سئو سایت خدماتی

سایت‌های خدماتی، سایت‌هایی هستند که خدمات خاصی را ارائه می‌دهند مثل تاسیسات یا خدمات درمانی. این سایت بین کاربران و صاحبان مشاغل پرطرفدار هستند و همین باعث رقابت زیاد در این حوزه شده است. اما همه سایت‌های خدماتی پر بازدید و پر در آمد نیستند چرا که همه ما می‌دانیم که فقط سایت‌هایی که در نتایج اول و صفحات اول موتور جستجو هستند بیشترین بازدید و فروش خدمات را دارند. برای رسیدن به نتایج برتر موتورهای جستجو باید وب سایت خدماتی را سئو کرد. سئو سایت خدماتی شامل اقداماتی است که به تلاش مداوم و زمان نیاز دارد.

سئو سایت خدماتی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

یک نیاز ضروری برای سایت‌هایی که خدماتی خاص یا متنوع به مشتریان ارائه می‌دهند، سئو سایت خدماتی است. که سایت سئو پورفیض می‌تواند به طور تخصصی این نیاز را تامین و برطرف کند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه سایت خدماتی را تعریف کنیم، سایت‌های خدماتی می‌توانند در قالب یک سایت خدمات نظافت منزل، یک سایت خدمات درمانی یا حتی یک سایت مشاوره کسب و کار باشند.

تنوع این وب سایت‌ها بسیار گسترده است؛ چرا که هر کسب و کاری، خدمات ویژه‌ای دارد. این تنوع سبب شده تا این دسته از وب سایت‌ها هم برای کاربران و هم برای صاحبان مشاغل پر طرفدار باشند.

در مشاغل خدماتی تنها داشتن وب سایت کافی نیست، برای اینکه برند شما در ذهن کاربران ثبت شود یا اینکه در مواقع نیاز به راحتی بتوانند با شما تماس بگیرند. باید وب سایت خدماتی خود را سئو کنید. سئو سایت خدماتی، صفحات شما را در رتبه‌های برتر موتورهای جستجو مثل گوگل و در معرض دید کاربران قرار می‌دهد تا در مواقع نیاز با شما تماس بگیرند. برای درک کامل اینکه سئو چیست کلیک کنید.

شما در هرزمینه‌ای از حوزه‌های خدماتی کار کنید، قطعا می‌دانید که برای رسیدن به صفحه اول و نتایج اول موتورهای جستجو باید تلاش بسیاری انجام دهید چرا که سایت‌های خدماتی حوزه‌ای پر طرفدار و خاص و همچنین پر جستجو است که همین دلیل باعث شده رقابت در این حوزه بسیار زیاد و تنگاتنگ شود.

برای اینکه بتوانید در این حوزه به خوبی عمل کنید و از رقبای خود پیشی بگرید و به بالاترین جایگاه موتورهای جستجو و همچنین گوگل برسید، باید استراتژی سئو قدرتمندی برای سایت خدماتی خود داشته باشید. چنین استراتژی را فقط یک متخصص سئو حرفه‌ای می‌تواند به شما ارائه دهد. تا اینجا به اهمیت و سختی ساخت سایت خدماتی و سئو آن پی بردیم از این رو ما تصمیم گرفتیم در این مطلب  از آکادمی سئو پور فیض برای افزایش آگاهی شما، به آموزش بهینه سازی سایت خدماتی بپردازیم.

آنچه که در ادامه مطلب SEO سایت خدماتی خواهید خواند:

 • سئو سایت خدماتی چیست؟
 • آموزش سئو سایت خدماتی
 • کلام آخر
 • سوالات متداول

سئو سایت خدماتی چیست؟

در واقع سئو سایت خدماتی ترکیبی از کارهایی است که به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می‌کند تا وبسایت شما را بیابند، قابل اعتماد بودن آن را تشخیص دهند، همچنین اطلاعاتی را که در آن منتشر می‌کنید را سازماندهی و به کاربرانی که در جستجوی آن‌ها هستند، ارائه می‌دهند.

به طور کلی فرآیند بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) شامل مراحلی است که در آنها با تجزیه و تحلیل سایت خود و رقبا برای تعیین فرصت‌هایی که در آن می‌توانید نسبت به آن‌ها در کلید واژه‌های یکسان نتایج بهتری داشته باشید و به نتایج برتر موتور جستجو برسید.

الگوریتم های گوگل و سایر موتورهای جستجو  دائما در حال بروزرسانی هستند. این به سختی سئو وب سایت‌ها افزوده است، به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های سئو خدمات تخصصی سئو را ارائه می‌دهند و به کسب و کارها در حوره‌های خاص (و رقابتی) کمک می‌کنند تا موفق شوند.

سئو سایت خدماتی چیست؟

 آموزش سئو سایت خدماتی

آموزش سئو سایت خدماتی به نکاتی می‌پردازد که باعث می‌شود شما یک سایت عالی از همه نظر داشته باشید که می‌تواند بازدهی قابل توجهی برای شما داشته باشد. برخی از این نکات عبارتند از:

 آموزش سئو سایت خدماتی

شناخت رقبا:

برای اینکه بتوانید یک استراتژی سئو قوی برای سایت خود ارائه دهید، باید به تجزیه و تحلیل رقبای خود بپردازید. با ابزارهای تجزیه و تحلیل، رقبای آنلاین و آفلاین خود را کشف کنید. این نتایج به شما کمک می‌کند تا از نقطه ضعف‌های رقبا استفاده کنید و همچنین از نقاط قوت آن‌ها ایده بگیرید.

شناخت رقبا

سئو محلی سایت های خدماتی:

لوکال سئو یک استراتژی در سئو است که به کسب و کارها این کمک را می‌کند تا در نتایج جستجوی محلی در موتورهای جستجو بیشتر دیده شوند. هر کسب و کاری که دارای مکان فیزیکی است یا به منطقه جغرافیایی خاصی خدمات ارائه می‌دهد می‌تواند از SEO محلی استفاده کند؛ زیرا یکی از رایج‌ترین شیوه‌هایی که مصرف‌کنندگان محصولات، خدمات و مشاغل نزدیک به خود را پیدا می‌کنند، از طریق موتورهای جستجو است؛ سپس آنها آنچه را به عنوان مرتبط‌ترین و مفیدترین نتایج شناسایی کرده‌اند، باز می‌گردانند. برای آشنایی کامل با  سئو محلی کلیک کنید.

از جمله اقداماتی که برای سئو محلی سایت خدماتی استفاده می‌شود، این است که موقعیت جغرافیایی خود را به انتهای کلید واژه‌های مورد نظرتان اضافه کنید. برای مثال « خدمات تاسیسات در اصفهان » یا اگر شرکت یا مکان فیزیکی دارید آدرس شرکت خود را در گوگل مپ ثبت کنید. در واقع شما باید کاری کنید که هنگامی‌که کاربران نزدیک به محل کسب‌وکار شما خدماتی را که شما ارائه می‌دهید را سرچ می‌کنند، آدرس کسب‌وکار و خدمات شما به آنان نمایش داده شود. همچنین اگر کسب و کار شما در چندین مکان و شعبه دایر است، برای هر کدام صفحات لندینگ (فرود) مجزا ایجاد کنید.

سئو محلی سایت های خدماتی

سئو داخلی سایت های خدماتی:

هدف سئوی داخلی بیشتر محتوای صفحات و تاثیر آن بر بهبود رتبه وبسایت در موتورهای جستجو است. به طور کلی به هرآنچه در سایت خود بارگزاری می‌کنید از جمله: متن، تصویر، لینک و … به سئو داخلی (SEO on page) مرتبط می‌شود. برای آشنایی کامل با سئو داخلی کلیک کنید. از مهم‌ترین اقدامات سئو داخلی وب سایت‌های خدماتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به روزرسانی عناوین و توضیحات متا برای جستجو
 • بررسی لینک های داخلی، ساختار و معماری اصولی و انواع ریدایرکت اعمال شده در صفحات سایت
 • ایجاد نقشه سایت
 • بهینه‌سازی و سئو اصولی تصاویر و محتوای سایت
 • تحقیق و سئو کلمات کلیدی مرتبط و ارزشمند
 • توجه به الگوریتمA.T (تخصص، اعتبار، اعتماد پذیری)

سئو داخلی سایت های خدماتی

سئو خارجی سایت های خدماتی:

در فرآیند سئو سایت‌های خدماتی، ضروری است تا به صورت تخصصی اقداماتی برای بهبود سئو خارجی ( SEO Off Page) صورت بگیرد. رعایت این موارد به بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو کمک کرده و سبب اعتمادسازی سایر وبسایت‌ها و کاربران به سایت شما می‌شود. برای آشنایی کامل با سئو خارجی کلیک کنید. چند فاکتور مهم در سئو خارجی سایت‌های خدماتی عبارتند از:

 • لینک سازی خارجی
 • سفارش تبلیغ وبسایت خود به وبلاگ نویسان و مدیران وب‌سایت‌های بزرگ و معتبر
 • تولید محتوای قابل اشتراک‌گذاری
 • فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و افزایش ورودی سایت از این طریق
 • ایجاد لیست دایرکتوری‌های هدف
 • وبلاگ نویسی

سئو خارجی سایت های خدماتی

سئو تکنیکال سایت خدماتی:

سئو تکنیکال شامل عواملی مانند: سرعت صفحه، زمان لود صفحه، ریسپانسیو بودن سایت، اندازه تصویر و مشکلات سرور هستند که معمولا یک بار برای همیشه انجام می‌شود. در واقع سئو تکنیکال، به زیر ساخت‌های فنی سایت می‌پردازد و مشکلات فنی وب‌سایت را بر طرف می‌کند.

سئو محلی سایت های خدماتی
سئو محلی سایت های خدماتی

کلام آخر:

سئوی سایت خدماتی از موثرترین و به صرفه‌ترین روش‌ها برای توسعه و گسترش کسب و کار، برندینگ و همچنین افزایش ورودی است. در اصل دیده شدن در موتورهای جستجو که مهم‌ترین آنها گوگل است، برای هر کسب و کاری امری ضروری است، اما بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) سایت‌های خدماتی کاری سخت و پیچیده است که به زمان و تلاش مستمر نیاز دارد.  اما این را هم می‌دانیم که این سایت‌ها زمانی که در بالاترین رتبه‌های موتورهای جستجو مثل گوگل قرار بگیرند، افراد بیشتری می‌توانند با کسب و کار آن‌ها آشنا شوند و با آن‌ها تماس بگیرند.

اگر طراحی سایت خدماتی با رعایت تمام استاندارها و ظاهر جذاب انجام شود، اما در نتایج اول موتورهای جستجو نمایش داده نشود، صراحتا می‌توان گفت که همه زحماتی که برای این سایت کشیده شده بر باد رفته است! علاوه بر این رعایت اصول بهینه سازی و سئو سایت، به اعتمادسازی بیشتر کاربران به وبسایت شما، کمک می‌کند. برای آشنایی کامل با الگوریتم برت کلیک کنید.

سئو سایت‌های خدماتی،کاری تخصصی و دشوار است. اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار در این زمینه به متخصص نیاز داشتید یا به عنوان دانش‌پذیر به آموزشی برای متخصص شدن در این حوزه نیاز داشتید، تیم سئو پورفیض به شما در این زمینه کمک می‌کند.

سوالات متداول درباره سئو سایت خدماتی

 • هدف از  طراحی و سئو سایت‌های خدماتی چیست؟

شرکت‌های خدماتی، ممکن است عملکردها و خدمات زیادی را انجام دهند. آن‌ها با ایجاد سایت و سئو کردن آن کاربران را تشویق به برقراری ارتباط با سایت کرده و از خدمات آن‌ها استفاده کنند. همچنین به شرکت اجازه می‌دهند اطلاعات مشتری‌ها را جمع‌آوری کند.

 • محتوای خوب برای وبسایت خدماتی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

محتوا باید جدید، با کیفیت، مختصر، جالب و جذاب باشد. در محتوا از زبانی استفاده کنید که برای مخاطبان شما منطقی باشد. از استفاده اصطلاحات تخصصی، صحبت‌های شرکتی و کلمات اختصاری خودداری کنید.  خدمات خود را توضیح دهید. املای صحیح، دقیق بودن، مرتبط بودن و به روزرسانی منظم از جمله ویژگی‌های یک محتوا خوب است.

 • آیا خودم می‌توانم سئو سایت خدماتی خود را انجام دهم؟

شما می‌توانید سئو سایت خدماتی را خودتان انجام دهید، اما باید آموزش ببینید و تمرین زیادی داشته باشید. هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که چگونه سایت خود را سئو کند.

 • هزینه سئو سایت خدماتی چقدر است؟

در سئو تخمین دقیق هزینه‌ها معمولا پس از مشاوره و بررسی کلمه‌های کلیدی انجام می‌شود. این هزینه‌ها به ترافیک و میزان سختی و آسانی سئو کلمات کلیدی بستگی دارد. برای سایت‌های متفاوت و کلمات مختلف هزینه‌های متفاوتی در نظر گرفته می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

310 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست