سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار

اگر می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار ابزار فروشی‌تان راه بیندازید، جای درستی آمده‌اید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم که کلیه مراحل راه اندازی این سایت فروشگاهی ابزار را بطور کامل توضیح دهیم. در واقع کارهایی که تیم تخصصی سئوی ما برای بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار شما انجام می‌دهد را توضیح می‌دهیم. این کارها شامل طراحی سایت متناسب، ریسپانسیو کردن سایت، تولید محتوای تخصصی آن پیج و آف پیج و البته دیجیتال مارکتینگ است.

سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

حتما تا به حال فروشگاه‌های اینترنتی بسیار زیادی را در فضای اینترنت مشاهده کرده‌اید. مثلا فروشگاه‌های اینترنتی لباس و لوازم آرایشی از مشهورترین این نوع فروشگاه‌ها هستند. آیا قاعده خاصی برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی وجود دارد؟

یعنی مثلا کالایی که قرار است در فروشگاه اینترنتی فروخته شود باید حتما جزو کالاهایی که از قبل تعیین شده باشد؟ این سوال را به خاطر این مطرح می‌کنیم که شاید ذهن شما درگیر یک پیش فرض راجع به فروشگاه‌های اینترنتی شده باشد. اگر ابزار فروشی دارید، وقت آن است که یک فروشگاه اینترنتی برای آن راه بیاندازید. تیم سئو آکادمی پورفیض اینجاست که سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار شما را انجام داده و یک فروشگاه تر و تمیز برایتان ایجاد کند.

در ادامه قرار است با توضیح سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار ریز و درشت راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی ابزار را توضیح دهیم.

فهرست مطالب سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار:

  • فروش ابزار به روش سنتی یا اینترنتی؟
  • فروشگاه اینترنتی خود را در جای شلوغ قرار دهید
  • مراحل انجام سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار
  • حرف آخر
  • سوالات متداول

فروش ابزار به روش سنتی یا اینترنتی؟

قبل از اینکه بخواهیم راجع به سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار توضیح دهیم، لازم است این سوال اصلی را پاسخ دهیم که آیا همان روش سنتی فروش ابزار کفایت نمی‌کند که حتما باید یک فروشگاه اینترنتی راه انداخت؟ اصلا چه لزومی دارد ابزار را اینترنتی بفروشیم؟

در گذشته زمانی که به فروشندگان حجره‌ها و به اصطلاح قدیمی‎‌های بازار می‌گفتند برای فروش بیشتر نیاز به تبلیغات و بازاریابی دارید، اکثرا جبهه می‌گرفتند که این قرتی بازی‌ها چه معنایی دارد؟ فروش یعنی اینکه یک مغازه در جای پر رفت و آمد شهر داشته باشیم و مردم بیایند خریدشان را بکنند، اما امروزه همه به لزوم تبلیغات و بازاریابی مناسب برای فروش بیشتر پی برده‌اند.

به همین خاطر است که روی در و دیوار شهر پر است از تبلیغا؛ اگر شما هم هنوز نسبت به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی بدبین هستید و در مقابلش جبهه گرفته‌اید، باید بدانید که رفتارتان مشابه همان فروشندگان قدیمی در قبال تبلیغات است.

فروش ابزار به روش سنتی یا اینترنتی؟

فروشگاه اینترنتی خود را در جای شلوغ قرار دهید

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی یعنی فروش بیشتر و بیشتر دیده شدن. حال چه بخواهید ابزار بفروشید چه هر محصول دیگری. اما مهمترین نکته در مورد فروشگاه اینترنتی درست مانند فروشگاه فیزیکی این است که سایت شما باید در جایی پر رفت و آمد قرار گیرد تا بیشتر دیده شده و مشتری بیشتری داخل آن بیاید.

شاید برایتان تعجب‌آور باشد که مگر در فضای اینترنت هم جایگاه شلوغ و خلوت وجود دارد؟ بله. قرار گرفتن در جای شلوغ‌تر فضای وب بستگی به سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار دارد. همین الان گوشی خود را بردارید و عبارت خرید ابزار اینترنتی را درون گوگل سرچ کنید.

سایت‌هایی که در صفحه اول گوگل برای شما نمایش داده می‌شوند همان جایگاه شلوغ بازار فروش ابزار اینترنتی است. سایت‌هایی که در صفحات بعدی گوگل قرار دارند، درست مثل مغازه‌هایی هستند که تبلیغات خوبی نداشته و در پستوی کوچه‌ها جای گرفته‌اند. اما چه کنیم که این جایگاه، یعنی صفحه اول گوگل به فروشگاه اینترنتی ما اختصاص یابد؟ همانطور که گفتیم همه چیز به سئوی سایت شما بستگی دارد. به همین دلیل در ادامه کای که تیم سئوی ما انجام می‌دهد را بطور کامل توضیح می‌دهیم.

فروشگاه اینترنتی خود را در جای شلوغ قرار دهید

مراحل انجام سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار

بهبود دادن سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار، عبارت است از یکسری عملیات تخصصی که توسط سئوکار انجام می‌شود. این عملیات مراحل مختلفی مثل طراحی متناسب فروشگاه، ساده‌سازی آن، ریسپانسیو کردن و تولید محتوای تخصصی دارد.

همچنین بحث بازاریابی و به اصطلاح سئوی OFF PAGE هم مطرح است که همه در کنار هم در جهت قرار دادن فروشگاه اینترنتی در صفحه اول گوگل انجام می‌شوند. به همین کار سئو عبارتست از انجام چند کار تیمی که توسط تیم‌های گوناگون با تخصص‌های مختلف انجام می‌شود. البته راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی بدون توجه به بهبود سئوی آن، یعنی باز کردن مغازه در کوچه بن‌بست. اما این مراحل کدامند و چگونه انجام می‌شوند؟ در ادامه هر کدام را به صورت جدا توضیح داده‌ایم.

مراحل انجام سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار

طراحی سایت با کاربری ساده

طراحی سایت فروشگاهی یک چیز است و طراحی کاربر پسند آن یک چیز دیگر. شما ممکن است یک فروشگاه فیزیکی با قفسه‌بندی شیک و پر زرق و برق راه بیاندازید، اما برای دسترسی به کوچکترین محصول خود هزار تا دردسر داشته باشید. مثلا محصولات را طوری چیده باشید که دسترسی به آن‌ها دشوار باشد.

به همین خاطر آیتم‌بندی سایت نیز باید کاملا ساده و در دسترس برای کاربر انجام شود. مثلا اگر یک کاربر در سایت شما خواست ابزار‌آلات تخصصی برق را پیدا کند، نباید حدود نیم ساعت وقت او گرفته شود تا دسته‌بندی برق را در سایت ببیند؛ پس طراحی کاربرپسند سایت، یک امر بسیار مهم در سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار است. به خصوص که در فروشگاه ابزار دسته‌بندی بسیار زیاد و متنوع بوده و این موضوع اهمیت بیشتری می‌یاد.

طراحی سایت با کاربری ساده

راه اندازی فروشگاه ریسپانسیو 

در مرحله بعد، کاری که تیم سئوی ما انجام می‌دهد این است که سایت فروشگاه شما را ریسپانسیو کند. اگر فرضا کسی بخواهد با گوشی خود به صورت اینترنتی خرید کند، اما فروشگاه شما به خاطر ریسپانسیو بودن بالا نیاید، آنگاه تمام کسانی که با گوشی وارد اینترنت می‌شوند از فهرست مشتریان اینترنتی شما حذف می‌گردند. به همین دلیل باید حتما فروشگاه شما هم در دسکتاب و هم در گوشی بالا بیاید و به اصطلاح ریسپانسیو باشد.

راه اندازی فروشگاه ریسپانسیو

تولید محتوای تخصصی

تولید محتوای تخصصی یکی از مهمترین مراحل بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار محسوب می‌شود. فرض کنید شخصی در گوگل عبارت خرید انبردست اینترنتی را وارد کند. اگر فروشگاه شما در زمینه محتوا تخصصی سئو داخلی، یعنی نوشتن مطالب گوناگون در مورد انبردست سئوی خوبی داشته باشد، در صفحه اول گوگل نمایش داده می‌شود.

همینطور باید برای تک تک ابزارها و مطالب جالب پیرامون آن‌ها کلمات کلیدی مثل خرید آچار، خرید پیچ و … پیدا شده و در موردش مطلب نوشته شود. این کار تخصص اصلی تیم سئو On page و محتوانویس است.

تولید محتوای تخصصی

بازاریابی اینترنتی

در مرحله آخر نوبت به بازاریابی اینترنتی می‌رسد. بازاریابی اینترنتی شامل سئوی آف پیج نیز می‌شود.  بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ یک حوزه بسیار وسیع از فعالیت است که لینکدهی به سایت‌های معتبر حال یا با محتوای تبلیغاتی مثل ریپورتاژ یا با ارائه لینک فروش محصولات، تنها از فعالیت‌های محدود آن محسوب می‌شود.

با این حال این دو اقدام بسیار مهم بوده و به بهبود سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار بسیار کمک می‌کند؛ چرا که شانس دیدن فروشگاه اینترنتی شما با دادن لینک مرتبط با فروشگاه در سایت‌های پر بازدید بسیار بالاتر می‌رود. در نتیجه بازدید از فروشگاه اینترنتی ابزار بالاتر رفته و شانس خرید مشتریان بیشتر می‌شود.

بازاریابی اینترنتی

حرف آخر 

در نهایت آن‌چه که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی ابزار مهم است، همین سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار است. چرا که همانطور که در مقاله خواندیم، راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بدون اینکه سئو شده باشد، مانند افتتاح یک فروشگاه فیزیکی در جایی پرت یا بدون در ورودی است. اگر سئوی فروشگاه شما بهبود نیافته باشد، آن‌گاه در فضای اینترنت دیده نشده و کاربران اینترنتی به وجود آن پی نمی‌برند. در نتیجه مشتری اینترنتی نخواهید داشت. تیم سئوی ما می‌تواند به بهترین شکل سئوی فروشگاه اینترنتی شما را بهبود داده و خیال شما را از بابت فروش اینترنتی بالا راحت کند.

سوالات متداول درباره سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار

  • دلیل راه اندازی سایت فروشگاهی ابزار چیست؟ 

مهمترین دلیل این است که شما بتوانید در فضای اینترنت نیز ابزار خود را به فروش برسانید و دامنه فروش خود را وسیع‌تر کنید.

  • چه نوع سایت فروشگاهی برای ابزار فروشی توصیه می‌شود؟

بهترین نوع سایت فروشگاهی برای ابزار فروشی آنلاین سایتی است که سئو آن بهبود یافته باشد و البته در صفحه اول گوگل نمایش داده شود.

  • مراحل سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار کدام است؟ 

مراحل کلی سئو سایت اینترنتی ابزار عبارت است از طراحی سایت، ساده‌سازی و ریسپانسیو کردن آن و تولید محتوای تخصصی برای فروشگاه و بازاریابی دیجیتالی است.

  • آیا سئو فروشگاه اینترنتی ابزار موضوع مهمی است؟

مهمترین موضوع برای راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی ابزار، سئو سایت فروشگاه اینترنتی ابزار است؛ چرا که بدون سئو سایت شما اصلا در فضای وب دیده نمی‌شود و گویا وجود ندارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

409 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست