چند مقاله در ماه بنویسیم؟

یک سوال متداول که برای بیشتر دیجیتال مارکترها پیش می‌آید، این که چند مقاله در ماه بنویسیم؟! پاسخ به این سوال کاملا نسبی است و بستگی به موضوع سایت و کسب و کار دارد. ممکن است شما در طول یک ماه، بیش از ۱۰۰ مقاله بنویسید و انتشار دهید، مسلما انتظار دارید که ترافیک سایت افزایش یابد؟! اگر ورودی سایت شما پس از انتشار این تعداد از محتوا، افزایش چشمگیری نداشت، باید به کیفیت محتواهای خود شک کنید.
انتشار مقالات متعدد در ماه یا در هفته به تیم نویسندگان، استراتژی محتوایی و بهینه‌سازی سایت و پس از آن میزان نیاز کاربران دارد. مهم‌تر از نوشتن تعداد مشخصی مقاله در ماه یا در هفته، این است که چه زمانی آن را انتشار می‌دهید. اگر برنامه محتوایی سایت شما به گونه‌ای است که همه روزه در ساعت مشخصی مطلب منتشر می‌کنید، کراولرهای موتورهای جستجو همه روزه در همان ساعت به سایت شما سر می‌زنند تا محتوای جدید را دنبال کنند.

چند مقاله در ماه بنویسیم؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

در ابتدا پیش از آنکه پاسخ سوال چند مقاله در ماه بنویسیم را بدهیم، بهتر است با مفهوم مقاله آشنا شویم. منظور ما از مقاله در این متن چیست؟ مقاله هرگونه محتوایی است که شما در وب‌سایت خود منتشر کنید. این محتوا می‌تواند محصول، محتوای وبلاگ و لندینگ پیج، یک ویدئو، پادکست یا اینفوگرافیک که برای افزایش آگاهی مخاطب درباره یک موضوع خاص در وب‌سایت قرار داده می‌شود، در این دسته‌بندی قرار می‌گیرد.

مقاله به طور خلاصه یعنی هر آنچه که شما در سایت خود انتشار می‌دهید. تولید محتوا با کیفیت نیازمند صرف زمان و هزینه است، تعادل میان کیفیت و کمیت را بودجه تعیین می‌کند. قبل از تعیین تعداد مقالات در ماه باید به نوع کسب و کار، ظرفیت تیم تولید محتوا و رقبای سایت خود توجه کنیم تا بتوانیم تعداد مناسبی مقاله را در سایت خود انتشار دهیم. حقیقتا پیش از اینکه همه تمرکز خود را روی اینکه باید دقیقا چه تعدادی پست وبلاگ یا مقاله در سایت خود انتشار دهید بگذارید، باید به این موضوع فکر کنید که اهداف انتشار محتوا در قالب‌های مختلف در سایت شما چیست.

اینگونه راحت‌تر می‌توانید، هم رضایت کاربر و هم رضایت موتورهای جستجو را جلب کنید. گاهی برخی از کسب و کارها، مخاطبانی دارند که مداوم با سوالات متعددی مواجه هستند، به همین دلیل هم نیاز تولید محتوای بیشتری در طول یک ماه یا حتی هفته دارند. آن‌ها باید مداوم بتوانند نیازهای کاربران را پوشش دهند.

برای متخصص سئو و کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، پاسخ این سوال کاملا مشخص و بدیهی است، ولی برای افرادی که به تازگی با مفهوم سئو چیست و تولید محتوا آشنا شده‌اند، پیدا کردن یک عدد برای تعداد مقالات بسیار مهم است. اگر شما هم جزء همین دسته هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید. عناوین ارائه شده در این مطلب از آکادمی سئو پورفیض:

  • ارتباط تعداد مقاله و ایندکس در گوگل
  • کیفیت محتوا مهم‌تر از تعداد مقاله است
  • تعداد مقاله به چه عواملی بستگی دارد؟
  • چه زمانی تعداد مقاله از محتوای آن مهم‌تر است؟
  • سخن پایانی

ارتباط تعداد مقاله و ایندکس درگوگل

چرا تعداد مقاله‌های منتشر شده در ماه اهمیت دارد؟ هر مقاله یا مطلب جدیدی که در سایت خود منتشر می‌کنید، یک نشانه از فعال بودن شما را به گوگل نشان می‌دهد. از این رو صفحات سایت سریع‌تر ایندکس می‌شوند. نکته قابل توجه این است که هر چه تعداد مقاله جدید بیشتر باشد، الزاما دلیلی بر گرفتن رتبه بالا نیست.

کروالرها موتورهای جستجو روزهایی که محتوا در سایت منتشر می‌شود را ثبت و به این روزها عادت کرده و هر روز در همان زمان به سایت سر می‌زنند. پس باید در زمان‌بندی مشخص مقالات را در سایت خود قرار دهیم. سرعت ایندکس شدن هر صفحه از سایت هیچ ارتباطی با جایگاه نهایی آن در نتایج جستجو ندارد. ایندکس شدن دلیلی بر گرفتن رتبه بهتر در نتایج سرچ نیست.

ارتباط تعداد مقاله و ایندکس در گوگل

کیفیت محتوا مهم‌تر از تعداد مقاله است

همانطور که می‌دانید هر سایت برای داشتن جایگاه و رتبه بالا در نتایج سرچ موتورهای جستجو باید در ابتدا محتوای با کیفیت و ارزشمندی ارائه دهد. زیرا الگوریتم های گوگل ابتدا محتوای هر سایتی را بررسی می‌کنند و تعداد مقاله منتشر شده برای آن‌ها هیچ اهمیتی ندارد. تعداد مقالات در ماه یا در هفته هیچ تأثیری بر روی بهبود سئو سایت شما نمی‌گذارد.

شما برای کسب رتبه مناسب باید بر روی کیفیت مقالات خود کار کنید نه کمیت. با انتشار تعداد زیادی مقاله برای یک موضوع صرفا نمی‌توان رضایت مخاطب را جلب کرد، زیرا مخاطب به دنبال تعداد مقاله نیست بلکه

یک سوال متداول که برای بیشتر دیجیتال مارکترها پیش می‌آید، این که چند مقاله در ماه بنویسیم؟! پاسخ به این سوال کاملا نسبی است و بستگی به موضوع سایت و کسب و کار دارد. ممکن است شما در طول یک ماه، بیش از ۱۰۰ مقاله بنویسید و انتشار دهید، مسلما انتظار دارید که ترافیک سایت افزایش یابد؟! اگر ورودی سایت شما پس از انتشار این تعداد از محتوا، افزایش چشمگیری نداشت، باید به کیفیت محتواهای خود شک کنید.

انتشار مقالات متعدد در ماه یا در هفته به تیم سئو و تیم نویسندگان، استراتژی سئو و استراتژی محتوایی و پس از آن میزان نیاز کاربران دارد. مهم‌تر از نوشتن تعداد مشخصی مقاله در ماه یا در هفته، این است که چه زمانی آن را انتشار می‌دهید. اگر برنامه محتوایی سایت شما به گونه‌ای است که همه روزه در ساعت مشخصی مطلب منتشر می‌کنید، کراولرهای موتورهای جستجو همه روزه در همان ساعت به سایت شما سر می‌زنند تا محتوای جدید را دنبال کنند.

به دنبال یک مقاله ارزشمند و با کیفیت برای موضوع مورد نظر خود می‌باشد. حال اگر مقاله از محتوای ضعیفی برخوردار باشد مخاطب صفحه سایت را ترک کرده، نرخ پرش سایت افزایش یافته و رتبه سایت کاهش می‌یابد.

کیفیت محتوا مهم تر از تعداد مقاله است

تعداد مقاله به چه عواملی بستگی دارد؟

۱- تیم تولید محتوا

۲- موضوع سایت

۳- بررسی رقبا

تعداد مقاله به چه عواملی بستگی دارد؟

تیم تولید محتوا

اولین نکته‌ای که باید در نوشتن تعداد مقاله در یک ماه توجه کنیم، ظرفیت تیم تولید محتوا است. برای این موضوع باید به تیم تولید محتوا و گنجایش تیم طراحی سایت و سئو توجه کنیم.

نویسندگان محتوا مقاله را نگارش می‌کنند، کارشناس تولید محتوا آن را بارگذاری کرده و کارشناس سئو عملیات بهینه‌سازی را انجام می‌دهند. اگر حجم کاری تیم تولید محتوا بالاتر برود، ممکن است کیفیت محتوای تولید شده کاهش پیدا کند. پس هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید!

تیم تولید محتوا

موضوع سایت

یکی دیگر ازمعیارهای مهم برای تعیین تعداد مقاله موضوع سایت انتخابی است. برای مثال سایت‌های خبری و تفریحی هرگز نمی‌توانند با انتشار دو یا سه مقاله در هفته به موفقیت برسند. بنابراین باید ماهیت سایت خود را در نظر بگیریم و طبق آن تعداد انتشار مقاله در ماه یا در هفته را در نظر بگیریم.

موضوع سایت

بررسی رقبا

بهترین راه برای اینکه متوجه شوید به چه تعداد مقاله و مطلب در ماه نیاز دارید، این است که رقبای خود را مورد بررسی قرار دهید. بررسی رقبا به شما کمک می‌کند، تا راحت‌تر استراتژی سئو و تقویم محتوایی خود را آماده کنید.

بررسی رقبا

چه زمانی تعداد مقاله از محتوای آن مهم‌تر است؟

اینکه چه تعداد مقاله در ماه بنویسیم و منتشر کنیم به موضوع سایت و فعالیت آن بستگی دارد. برای مثال در سایت‌هایی که به آموزش‌های خاصی پرداخته می‌شود کیفیت بالاتر از کمیت است؛ زیرا کیفیت محتوای آموزشی از اهمیت بالایی برخورداراست.

برعکس در سایت‌های خبری کمیت مهم‌تر از کیفیت است، در این نوع سایت‌ها نمی‌توان فقط دو الی سه مقاله در هفته منتشر کرد، بلکه باید هر چند ساعت محتوای جدیدی منتشر شود. پس برای انتشار تعداد مقاله جدید در سایت باید به موضوع فعالیت سایت توجه کنیم.

چه زمانی تعداد مقاله از محتوای آن مهم تر است؟

سایت خبری

در سایت های خبری باید هر ساعت و حتی هر دقیقه مطالب جدید و اخبار به روز را منتشر کرد. مخاطبین سایت‌های خبری به دنبال آخرین و به روزترین اخبار هستند، حال اگر با مراجعه به سایت با اخبار قدیمی مواجه شوند خیلی زود صفحه سایت را ترک کرده و به سایت‌های دیگر مراجعه می‌کنند.

این عامل نارضایتی کاربر را در بر داشته است؛ بنابراین در سایت‌های خبری تعداد مقاله منتشر شده از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل رضایت کاربر را جلب کرده و موجب بهینه‌سازی سئو و در نتیجه بالا رفتن رتبه سایت می‌شود.

سایت خبری

فروشگاه آنلاین

در فروشگاه‌های اینترنتی نیز این‌گونه است و مخاطب به دنبال تنوع زیاد و مطالب مختلف در رابطه با محصولات می‌باشد و می خواهد از طریق سایت اطلاعات کافی و تخصصی را درباره محصول به دست بیاورد. البته توجه کنید محتوای هر مقاله بسته به نوع محصول عرضه‌کننده است. برای مثال اگر فروشگاه لپ‌تاپ باشد مخاطب به دنبال یک مقاله با کیفیت و پر محتوا در رابطه با نوع سیستم درخواستی خواهد بود، در حالی که اگر فروشگاه محصولاتی مانند میز لپ‌تاپ باشد مخاطب بیشتر به دنبال تنوع کار است و هرچه تعداد زیاد باشد بیشتر جذب سایت می‌شود.

فروشگاه آنلاین

سخن پایانی

با مرور مطالب بالا پاسخ سوال خود را دریافت کردیم. چه تعداد مقاله در ماه باید بنویسیم؟ تعداد مقاله در ماه یا در هفته یا به طور کلی در یک زمان‌بندی مشخص، به ماهیت و نوع سایت بستگی دارد. یک تولید محتوا با کیفیت و انتشار به موقع آن‌ها در سایت علاوه بر اینکه رضایت‌مندی کاربر را به دنبال دارد، موجب حضور او در سایت و کاهش نرخ باونس ریت سایت می‌شود. بلکه از نظر موتورهای جستجو سایت ارزشمند دیده شده و رتبه بهتر و بالاتری را در نتایج جستجو به دست خواهد آورد.

سوالات متداول درباره چند مقاله در ماه بنویسیم؟

آیا کاهش تعداد مقالات منشر شده در هفته به سایت آسیب می‌زند؟

خیر. تعداد مقالات منتشر شده به ماهیت سایت و تیم محتوا و منابع مالی بستگی دارد.

برای انتشار مقاله در سایت باید یک برنامه زمان‌بندی شده را دنبال کنیم؟

بله. الگوریتم‌های گوگل روزهای انتشار مقاله در سایت را ثبت و به این روزها عادت کرده و در همین زمان به سایت مراجعه می‌کنند. پس بهتر است در یک زمان مشخص مقاله‌ها را به سایت خود اضافه کنیم.

آیا ایندکس شدن سریع سایت در رتبه‌گیری آن تاثیر دارد؟

ایندکس شدن دلیلی بر گرفتن رتبه بهتر در نتایج سرچ گوگل نیست. پس از اینکس شدن، صفحات سایت توسط الگوریتم های گوگل رتبه بندی می‌شوند.

در سایت فروشگاهی انتشار تعداد مقالات در ماه، مهم است؟

بله، در سایت‌های فروشگاهی کاربر به دنبال تنوع محصول و کسب اطلاعات مختلف پیرامون آن است،پس تعدد مقالات در این نوع سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

413 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست