزبه‌روز در حال به‌روزرسانی و پیشرفت هستند و توجه ویژه‌ای به محتوای تولید شده در سایت دارند، استفاده بهینه از کلمات کلیدی می‌تواند به ایجاد تجربه‌ی کاربری بهتر و رسیدن به جایگاه برتر در صفحه Serp تأثیر بگذارد. در ادامه این صفحه از آکادمی پور فیض با نحوه سئو یک کلمه کلیدی آشنا خواهیم شد.

سئو یک کلمه کلیدی چیست؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

سئو کلمه کلیدی به عباراتی اشاره دارند که با چیدن یک استراتژی مناسب از آن‌ها می‌توان در قالب‌های مختلف محتوایی استفاده کرد. بهینه‌سازی یک کلمه کلیدی این امکان را برای افراد فراهم می‌کند تا سایت شما را از طریق موتورهای جستجوی گوگل راحت‌تر پیدا کنند. معمولاً وب‌سایت‌هایی که برای موتورهای جستجو به خوبی بهینه شده باشد و از طرفی کاربرپسند هم باشند، یک پایگاه بالقوه برای بازدیدکنندگان ایجاد می‌کنند. سئو کلمه کلیدی به جستجوکنندگان کمک می‌کند تا به‌صورت ارگانیک به سایت شما متصل شوند.

در یک کلام کلمات کلیدی یکی از عناصر اصلی و پایه‌های سئو سایت شما محسوب می‌شوند و باید بهینه مورد استفاده قرار گیرند. بیشتر کلمات کلیدی در طول فرآیند keyword Research کشف و براساس ترکیبی از حجم جستجو، رقابت و اهداف تجاری یک کسب‌وکار انتخاب می‌شوند. در ادامه این مطلب از آکادمی پورفیضی قصد داریم درباره سئو کلمه کلیدی بیشتر صحبت کنیم. ترتیب ارائه مطالب به صورت زیر هستند:

 • چرا سئو کلمات کلیدی مهم هستند؟
 • یافتن بهترین کلمات کلیدی برای ایجاد مطالب سئو شده
 • بهترین ابزارهای کیوورد ریسرچ برای سئو کلمه کلیدی
 • نحوه سئو کلمه کلیدی در یک صفحه
 • سخن پایانی

چرا سئو کلمات کلیدی مهم هستند؟

با توجه به این‌که مدام با آپدیت الگوریتم های گوگل مواجه می‌شویم که یک روند جدید را برای دیجیتال مارکترها می‌گشاید. یک موضوع در این حوزه ثابت مانده است، آن هم تحقیق و سئو یک کلمه کلیدی است. هنگامی‌که محتوای صفحات وب‌سایت خود را درباره کلمات و عباراتی که افراد جستجو می‌کنند، بهینه می‌کنید وب‌سایت شما می‌تواند رتبه‌های بالاتری را برای آن عبارات به دست آورد. گوگل همچنان بخش‌های کلیدی سایت شما را اسکن و بررسی می‌کند. نیازی به گفتن نیست که رتبه بالاتر در صفحه نتایج جستجو چقدر می‌تواند ترافیک هدفمندی را برای وب‌سایت شما به وجود آورد.

چرا سئو کلمات کلیدی مهم هستند؟

به همین دلیل است که یافتن کلمات کلیدی جستجو شده توسط افراد برای چیدن استراتژی برای کمپین سئو یک سایت مهم به شمار می‌رود. در واقع بدون سئو کلمات کلیدی رسیدن به نتایج برتر در موتورهای جستجو شدنی نیست، اما وقتی فهرستی از کلمات کلیدی مناسب را در اختیار داشته باشید، می‌توانید روی کارهای مهم بهینه‌سازی سایت خود هدفمندانه کار کنید. کارهایی مانند:

 • یافتن یک استراکچر مناسب برای سایت
 • برنامه‌ریزی برای صفحات محصول و دسته‌بندی
 • ایجاد و تالیف محتواهای مفید و هدفمند برای پست‌های وبلاگ، ویدئو های آپارات و یوتیوب
 • بهینه‌سازی لندینگ‌پیج‌ها و صفحات فروش

یافتن بهترین کلمات کلیدی برای ایجاد مطالب سئو شده

ممکن است بسیاری از دیجیتال مارکترهای تازه‌کار در نحوه جستجوی کلمات کلیدی اشتباهات مشابهی را مرتکب شوند مثلا:

تنها یک‌بار به تحقیق کلمات کلیدی برای چیدن استراتژی محتوایی سایت می‌پردازند. مجددا زحمتی برای به‌روزرسانی و گسترش کلمات کلیدی پر رقابت به خود ندهند. همچنین کلمات کلیدی که محبوب و رقابتی هستند را هدف قرار ندهند.

اساساً سئو کلمه کلیدی باید بخشی مداوم و در عین حال تکمیل‌کننده شغل شما به‌عنوان یک متخصص سئو باشد. کلمات کلیدی قدیمی باید به‌طور دوره‌ای مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند و کلمات کلیدی پرحجم و رقابتی یا همان کلمات کلیدی لانگ‌تیل اغلب می‌توانند به شیوه مفید جایگزین یا اضافه شوند.

سئو کلمات کلیدی گاهی به این معناست که شما باید تنوع ایجاد کنید. تنوع یک کلمه کلیدی در واقع دنیایی از واژه‌های جدید را به روی شما می‌گشاید. اگر متوجه شوید که از همه کلمات کلیدی مشابه با رقبای خود استفاده می‌کنید وجه تمایزی با آن‌ها نخواهید داشت.

نه‌تنها باید ابزارهای جستجوی کلیدواژه جدید را امتحان کنید و نتایج را مورد بررسی قرار دهید، بلکه باید بر اساس تحقیقات خود آزمون و خطا کنید. چه کسی دیگر از کلمات کلیدی شما استفاده کرده و چگونه شما می‌توانید با استفاده از همان کلمات کلیدی خود را متمایز کنید؟ با ارائه محتوای عالی که واقعاً به سوالاتی که مشتریان حقیقی شما در جستجوی کلمات کلیدی می‌پرسند، پاسخ داده می‌شود.

یافتن بهترین کلمات کلیدی برای ایجاد مطالب سئو شده

بهترین ابزارهای کیوورد ریسرچ برای سئو یک کلمه کلیدی

برای سئو کلمه کلیدی شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که یافتن کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کسب‌وکار شما نیاز به ابزار دارد. بهترین ابزارهای کیوورد ریسرچ که در طی چند سال گذشته توسط بسیاری از کارشناسان سئو مورد استفاده قرار می‌گرفت شامل موارد زیر هستند:

کیوورد پلنر گوگل؛ در این ابزار می‌توانید حجم جستجو و حتی ترافیک برای مجموعه‌ای از کلمات کلیدی را دریافت کنید. سپس اطلاعاتی را که از این ابزار جستجوی کلمات کلیدی دریافت می‌کنید را برای پر کردن برخی از بخش‌های خالی سایت خود استفاده مورد استفاده قرار دهید.

معمولاً در این ابزار جستجو می‌توانید عباراتی را علامت‌گذاری کنید که حجم جستجوی آن‌ها بسیار زیاد یا بسیار کم است. این به شما کمک می‌کند تا ترکیب سالمی را برای سئو کلمات کلیدی سایت خود در نظر بگیرید.

ابزار keywordtools؛ یکی دیگر از ابزارهای معروف که می‌توانید از آن برای جستجوی کلمات کلیدی هدف کسب‌وکار خود استفاده کنید، keywordtools است. معمولاً در این ابزار شما می‌توانید از نسخه رایگان یا پریمیوم آن نیز استفاده کنید.

ابزار kwfinder؛ اگر به دنبال یک ابزار حرفه‌ای جهت یافتن و سئو کلمه کلیدی وب‌سایت خود هستید، می‌توانید از ابزار kwfinder استفاده کنید. معمولاً تجربه ثابت کرده که کلمات کلیدی را در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد که از نظر سختی کلمه کلیدی، متوسط و حجم جستجوی بالایی دارند. آمار دقیقی از حجم جستجوی کلمه کلیدی را در اختیار افراد نیز قرار می‌دهد.

برای آنکه سئو کلمات کلیدی خود را به بهترین نحو انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم از suggest گوگل نیز استفاده کنید. معمولاً کلمات کلیدی مرتبط زیادی در صفحه Serp گوگل ظاهر می‌شود که شما از آن‌ها به‌عنوان کلمات فرعی یا اصلی می‌توانید در بخش‌های مختلف محتوایی سایت خود نیز استفاده کنید.

بهترین ابزارهای کیوورد ریسرچ برای سئو کلمه کلیدی

نحوه سئو کلمه کلیدی در یک صفحه

زمانی‌که تحقیق کلمات کلیدی به پایان می‌رسد، شما می‌توانید برای آن‌ها صفحات مختلف بسازید. مثلاً کلمات کلیدی را در صفحات ویترین سایت خود که بیشترین بازدید را دارند، استفاده کنید.

مثلاً کلمات کلیدی را در عناوین و متن اصلی صفحات تا url، متا تگ‌ها (متا دیسکریپشن و متا تایتل) یا فایل‌های تصویری قرار دهید. برخی تصور می‌کنند که میلیون‌ها کلمات کلیدی را می‌توانند در یک صفحه جمع کنند یا این‌که باور دارند برای یک کلمه کلیدی می‌توانند چندین صفحه بسازند. باید بگوییم که این‌گونه سئو کلمات کلیدی شما راه به جایی نخواهد برد.

نحوه بهینه‌سازی کلمات کلیدی تحقیق شده شما می‌تواند به‌صورت زیر باشد:

 • استفاده از کلمات کلیدی اصلی و فرعی در عنوان صفحه
 • استفاده از کلمه کلیدی در آدرس یا url صفحه
 • استفاده از کلمات کلیدی در متا تایتل و متادیسکریپشن
 • استفاده از کلمات کلیدی اصلی یا مترادف در فایل تصاویر و متن جایگزین
 • استفاده از آن‌ها به‌عنوان یک انکر تکست

هنگامی‌که قصد دارید به بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت خود بپردازید، به این موضوع توجه کنید که ارتباط کلمات کلیدی مهم‌تر از تراکم آن‌ها در سئو است.

نحوه سئو کلمه کلیدی در یک صفحه

سخن پایانی

سئو کلمه کلیدی همچنان برای رسیدن به استراتژی‌های موفق برای کسب‌وکارهای تحت وب اهمیت دارد. تحقیق و انتخاب کلمات مناسب برای هر یک از آن‌ها بخش مهمی از این فرآیند نسبتاً طولانی است. شما باید برای هر یک از صفحات خود کلمات کلیدی مرتبط و مناسبی را در نظر بگیرید. تنها در این صورت است که می‌توانید به جذب ترافیک بیشتر و در انتها به مشتریان دائمی دسترسی یابید. زمانیکه شما به دنبال جذب ترافیک ارگانیک و پس‌از آن رسیدن به نرخ کلیک بالا و در انتها فروش بیشتر هستید. باید به کلمات کلیدی مورد جستجوی کاربران توجه کنید و برای آن‌ها صفحات و محتواهای عالی و کاربردی بسازید.

سوالات متداول درباره سئو یک کلمه کلیدی

سئوی کلمات کلیدی چیست؟

بهینه‌سازی کلمات کلیدی به فرآیند تحقیق ایجاد صفحات مرتبط با آن‌ها اشاره دارد. صفحاتی که از کلمات کلیدی به بهترین نحو ممکن استفاده شده باشد.

آیا سئو کلمات کلیدی مهم است؟

بله، همچنان یکی از فاکتورهای مهم رتبه‌بندی موتورهای جستجوی گوگل توجه به محتوای هر صفحه است. زمان محتوای شما به درد کاربر خواهد خورد که در آن از کلمات کلیدی جستجو شده آن نیز استفاده شود.

نحوه سئو یک کلمه کلیدی چگونه است؟

برای این‌که سئو هر کلمه کلیدی به نتیجه مناسبی برسد، باید آن‌ها را در بخش‌های ویترین سایت مانند تگ تایتل، تگ توضیحات، عنوان اصلی و آدرس صفحه استفاده شود.

سئو کلمه کلیدی چقدر روی رتبه‌بندی سایت تاثیر دارد؟

ایجاد صفحاتی که در آن از کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربر استفاده شود، مفهومی‌تر است. درنتیجه تجربه کاربری بهتری را هم به وجود می‌آورد. این باعث می‌شود تا روی رتبه‌بندی سایت تاثیر داشته باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

353 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست