تفاوت بین آ و ا در جست‌وجوی گوگل و تاثیر در سئو وب سایت

گوگل در سال‌های اخیر دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده و چیزی که از ربات‌ها و الگوریتم‌های امروز آن داریم، بسیار متفاوت و پیشرفته‌تر از چیزی است که چند سال پیش تجربه کرده‌ایم. در آکادمی سئو پورفیض، تمامی این نکات آموزش داده شده و تحولات گوگل و به‌روزرسانی‌های آن، مشخص شده‌اند.

تفاوت-بین-آ-و-ا-در-سئو-سایت

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

از مهم‌ترین اقداماتی که باید در راستای سئو وب سایت خود انجام دهید، تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب کلمه کلیدی اصلی صحیح است. در واقع این چیزی خواهد بود که مسیر تولید محتوا و سئو وب سایت شما را مشخص می‌کند. اما زمانی که به کلمه‌ای برخورد کنید که در آن “آ” وجود داشته باشد، چه فرمی از آن را به کار می‌گیرید؟ “آ” یا “ا”؟ این موضوع تا چه حد در نتایج جست‌وجو تاثیر داشته و تصمیم درست برای درج کلمه کلیدی کدام است؟ آیا باید از هر دو فرم آن استفاده کرده یا الگوی “آ” را ترجیح داد؟

گوگل در سال‌های اخیر دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده و چیزی که از ربات‌ها و الگوریتم‌های امروز آن داریم، بسیار متفاوت و پیشرفته‌تر از چیزی است که چند سال پیش تجربه کرده‌ایم. در آکادمی سئو پورفیض، تمامی این نکات آموزش داده شده و تحولات گوگل و به‌روزرسانی‌های آن، مشخص شده‌اند. به این شکل با شناختن پلتفرم گوگل جدید، بهتر می‌توانید چنین تصمیماتی را گرفته و مسیر صحیح راه خود را متوجه شوید.

در این مطلب قرار است نگاهی به تفاوت استفاده از “آ” و “ا” در کلمات کلیدی بیندازیم.

تفاوت بین کاربرد “آ” و “ا” در کلمات کلیدی

واقعیت این است که گوگل دیگر متکی به عبارات دقیق نیست. اگر توجه کرده باشید حتی زمانی که در سرچ یک عبارت به عنوان کاربر، غلط املایی یا تایپی داشته باشید، به صفحه نتایج درست هدایت خواهید شد. اگر شما عبارت “آب پرتقال” را “آب برتقال” سرچ کنید، مشکلی به وجود نیامده و به همان ترتیب می‌توانید نتایج کاملا مرتبط با آب پرتقال را مشاهده کنید.

به همین شکل اگر به جای “خواص نارنگی”، عبارت “خواص نارنکی” را جست‌وجو کنید، به همان صفحه نتایج صحیح مرتبط با خواص نارنگی دست می‌یابید. از این‌رو جست‌وجوی دو عبارت مشابه که یکی با حرف “آ” تایپ شده و در دیگری از حرف “ا” استفاده شود، هیچ تغییری در اکثر مواقع به وجود نمی‌آورد.

در حقیقت گوگل این روزها هوشمندتر از آن است که بخواهید تا این اندازه دقیق در تایپ عبارت، وسواس‌گونه رفتار کنید. اما یک نکته در اینجا باقی می‌ماند؛ احترام و رعایت کلاس ادبی وب سایت!

قطعا لازم است که شما کلاس ادبیاتی وب سایت خود را حفظ کنید. قرار نیست چون گوگل هوشمندتر از آن شده که این تمایزها در نتایج جست‌وجو تاثیری بگذارد، محتوای شما به شکلی نگارش شود که گویا محتوانویس از سواد نگارشی خوبی برخوردار نیست.

از این‌رو جهت احترام به کاربر و همین طور حفظ شأن وب سایت خود، لازم است که تمام نکات نگارشی و ادبی را رعایت کنید.

تفاوت-بین-کاربرد-آ-و-ا-در-کلمات-کلیدی

ذکر یک مثال در خصوص تفاوت بین آ و ا

برای درک بهتر این موضوع، بیاید نگاهی به یک مثال بیندازیم. دو عبارت “آویز سقفی تزئینی” و “اویز سقفی تزئینی” را در گوگل سرچ می‌کنیم. حتما سرچ را incognito انجام می‌دهیم تا متکی به سوابق جست‌وجو نباشد.

در هر دو نتایج جست‌وجو، لینک اول، متعلق به یک محصول از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا است که اصلا محتوایی در صفحه خود ندارد. اما متا و عنوان صفحه مناسب و همین طور وضعیت خود وب سایت دیجی کالا، باعث شده تا در لینک اول قرار بگیرد. دو وب سایت torob و liste؛ دو نتیجه بعدی هستند که در رتبه‌های دو و سه قرار گرفته‌اند. Liste محتوایی کامل و جامع با تصاویر زیاد و ویدیوهای مرتبط در صفحه خود داشته و ترب نیز مطابق انتظار کاربر را به صفحه محصولات مربوط به آویز سقفی، هدایت می‌کند.

همان طور که مشاهده می‌کنید، در این یک نمونه از دو الگوی جست‌وجوی دو عبارت با حرف “آ” و “ا”، تمایزی در صفحه نتایج سرپ به وجود نیاورد. با این حساب تنها چیزی که در نهایت باقی می‌ماند رعایت اصول درست‌نویسی و حفظ شأن نگارشی و ادبی محتوای وب سایت است.

بنابراین به جای پرداختن به تفاوت‌هایی چون “آ” و “ا”، تنها کافی است که صفحات وب سایت خود را به شکلی آماده کنید که به خوبی پاسخگوی نیاز کاربر باشد. این پاسخگویی به نیاز کاربر، ممکن است با یک محتوای ۲۰۰۰ کلمه‌ای همراه بوده یا یک محتوای کوتاه و یک ویدیوی آموزشی به انجام برسد.

سخن پایانی

در این محتوا دیدیم که چطور هوشمندی امروز گوگل تفاوت بین آ و ا در این موتور جست‌وجو را به صفر رسانده و محتوانویس باید متمرکز بر رعایت اصول نگارشی و املائی بوده و کلاس وب سایت را حفظ کند. شما چه نظری در این باره دارید؟ پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود که وب سایتی دارند، ارسال کرده و به آن‌ها نیز در این خصوص اطلاع‌رسانی داشته باشید.

سوالات متداول در مورد تفاوت بین آ و ا در جست‌وجوی گوگل و تاثیر در سئو وب سایت

تفاوت بین آ و ا در جست‌وجوی گوگل چیست؟ کلمه کلیدی را با کدام یک سئو کنیم؟

واقعیت این است که گوگل دیگر متکی به عبارات دقیق نیست. اگر توجه کرده باشید حتی زمانی که در سرچ یک عبارت به عنوان کاربر، غلط املایی یا تایپی داشته باشید، به صفحه نتایج درست هدایت خواهید شد. در حقیقت گوگل این روزها هوشمندتر از آن است که بخواهید تا این اندازه دقیق در تایپ عبارت، وسواس‌گونه رفتار کنید. اما یک نکته در اینجا باقی می‌ماند؛ احترام و رعایت کلاس ادبی وب سایت!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

71 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست