معرفی گراف دانش گوگل + راهنمای دریافت تاییدیه برای ثبت وب سایت

گراف دانش گوگل در واقع دایره المعارف الکترونیکی مخصوص به موتور جست‌وجوی گوگل است که در خصوص موضوعات مختلف، داده‌های واقعی دارد. گوکل از این نالج گراف، به منظور بالا بردن کیفیت نتایج خود کمک می‌گیرد. این گراف برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی، به موتور جست‌وجوی گوگل اضافه شده و از آن پس گوگل توانست نتایج جست‌وجو را به مراتب هوشمندانه‌تر و هدفمندتر به نمایش دربیاورد.

گراف دانش گوگل

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر دقت کرده باشید، گراف دانش گوگل در زمان جست‌وجوی شما به عنوان کاربر، در بخش کناری صفحه در قالب یک کادر کشیده عمودی، نشان داده می‌شود. به این شکل بدون آن که نیاز باشد همیشه وارد لینک‌های مختلف وب سایت‌ها در نتایج سرپ شوید، می‌توانید به راحتی اطلاعات اولیه در خصوص موضوع را در این باکس مشاهده کنید. با توجه به این فرصت، وب سایت‌ها می‌توانند از آن به نفع سئو خود استفاده کنند. در آکادمی سئو پورفیض، در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد. با ما همراه باشید تا کمی بیشتر در این باره بدانیم.

معرفی گراف دانش گوگل

نالج گراف گوگل در حوزه‌های مختلفی مفهوم دارد که به طور کلی مواردی چون اشخاص، مکان‌ها، ابزارها، خوردنی‌ها، موسیقی، فیلم، کتاب، کسب‌وکارهای دولتی یا خصوصی، تیم‌ها و باشگاه‌های ورزشی، وب سایت‌ها، برندها، بازی‌های ویدیویی، برنامه‌ها و… را شامل می‌شود.

به طور مثال اگر شما عبارت موزه فرش تهران را در گوگل جست‌وجو کنید، در نالج گراف گوگل، اطلاعاتی از جمله تصویر، آدرس، شماره تماس، ساعات کار و… به نمایش درخواهد آمد. همین طور ممکن است بتوانید نظرات کاربران دیگر در این خصوص را در بخش پایینی باکس مشاهده کنید.

این گراف هم برای کاربران گوگل بسیار جذاب بوده و به آن‌ها در دریافت سریع اطلاعات کمک می‌کند و هم این که سئوکار می‌تواند از این فرصت به نفع وب سایت تحت مدیریت خود استفاده کند.

اهمیت-گراف-دانش-گوگل

چگونه اطلاعات ما در نالج گراف یا گراف دانش گوگل نمایش داده می‌شود؟

تا اینجا کار دیدیم که نالج گراف گوگل چیست و چطور می‌تواند در بهبود تجربه کاربری موثر باشد. اما ببینیم شما چطور می‌توانید اطلاعات خود را در گراف دانش گوگل به نمایش دربیاورید.

باید وب سایتی قوی و غنی داشته باشید

پیش از هر چیزی برای آن که گوگل بپذیرد تا اطلاعات کسب‌وکار شما در نالج گراف بیاید، باید حتما وب سایتی قوی و غنی از محتوا داشته باشید. قطعا در صورتی که وب سایت شما ارزشمند و تخصصی تشخیص داده نشود، نباید انتظار داشته باشید که به نالج گراف گوگل بیایید. از این‌رو اگر چنین قصدی دارید، حتما برنامه‌ای مستمر و جدی برای تقویت وب سایت خود به لحاظ غنای محتوایی در نظر بگیرید و آن را اجرا کنید.

لازم به ذکر است که این تقویت وب سایت نباید هرگز به صورت مقعطی بوده و پس از مدتی آن را رها کنید. بلکه شما به یک فرایند مستمر نیاز خواهید داشت و همیشه باید وب سایت مربوط به کسب‌وکارتان، به‌روزرسانی شده و همیشه پویا و زنده به چشم بیاید. به این شکل ربات‌های گوگل ثبات و قدرت آن را جدی گرفته و برای وارد شدن به گراف، مشکلی پیدا نخواهید کرد.

اسکیماهای مرتبط را به کار بگیرید

احتمالا قبلا از اسکیمای ستاره یا اسکیمای FAQ در وب سایت خود استفاده کرده باشید. اسکیماها کاربرد زیادی دارند و در دنیای رقابت امروزی میان وب سایت‌ها، نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. این تکنیک ساده و در عین حال بسیار موثری است که به جز نقش مثبت در سئو وب سایت و بالا بردن شانس دریافت کلیک کاربر، می‌تواند برای وارد شدن به گراف دانش گوگل نیز موثر باشد. شما می‌توانید با استفاده از انواع استراکچر دیتا در وب سایت schema.org، اسکیماهای مختلفی را درج کنید. به طور مثال اسکیمای Person برای ثبت نام افراد در گراف دانش گوگل، کاربرد دارد.

توجه داشته باشید که استفاده از اسکیماها باید با دقت صورت بگیرد و حتما پس از ثبت اسکیما، وضعیت آن را در rich result test بررسی کنید تا در صورتی که جایی ایرادی وجود دارد، نسبت به رفع آن اقدام کنید. تنها در صورتی که اسکیما بدون هیچ گونه خطایی ثبت شده باشد، نمایش داده شده و کمترین اشتباهی در آن، باعث خواهد شد تا چیزی از نمایش اسکیما نداشته باشید.

حتما در ویکی پدیا حضور داشته باشید

ویکی پدیا یک بانک اطلاعاتی جامع است که از سوی گوگل کاملا معتبر شناخته شده و دامنه‌ای بسیار قدرتمند دارد. برای آن که بتوانید کسب‌وکار خود را از نظر گوگل معتبر معرفی کرده و اعتبار به آن ببخشید، حتما در ویکی پدیا وارد شده و برند و کسب‌وکاری خود را با اطلاعات کامل در آن ثبت کنید.

این باعث خواهد شد تا راحت‌تر و سریع‌تر تاییدیه ورود به گراف دانش گوگل را به دست بیاورید. به علاوه به‌روزرسانی صفحه کسب‌وکار شما در ویکی پدیا نیز بسیار موثر بوده و کمک خواهد کرد تا از جانب ربات‌های گوگل، اعتبار بیشتری به دست بیاورید.

ثبت نام در Google My Business را فراموش نکنید

برای آن که بتوانید کسب‌وکار خود را به صورت مستقیم به گوگل معرفی کرده و تاییده آن را برای ورود به نالج گراف به دست بیاورید، حتما از فرصت ثبت نام در Google My Business استفاده کنید. با ثبت مشخصات کسب‌وکار و تایید شدن آن‌ها توسط گوگل، شانس بیشتری برای وارد شدن به گراف خواهید داشت. دقت داشته باشید که حتما اطلاعات کسب‌وکار خود را در Google My business به درستی ثبت کرده و هیچ چیزی مغایر با واقعیت نباشد.

گراف-دانش-گوگل-برای-سئو

استفاده از گراف دانش گوگل به نفع سئو وب سایت

به جز برندسازی و شانس دیده شدن در این نالج گراف، شما می‌توانید با قرار دادن لینک‌های مورد نظر خود در آن، شانس کلیک را نیز به دست بیاورید. با این حساب به اصطلاح خودمانی، با یک تیر چند نشان خواهید زد و به نظر می‌رسد که تلاش برای وارد شدن به این بخش از نتایج سرپ گوگل، فوق العاده ارزشمند باشد.

در حقیقت همیشه قرار نیست که سئو وب سایت از مسیرهای مستقیم و روتین صورت بگیرد و هر یک از این المان‌ها به نوعی در نتیجه گرفتن بهتر و سریع‌تر موثر هستند. به این ترتیب یک برنامه ریزی سئو هوشمند و جامع، هر فرصتی برای بهتر دیده شدن و جذب بالاتر کاربر را به موقع دیده و از آن به بهترین شکل، بهره خواهد برد.

سخن پایانی

با نکاتی که دربخش  بالا در خصوص نالج گراف گوگل عنوان کردیم، مشخص است که وارد شدن کسب‌وکارها، محل‌های تجاری، افراد و برندها و… که به نوعی قابل ثبت در این باکس باشند، بسیار موثر خواهد بود. از این‌رو با به کار بردن تکنیک‌هایی که ذکر کردیم، می‌توانید برای تقویت کسب‌وکار و برند خود، معرفی شخصیت‌ها، مکان‌ها و همین طور کمک به بهبود سئو، از فرصت طلایی گراف دانش گوگل، بهره مند شوید. شما چه نظری در این باره دارید؟ پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را برای اطرافیان و آشنایان خود که صاحب کسب‌وکار و وب سایت هستند، ارسال کرده و به آن‌ها شانس برندسازی بهتر را بدهید.

سوالات متداول درباره گراف دانش گوگل یا نالج گراف

چگونه اطلاعات ما در نالج گراف یا گراف دانش گوگل نمایش داده می‌شود؟

  • داشتن وب سایتی قوی و غنی
  • بکار گرفتن اسکیمای مرتبط
  • حضور در ویکی پدیا
  • ثبت نام در Google My Business

آیا استفاده از گراف دانش گوگل به نفع سئو وب سایت است؟

به جز برندسازی و شانس دیده شدن در این نالج گراف، شما می‌توانید با قرار دادن لینک‌های مورد نظر خود در آن، شانس کلیک را نیز به دست بیاورید. با این حساب به اصطلاح خودمانی، با یک تیر چند نشان خواهید زد و به نظر می‌رسد که تلاش برای وارد شدن به این بخش از نتایج سرپ گوگل، فوق العاده ارزشمند باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

394 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست