بازار کار سئو در جهان به چه صورت است؟

با توجه به اهمیت بهینه‌سازی موتور جستجو مفهومی که کمتر از دو دهه به وجود آمده و هجوم افراد زیادی برای به دست آوردن این شغل می‌توان گفت که بازار کار جهانی سئو نیز با رشد روزافزونی همراه شده است. امروز بیش‌از میلیاردها وب‌سایت وجود دارد که هر یک از این‌ها باید برای جلب توجه و رسیدن به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو گوگل، یاهو یا بینگ فعالیت کنند. به‌هرحال سئو هنچنان نقش پادشاهی را برای کشف بهترین محتوا برای جستجوی ارگانیک بازی می‌کند. بازار کار سئو در جهان نیز با رشد چشمگیری با توجه به آمار و ارقام انتشار یافته از سایت‌های معتبر همراه بوده است.

بازار کار سئو در جهان به چه صورت است؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

این‌بار قصد داریم به بیان بازار کار سئو در جهان و این‌که دید دنیا نسبت به صنعت بهینه‌سازی موتورهای جستجو چیست را مورد بررسی قرار دهیم. طبق پوزیشن‌هایی که در شبکه توسعه شغلی لینکدین مشاهده کرده‌ایم، متوجه شده‌ایم که در سال ۲۰۲۰ حدود ۷۵۰۱ پست شغلی مرتبط با حوزه سئو و زیردسته‌های آن انتشار یافته است.

این آمار کاملاً نشان از توجه دنیا به کسب‌وکارهای آنلاین مختلف به حوزه سئو و بهینه‌سازی موتورهای جستجو دارد. این نشان می‌دهد که بازار کار سئو در جهان نیز رشد چشمگیری داشته است و بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین معتبر متقاضی افراد باتجربه و واقعاً با مهارت هستند. در ادامه قصد داریم بیشتر درباره مارکت سئو در دنیا بپردازیم. مباحثی که قرار است در این بخش از مجموعه مقالات آکادمی پورفیض درباره‌ی آن‌ها صحبت کنیم شامل موارد زیر هستند:

  • رشد بازار خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو در جهان
  • محرک‌های بازار کار سئو در جهان چه چیزهایی هستند؟
  • محدودیت‌های بازار کار سئو در جهان
  • روندهای بازار خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو
  • بینش‌های متفاوت درباره بازار کار سئو در جهان
  • فرصت‌ها و توصیه‌ها در بازار کار جهانی خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو
  • سخن پایانی

رشد بازار خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو در جهان

نرخ رشد بازار خدمات سئو در جهان در سال ۲۰۲۰ به ارزش ۴۶۶۵۶ میلیون دلار بود که با نرخ رشد ۱۶.۷ درصد سالانه نسبت به سال ۲۰۱۵ افزایش داشته است. طبق آمارهای منتشرشده انتظار می‌رود که ارزش این بازار در سال ۲۰۲۵ به ۱۷.۲ درصد برسد و تا سال ۲۰۳۰ نیز به طور میانگین به ۲۱۷۸۴۶ میلیون دلار افزایش یابد.

این رشد چشمگیر در بازار کار جهانی سئو، ناشی از استفاده بیشتر از رسانه‌های دیجیتال، افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند و خدمات اینترنتی و پس‌از آن توانمندسازی بخش‌های دیجیتال است. بازار خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو در سطح جهانی باعث شده تا بسیاری از استارت‌آپ های کوچک و به رونق چشمگیری دست یابند و جزو اقتصادهای نوظهور شناخته شوند.

رشد بازار خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو در جهان

محرک‌های بازار کار سئو در جهان چه چیزهایی هستند؟

محرک‌های کلیدی بازار خدمات بهینه‌سازی موتور جستجو شامل موارد زیر هستند:

درآمد تبلیغات دیجیتال روزبه‌روز درحال افزایش است. به‌زودی پیش‌بینی می‌شود که تبلیغات دیجیتال جایگاه تبلیغات سنتی از جمله چاپ مجله یا روزنامه، تلویزیون، رادیو، فیلم و حتی فضای بیرونی را بگیرد. از آنجایی که مشاهده مصرف‌کننده از شبکه‌های سنتی به سمت جایگزین‌های دیجیتال دور می‌شود، تبلیغ‌کنندگان برای رسیدن به بخش‌های به مخاطبان هدف موردنظر خود به تبلیغات دیجیتال روی آورند، بنابراین تقاضا برای خدمات سئو جهت بهبود دیده شدن سایت و جذب ترافیک بیشتر وب افزایش می‌یابد. می‌توانید برای درک دقیق‌تر از اینکه سئو چیست کلیک کنید.

تبلیغات اینترنتی تلفن همراه یکی دیگر از منابعی است که با افزایش استفاده از تلفن‌های هوشمند رونق یافته‌است. برای مثال هزینه تبلیغات دیجیتال در نیم سال اول سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۴۹ افزایش داشت. اتتظار می‌رود که این مبلغ تا سال‌های آینده ۱۰ میلیارد پوند نیز برسد. تبلیغ‌کنندگان به‌طور شگفت‌انگیزی برای ارتباط عمیق و یافتن مشتریان بیشتر هزینه می‌کنند. انتقال هزینه‌های تبلیغاتی از پلتفرم‌های سنتی به دیجیتال نیز افزایش داشته است، بنابراین از رشد بازار خدمات بهینه‌سازی موتور جستجو در سطح جهانی حمایت می‌شود.

محرک‌های بازار سئو در جهان چه چیزهایی هستند؟

محدودیت‌های بازار کار سئو در جهان

بازار بهینه‌سازی موتورهای جستجویی نیز محدودیت‌های خاصی دارد و یکی از محدودیت‌های آن افزایش تیم داخلی و انتشار و ایجاد ابزارهای سئو آنلاین است. بسیاری از شرکت‌ها درحال استخدام یک تیم به سئو داخلی برای پاسخ‌گویی به نیازهای منحصربه‌فرد شرکت و سازمان خود هستند. با بزرگتر شدن سازمان لازم است که شرکت یک تیم سئوی داخلی ایجاد کند و فرایند را ساده نماید.

تیم سئو داخلی معمولاً با هدف صرفه‌جویی در هزینه، زمان برگشت سریع‌تر هزینه‌های سرمایه شده در کمپین‌ها و ایجاد برند، امنیت داده‌ها و کیفیت منابع را نیز ایجاد می‌شود. یکی از معایب آن این است که افزایش تیم‌های داخلی و در دسترس بودن سئو آنلاین مانع از رشد بازار خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو در سطح جهانی خواهد شد.

روندهای بازار کار خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو

یکی از روندهای اصلی تاثیرگذار بر بازار خدمات بهینه‌سازی موتور جستجو، استفاده از اسکیما یا همان ریچ اسنیپت‌ها را برای بهبود رتبه‌بندی صفحات وب در نتایج جستجو است. اسنیپت نتیجه‌ای است که توسط موتورهای جستجو در صفحه نتایج در پاسخ به درخواست‌های کاربران نمایش داده می‌شود درنتیجه باعث افزایش ترافیک و رسیدن سایت‌ها به رتبه برور در صفحه وب خواهد شد.

جالب است بدانید از آنجایی‌که موتورهای جستجو مرورگرهای همانند یاندکس و گوگل روی جستجوی صوتی به‌خوبی مانور داده‌اند، شرکت‌های ارائه دهنده بازار خدمات سئو جهانی نیز روی جستجوی صوتی تمرکز ویژه‌ای دارند. هنگامی‌که افراد در حال جستجو برای هر چیز خاصی در وب‌سایت هستند به‌طور هم‌زمان می‌توانند از ابزارهای دیگری نیز استفاده کنند. طبق آمار منتشرشده از گوگل حدود ۵۵ درصد از نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۸ ساله هرروز از جستجوی صوتی استفاده می‌کنند و در مقابل ۵۶ درصد از بزرگسالان نیز از جستجوی صوتی برای رسیدن به درخواست‌های خود استفاده می‌کنند.

روندهای بازار خدمات بهینه سازی موتورهای جستجو

بینش‌های متفاوت درباره بازار کار سئو در جهان

طبق آماری که در سایت searchenginejournal منتشر شده‌ است بازار کار جهانی سئو جزو بازارهای پویا و درحال رشد چشمگیر محسوب می‌شود. بینش‌های متفاوتی درباره این بازار وجود دارد. رایج‌ترین دسته حقوق و دستمزد در صنعت سئو در سطح جهانی ۵۰ تا ۷۴ هزار دلار بوده است و از بین تمام فعالیت‌های زیردسته آن، بازاریابی محتوایی سهم عمده‌ای از بودجه دیجیتال مارکتینگ را از آن خود کرده است.

معمولاً آن دسته از متخصص سئو هایی که درآمدی بیش‌از ۲۰۰ هزار دلار کسب می‌کنند افرادی هستند که بیش‌از ۸ سال دارند و از تجربه کاری بالایی برخوردارند. روابط‌ عمومی دیجیتال فعالیتی است که کمترین نیاز به دریافت بودجه را دارد. وقتی صحبت از معیارهای موفقیت سئو می‌شود. بیش‌از دوسوم متخصصان سه و زمانی‌که نتایج خود را بیشتر ارزیابی می‌کنند به این نتیجه می‌رسند که نسبت ب قبل موفق تر بوده‌اند.

فرصت‌ها و توصیه‌ها در بازار کار جهانی خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو

این‌گونه که پیش‌بینی‌شده است و بازار کار سئو در جهان فرصت‌های برتری را برای بخش آژانس‌ها پیش‌بینی کرده است. برآورد شده است که در سال ۲۰۲۵ آژانس‌های خدمات سئو به حداقل میلیون ۲۲۰۲۰ میلیون دلار درآمد سالانه دست می‌یابند. برخی از توصیه‌ها برای استفاده از بازار کار جهانی خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو این است که روی قطعات غنی و برجسته، توجه به بخش بصری و بهینه‌سازی سایت‌ها برای موبایل و روی تحقیقات گسترده کلمات کلیدی و ارائه‌ی قیمت مبتنی بر ارزش و حتی خدمات پس‌از خرید نیز تمرکز ویژه‌ای داشته باشند.

سخن پایانی

طبق آماری که در مقاله فوق اشاره کردیم به‌خوبی متوجه شدیم که بازار کار سئو در جهان نیز بسیار روبه‌رشد و با پیشرفت چشمگیری همراه است. هرچند که محدودیت‌های بسیار کوچکی هم در آن دیده می‌شود، اما می‌تواند یک آینده جذاب و پر از تغییرات را برای افرادی که این حرفه را انتخاب می‌کنند، بسازد.

نکته مهم اینجاست چه در سطح داخلی و چه در سطح جهانی هم چیز رو به آنلاین شدن در حرکت است و دنیای سئو آن‌قدر جذابیت دارد که هر چقدر درباره آن بیاموزید و بخواتید باز هم احساس می‌کنید تنها به قطره‌ای از این جهان گسترده تسلط یافته‌اید.

سوالات متداول:

۱. آیا بازار کار سئو در جهان نیز رونق داشته است؟

بله. طبق آمار منتشر شده بازار کار بهینه‌سازی موتورهای جستجو از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۱ با رشد نزدیک به ۱۶ درصد همراه بوده است.

۲. بازار کار سئو جهانی چقدر بزرگ است؟

انتظار می‌رود بازار خدمات سئو جهانی از ۴۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ به ۵۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ با نرخ رشد مرکب حداقل ۲۲ درصد همراه باشد.

۳. بازار خدمات سئو جهانی چقدر ارزش دارد؟

صنعت سئو بیش‌از ۸۰ میلیارد دلار در سطح جهانی ارزش دارد. برآوردها و گزارشات حاکی از آن است که مشاغل آنلاین در ایالات‌متحده آمریکا بیش‌از ۸۰ میلیارد دلار برای دریافت خدمات سئو هزینه می‌کنند.

۴. آیا بازار کار جهانی سئو آینده روشن و ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟

بله. سئو روشی بسیار مؤثر است نه‌تنها برای ایجاد ترافیک بلکه منجر به فروش بیشتر می‌شود. به‌همین دلیل هم بازار کار سئو در جهان با رشد چشمگیری همراه بوده و آینده پررونقی در انتظار آن است.

سوالات متداول درباره بازار کار سئو در جهان

آیا بازار کار سئو در جهان نیز رونق داشته است؟

بله. طبق آمار منتشر شده بازار کار بهینه‌سازی موتورهای جستجو از سال ۲۰۱۵ تا سال ۲۰۲۱ با رشد نزدیک به ۱۶ درصد همراه بوده است.

بازار کار سئو جهانی چقدر بزرگ است؟

انتظار می‌رود بازار خدمات سئو جهانی از ۴۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ به ۵۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ با نرخ رشد مرکب حداقل ۲۲ درصد همراه باشد.

بازار خدمات سئو جهانی چقدر ارزش دارد؟

صنعت سئو بیش‌از ۸۰ میلیارد دلار در سطح جهانی ارزش دارد. برآوردها و گزارشات حاکی از آن است که مشاغل آنلاین در ایالات‌متحده آمریکا بیش‌از ۸۰ میلیارد دلار برای دریافت خدمات سئو هزینه می‌کنند.

آیا بازار کار جهانی سئو آینده روشن و ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟

بله. سئو روشی بسیار مؤثر است نه‌تنها برای ایجاد ترافیک بلکه منجر به فروش بیشتر می‌شود. به‌همین دلیل هم بازار کار سئو در جهان با رشد چشمگیری همراه بوده و آینده پررونقی در انتظار آن است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

356 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست