زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است؟ دریایی که انتها ندارد!

یادگیری سئو چقدر زمان می‌برد؟! سوالی که بیشتر مبتدیان می‌پرسند. پاسخ به این سوال با توجه به توانایی درک، مهارت و اشتیاق برای یادگیری رمز و رازهای پشت پرده سئو بستگی دارد. برخی در ۶ ماه، برخی یک سال و شاید برخی هم بیش از ۲ سال زمان ببرد تا روی مباحث سئو مسلط شوند. هیچ قانون و زمان‌بندی خاصی برای یادگیری این صنعت پویا وجود ندارد. در ادامه این صفحه از سایت آکادمی سئو پور فیض به اینکه زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است؟ خواهیم پرداخت.

زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر قصد شرکت در دوره سئو را دارید و این سوال ذهن‌تان را مشغول کرده که زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است؟! باید صادقانه و بدون هیچ حاشیه‌ای بگوییم که اولا صنعت بهینه‌سازی موتورهای جستجو، آموزش و یادگیری آن همانند دریایی بی انتها است. یعنی از زمانی که شما تصمیم می‌گیرید تکنیک‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو را یاد بگیرید تا زمانیکه متخصص سئو شوید، حتی پس از آن هم آموزش ادامه دارد.

با توجه به اینکه الگوریتم های گوگل مداوم به روزرسانی می‌شوند و از طرفی هم ابزارهایی که سئوکاران با آن‌ها کار می‌کنند، همزمان آپدیت و ویژگی‌های جدیدی به آن‌ها اضافه می‌شود، فرد سئوکار همیشه باید سراغ یادگیری بخش‌های جدید برود. برای آنکه به صورت تقریبی از مدت زمان لازم برای یاد گیری باخبر شوید، باید میزان علاقه، قدرت یادگیری و نوع دوره‌ای که شرکت می‌کنید را مورد بررسی قرار دهید.

در ادامه این نوشتار از سری مقالات آکادمی سئو پورفیض قصد داریم تا درباره زمان مورد نیاز برای یادگیری سئو را عمیق‌تر مورد بررسی قرار دهیم. آنچه که تا انتهای مطلب خواهید خواند:

  • یادگیری سئو چقدر طول می کشد
  • زمان لازم برای یادگیری سئو برحسب نوع دوره
  • هزینه‌ای که باید برای یادگیری سئو سرمایه‌گذاری کنید
  • چقدر طول می‌کشد تا کارشناس سئو شوید؟
  • جمع‌بندی

یادگیری سئو چقدر طول می کشد

بهینه‌سازی موتورهای جستجو و یادگیری آن، پروسه‌ای غیر قابل پیش‌بینی است و ارتباط مستقیمی با قدرت یادگیری، میزان علاقه و به دنبال آن تلاش افراد دارد. تازه از زمانیکه تصمیم می‌گیرید پاسخ جامعی برای سئو چیست، بیابید همه چیز تازه برای شما شروع خواهد شد. جذابیت ماجرا از زمانی شروع می‌شود که یادگیری سئو در ابتدا آنچنان مشکل به نظر نمی‌رسد، اما به محض ورود به دنیای گسترده سئو به خوبی متوجه خواهید شد که در عین آسان بودن، چقدر نیاز به تلاش مستمر و زمان برای یادگیری دارد.

اگر مایل هستید تا دقیقا بدانید زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است؟! باید بگویم حداقل ۲ سال زمان می‌برد تا پایه‌های اساسی سئو را یاد بگیرید و پس از آن هم تازه وارد مرحله به اجرا در آوردن آموخته‌های خود وارد شوید. به زبان ساده باید اشاره کنیم که از همان ابتدای فرآیند یادگیری باید خود را برای پوشیدن کفش‌های آهنین یادگری آماده کنید.

شما وارد جهانی شده‌اید که گویا موتورهای جستجویی همانند گوگل با انتشار الگوریتم های گوگل که نمایشی رایگان از باغ وحش را راه انداخته‌اند، حسابی قصد دارند تا می‌توانند جامعه سئوکاران را به دنبال خود بکشانند. با توجه به تجربه افراد مختلف، آنقدر مباحث سئو، جذاب است که افراد علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی آنلاین را ناخواسته به دنبال خود می‌کشاند.

یادگیری سئو چقدر طول می کشد

زمان لازم برای یادگیری سئو برحسب نوع دوره

یک پاسخ ساده، سریع و در عین حال کلی برای زمان لازم برای یادگیری سئو می‌توان مطرح کرد. این به مهارت‌های فعلی شما، قدرت درک و میزان اشتیاق شما وابسته است. اگر به اندازه کافی علاقه‌مند باشید، سئو را سریع یاد می‌گیرید. اما، اگر از روی اجبار و مثلا اینکه اطرافیان‌تان گفته‌اند که بازار کار خوبی برای آن وجود دارد وارد مسیر یادگیری شوید، نباید زیاد به ماندگاری و یادگیری خود در این حیطه کاری پویا، امیدوار باشید. حالا در ادامه بیشتر درباره زمان لازم برای یادگیری سئو با توجه به نوع دوره انتخابی شما اشاره می‌کنیم:

زمان لازم برای یادگیری سئو برحسب نوع دوره

دوره آموزش سئو ویژه افراد مبتدی

اگر فردی مبتدی هستید و قصد شرکت در یک دوره آموزشی بهینه‌سازی موتورهای جستجو را دارید، معمولا در دوره‌های سئو مبتدی تنها به بیان پیش نیازهای سئو پرداخته می‌شود. این دوره می‌تواند در سه یا چهار جلسه به پایان می‌رسد. در این دوره‌ها بیشتر اوقات به دانش‌پذیران سرنخ داده می‌شود و مسلما ادامه یادگیری به میزان علاقه و صبر و حوصله آن‌ها بستگی دارد که آیا مسیر را ادامه می‌دهند یا پرونده سئو را برای همیشه می‌بندند.

دوره آموزش سئو ویژه افرادی با مهارت متوسط

از آنجایی که معمولا این دوره‌ها برای افرادی برگزار می‌شود که به صورت متوسط از دنیای سئو باخبر هستند و قصد دارند، مهارت خود را افزایش دهند، باز هم زمان لازم برای یادگیری سئو بیشتر خواهد بود. زیرا فیلد یادگیری تغییر خواهد کرد و دانش‌پذیر به جای آموزش تئوری سئو باید کار با همه ابزارهای آموزش دیده را به صورت عملی به اجرا در آورد. میانگین یک ماه و نیم زمان می‌برد.

یادگیری سئو با شرکت در دوره پیشرفته

دوره‌های سئو پیشرفته را معمولا کسانی دنبال می‌کنند که مهارت نسبی را به دست آورده‌اند، اما برای آپدیت اطلاعات خود و یادگیری مطالب جدید در این سبک دوره‌ها شرکت می‌کند. برای مثال در دوره‌های آموزش خصوصی سئو که حدودا یک ماه زمان می‌برد، دانش‌پذیران برای افزایش مهارت خود و کار بر روی سایت شخصی به منظور تمرین روش‌های جدید، شرکت می‌کنند.

هزینه‌ای که باید برای یادگیری سئو سرمایه‌گذاری کنید

همیشه یکی از سوالاتی که برای دانش‌پذیران، پس از آگاهی از مدت زمان لازم برای یادگیری سئو پیش می‌آید، هزینه است. تجربه افراد مختلف نشان داده که مساله هزینه یا مثلا اینکه درآمد سئوکاران چقدر است، باید در پایان موارد مهم سئو قرار بگیرد. با توجه به وجود منابع فارسی رایگان در سطح اینترنت مثل مقاله‌های آموزشی، وبلاگ، پادکست و ویدئو، حداقل یادگیری اولیه آن هزینه‌ای برای شما در بر نخواهد داشت.

البته یکی از راه‌هایی که می‌توانید روند یادگیری بهینه‌سازی موتورهای جستجو را سریع‌تر پیش مطالعه بهترین کتاب یادگیری سئو است. این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا ابتدای مسیر را آسان‌تر و در زمانی کوتاه‌تری هم طی کنید. جالب است بدانید بیشترین بهایی که سئوکاران معروف ایرانی و خارجی برای یادگیری سئو پرداخته‌اند، اختصاص دادن بخشی از زمان خود به صورت روزانه و هفتگی بود. باید متعهد به زمان و یادگیری مداوم باشید.

هزینه‌ای که باید برای یادگیری سئو سرمایه‌گذاری کنید

چقدر طول می‌کشد تا کارشناس سئو شوید؟

مایلید بدانید که چقدر طول می‌کشد تا یک کارشناس سئو شوید؟! این کاملا به قدرت و سرعت یادگیری شما بستگی دارد. برخی ممکن است برای یادگیری نیاز به ۶ ماه، برخی یک و برخی هم شاید بیش از ۲ سال. برای مدت زمان یادگیری سئو دقیقا نمی‌توان عدد مشخصی را بیان کرد. اگر دوست دارید سریعا مسیر یادگیری را طی کنید، می‌توانید نکات حرفه‌ای زیر را در نظر بگیرید:

چقدر طول می‌کشد تا کارشناس سئو شوید؟

۱. روزانه مطالعه کنید

خواندن مداوم درباره هر موضوعی، کلید یادگیری است. هر چقدر بیشتر درباره سئو بخوانید، سریع‌تر مسلط خواهید شد. مطالعه درباره سئو را باید به بخشی از زندگی خود تبدیل کنید، یعنی حداقل ۳۰ دقیقه تا حداکثر ۱ یا ۲ ساعت زمان به صورت روزانه اختصاص دهید. باید مطالعه بخش ثابت و جدایی ناپذیر از زندگی شما باشد، تنها در این صورت دانش سئویی شما چندین برابر خواهد شد.

۲. به پادکست گوش دهید

اگر جزو افرادی هستید که از مطالعه چشمی درباره روش‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو لذت نمی‌برید، می‌توانید برای کاهش مدت زمان یادگیری سئو، پادکست گوش دهید. پادکست‌ها چند دقیقه‌ای تا چند ساعته، همه چیز دست خودتان است. پادکست‌های سئو به شما این امکان را می‌دهند سریع‌تر موراد مهم را جذب کنید و همزمان بتوانید فعالیت‌های دیگری هم انجام دهید.

۳. ویدئو تماشا کنید

اگر هم اهل گوش دادن به پادکست و مطالعه مقالات نیستید، می‌توانید ویدئوهای آموزشی سئو تماشا کنید. به خاطر داشته باشید که باید تماشای ویدئو نیز به صورت روزانه و بخشی از فعالیت‌های شما باشد. مثلا روزانه ۱۰ دقیقه ویدئو آموزشی تماشا کنید و آن وقت متوجه خواهید شد که چقدر سرعت یادگیری شما افزایش می‌یابد.

۴. سئو را با تست آزمون و خطا روی سایت خود یاد بگیرید

یکی از روش‌های موثر برای افزایش سرعت زمان یادگیری سئو، اجرای همه مهارت‌های تئوری که دیده‌اید و شنیده‌اید است. برای شروع می‌توانید سایت خودتان را طراحی و با کار عملی، درصد خطاهای خود را کشف کنید. این ترفند کمک می‌کند تا مهارت و بینش سئوی شما وسیع شود.

۵. سوال بپرسید و فرآیند سئو را با لذت انجام دهید

از افراد با تجربه در زمینه سئو کمک بگیرید و هر آنچه را که نمی‌دانید یا برایتان نامفهوم است، بپرسید. سوال پرسیدن یکی از بهترین روش‌ها برای درک بهتر مسائل است. راز موفقیت شما روی سرعت یادگیری، لذت بردن و تشنه بودن برای آموختن دانش سئو است. هر چقدر بیشتر خود را به چالش بکشید، مطمئنا موفق‌تر خواهید شد.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا درباره حداقل و حداکثر زمانی که باید برای یادگیری سئو اختصاص دهید را مطرح کنیم. زمان مورد نیاز برای هر فردی می‌تواند متفاوت باشد و با توجه به دوره‌ای افراد شرکت می‌کنند، سطوح یادگیری و چقدر مطالعه روزانه به شکل‌های مختلف از جمله خواندن مقالات، تماشای ویدئو یا گوش دادن به پادکست اختصاص می‌دهند، بستگی دارد.

سوالات متداول درباره زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است

حداقل زمان لازم برای یادگیری سئو چقدر است؟

با توجه به توانایی‌های دانش‌پذیر حداقل زمان مورد نیاز، ۶ ماه است.

آیا می‌توان سرعت یادگیری سئو را افزایش داد؟

بله. با اختصاص حداقل ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت روزانه برای مطالعه درباره سئو می‌توان زمان یادگیری را سرعت بخشید.

حداقل زمان یادگیری در دوره سئو مبتدی چقدر است؟

دور سئو مبتدی نهایتا در ۳ یا ۴ جلسه آموزش داده می‌شود.

چقدر طول می‌کشد تا سئوکار شوم؟

زمان دقیق سئوکار شدن به علاقه، اشتیاق و یادگیری مداوم و میل به پیشرفت شما بستگی دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

323 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست