سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر

یک سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر، مطمئنا برای بهتر دیده شدن و حضور مستمر در فضای آنلاین نیاز به سئو دارد. سئو حقیقت و روندی است که هر دارنده وب‌سایتی باید برای ایجاد سرنخ‌های بیشتر برای موتورهای جستجو و جستجوگران آنلاین از آن کمک بگیرد. آموزش بهینه سازی سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر، یاد می‌گیرید که چگونه بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید و تولید محتوا انجام دهید و روی سئو داخلی سایت کار کنید. البته انجام تمامی این مراحل را می‌توانید به همکاران متخصص ما در سایت پورفیض بسپارید.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر در چشم بسیاری از صاحبان تجارت کار کم ارزشی است. علیرغم این واقعیت که SEO دارای بالاترین بازگشت سرمایه بین کمپین‌های مختلف بازاریابی در تجارت الکترونیک است، خیلی از فروشگاه‌های آنلاین بدون توجه به موتورهای جستجو فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی می‌کنند.

در مقابل، خیلی‌ها هم به رسانه‌های اجتماعی یا تبلیغات پولی متکی هستند که البته این نوع بازاریابی می‌تواند برای شرکت‌ها عالی باشد، اما معمولاً نیازمند تلاش مداوم و داشتن سرمایه مالی است. هزینه تبلیغات هر ساله به مقادیر بسیار زیادی برای شرکت‌ها هزینه دارد و این مبلغ همواره در حال افزایش است. از سوی دیگر، سئو در درجه اول به تلاش نیاز دارد.

بعد از رتبه‌بندی شدن، عملاً می‌توانید فروش خود را به صورت خودکار و بدون هزینه‌های مکرر انجام دهید. با در نظر گرفتن این موضوع، درک و آموزش بهترین شیوه‌های سئو می‌تواند به تغییر و بازگشایی تجارت شما کمک بزرگی کند. در ادامه همراه آکادمی سئو پورفیض شوید.

فهرست مطالب سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر:

 • ترفندهای مهم سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر
 • استراتژی سئوی درون صفحه
 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی 
 • بهینه سازی صفحات محصولات 
 • بازاریابی محتوا
 • سخن نهایی
 • سوالات متداول

ترفندهای مهم سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر

دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغات و اعلام حضور سایت لوازم کامپیوتر بسیار مهم است. برای شرکت‌هایی که همواره سعی می‌کنند تا از رقبای خود پیشی بگیرند، یک استراتژی سئو و بهینه سازی مداوم برای فروشگاه اینترنتی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا عمدتا خریداران آنلاین ابزارهای جانبی لوازم کامپیوتر می‌خواهند بدانند که چه چیزی برند شما را از سایرین متمایز می‌کند. در ادامه برای درک بهتر شما مخاطبان عزیز، ترفندهای کاربردی بهینه سازی و سئو سایت فروشگاهی را برای شما بیان می‌کنیم. برای آشنایی کامل با کلیک اینکه سئو چیست کنید.

ترفندهای مهم سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر

استراتژی سئوی درون صفحه

سئوی درون صفحه برای پلتفرم‌های تجاری مثل فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر به این معنی است که مطمئن شوید کلمات کلیدی شما در مکان‌های مناسبی قرار گرفته‌اند. این راهی است برای اطمینان از اینکه گوگل به طور دقیق متوجه می‌شود صفحه شما در مورد چیست و چه نیازی از مخاطب را تامین می‌کند. بررسی و توجه به سئوی درون صفحه امری ضروری در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر است چرا که به شما کمک می‌کند در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر شوید. عواملی که در رتبه بندی برای SERP موثر عمل می‌کنند شامل موارد زیر هستند. برای آشنایی کامل با کلیک استراتژی سئو کنید.

استراتژی سئوی درون صفحه

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی اولین قدم حیاتی در روند سئوی تجاری است. اگر این قسمت را اشتباه انجام دهید یکی از این دو اتفاق می‌افتد:

 1. شما کلمات کلیدی بسیار دشواری را برای رتبه‌بندی هدف قرار خواهید داد و به صفحه اول نخواهید رسید.
 2. شما برای کلمات کلیدی که ترافیک جذب نمی‌کنند یا باعث خرید مشتریان نمی‌شوند، رتبه‌بندی می‌شوید.

هیچ یک از این موقعیت‌ها ایده‌آل و دلخواه نیستند، به همین دلیل است که تحقیق کلمات کلیدی به صورت درست و اصولی امری بسیار مهم است و این اطمینان را ایجاد می‌کند تا کلمات کلیدی‌ای را هدف قرار دهید که رتبه‌بندی آن‌ها آسان است، حجم جستجوی مناسبی دارند و نرخ تبدیل آن‌ها نیز بالاست. برای آشنایی کامل با کلیک نحوه تحقیق کلمات کلیدی کنید.

با این حال، انتخاب کلمات کلیدی شامل نکاتی بیشتر از این است که ببینیم رتبه بندی آن‌ها چقدر سخت است یا تعداد افرادی که آن‌ها را جستجو می‌کنند چه مقدار هستند. چهار گزینه زیر می‌توانند به شما در انجام تحقیقات کلمه کلیدی برای سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر، اطلاع پیدا کردن از میزان سختی کلمه کلیدی، حجم جستجو و کشف قصد خریدار کمک کنند:

 • با کمک ابزارهای موجود بررسی کنید که آیا کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب می‌کنید یا خیر. 

بعضی ابزارها وجود دارند که با استفاده از آن‌ها احتمالاً اطلاعات کلیدواژه‌ای که انتخاب کرده‌اید را نخواهید داشت. شما باید سختی کلمه کلیدی، حجم جستجو و قصد خریدار را تعیین کنید تا بدانید از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید. برای مثال از ابزارهای کیوورد ریسرچ مثل kwfinder می‌توانید برای تعیین کلمات کلیدی هدف سایت استفاده کنید.

اگر می‌خواهید تلاش‌های سئوی خود را به طور جدی و هدفمند پیش بگیرید و گسترش کلمات کلیدی خود را به حداکثر برسانید، ایجاد یک ماتریس کلمه کلیدی را در نظر بگیرید. ماتریس کلمات کلیدی راهی برای جستجو در میان کلمات کلیدی مرتبط و سازماندهی صفحه گسترده خود برای تعیین سریع بهترین کلمات کلیدی ممکن برای استفاده در هر یک از صفحات شما است. این بر اساس میزان دشواری، حجم جستجو و هدف جستجوی کلمه کلیدی تعیین می‌شود.

 • از فروشگاه‌های موفق برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی استفاده کنید.

بعضی فروشگاه‌های آنلاین موفق یک معدن طلا از کلمات کلیدی با قصد خرید بالا هستند، چرا که مردم معمولاً در آن‌ها به قصد خرید چیزی را جستجو می‌کنند. برای یافتن کلمات کلیدی با این فروشگاه‌ها، شروع به تایپ کلمه کلیدی خود کنید. در پاسخ، فروشگاه پیشنهادات تکمیل خودکار را منتشر خواهد کرد. این‌ها همه ایده‌های ناب به عنوان کلید واژه هستند. آن‌ها را در خاطرتان نگه دارید. همانطور که می‌توانید تصور کنید، اگر صدها یا هزاران محصول داشته باشید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد که به تمام کلماتی که باید در نظر بگیرید دست پیدا کنید. اینجاست که این راه وارد می‌شود و به شما کمک می‌کند.

 • کلمات کلیدی را از طریق تحقیق درباره رقبا پیدا کنید.

اگر رقبایی دارید که در نتایج جستجو رتبه بالاتری نسبت به شما دارند، می‌توانید از سایت آن‌ها برای دریافت ایده‌ درباره کلمات کلیدی استفاده کنید. ابتدا کلمه کلیدی خود را در گوگل تایپ کنید، یک رقیب را انتخاب کرده و صفحات دسته‌بندی و محصولات آن را برای کلمات کلیدی احتمالی مورد بررسی قرار دهید. مهم است تا به یاد داشته باشید که نباید کورکورانه از کلمه کلیدی رقبای خود به طور دقیق و بدون تغییر استفاده کنید؛ چرا که آن‌ها از شما بالاتر هستند و عوامل دیگری مانند اعتبار دامنه وجود دارد که اهمیت دارند.

 • از ابزارهای موجود برای کمک به پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده کنید.

ابزارهای همه جانبه و فوق‌العاده‌ای برای پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد. شما می‌توانید از آن‌ها برای تحقیق کلمات کلیدی، تحقیقات رقابتی، ساخت بک لینک و موارد دیگر استفاده کنید. از طریق این سیستم‌های آسان در استفاده، می‌توانید گزارش‌های ساخته شده از رتبه‌بندی کلمات کلیدی در سایت خود و رقبای خود را مشاهده کنید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید که در مقایسه با هم چگونه به نظر می‌آیید و کجا می‌توانید پیشرفت کنید.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

بهینه سازی صفحات محصولات

صفحات محصول و دسته‌‌بندی بدون شک مهمترین صفحات برای رتبه‌‌بندی سایت‌های فروشگاهی هستند. اگر شخصی آن‌ها را در گوگل پیدا کند، بلافاصله به تمام محصولات شما در آن دسته دسترسی خواهد داشت. برای بهینه سازی صحیح این صفحات، باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در مکان های زیر قرار دهید:

 • در URL

قرار دادن کلمه کلیدی اصلی خود در URL یک راه ساده برای بهبود رتبه بندی است. این امر مخصوصاً برای وب‌‌سایت‌هایی که در جایگاه‌های رقابتی‌‌تر قرار دارند، مهم است؛ چرا URL‌های بهینه‌ شده راهی اضافه بر سازمان برای به دست آوردن مزیت در مقابل رقبا برای افزایش ترافیک هستند. همچنین می‌توانید آن‌ها را بر اساس هر کلمه کلیدی که برای رتبه‌ بندی صفحه دسته‌ بندی‌تان بهتر است، تعیین کنید.

 • در تگ عنوان (H1)

سعی کنید تا حد امکان تگ عنوان صفحه یا تگ H1‌ را نزدیک به ابتدای متن بگنجانید. این کار مضمون مرکزی صفحه را بهتر به گوگل می‌فهماند و به شما در رتبه بندی ارگانیک برای این عنوان کمک می‌کند. برای آشنایی کامل با کلیک متا تایتل کنید.

 • در مقدمه محتوا

اکثر صفحات دسته‌‌بندی مستقیماً بدون مقدمه به محصولات می‌رسند، این برای گوگل ایده‌آل نیست. بهترین کار این است که حداقل یک مقدمه ۳۰۰ کلمه‌ای داشته باشید و کلمه کلیدی خود را حداقل ۲-۳ بار در آن درج کنید.

 • در متن جایگزین تصاویر

از آنجایی که گوگل نمی‌تواند تصاویر را بخواند، برای دانستن اینکه تصویر شما چیست و شامل چه مواردی می‌شود، به متن جایگزین تکیه می‌کند. متن جایگزین تصویر می‌تواند فرصت دیگری را در اختیار شما قرار دهد تا کلمه کلیدی خود را در صفحه قرار دهید. در نتیجه به شما امکان نمایش بهتر در نتایج تصاویر گوگل را می‌دهد. برای آشنایی کامل با کلیک نحوه سئو عکس کنید.

بهینه سازی صفحات محصولات

بازاریابی محتوا

محتوا بخش مهمی از استراتژی بازاریابی مدرن است. در واقع، طبق مطالعه‌های انجام شده:

 • ۹۶ درصد از بازاریابان می گویند بازاریابی محتوا برای برند آن‌ها بسیار موثر بوده است.
 • بیش از نیمی از بازاریابان از ترافیک ارگانیک برای سنجش میزان موفقیت محتوای خود استفاده می‌کنند.
 • ۷۰ درصد از کسب و کارهای آنلاین از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند.

همانطور که می‌بینید، تولید محتوا با کیفیت یکی از ساده‌‌ترین راه‌های پیش روی فروشگاه شما برای رتبه‌‌بندی کلمات کلیدی بیشتر و ایجاد بک لینک است. در نظر بگیرید که صفحات محصول و دسته‌بندی‌ها تنها می‌توانند برای تعداد محدودی از کلمات کلیدی رتبه‌بندی شوند. برای آشنایی کامل با کلیک تولید محتوا و سئو محتوا کنید.

هنگامی که این تعداد را به حداکثر رساندید، دیگر نمی‌توانید تمام جستجوها را پوشش دهید. محتوا می‌تواند به پر کردن این شکاف‌ها کمک کند. به این ترتیب خواهید توانست برای کلمات کلیدی کوتاه و بلندی که به صنعت شما مربوط هستند، رتبه‌بندی شوید. بازاریابی محتوا می‌تواند ترافیک و در نهایت فروش شما را افزایش دهد و به دست آوردن لینک به سایت خود برای بهبود اعتبار دامنه‌تان را برایتان آسان کند.

بازاریابی محتوا سایت لوازم جانبی کامپیوتر
بازاریابی محتوا سایت لوازم جانبی کامپیوتر

سخن نهایی

در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر راه‌های زیادی برای جذب ترافیک وجود دارد، از رسانه‌های اجتماعی گرفته تا تبلیغات پولی. با این حال، ترافیک جستجو تنها موردی است که قابل اعتماد، رایگان، خودکفا و نسبتا آسان است.

اگر می خواهید سایت شما ترافیک قابل توجهی به دست آورد و بازدیدکنندگان مورد انتظار شما را دریافت کند، یادگیری نکات و نکات استراتژی های سئوی تجارت الکترونیک می تواند کسب و کار شما را متحول کند.

یک کمپین سئو ساده می تواند به فروش بیشتر منجر شود. بهترین قسمت؟ لازم نیست سالها طول بکشد تا به آن برسید. با پیروی از این راهنما، می‌توانید در کمترین زمان خود را در آنجا پیدا کنید.

سوالات متداول درباره سئو فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر

۱. سئوی درون صفحه چیست و چه اهمیتی برای سایت لوازم جانبی کامپیوتر دارد؟

سئوی درون صفحه برای پلتفرم‌های تجاری به این معنی است که مطمئن شوید کلمات کلیدی شما در مکان‌های مناسبی قرار گرفته‌اند. این راهی است برای اطمینان از اینکه گوگل به طور دقیق متوجه می‌شود صفحه شما در مورد چیست و چه نیازی از مخاطب را تامین می‌کند. بررسی و توجه به سئوی درون صفحه امری ضروری در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر است چرا که به شما کمک می‌کند در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر شوید.

۲. اهمیت بالای تشخیص درست کلمات کلیدی به چه دلیل است؟ 

اگر کلمات کلیدی درستی را شناسایی و انتخاب نکنید، دو حالت پیش می‌آید. یک اینکه شما کلمات کلیدی بسیار دشواری را برای رتبه‌بندی هدف قرار خواهید داد و به صفحه اول نخواهید رسید. و مورد دوم اینکه شما برای کلمات کلیدی که ترافیک جذب نمی‌کنند یا باعث خرید مشتریان نمی‌شوند رتبه بندی می‌شوید. هیچ یک از این موقعیت‌ها دلخواه نیستند، به همین دلیل است که تحقیق کلمات کلیدی به صورت درست و اصولی امری بسیار مهم است و این اطمینان را ایجاد می‌کند که کلمات کلیدی‌ای را هدف قرار می‌دهید که رتبه‌بندی آن‌ها آسان است، حجم جستجوی مناسبی دارند و نرخ تبدیل آن‌ها نیز بالاست.

۳. چه راهی برای بهینه سازی صفحات سایت وجود دارد؟

برای بهینه سازی صفحات سایتتان، باید کلمه کلیدی مورد نظر خود را در مکان های زیر قرار دهید:

در URL

در مقدمه‌ی محتوا

در متن جایگزین تصاویر

۴. خلاصه‌ روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی به چه صورت است؟

تحقیق در مورد کلمات کلیدی در روند سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم کامپیوتر اولین قدم است. شما باید بررسی کنید که آیا کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب می‌کنید یا خیر، پس از آن روی سئو داخلی و تولید محتوای بهینه کار می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

291 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست