سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک

در این مقاله سعی شده است تا هر آنچه در مورد راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک لازم است بدانید را توضیح دهیم. اول از همه بردن فروشگاه لباس به فضای اینترنت را توضیح می‌دهیم. بعد اینکه چطور می‌توان با وجود تعداد زیادی از فروشگاه‌های اینترنتی لباس که موجود است، دیده شد؛ سپس توضیح می‌دهیم که معنای دیده شدن در فضای اینترنت همان سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک است.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

قبل از هر چیز بگذارید یک سوال را مطرح کنیم که به طور کلی تعیین‌کننده علت نوشتن این مقاله با موضوع سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک است. شما برای خرید لباس و پوشاک خود، از چه روشی استفاده می‌کنید؟ قطعا یا لباس دلخواهتان را از روی لباس‌هایی که دیگران پوشیده‌اند انتخاب می‌کنید یا اینکه با دیدن عکس لباس‌های موجود در اینترنت مدل لباس خود را مشخص می‌کنید.

امروزه بسیاری از افراد با دیدن عکس‌های مختلفی که از لباس‌های گوناگون مد روز در اینترنت قرار دارد، مدل لباس و پوشاک و جنس دلخواه خود را انتخاب می‌کنند. این نکته را گفتیم تا لزوم پرداختن به فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک و البته سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک مشخص شود. در ادامه به طور کامل راجع به اینکه چطور می‌توانید با استفاده از تیم سئوی ما یک فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک راه اندازی کنید توضیح می‌دهیم.

فهرست مطالب سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک:

  • فروشگاه لباس در فضای اینترنت
  • فروشگاه لباس ما چگونه دیده می شود؟
  • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک
  • حرف آخر
  • سوالات متداول

فروشگاه لباس در فضای اینترنت

مهمترین نکته در مورد خرید لباس، جایی مناسب برای بازدید از مدل، رنگ لباس و شناخت جنس آن است. این موضوع در فروشگاه‌های فیزیکی با پوشیدن لباس‌ها در تن مانکن انجام می‌شود. اما در فروشگاه اینترنتی تنها ارائه عکس‌هایی با کیفیت از لباس و پوشاک کافی است تا مشتریان مدل، رنگ و جنس لباس را تشخیص دهند؛ پس راه اندازی یک فروشگاه لباس اینترنتی، یکی از بهترین روش‌ها برای فروش لباس و پوشاک محسوب می‌شود.

امروزه بیشترین تعداد آنلاین شاپ‌‎ها متعلق به محصولات لباس و پوشاک است. علت آن هم این است که همه انسان‌ها در هر جایی که زندگی کنند به پوشاک و لباس نیاز دارند و البته این نیاز با وجود فروشگاه‌های اینترنتی لباس برای هر کسی قابل پاسخگویی است.

چرا که می‌توان در هر جایی که هست گوشی را برداشت و عبارت خرید لباس اینترنتی را در گوگل وارد کرد و تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی لباس را مشاهده کرد. از طرفی تعدد مدل‌ها و رنگ‌های مختلف لباس‌های موجود در این فروشگاه‌ها باعث شده که رقابت زیادی بین فروشگاه‌های اینترنتی لباس برای قاپیدن دل مشتریان وجود داشته باشد. اینجاست که کار مشاور سئو برای بهبود بهینه سازی سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک شما آغاز می‌شود.

فروشگاه لباس در فضای اینترنت

فروشگاه لباس ما چگونه دیده می شود؟ 

همانطور که دیده شدن یک فروشگاه لباس در فضای واقعی وابسته به موقعیت، دکور زیبا، اجناس با کیفیت و البته تبلیغات متناسب است، دیده شدن فروشگاه لباس اینترنتی نیز به چیزهایی وابسته است که در فضای اینترنت تعریف می‌شوند. در واقع هدف از سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک این است که فروشگاه ما در فضای اینترنت دیده شود. اما دیده شدن در فضای وب چگونه است؟

حتما بارها پیش آمده که مدتی در فضای وب از این صفحه به آن صفحه رفته‌اید و به نوعی بازارگردی اینترنتی کرده‌اید. اول از همه، حتما قبل از وارد شدن به هر سایت یک عبارت مثل خرید شلوار جین در ذهن داشته‌اید و بعد با وارد کردن آن درون گوگل شروع به بازارگردی کرده‌اید.

بعد از وارد کردن عبارت مورد نظر روی صفحه اول گوگل یکسری سایت نمایش داده می‌شود. این سایت‌ها همان فروشگاه‌هایی هستند که از رقیبان خود سئوی بهتری داشته‌اند و به زبان عامیانه بهتر دیده شده‌اند. حال کافی است وارد یکی از این سایت‌ها شوید.

با ورود به سایت ممکن است بعد از مدتی گشت‌وگذار نظرتان به یک مطلب جذاب جلب شده و با لینکی جدید روبرو شوید که شما را به فروشگاه دیگری ببرد. این بازارگردی اینترنتی که با اولین لینک در Serp گوگل شروع شده و در نهایت با لینک‌های مختلف شما را به غرفه‌های لباس متفاوت هدایت می‌کند، کاملا توسط سئوی بهینه رسم شده است. هدف آکادمی سئو پورفیض این است که فروشگاه شما در مسیر بازارگردی این مشتریان اینترنتی قرار دهد.

فروشگاه لباس ما چگونه دیده می شود؟

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک

برای سئو کردن فروشگاه اینترنتی لازم است که یکسری تیم با تخصص‌های مختلف وجود داشته باشد و با کار تیمی روی قسمت‌های مختلف سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک شما کار کنند. این قسمت‌های مختلف نیازمند تخصص‌های مختلف مثل برنامه نویسی، طراحی سایت، تولید محتوا، تحقیق کلمات کلیدی و بهبود سئو داخلی و سئو خارجی سایت است. در ادامه می‌خواهیم هر کدام از این بخش‌ها را بطور کامل توضیح دهیم. بخش‌ها و تخصص‌هایی که تیم سئوی ما در آن تجربه کامل دارد.

مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک

طراحی سایتی ساده و البته کاربر پسند

حتما بارها شده که وارد یک فروشگاه فیزیکی شده باشید و از فضا و چیدمان آن بسیار خوشتان آمده باشد. این تاثیر فضا و چیدمان در فضای وب خود را به صورت طراحی سایت کاربر پسند نمایش می‌دهد. در واقع در فضای وب هم مانند جهان واقعی، تاثیر چیدمان و طراحی وجود دارد. جدای از طراحی سایت با طرح‌های گرافیکی جذاب و رنگ‌های متنوع، نوع قرارگیری و دسته‌بندی محصولات نیز تاثیر زیادی دارد.

فرض کنید بخواهید در یک فروشگاه اینترنتی جوراب بخرید. اگر دسته‌بندی جوراب در این سایت مشخص نباشد و شما بعد از چند دقیقه سرچ نتوانید جایگاه جوراب در سایت را پیدا کنید، قطعا از طراحی سایت دلزده شده و از آن بیرون می‌آیید. به همین دلیل طراحی کاربر پسند سایت یکی از مراحل مهم سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک محسوب می‌شود.

طراحی سایتی ساده و البته کاربر پسند

ریسپانسیو کردن سایت

کار ریسپانسیو کردن فروشگاه اینترنتی یکی از تخصص‌های دیگر تیم سئو بوده و به این معنی است که بتوان کاری کرد تا سایت فروشگاه روی هر دستگاهی بالا بیاید. بسیاری از سایت‌ها وجود دارند که نسخه اندروید یا IOS آن‌ها وجود ندارد و تنها روی دسکتاپ بالا می‌آیند.

به این معنی که یک مشتری تنها با لپ تاپ یا کامپیوتر می‌تواند وارد این سایت‌ها شود، ولی با گوشی نمی‌تواند. اگر سایت فروشگاهی روی همه دستگاه‌ها بالا نیاید، آنگاه تعداد زیادی از مشتریان که مثلا با گوشی خرید می‌کنند را از دست می‌دهد. به همین دلیل ریسپانسیو کردن سایت مرحله بسیار مهمی در سئو کردن سایت محسوب می‌گردد.

ریسپانسیو کردن سایت

تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوای تخصصی

در مرحله بعدی که یکی از مهمترین مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک محسوب می‌شود، نوبت به تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوای تخصصی برای آن می‌رسد. تحقیق کلمه کلیدی یکی از کارهای تخصصی سئوکاران محسوب می‌شود. اما این کار به چه معناست و چگونه انجام می‌شود؟

در بخش‌های قبل گفتیم که اگر عبارت خرید شلوار جین را در گوگل سرچ کنید، یک سری سایت در صفحه اول گوگل بالا می‌آید، اما آیا اگر کلمه کلیدی خرید پیراهن راه راه را هم در گوگل وارد کنید همان سایت‌ها دوباره با همان ترتیب روی صفحه اول گوگل ظاهر می‌شوند؟  قطعا خیر.

تحقیق این کلمات کلیدی و ایجاد یک استراتژی سئو محتوا برای آن‌ها یکی از مهمترین کارهای تخصصی بهینه سازی سایت فروشگاهی لباس محسوب می‌شود. اگر بر فرض کسی در گوگل عبارت خرید لباس زنانه را وارد کرد، سایت شما که در این کلمه کلیدی سئو شده و برای آن محتوا نوشته شده و مهمتر اینکه کاربر پسند و نیازهای او را در بربگیرد، در صفحه اول گوگل ظاهر شود.

تحقیق کلمه کلیدی و تولید محتوای تخصصی

بازاریابی اینترنتی

در همان مثال بازارگردی اینترنتی گفتیم که لینک‌های مختلف باعث می‌شود شما سر از سایت‌های مختلف در آورید. قرار دادن این لینک‌ها در سایت‌های پر بازدید یکی از روش‌های دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود که البته برای سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک بسیار مهم است. در واقع شما باید از قسمت‌های مختلف فروشگاه خود یک سری لینک به سایت‌های پربازدید دهید تا مشتریان آن سایت‌ها لینک شما را دیده و از طریق آن وارد سایت شما گردند که در نهایت به دیده شدن سایت شما در بازار اینترنتی کمک می‌کند.

بازاریابی اینترنتی سایت لباس و پوشاک

حرف آخر

هر چه از ضرورت راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی گفته شود، همان مقدار باید در ضرورت سئو سایت لباس و پوشاک نیز صحبت شود. یک فروشگاه اینترنتی بدون سئوی بهبود یافته مثل راه‌اندازی یک فروشگاه بدون در ورودی است. از طرفی سپردن کارهای سئوی یک فروشگاه اینترنتی به گروه سئو حرفه‌ای و با با تجربه نیز اهمیت بالایی دارد. چرا که سئو کردن سایت فروشگاهی لباس کاری کاملا تخصصی است و رقابت زیادی در آن وجود دارد.

سوالات متداول درباره سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک

  • چگونه می‌توان فروش لباس و پوشاک را بیشتر کرد؟

با راه اندازی یک سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک می‌توان به فروش بیشتر آن کمک کرد.

  • آیا صرفا راه اندازی فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک کافی است؟

در امر راه اندازی فروشگاه لباس و پوشاک مهم ترین موضوع سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک است.

  • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک کدام است؟

برای سئو فروشگاه لباس و پوشاک باید ۴ مرحله کلی شامل طراحی سایت متناسب، ریسپانسیو کردن آن، تحقیق کلمات کلیدی و تولید محتوا برای آن و در نهایت بازاریابی دیجیتال را انجام دهید.

  • چگونه می‌توان سایت فروش لباس و پوشاک را در صفحه اول گوگل قرار داد؟

با بهینه کردن سئوی فروشگاه اینترنتی لباس و پوشاک می‌توان آن را در صفحه اول گوگل قرار داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

438 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست