آموزش سئو سایت بورس

سئو یکی از زیرشاخه‌های اصلی دیجیتال ماکتینگ است. هر فردی برای این که بتواند از وبسایت خود درآمد کسب کند به سئو سایت نیاز دارد. یکی از خدمات وبسایت پورفیض ارائه خدمات برای سئو سایت بورس است. همه‌ی کسب و کارها به خصوص کسب و کارهایی مانند بورس به شدت به یک راهنما و متخصص سئو نیاز دارند اگر چنین شخصی را در شرکت و سازمان خود ندارید می‌توانید از خدمات پورفیض در زمینه مشاوره و انجام پروژه‌های سئو استفاده کنید.

آموزش سئو سایت بورس

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

یکی از خدمات مجموعه پورفیض سئو سایت بورس است. مهم‌ترین گام برای هر وبسایتی سئو است. شما با بهره گیری از خدمات سئو می‌توانید به راحتی در لینک یک گوگل نمایش داده شوید، به شرط این‌که تمامی نکات سئو سایت را به دقت رعایت کرده باشید.

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوی گوگل است. شما صاحب هر برند یا وبسایتی که باشید در نهایت باید در لینک یک گوگل نمایش داده شوید تا سود خوبی از کسب و کار خود به دست آورید. برای مثال بورس، سازمان خرید و فروش سهام و اوراق بهادار، برای این‌که بتواند کاربران بیشتری را جذب کند باید لینک ۱ تا ۵ گوگل را به خود اختصاص دهد. در این مقاله قصد داریم شما را با سئو سایت بورس و آموزش کار با آن آشنا کنیم. پس با آکادمی سئو پورفیض همراه باشید.

در ادامه مقاله آموزش سئو سایت بورس موارد زیر را به دقت و به طور کامل با یکدیگر بررسی می‌کنیم:

 • چگونه سایت بورس را سئو کنیم؟
 • چه تفاوتی میان جستجوی ارگانیک و پولی وجود دارد؟
 • انواع بهینه سازی موتور جستجو چیست؟
 • ۹ گام برای سئو سایت بورس

چگونه سایت بورس را سئو کنیم؟

آیا سئو سایت خود را شروع کرده‌اید؟ یا شاید شنیده باشید که سئو می‌تواند به جذب بهتر ترافیک وبسایت شما کمک کند و رتبه‌های بالاتری را برای شما به ارمغان بیاورد، اما واقعاً مطمئن نیستید که چگونه این کار را باید انجام دهید؟ جای هیچ نگرانی نیست ما در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم چگونه بر سئو سایت بورس خود کار کنید.

برای آشنایی کامل با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

سئو خوب شامل بسیاری از فعالیت‌های مختلف مانند شناسایی کلمات کلیدی مرتبط با حجم سرچ بالا برای دریافت ترافیک خوب، ایجاد محتوای مفید و با کیفیت بالا و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو و کاربران، لینک سازی داخلی و خارجی با کیفیت بالا و بررسی نتایج در سرچ کنسول است.

این روزها سئو به عنوان یک فعالیت بازاریابی ضروری برای تمامی وبسایت‌ها از جمله بورس در نظر گرفته می‌شود. بورس یک پلتفرم خرید و فروش است؛ پس مهم است که به میزان جستجوی خود اهمیت بدهیم و با قرار گرفتن در لینک‌های برتر گوگل پول و کاربران بیشتری را وارد بازار خود کنیم.

موتورهای جستجو مانند گوگل یا کروم فاکتورهای متفاوتی را برای رتبه بندی سایت و صفحه شما ارائه می‌دهند و از این عوامل برای تعیین مرتبط‌ترین محتوا برای جستجو استفاده می‌کنند. با این حال، قبل از اینکه یک موتور جستجو بتواند مرتبط ترین محتوا را تعیین کند، باید به طور کلی آن را بررسی یا به اصطلاح کراول کند و سپس بر اساس نکاتی که رعایت کردیم به سایت ما رتبه دهد.

خزیدن یا کراول کردن: موتورهای جستجو از این بخش برای کشف صفحات جدید و موجود در وب استفاده می‌کنند. خزنده‌ها همچنین به عنوان عنکبوت شناخته می‌شوند، از لینک‌ها برای بررسی مجدد محتوا استفاده می‌کنند، به همین دلیل است که لینک سازی داخلی و بک لینک برای سئو بسیار مهم است.

ایندکس شدن: موتورهای جستجو از ایندکس برای ذخیره محتوای وب و سپس ارائه آن از طریق نتایج جستجو استفاده می‌کنند. ایندکس شدن پس از کراول اتفاق می‌افتد. بیشتر صفحات وارد فهرست موتورهای جستجو می‌شوند، اما صفحات هرزنامه، مسدود شده یا تکراری به ندرت ایندکس می‌شوند.

هنگامی که خزیدن و ایندکسینگ اتفاق افتاد، یک موتور جستجو صفحات را بر اساس عوامل متفاوتی مانند سرعت، بک لینک، استفاده از کلمه کلیدی، سازگاری با موبایل، لینک سازی داخلی و غیره بررسی می‌کند. بر اساس تجزیه و تحلیل موتور جستجو، محتوای شما ممکن است در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر شود، به این معنی که می‌توانید ترافیک رایگان و مرتبط را به سایت خود وارد کنید!

چگونه سایت بورس را سئو کنیم؟

چه تفاوتی میان جستجوی ارگانیک و پولی وجود دارد؟

این است که جستجوی ارگانیک رایگان است و برای جستجوی پولی باید هزینه پرداخت کنید. وقتی کلمه‌ای را به یک موتور جستجو ارسال می‌کنید، نتایج فهرست‌های پولی و ارگانیک را نشان می‌دهند. فهرست‌های پولی کلمه «تبلیغ» را به آنها متصل می‌کنند. روی یک لیست پولی کلیک کرده و و تبلیغ کننده هزینه دریافت می‌کند تا سایت شما را تبلیغ کند. روی یک فهرست ارگانیک کلیک کنید و مالک وب سایت بدون هیچ هزینه سایت شما را تبلیغ می‌کند. در حالی که جستجوی پولی ارزشمند است و کاربردهای خود را دارد، بازگشت سرمایه (ROI) جستجوی ارگانیک، سئو را به یک سرمایه گذاری هوشمند برای هر کسب و کاری تبدیل می‌کند.

چه تفاوتی میان جستجوی ارگانیک و پولی وجود دارد؟

انواع بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

شما می توانید تکنیک های سئو را به سه دسته تقسیم کنید:

 • سئو داخلی یا آن پیج سئو: تمام استراتژی‌ سئو داخلی در وب سایت شما اتفاق می‌افتد.برای آشنایی کامل با سئو داخلی کلیک کنید.
 • سئو خارجی یا آف پیج: تمام استراتژی‌های سئوی خارج از صفحه در وب سایت شما اتفاق می‌افتد. برای آشنایی با سئو خارجی کلیک کنید.
 • سئو تکنیکال: تمام استراتژی‌های سئو تکنیکال در بطن وب سایت شما اتفاق می‌افتد.

هدف هر سه سئو داخلی و خارجی و تکنیکال این است که سایت شما را برای کاربران و موتورهای جستجو دوستانه‌تر و همچنین قابل اعتمادتر کند. وقتی خزنده‌های موتورهای جستجو می‌بینند که وب‌سایت شما چقدر برای آنها و کاربران دوستانه است، احتمال اینکه سایت شما برای جستجوهای مختلف رتبه خوبی پیدا کند، افزایش می‌یابد.

انواع بهینه سازی موتور جستجو چیست؟

۹ گام برای سئو سایت بورس

بیایید به ۹ نکته مهم برای سئو سایت بورس نگاه کنیم که می‌تواند در حال حاضر برای بهبود وب سایت شما تاثیر خوبی داشته باشد.

 • تحقیق کلمه کلیدی

کلمات کلیدی نقش مهمی در سئو دارند. یک کلمه کلیدی موضوع اصلی مقاله شما را نشان می‌دهد و این چیزی است که به افراد امکان می‌دهد پس از جستجوی آنلاین برای موضوع مورد علاقه، مقاله شما را پیدا کنند.

برای آشنایی کامل با نحوه تحقیق کلمات کلیدی کلیک کنید.

کلمه کلیدی اساساً همان چیزی است که افراد هنگام جستجو برای چیزی تایپ می‌کنند. باید از مطابقت کلمه کلیدی و محتوای نوشته شده و ارتباط میان آن‌ها مطمئن شود . این می‌تواند یک کلمه کلیدی کوتاه مانند “بورس” یا یک کلمه کلیدی طولانی مانند آموزش و خرید و فروش سهام در بورس باشد.

کلمات کلیدی کوتاه‌تر معمولاً حجم جستجوی بالاتری دارند پس رتبه بندی آن‌ها در گوگل نیز دشوار تر است. کلمات کلیدی بلند حجم جستجوی کمتری دارند، اما در مقایسه، بسیار خاص هستند.

علاوه بر این، ایده آل است که حجم جستجو و درجه سختی کلمه کلیدی مورد نظر برای استفاده را در نظر بگیرید. حجم جستجو نشان می‌دهد که افراد چقدر این کلمه کلیدی خاص را جستجو می‌کنند. حجم جستجوی بالا میزان علاقه بیشتر کاربران به یک موضوع را نشان می‌دهد. از طرف دیگر، دشواری رتبه نشان می‌دهد که رتبه بندی در نتایج موتورهای جستجو چقدر دشوار خواهد بود.

 • کلمات کلیدی را در سراسر صفحه خود تکرار کنید

کلمه کلیدی هر مقاله و پستی با دیگری متفاوت است. برای این مقاله، کلمه کلیدی ” سئو سایت بورس” است. این احتمالاً همان اصطلاحی است که شما جستجو کردید و به اینجا رسیدید! در حالت ایده‌آل، کلمات کلیدی انتخابی شما باید در موارد زیر تکرار شوند:

 • عنوان پست
 • URL
 • پاراگراف اول و آخر مقاله
 • در سراسر متن به صورت ارگانیک و زبیعی
 • در تگ ALT تصاویر

تا زمانی که مقاله از حالت ارگانیک و طبیعی خارج نشوند شما می‌توانید از کلمات کلیدی استفاده کنید.

 • بهینه سازی URL

شما هنگام ورود به وبسایت لینک URL را مشاهده می‌کنید. این لینک‌ها چیزهای زیادی در مورد ساختار کلی وب سایت شما می‌گویند، آنها نباید خیلی طولانی باشند و در عین حال، به وضوح توضیح دهند که صفحه وب درباره چه چیزی است. برای خواننده و همچنین برای رباتی که وب سایت شما را می خزند.

همانطور که قبلا ذکر شد، ربات‌های گوگل در تمام صفحات سایت شما می‌خزند تا موضوع سایت شما را به طور کامل درک کنند و آنها را به درستی ایندکس کنند. باید در URL از کلمه کلیدی به شکل صحیح استفاده کنید.

بهینه سازی URL

 • به محتواهای موجود در وبسایت خود لینک بدهید

اگر پستی که در حال حاضر می‌نویسید مربوط به مقاله دیگری است که قبلاً نوشته‌اید، به آن لینک دهید! این تمرین خوبی است که محتوای خود را به پست‌ها و صفحات دیگر در وب سایت خود لینک دهید. این امر با کمک به خواننده در کشف بیشتر محتوای مرتبط و پیمایش به صفحات دیگر در سایت شما و همچنین کمک به ربات‌ها در ایندکس کردن صفحات وب شما، به تجربه کاربری بهتر کمک می‌کند.

برای آشنایی کامل با تولید محتوا، سئو محتوا و سئو عکس کلیک کنید.

به محتواهای موجود در وبسایت خود لینک بدهید

 • مطالب با کیفیت بالا بنویسید. بدون پر کردن کلمات کلیدی!

علیرغم این‌که شما باید محتوای با کیفیت بنویسید همچنین باید به طور طبیعی از کلمات کلیدی استفاده کنید. شما نباید به شکل ناشیانه و بدون رعایت کردن اصول تنها به پر کردن کلمات کلیدی در وبسایت خود ادامه بدهید.

علاوه بر پوشش کامل موضوع، نوشتن به روشی واضح و در عین حال ظریف و محاوره‌ای معجزه می کند. به امید اینکه تراکم کلمه کلیدی بالایی داشته باشید، کلمه کلیدی خود را در سراسر مقاله خود قرار ندهید. تلاش برای فریب دادن سیستم با قرار دادن هر چه بیشتر کلمات کلیدی در همه جا، کارساز نخواهد بود و بسیاری در واقع به خاطر آن توسط الگوریتم مرغ مگس خوار جریمه می شوند.

موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و می‌توانند کلمات کلیدی که بدون برنامه و فقط برای سئو در مقاله نوشته شده‌اند را تشخیص دهند.

 • تصاویر خود را بهینه کنید

از منظر خوانایی، تصاویر بسیار مهم هستند. آنها به تجسم محتوای شما و به درک بیشتر آن برای خوانندگان کمک می‌کنند. اما آنها همچنین برای سئو مهم هستند؛ زیرا به خزیدن وب سایت شما کمک می‌کنند. یک تصویر کراول نمی‌شود، اما آنچه می‌تواند کراول و ایندکس شود، متن   ALT  تصویر است.

استفاده از کلمه کلیدی خود به عنوان Image ALT-Text مطمئن می‌شود که گوگل آن را برای آن کلمه کلیدی خاص لیست می‌کند.

 • سرعت صفحه

از سال ۲۰۱۸ به بعد سرعت سایت و صفحه یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای رتبه بندی در گوگل است. پس هنگام سئو سایت بورس به آن دقت کنید. یک وب سایت با بارگذاری سریع یک تجربه کاربری ایده‌آل را تضمین می‌کند. اگر بارگذاری صفحه شما بیش از حد طول بکشد، به دلیل کمبود زمانی که مردم اکنون مایلند منتظر بمانند، عواقب جدی در پی خواهد داشت و در نتیجه نرخ پرش بالاتری خواهد داشت. اگرچه نرخ پرش عاملی نیست که مستقیماً بر رتبه شما تأثیر بگذارد، اما مستقیماً با سرعت صفحه شما مرتبط است.

سرعت صفحه

 • سئو تکنیکال

سئو تکنیکال فراتر از لینک‌های URL و انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. این گزینه در مورد ایجاد یک طراحی واکنش گرا برای وب سایت شما است و یک موضوع بسیار خاص و فنی است. با یک متخصص سئو فنی و همچنین با تیم خود کار کنید تا بفهمید ساختار و طراحی وب سایت ایده‌آل چگونه باید برای مخاطبان هدف شما باشد.

 • صفحات و محتوای خود را به روز کنید

شما به طور منظم باید روی بروزرسانی وبسایت و محتوای خود کار کنید؛ به خصوص از آنجایی که اطلاعات و روندها به سرعت در حال تغییر هستند و شما نمی‌خواهید در رتبه بندی‌های جستجو رتبه خود را از دست بدهید.

برای آشنایی با الگوریتم تازگی محتوا کلیک کنید.

به صفحات قدیمی‌تر بروید، محتوا را ارزیابی و بررسی کنید که آیا همه آن ها به درستی بهینه شده‌اند یا خیر. اگر محتوای شما دیگر هدفی نداشته باشد، آنطور که لازم است بهینه نشده باشد، به احتمال زیاد به رتبه شما آسیب می‌رساند.

صفحات و محتوای خود را به روز کنید

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم نکاتی را که برای سئو سایت بورس به آن نیاز دارید را به شما آموزش دهیم. اما سئو یک مهارتی است که نیاز به تجربه فراوان دارد و شما یک شبه و با خواندن کلی مقالات نمی‌توانید سایت خود را بهینه کنید. لازم است در این زمینه شما با یک متخصص و مشاوره صحبت کنید. برای دریافت خدمات به پشتیبانی وبسایت پورفیض پیام دهید.

سوالات متداول درباره سئو سایت بورس

 • برای سئو سایت بورس چه کاری باید انجام دهیم؟

شما برای بهینه سازی وبسایت بورس می‌توانید تمامی فاکتورهای مهم در آن پیج، آف پیج سئو و سئو تکنیکال را رعایت کنید و یا با یک مشاوره صحبت کنید.

 • چرا سئو سایت بورس مهم است؟

برای اینکه در نتایج برتر گوگل نمایش داده شوید و بدین ترتیب درآمد کسب کنید باید به سئو سایت خود اهمیت بدهید.

 • آیا به تنهایی می‌توانم سئو سایت بورس خود را انجام دهم؟

شما برای اینکه بتوانید سایت خود را بهینه کنید نیاز به کسب برخی از دانش‌ها دارید. در صورتی که دارای این دانش‌ها هستید به راحتی می‌توانید سئو سایت را انجام دهید، در غیر این صورت با یک متخصص مشورت کنید.

 • ۳ گام مهم در سئو سایت بورس چیست؟

برای بهینه سازی سایت بورس باید تحقیق کلمات کلیدی را به دقت انجام دهید. پس از آن باید روی لینک سازی خود به دقت کار کنید و در آخر سئو تکنیکال را مورد بررسی قرار دهید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

336 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست