آموزش نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا + فواید و نکات مهم

اطلاعاتی که هر روز در این وب سایت مورد بازدید قرار گرفته، شانس بزرگی برای دریافت بک لینک است، به شرط آن که قواعد و اصول میانه روی در سئو را رعایت کنید. با یادگیری نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا، این فرصت را خواهید داشت تا به صورت رایگان بک لینک‌های ارزشمند بسازید و از آن‌ها به نفع وب سایت خود بهره بگیرید.

نحوه-گرفتن-بک-لینک-از-ویکی-پدیا

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر کمی درباره سئو و روش‌های پیشبرد آن بدانید، حتما در خصوص بک لینک ساختن نیز اطلاعاتی دارید. یکی از بسترهای با پتانسیل بالا، برای بک لینک سازی، ویکی پدیا است. همان طور که می‌دانید ویکی پدیا، در شمار پربازدیدترین وب سایت‌ها در سراسر جهان قرار دارد. اطلاعاتی که هر روز در این وب سایت مورد بازدید قرار گرفته، شانس بزرگی برای دریافت بک لینک است، به شرط آن که قواعد و اصول میانه روی در سئو را رعایت کنید. با یادگیری نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا، این فرصت را خواهید داشت تا به صورت رایگان بک لینک‌های ارزشمند بسازید و از آن‌ها به نفع وب سایت خود بهره بگیرید.

ساخت بک لینک در ویکی پدیا

ساخت بک لینک در ویکی پدیا، به عنوان یکی از روش‌های ارزشمند لینک سازی خارجی کاربرد دارد، اما به یاد داشته باشید که صرف اتکا به این روش و کنار گذاشتن دیگر بسترهای موجود برای ساخت بک لینک، به نفع سئوی وب سایت شما نخواهد بود.

با این حساب پیشنهاد می‌کنیم که پیش از یادگرفتن نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا، این تکنیک را در قالب چارت کلی سئوی خارجی وب سایت خود قرار داده و از آن به عنوان یک ابزار در کنار دیگر ابزارها استفاده کنید. در آکادمی سئو پورفیض، فرصت آن را دارید که با تمام روش‌های موثر در سئوی خارجی از جمله بک لینک سازی رایگان، آشنا شوید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کلی ببینیم نحوه بک لینک گرفتن از ویکی پدیا چگونه است و این شکل از بک لینک سازی، چه فوایدی خواهد داشت.

فواید بک لینک ویکی پدیا

به سادگی برای آن که بدانید چقدر لینک سازی در ویکی پدیا ارزشمند است، به خود این سایت با دقت بیشتری فکر کنید. ویکی پدیا به عنوان یک دانشنامه آزاد و جهانی، با دسترسی عمومی و اطلاعات وسیع، هر روزه مخاطبان زیادی دارد. کمترین عبارتی است که شما در موتور جست‌وجوی گوگل سرچ کرده و ویکی پدیا در نتایج صفحه اول، جایگاهی نداشته باشد. صفحات این وب سایت نیز با داشتن لینک‌های داخلی موثر و همین طور قدرت دامنه بالا، از جایگاه خوبی در نتایج سرپ برخوردار هستند.

جالب است بدانید که ویکی پدیا بیشتر از ۲ میلیون صفحه ایندکس شده دارد و این به معنای یک وب سایت قوی با سئوی داخلی قدرتمند است. به علاوه حدس می‌زنید که وب سایت‌های مشهور و قدرتمند دیگر نیز تا چه حد هر روز به یک یا چند صفحه ویکی پدیا لینک دهی دارند. این سئوی خارجی این وب سایت را نیز در جای خود، فوق العاده قوی ساخته است.

با تمام این تفاصیل که گفتیم، عجیب نیست که ساخت بک لینک در ویکی پدیا، ارزشمند بوده و برای سئوی خارجی وب سایت شما، به عنوان یک بازوی موثر، عمل کند.

البته یک نکته دیگر هم اینجا وجود دارد که نباید از قلم بیندازیم. رایگان بودن بک لینک سازی در ویکی پدیا، موضوع مهمی است که باعث می‌شود تا ضمن ارزشمند بودن، هزینه سئوی خارجی برای شما کاهش پیدا کند.

در حقیقت زمانی که پلتفرم سئوی خارجی وب سایت را برنامه‌ریزی می‌کنید، هزینه‌های مربوط به سئوی خارجی از جمله انتشار رپرتاژ آگهی، خرید بک لینک و… گاهی اوقات قابل توجه هستند. در این میان هر آن قدر که بتوانید با استفاده از روش‌های موثر و کارآمد این هزینه را کاهش داده و در عین حال به نتایج لازم دست یابید، قابل تقدیر خواهد بود.

فواید-بک-لینک-ویکی-پدیا-سئو-پورفیض

چگونه از ویکی پدیا بک لینک بگیریم؟

با تمام چیزهایی که مرور کردیم، به نظر می‌رسد که با آموزش نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا، یک فرصت عالی برای لینک سازی خارجی رایگان خواهید داشت. کار بسیار ساده است و تنها کافی خواهد بود یک بار مراحل آن را با دقت دنبال کرده و پیاده سازی کنید.

اگر چه لینک‌های ویکی پدیا به صورت نوفالو هستند، اما به دلیل قدرتمند بودن این وب سایت، کاملا ارزشمند بوده و نوفالو بودن چیز زیادی از اثربخشی آن‌ها کم نخواهد کرد.

  • گام اول: پیش از هر چیزی لازم است که در وب سایت ویکی پدیا، برای خود یک حساب کاربری شخصی ایجاد کنید.
  • گام دوم: پس از آن برای آن که بتوانید به مراحل بعدی بروید، باید حساب کاربری خود را تبدیل به حساب کاربری تائید شده کنید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در مدت ۴ روز، حداقل ۱۰ صفحه از ویکی پدیا را ویرایش کرده و به محتوای آن ارزش بیشتری بدهید.

این ویرایش ممکن است شامل اضافه کردن محتوا، تغییر یا حذف بخشی از آن باشد. البته کار در این ۴ روز تمام نشده و لازم است که هر روز یک یا دو محتوا در ویکی پدیا را ویرایش کرده و در نقش یک کمک کننده به ارتقای صفحات آن، ظاهر شوید.

  • گام سوم: پس از این که روزهای متمادی به عنوان یک فعال در زمینه ارتقای صفحات ویکی پدیا فعالیت کردید، می‌توانید چراغ خاموش و کاملا با احتیاط برای لینک سازی به نفع وب سایت خود، آغاز به کار کنید. برای این منظور روش‌های مختلفی وجود دارد که بهترین آن‌ها، به شرح زیر هستند:

ساخت بک لینک در صفحاتی از ویکی پدیا که نیازمند تایید هستند

برخی از صفحات در ویکی پدیا هنوز تایید نشده و به طور ذاتی به منبع اطلاعات برای تایید نیاز دارند. این بهترین فرصت است که بدون ترس از حذف شدن، محتوای صفحه را تکمیل کرده و وب سایت خود را به عنوان منبع معرفی کرده و لینک بدهید.

تولید محتوا و لینک سازی در صفحاتی از ویکی پدیا که دچار فقر محتوایی بوده و نیاز به تکمیل دارند

در این الگو، باید حداقل ۴۰۰ تا ۵۰۰ کلمه به مقاله اضافه کرده و بار محتوایی آن را متحول کنید. در نظر داشته باشید که صرف اضافه کردن چند خط و لینک سازی، به شما کمکی نکرده و خیلی زود به عنوان اسپم شناسایی شده و از ویکی پدیا حذف می‌شوید.

ارتقای محتواهای به ظاهر غنی و اضافه کردن یا تغییر بخشی از محتوای آن + ایجاد بک لینک به نفع وب سایت خود

برخی از محتواها در ویکی پدیا که با موضوع وب سایت شما همخوانی دارند را پیدا کرده و با به‌روزرسانی محتوای آن‌ها، رفرنس وب سایت خود را نیز در انتها اضافه کنید.

کشف لینک‌های ۴۰۴ در صفحات ویکی پدیا و رفرنس دادن به جای این لینک‌های ۴۰۴

این هم از روش‌های عالی در خصوص نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا است. کافی است که لینک‌های ۴۰۴ را در ویکی پدیا پیدا کنید. البته قرار نیست که صفحه به صفحه جلو رفته و به دنبال لینک‌های ۴۰۴ باشید، بلکه ابزار wikigrabber به شما کمک می‌کند تا این لینک‌ها را پیدا کنید. همین طور شما می‌توانید از Sceamingfrog برای پیدا کردن لینک‌های ۴۰۴ ویکی پدیا کمک بگیرید.

با پیدا کردن لینک‌های ۴۰۴، از ابزار Wayback Machine کمک گرفته و با وارد کردن لینک ۴۰۴ در بخش جستجوی آن، محتوای پیش از شکسته شدن را مشاهده کنید. به این ترتیب با کشف محتوای شکسته، کافی است که صفحه مشابهی در وب سایت خود ایجاد کرده و لینک سازی به مقصد آن را انجام دهید.

ساخت-بک-لینک-در-ویکی-پدیا

چراغ قرمزهای بک لینک سازی در ویکی پدیا

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، برای ساخت بک لینک باید احتیاط کامل به خرج دهید و در وب سایت ویکی پدیا نیز این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. موارد احتیاط را در زیر لیست کرده‌ایم:

  • به یاد داشته باشید که لینک سازی به تنهایی و بدون اضافه کردن محتوای موثر در صفحات ویکی پدیا، خیلی زود دست شما را رو کرده و حذف خواهید شد. از این روی حتما لازم است که برای اضافه کردن یک لینک، حداقل ۳۰۰ کلمه به محتوای صفحه اضافه کنید.
  • از لینک دادن مستمر به صفحات وب سایت خود پرهیز کرده و حتما به صورت چرخشی، به دیگر وب سایت‌ها، به ویژه وب سایت‌های معتبر و بزرگ نیز لینک دهید. این باعث خواهد شد تا فرایند لینک سازی شما، طبیعی به نظر رسیده و از اسپم شناخته شدن و حذف از ویکی پدیا جلوگیری کنید.
  • قرار نیست که در تمام ویرایش صفحات، به مقصد وب سایت خود لینک بدهید. اگر این موضوع را کمی از بیرون نگاه کرده و دقت داشته باشید، متوجه خواهید شد که این فرایند تکراری ویرایش صفحات و لینک سازی به وب سایت خود، شناسایی شده و از ویکی پدیا حذف می‌شوید. برای جلوگیری از این اتفاق، باید گاه و بیگاه صفحات را بدون لینک سازی ویرایش کرده و ارتقا دهید تا مشخص نشود که ارتقا و به روز رسانی صفحات ویکی پدیا از جانب شما، تنها به مقصد لینک سازی انجام می‌شود.
  • برای لینک سازی در ویکی پدیا، از راهنمای خود سایت برای درج منابع کمک بگیرید تا شکل لینک سازی شما، مطابق با استانداردهای این وب سایت باشد.

در لینک سازی مهمان نواز باشید!

در بالا توضیحاتی در خصوص نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا ارائه کردیم و دیدیم که چطور می‌توان در یک فرایند میانه رو و محتاطانه، از بستر ویکی پدیا به نفع سئوی خارجی وب سایت خود استفاده کرد. شما نیز می‌توانید برای ایجاد ارتباط دو سویه و طبیعی سازی ساختار لینک سازی، در صفحات مرتبط وب سایت خود، به ویکی پدیا لینک دهید. شما چه نظر و تجربه‌ای در این باره دارید؟ پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود که در حوزه مدیریت وب سایت و سئوی آن، فعالیت دارند، ارسال کرده و آن‌ها را نیز با این روش رایگان از بک لینک سازی آشنا کنید.

سوالات متداول در مورد نحوه گرفتن بک لینک از ویکی پدیا

فواید بک لینک از ویکی پدیا چیست؟

ویکی پدیا به عنوان یک دانشنامه آزاد و جهانی، با دسترسی عمومی و اطلاعات وسیع، هر روزه مخاطبان زیادی دارد. کمترین عبارتی است که شما در موتور جست‌وجوی گوگل سرچ کرده و ویکی پدیا در نتایج صفحه اول، جایگاهی نداشته باشد. صفحات این وب سایت نیز با داشتن لینک‌های داخلی موثر و همین طور قدرت دامنه بالا، از جایگاه خوبی در نتایج سرپ برخوردار هستند.

چگونه از ویکی پدیا بک لینک بگیریم؟

گام اول: پیش از هر چیزی لازم است که در وب سایت ویکی پدیا، برای خود یک حساب کاربری شخصی ایجاد کنید.
گام دوم: پس از آن برای آن که بتوانید به مراحل بعدی بروید، باید حساب کاربری خود را تبدیل به حساب کاربری تائید شده کنید. کاری که شما باید انجام دهید این است که در مدت ۴ روز، حداقل ۱۰ صفحه از ویکی پدیا را ویرایش کرده و به محتوای آن ارزش بیشتری بدهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

678 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست