بازار کار سئو در اروپا چگونه است؟

بازار کار سئو در اروپا و در برخی از کشورهای آن مثل آلمان و بریتانیا کاملاً توسعه‌یافته و پذیرفته شده است، اما در مقابل کشورهایی مثل ایتالیا، اسپانیا و دانمارک نیاز به توسعه و پذیرش بیشتری دارند. آلمان و بریتانیا جزو رقابتی‌ترین بازارهای ص او در اروپا به شمار می‌روند. آلمان در چند سال ابتدایی ایجاد بهینه‌سازی روش‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو بسیاری از سایت‌های آلمانی به خاطر اعمال لینک‌های هرز مورد جریمه‌های سنگین از سمت گوگل قرار گرفته‌اند. بازار کار سئو در اروپا – بازار کار سئو در انگلیس – بازار کار سئو در دانمارک – بازار کار سئو در فرانسه – بازار کار سئو در آلمان – بازار کار سئو در ایتالیا – بازار کار سئو در اسپانیا و بازار کار سئو در سوئد مواردی هستند که در این صفحه از آکادمی سئو پور فیض درباره آن‌ها صحبت خواهد شد.

بازار کار سئو در اروپا

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

مسلط بودن به سئو به‌طور مؤثر می‌تواند شانس موفقیت را برای هر تجارت الکترونیکی افزایش دهد. بازار کار سئو در اروپا نیز به میزان قابل‌توجهی به نسبت سایر قاره‌ها پیشرفت قابل‌توجهی داشته است. این یعنی در کشورهای پیشرفته اروپایی مثل آلمان، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر به‌خوبی ارزش دیجیتال مارکتینگ را کشف کرده‌اند. این نوید آینده روشنی را به سئوکارانی می‌دهد که قصد دارند کسب‌وکار خود را در آنجا راه‌اندازی کنند یا اصلا به‌عنوان مهاجر راهی کشورهای اروپایی شوند.

نکته جالبی که در این‌جا وجود دارد این است که ایجاد استراتژی سئو بین بازار اروپا و بازار ایالات‌متحده ممکن است به میزان قابل توجهی تفاوت داشته باشد‌. استفاده از طرح و برنامه یکسان، بدون در نظر نگرفتن ضرایب و دیدگاه‌های فرهنگی بسیار مهمی که در هر بازاری وجود دارد می‌تواند کسب‌وکارها را دچار مشکل کند. در ادامه این مطلب از آکادمی پور فیض قصد داریم درباره بازار کار سئو در اروپا صحبت کنیم، اما پیش‌از هر چیزی واجب می‌دانیم به نکته مهنی اشاره کنیم.

اگر شما به‌عنوان یک متخصص سئو قصد دارید به اروپا مهاجرت کنید یا قصدتان این است که با شرکت‌های اروپایی وارد مذاکره شوید، ضروری است که ابتدا با مخاطبان جدید خود و همچنین فرهنگ آن‌ها آشنا شوید. هنگامی‌که انتظارات مشتری جدید را درک کردید می‌توانید استراتژی سئوی متناسب با آن را تنظیم کنید. در این صورت مابقی پازل بهینه‌سازی موتورهای جستجو در جای خود قرار می‌گیرد. شکی نیست که بازار سه او در هر کشور اروپایی متفاوت است. زبان‌های مختلف و مراحل مختلف توسعه اقتصادی عاملی است که بازار کار بهینه‌سازی موتورهای جستجو را در هر کشور اروپایی منحصربه‌فرد می‌کند.

در ادامه مقاله بازار کار سئو در اروپا چگونه است مباحثی که قرار است به آن‌ها اشاره کنیم شامل موارد زیر هستند:

 • حقایق جالب درباره سئو بین‌المللی و بازار کار سئو در اروپا
 • بازار کار سئو در انگلستان
 • بازار کار سئو در دانمارک
 • بازار کار سئو در فرانسه
 • بازار کار سئو در آلمان
 • بازار کار سئو در ایتالیا
 • بازار کار سئو در اسپانیا
 • بازار کار سئو در سوئد
 • تفاوت شیوه و بازار کار سئو در اروپا
 • حرف آخر

حقایق جالب درباره سئو سایت خارجی و بازار کار سئو در اروپا

ادامه این مطلب که قرار است درباره بازار کار سئو در اروپا صحبت کنیم، پیشنهاد می‌دهیم حقایقی را درباره این بازار پرتلاطم در اروپا بدانید:

 • در انگلستان تمرکز اصلی بر روی ایجاد ROI یا نرخ بازگشت سرمایه است نه صرفاً تمرکز روی رتبه‌بندی‌های برتر صفحه نتایج.
 • در دانمارک مشاوران خوب سئو دستمزدی بین ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار در ساعت دریافت می‌کنند.
 • در بلژیک و هلند بیش‌ از ۱۰۰ زبان گویشی وجود دارد.
 • گوگل در طول تاریخ یک بخش مخصوص اسپمینگ را در بازار کار سئو در آلمان قرار داده‌است، زیرا در گذشته تعداد زیادی افراد فعال در حوزه سئو کلاه سیاه فعال در آنجا وجود داشت.
 • رومانی در رتبه‌بندی جهانی بین ده کشور برتر ازنظر سرعت اینترنت قرار دارد.
 • سوئد رقابتی‌ترین بازار کار سئو در اروپا را دارد.
 • در اوکراین گوگل ۶۵ درصد و مرورگر یاندکس ۳۰ درصد از بازار کار سئو در اروپا را در اختیار دارد.

حقایق جالب درباره سئو بین‌المللی و بازار سئو در اروپا

بازار کار سئو در انگلس

پاتریک لنگریج مدیر سئو در اسکریمینگ فراگ بیان می‌کند که اکنون بازار کار سئو در اروپا و در بریتانیا فوق‌العاده هیجان‌انگیز است. با توجه به پیشرفت‌های زیادی که در مجموعه مهارت‌ها و رقابت‌های فراوانی که در بین آژانس‌های سئو و حتی خود نتایج گوگل دیده می‌شود، بستری واقعی از رشد استعدادها در بریتانیا وجود دارد.

چند شهر بزرگ کشور انگلیس مثل لندن، برایتون، منچستر و آکسفورد،شهر های خوب بازار کار سئو در انگلیس محسوب می‌شوند. این به افزایش دیجیتال مارکترهای قدرتمند، سئوکاران فنی، نویسندگان محتوا و روابط‌عمومی بسیار کمک می‌کند. پس‌از ایالات‌متحده استرالیا، انگلستان در سرتاسر اروپا مانند هر قلمرو دیگری بازاری رقابتی و چالش‌برانگیز دارد. چیزی که بازار کار سئو را در بریتانیا منحصربه‌فرد می‌کند، رقابت نقطه‌ای در مکان نسبتاً کوچک است.

بازار کار دیجیتال بریتانیا از سئو به خوبی آگاه است و رقابت زیادی بین آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ، مشاوران آزاد و کارشناسان داخلی برای ارائه کارهای عالی وجود دارد. ایان لوید، مدیر دیجیتال مارکتینگ در WMG بیان می‌کند، بازار کار سئو در اروپا به‌ویژه در بریتانیا بسیار رقابتی است. امکان ندارد، یک هفته بگذرد که خبری از راه‌اندازی یک آژانس بازاریابی دیجیتال نباشد.

بااین‌حال موانع کم به‌طور قابل‌توجهی با مهارت‌های پیشرفته‌ای که طول عمر آژانس را تضمین می‌کند جبران می‌شود. متمایز کردن خود امری کلیدی است، زیرا کسب‌وکارها بیشتر به سئو و مزایای آن روی آورده‌اند. آن‌ها معتقدند باید خدماتی را ارائه دهند که جامع‌تر از همیشه باشد، تمرکز اصلی در حال حاضر برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو در بریتانیا روی بازگشت سرمایه است.

آن‌ها ترجیح می‌دهند که مشتریانشان بمانند و نیازهای تجاری مشتری را درک کنند. همچنین مرتبط کردن آن‌ها با یک استراتژی متمرکز در سئو است. اخیراً شاهد تعدادی از زمینه‌های تغییر استراتژی در این بازار پر تلاطم در اروپا بودیم که شامل تمرکز بر کمپین‌های خلاقانه بزرگ می‌شود.

بازار سئو در انگلستان

بازار کار سئو در دانمارک

Henrik Bondtfte می‌گوید بازار کار سئو در اروپا و در کشور دانمارک نشان داده که بیش‌از ۹۵ درصد از ترافیک موتور جستجو از طریق گوگل برای این کشور ثبت شده است. او همچنین بیان می‌کند که با فعالیت در بسیاری از بازارها باید بگویم که رقابت در دانمارک در مقایسه با سایر بازار کار سئو در اروپا بسیار کم است. با توجه به این‌که بازار با توجه به این‌که دانمارک کشور کوچکی است و کاملاً واضح است که ما مزایای زیادی داریم برای کسب موقعیت‌های بهتر.

بااین‌حال این باعث می‌شود که بازدیدهای بالقوه کمتری داشته‌باشیم، زیرا سرچ کمتری نیز داریم. بازار کار سئو در دانمارک بسیار کند جلو رفته است، به‌ویژه در شرکت‌های کوچک‌تر و متوسط. در دو سال گذشته ما شاهد یک چرخش کاملاً متفاوت بودیم که به‌وضوح متوجه شدیم که حتی شرکت‌های کوچک نیز اهمیت سئو را درک می‌کنند.

ما همچنین شاهد تغییر زیادی در هزینه خدمات دیجیتال مارکتینگ بوده‌ایم به‌خصوص این‌که کسب‌وکارها بودجه سئو و فیس‌بوک را به سطوح جدیدی افزایش داده‌اند.  در دانمارک فیس‌بوک به‌مراتب بهترین رسانه اجتماعی است، اما اسنپ چت نیز درحال افزایش است گوگل پلاس هرگز به عنوان یک موتور جستجو اصلی در دانمارک استفاده نمی‌شد.

به همین دلیل هم یک موتور جستجوی بی‌استفاده در دانمارک محسوب می‌شود مشاوران سئو خوب در این کشور ساعتی ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار دریافتی دارند. آن‌گونه که متوجه شدیم هیچ ارائه‌دهنده جدی در بازار کار سئو در دانمارک وجود ندارد، وقتی مشاوران یا شرکت‌های دانمارکی سئو هزینه کمتری دریافت می‌کنند.

بازار سئو در دانمارک

بازار کار سئو در فرانسه

توماس کیوبل یکی از مشاورین سئو معروف در فرانسه بیان می‌کند مشکلات عمده‌ای که من در بازار دیجیتال فرانسه مشاهده کرده‌ام ایندکس کردن، وجود مطالب تکراری، ایجاد مطالب زیاد و بک لینک مناسب و مشکلات مربوط به صفحه، داخل و خارج از سایت است. اما چالش اینجاست که مشتریان را متقاعد کنیم چرا باید برای سئو سرمایه‌گذاری کنند. فرانسه کشور زیبا با فرهنگ‌های متفاوت به شمار می‌رود، اما مشتریان زیادی با میلیون‌های یورو برای سرمایه‌گذاری نداریم.

بنابراین بازار کار سئو در فرانسه نیاز به بهبود دارد. او همچنین بیان می‌کند در چند سال آینده شرکت‌ها و مشتریان تکنیک‌ها را برای جذب ترافیک و بازگشت سرمایه بیشتر متنوع خواهند کرد. سئو به‌طور چشمگیری پیچیده خواهد شد و امروز ما می‌توانیم یک وب‌سایت کوچک را با ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو بهبود ببخشیم، درصورتی‌که جایگاه آن سخت نباشد. اما در آینده باید محتوا و برای ایجاد بک‌لینک‌ها استراتژی‌های بیشتری ایجاد کنیم.

به‌هرحال یک مزیت خوب در بازار کار سئو در فرانسه دیده می‌شود. آن‌هم این است که رقابتی نیست. تعداد محدودی متخصص سئو در این کشور وجود دارد که ممکن است حتی جلسات یکسانی دایر کنند و تکنیک‌ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. فضای بازار کار سئو در فرانسه کاملاً دوستانه و مشتری مدارانه به‌نظر می‌رسد.

بازار کار سئو در فرانسه

بازار کار سئو در آلمان

اولاف کوپ یکی از مدیران حرفه‌ای سئو بیان می‌کند که آلمان در کنار ایالات‌متحده و بریتانیا به‌عنوان رقابتی‌ترین بازار کار سئو در اروپا و تبلیغات دیجیتالی در جهان جای می‌گیرد. در تاریخچه گوگل یک چشم هرزنامه ویژه در بازار کار سئو در آلمان قرار داده شده است. در سال ۲۰۱۴ بسیاری از شبکه‌های تولید لینک جریمه شدند و چندین شبکه لینک سازی خارجی انبوه در آلمان حذف شدند. بسیاری از سئوکاران معتبر بین‌المللی مانند آندره آلپار از آلمان آمده‌اند و برخی از شرکت‌های مهندسی نرم‌افزار پیشرو برای ابزارهای سئو مانند سرچ متریکس در آلمان تأسیس شدند.

وقتی از موتورهای جستجوی آلمانی صحبت می‌شود گوگل نود و چهار درصد از این سهم بازار را از آن خود کرده‌است. اما همچنین آمازون بیشتر و بیشتر برای جستجوی محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال‌ حاضر به دلیل تغییر ظاهر صفحات نتایج به نفع تبلیغات ادوردز برای تاثیرگذاری سریع و فنی بر رتبه‌بندی در کنار گوگل نیز دیده می‌شود.

بیشتر آژانس‌های سئو در آلمان تنها به کشورهای آلمانی زبان مثل اتریش و سوئیس خدمات ارائه می‌دهند. درحال حاضر به‌نظر می‌رسد نیازی به گسترش به دیگر کشورهای اروپایی نیست، زیرا آلمان در میان سایر بازار کار سئو در اروپا به‌اندازه کافی بزرگ است و هنوز هم می‌تواند افراد بیشتری را که در این حوزه مهارت دارند، جذب کند.

بازار کار سئو در آلمان

بازار کار سئو در ایتالیا

بازار کار سئو در ایتالیا به دلیل علاقه بیشتر شرکت‌هایی که تمایل دارند دید ارگانیک خود را افزایش دهند و از افرادی که از خریدهای آفلاین به خرید آنلاین تغییر می‌کنند، بیشترین بهره را ببرند به‌عنوان یک صنعت درحال‌رشد است.

این بدیهی است که سئوکاران نیز خوشحال شوند. در سال‌های گذشته همیشه دیجیتال مارکتینگ سهم بودجه خود را نسبت‌به رسانه‌های سنتی افزایش می‌داد، اما بیشتر این پول صرف تبلیغات کلیکی یا ppc می‌شد. سئو یک هدف استراتژیک برای شرکت‌های کمتری بود و این منجر به کمتر شدن متخصصان در ایتالیا در مقایس با بریتانیا یا آلمان و بازار رقابتی کمتر شده است. شما می‌توانید موقعیت‌های شغلی بیشتری را نه‌تنها در آژانس‌ها بلکه به صورت فردی نیز مشاهده کنید. آژانس‌های کوچک و فریلنسرهای بیشتری تلاش می‌کنند تا مشتریان را از آن خود نمایند.

بازار کار سئو در اسپانیا

بازار کار سئو در اسپانیا همچنان در حال رشد است. درحال حاضر برخی از مشتریان از بخش‌های مختلف شروع به مشارکت و همکاری می‌کنند تا به موفقیت در استراتژی سئو خود دست یابند. اگرچه هنوز راه زیادی برای طی کردن وجود دارد و بسیاری از بخش‌ها هنوز به‌خوبی روی سئو خود کار نکرده‌اند. فناوری موتورهای جستجو آنقدر سریع رو به جلو حرکت می‌کند که به‌روز بودن کار بسیار سختی است. توانایی انتقال دانش با تغییرات اخیر به مشتریانی که در مورد سئو از سواد کافی برخوردار نیستند و دشواری سنجش نتایج به‌دست‌آمده کار آن‌ها را دائماً زیر یک علامت سوال قرار می‌دهد.

به‌سختی ۳۵ درصد از شرکت‌ها در اسپانیا استراتژی‌هایی در مورد سئو تهیه می‌کنند. آن‌هایی که تصمیم به تهیه آن‌ها دارند معمولاً هزینه را به‌صورت ماهانه پرداخت می‌کنند. در ارتباط با شبکه‌های اجتماعی کاربران روزبه‌روز درحال افزایش هستند. فیس‌بوک پراستفاده‌ترین شبکه اجتماعی در اسپانیا محسوب می‌شود و پس‌از آن یوتیوب و توییتر قرار دارد. لینکدین، اینستاگرام و توئیتر شبکه‌های اجتماعی هستند که بیشتر از موتورهای جستجوی رشد کرده‌اند.

بازار کار سئو در اسپانیا

بازار کار سئو در سوئد

برای آنکه بررسی ما از بازار کار سئو در اروپا تکمیل‌تر شود، کشور سوئد را نیز مورد مطالعه قرار داده‌ایم. مایکل بالگرن مدیرعامل و بنیان‌گذار شرکت Pineberry بیان می‌کند سوئدی‌ها به‌خاطر استفاده از اینترنت و فناوری که به نوبه خود بازار کار سئو در سوئد را رقابتی کرده است به اولین پذیرنده‌های این دانش شهرت دارند؛ به‌خصوص اگر در نظر بگیرید که آن‌ها فقط ۱۰ میلیون نفر هستند.

سوئد در بین بازارهای اسکاندیناوی رقابتی‌ترین بازار را دارد. این همچنین باعث می‌شود که سطح دانش سئو در مقایسه با سایر بازارها چه در بین کارشناسان و چه شرکت‌ها نسبتاً بالا باشد. سئو از یک کانال خاص، به یکی از مهم‌ترین شبکه‌های بازاریابی برای بسیاری از شرکت‌های سوئدی تبدیل شده است.

شرکت‌های بزرگ‌تر معمولاً کمی با سئو مشکل دارند. آن‌ها در اجرای تغییرات فنی لازم با مشکل روبرو هستند و گوگل را به میدان بازی‌ای تبدیل کرده‌اند که در آن شرکت‌های کوچک‌تر هنوز می‌توانند با شرکت‌های بزرگ‌تر رقابت کنند. ۹۴ درصد از سوئدی‌ها هر روز از گوگل در تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنند، درحالی‌که تنها ۳.۵ درصد از بینگ که دومین موتور جستجوی بزرگ در این کشور است، مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد.

بازار کار سئو در سوئد

تفاوت شیوه و بازار کار سئو در اروپا

بازار کار سئو در اروپا و استراتژی‌های آن‌ها به‌خاطر زبان‌های مختلف، متفاوت است. بیشتر جامعه دیجیتال مارکترها به این نتیجه رسیده‌اند زبان کشور خودشان کافی نخواهد بود، زیرا اگر بخواهند به بازارهای خارجی نیز دست یابند، به نسخه‌های زبان جایگزین هر صفحه و مقاله نیز نیاز دارند.

با این حال هرگز نباید محتوای موجود خود را مستقیماً ترجمه کنند. هر کشور و منطقه‌ای ویژگی‌های سئو خاص خود را دارند. کلمات کلیدی و عبارات مختلف محبوب هستند و برخی از آن‌ها ممکن است که در سئو محلی قدرتمند باشند، برخی هم در بخش سئو اروپایی کاملاً بی‌فایده باشد. هنگام تبدیل محتوا از انگلیسی به سایر زبان‌های اروپایی تحقیقات زیادی برای مشخص کردن عبارات مؤثر، علاوه‌بر دانش و عالی از هر ۲ زبان مبدا و مقصد مورد نیاز است.

حرف آخر

بازار کار سئو در اروپا با توجه به مطالب ذکرشده در بالا متفاوت و متغیر است. آن‌گونه که متوجه شدیم بریتانیا، آلمان و سوئد به نسبت سایر کشورهای اروپایی با تغییرات و پیشرفت گسترده‌ای همراه هستند. بریتانیا و آلمان هم‌رده با ایالات متحده آمریکا هستند. از نظر پویایی و پیشرفت برخی از کشورها مثل اسپانیا و ایتالیا نیز نیاز به برنامه‌ریزی و بهبود بیشتری دارند.

سوالات متداول درباره بازار کار سئو در اروپا

آیا بازار کار سئو در اروپا پیشرفته است؟

بازار کاری سئو در اروپا تنها در برخی از کشورهای آن مثل بریتانیا پیشرفته است‌

رقابتی‌ترین بازار کار سئو در اروپا مربوط به کدام کشورها است؟

آلمان و بریتانیا رقابتی‌ترین بازار کار سئو را در میان کشورهای اروپایی دارند

اولین پذیرندگان بازار کار سئو در قاره اروپا کدام کشور است؟

کشور سوئد جزو کشورهایی است که از همان ابتدا به اولین پذیرندگان بازار کار سئو در قاره اروپا شهرت دارد

حداقل درآمد سئوکار در دانمارک چقدر است؟

سئوکاران در دانمارک می‌توانند ساعتی ۱۵۰ تا ۲۵۰ دلار برای ارائه خدمات خود دریافت کنند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

367 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست