دو سایت با محتوای یکسان! آیا از نظر سئو مشکل ساز خواهد بود؟

در برخی مواقع افراد تمایل به ایجاد دو وب سایت با محتوای یکسان دارند؛ اما آیا این دو وب سایت با محتوای کاملا کپی شده از هم، به لحاظ سئویی، برای شما ایجاد مشکل خواهند کرد یا خیر؟! قطعا جواب مثبت است.

بررسی-دو-سایت-با-محتوای-یکسان

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

در برخی مواقع افراد تمایل به ایجاد دو وب سایت با محتوای یکسان دارند؛ اما آیا این دو وب سایت با محتوای کاملا کپی شده از هم، به لحاظ سئویی، برای شما ایجاد مشکل خواهند کرد یا خیر؟! قطعا جواب مثبت است. از آنجایی که سئو وب سایت، هدف اصلی برای دستیابی به اهداف تعریف شده آن است؛ باید راه حل دیگری پیدا کنید.

در آکادمی سئو پورفیض، تمامی نکات و اصول مربوط به انتخاب دامنه وب سایت و دامنه‌های موازی آن، آموزش داده شده و همه چیز را در خصوص کپی‌برداری محتوا و مضرات آن در سئو متوجه خواهید شد. عدم آگاهی در این زمینه، گاهی موجب دردسر و مشکلات متعددی می شود که جبران آن‌ها آسان نخواهد بود.

در ادامه توضیحاتی در خصوص یکسان بودن محتوای دو وب سایت و اشکالات آن‌ ارائه خواهیم داد.

ایراد اساسی در دو سایت با محتوای یکسان

اکثر اوقات این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که شما یک دامنه با .ir و یک دامنه با .com راه‌اندازی می‌کنید. به‌عنوان مثال: با انتخاب نام دامنه abcde، دو آدرس وب سایت abcde.ir و abcde.com را در اختیار می‌گیرید و محتوایی یکسان در آن‌ها منتشر می‌کنید.

اشتباه شما دقیقا در نقطه‌ای شکل می‌گیرد که تصور می‌کنید به دلیل تعلق این دو وب سایت به یک برند، یکسان بودن محتوای موجود در آن‌ها ایرادی ندارد.

راه حل درست

بهترین راه حل جایگزین برای چنین وضعیتی، انتخاب یکی از دامنه‌ها به عنوان دامنه اصلی و اتصال آن به دامنه دوم است. به این کار، اصطلاحا پارک دامنه گفته می‌شود. در حقیقت اگر شما دامنه abcde.ir را به عنوان دامنه اصلی انتخاب کرده باشید، پس از آن باید دامنه abcde.com را به دامنه .ir متصل کرده یا به اصطلاح تخصصی، پارک کنید.

آموزش-پارک-دامنه

پارک دامنه دوم، به چه شکلی انجام می‌شود؟

برای آن که بتوانید دامنه دوم را در دامنه اول پارک کرده و به آن متصل کنید، لازم است که حتما DNS های این دو دامنه، یکسان باشند. اگر از یکسان بودن DNS های دو دامنه مطمئن نیستید، ابتدا باید این موضوع را مورد بررسی قرار داده و تغییرات لازم را اعمال کنید.

نحوه پارک کردن دامنه در پلتفرم سی پنل

در صورت تمایل به پاک دامنه دوم را در هاست دامنه اول، باید از درج محتوای یکسان و کپی شده در آدرس این دو دامنه پرهیز کنید. در ادامه به مراحل پارک دامنه اشاره خواهیم داشت:

  • گام اول: پیش از هر چیزی باید به آدرس هاست سی پنل وب سایت خود وارد شوید.
  • گام دوم: سپس به بخش Domains بروید.
  • گام سوم: در بخش Domains، گزینه Aliases یا Park Domain را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
  • گام چهارم: پس از آن، یک نوار برای شما باز شد که بالای آن عبارت Create a new alias را مشاهده می‌کنید. کافی است که آدرس دامنه‌ای که قصد پارک آن را دارید، در این بخش وارد کرده و روی گزینه Add Domain کلیک کنید.
  • گام پنجم: در صورتی که فرایند را به درستی انجام داده باشید، پیغامی با مضمون “You successfully created the alias” روی صفحه مانیتور شما، نمایان خواهد شد. به این صورت دامنه دوم، روی دامنه اول پارک شده و در صورتی که این آدرس دوم جستجو شود، به شکل ریدایرکت، روی دامنه اول و اصلی خواهد رفت.

نحوه پارک کردن دامنه در پلتفرم دایرکت ادمین

اگر بخواهید دامنه دوم را در دایرکت ادمین، پارک کنید، باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • گام اول: در گام اول به دایرکت ادمین وارد شده و در قسمت Account Manager، روی گزینه Domain Pointers بزنید.
  • گام دوم: به صفحه بعدی که منتقل شدید، روی گزینه Create Domain Porter کلیک کنید.
  • گام سوم: یک نوار بار باز می‌شود که باید در آن، نام دامنه دوم را بدون استفاده از پیشوند وارد کنید. سپس روی دکمه Create As Alias کلیک کنید.

به این ترتیب دامنه دوم روی دامنه اول پارک شده و در صورت جستجوی آن، ریدایرکت انجام خواهد شد.

نتیجه گیری

همان طور که در این مطلب مشاهده کردید، دو وب سایت با محتوای یکسان، از لحاظ سئویی مشکل‌ساز بوده و حتما باید این موضوع به یک روش حرفه‌ای بررسی و برطرف شود. پارک کردن دامنه دوم، راهکار اصلی و کاربردی است که به واسطه آن دیگر نیازی به کپی کردن محتوا در دو وب سایت نیست. شما چه راه حل دیگری می‌شناسید که تا این اندازه کاربردی و موثر باشد؟ پیشنهاد می‌کنیم که این محتوا را برای دوستان و آشنایان خود که مدیریت یا مالکیت وب سایتی را برعهده دارند، ارسال کرده و آن‌ها را از این موضوع آگاه سازید.

سوالات متداول درباره ایرادات اساسی در دو سایت با محتوای یکسان

از نظر سئو، دوسایت با محتوای یکسان چه مشکلاتی خواهند داشت؟

قطعا جواب مثبت است. از آنجایی که سئو وب سایت، هدف اصلی برای دستیابی به اهداف تعریف شده آن است؛ باید راه حل دیگری پیدا کنید.

ایراد اساسی در دو سایت با محتوای یکسان چیست؟

اکثر اوقات این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که شما یک دامنه با .ir و یک دامنه با .com راه‌اندازی می‌کنید. به‌عنوان مثال: با انتخاب نام دامنه abcde، دو آدرس وب سایت abcde.ir و abcde.com را در اختیار می‌گیرید و محتوایی یکسان در آن‌ها منتشر می‌کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

31 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست